Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dorotis

Staż z Urzędu Pracy

Polecane posty

Gość Anna Wierzbicka
653 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrr....
tak taka jest kwota, chyba w pazdzierniku podnieśli, keidys było mniej ja sama staram sie o staż od kilku miesięcy... to znaczy czekam na decyzje tyle... podobno nie maja funduszy i nie wiadomo kiedy dostaną:( ale lipa... a wiecie może jak to jest jeżeli na stażu zajdzie sie w ciążę ???? czy potem nalezą sie jakieś pieniazki na czas ciąży, jezeli kobieta musi zrezygnowac np z oststnich miesiecy stazu, bo sie zle czuje...a potem cos dostania np na wychowawczym?? bo skoro pracoenika wciąży nie mozna zwolnic, to moze hcroni siętez takie kobiety na stażu!! kto wie jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anta
wie ktoś ile obecnie się dostaje kasy na rękę za staż ??? i czy w całej Polsce jest tyle samo czy to urząd sobie reguluje ile płaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteczka121
W srode zaczynam staz. Dostawac bede 648 zl na reke (przynajmniej tak mowili :) ) Nie wiem jak w innych miastach ale u mnie we wroclawiu w UP dali mi do wyboru 5 miejsc gdzie moge odbyc staz, wiec ofert jest teraz sporo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia3891
Dziewczyny mam do was pytanko , czas trwania procesu rekrutacji na staż określa pracodawca czy Urząd Pracy, jak długo może on trwać od daty pojawienia się oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w całej Polsce stypendium stażowe wynosi tyle samo. Urzędy Pracy nie regulują sami tych kwot. asia3891 nie rozumiem pytania :)\" czas trwania procesu rekrutacji na staż określa\" chodzi Ci o to ile trwa umowa stażowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia3891
Chodzi mi o to : Jestem po rozmowie z Panią do której skierował mnie Urząd Pracy , Pani ta powiedziała mi że muszę czekać na odpowiedź , poczekałam trochę i pojechałam spytać się jej czy mnie bierze pod uwagę czy mam dać sobie spokój i szukać dalej. A pani mi na to że jestem jedyną kandydatką i że ona musi czekać aż przyjdzie ktoś jeszcze . No dobra a jak nikt nie zgłosi się do niej przez miesiąc to ja mam dalej czekać ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz wszytko zalezy od pracodawcy. Zapewne chodzi o to, że pracodawca chce by UP przysłał jeszcze jakiś kandydatów by miał większy wybór. Pracodwca dyktuje warunki tak jest w rzeczywistości. A ile masz czekać też zalezy od niego bo jak juz wybierze to UP od razu da Ci skierowanie i będzie podpisanie umowy. Tak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka chyba u Ciebie jest sporo ofert:P powodzenia:) kurde, ja sie chbya nie doczekam, az mi status absolwenta minie:o niecirpie tj instytucji:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alko
czyli na rękę dostanę ponad 6 stówek z tego wynika :D i tak pewnie znając moje szczęście dadzą mi 450 :D pracodawca ma chyba nieograniczony czas jeśli nie znajdzie odpowiedniej osoby, którą będzie chciał zatrudnić :) ja wiem tylko tyle ze swojego przypadku, że Urząd ma miesiąc na wydanie decyzji o przyznaniu mi stażu, jeśli juz pracodawca mnie wybrał i złożył papiery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek133
Witam Jesli znajde sobie sama pracodawce którego namówię aby mnie przyjął na staż bądz przygotowanie zawodowe to czy muszę obowiązkowo spełniać te wszystkie warunki przyjecia na staż??Np. musze byc 12 cy zarejestrowana??Czy jesli juz pracodawca zgłasza mnie to im to nie wystarczy i musze spełniac te wszystkie warunki?prosze odpiszcie Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz byc zarejestrowana ponieważ staż jest formą pomocy pierwszej pracy, programem zwalczania bezrobocia. Tak samo jest z przygotowaniem zawodowym. Jeśli znjadziesz pracodawce szybciej cała sprawa ruszy, zapewne od razu dostaniesz skierowanie na badania i podpiszesz umowę. O ile PUPy dostały juz pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek133
Ale jeszcze raz zapytam czy jesli znajde pracodawce który mnie przyjmie na staz to czy musze spełniac te wszystkie warunki?Np. musze byc zarejestrowana 12 miesiecy??itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nxnnx
na przygotowanie zawodowe trzeba byc powyzej roku bezrobotnym na staz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba było być zarejestrowanym przez rok, chyba, że przepisy się od stycznia zmieniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaszalona25
Jestem na stażu od 5 października. Zostało mi jeszcze 1,5 miesiaca. dostaję na rękę 477 zł. Mój pracodwaca to skąpiec, bo nawet 50 zł mi nie dorzuci, a ma z czego...Robię tyle samo co pracownicy na etacie:( Wiem, że na pewno tu nie zostane, bo po pierwsze na pewno nie dadzą mi umowy, a po drugie, to wiem, że jest to praca nie dla mnie. Ciagle siedzenie za biurkiem mnie dobija. Tyle w temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ile w końcu wynosi ta płąca na stazu 477?? 650?? Chodzi mi o kwote na ręke!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tovzzz aaa
650 bo od stycznia sie powiekszyla stawka mniej maja ci ktorzy maja umowy od tamtego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilunka
mam pytanie do osób które maja jakąkolwiek wiedzę na temat staży z UP, ja się tam za chiny dodzwonic nie mogę, mam taka sytuacje ze bylam zarejestrowana dwa miesiace ale wyrejestrowalam sie bo znalazlam sobie dorywcza prace - umowa o dzielo czyli bez ubezp. zdrowotnego, zusu itd., teraz dowiedzialam sie ze mam znajomosci w urzedzie skarbowym i ze moge tam podjąć staz bez problemu z gwarancja zatrudnienia (niestety nie chca mnie przyjmowac od razu tylko w ramach stazu - slabe te znajomosci :) ), zarejestrowac sie moge po 90dniach od wyrejestrowania wiec wypada koniec kwietnia, i mam pytanie czy mam juz teraz sie zaczac starac o ten staz, isc do up, albo do tej skarbówki? czy poczekac az bede sie mogla zarejestrowac i wtedy dopiero wszystko zaczynac? bo slyszalam ze troche sie czasem czeka? czy wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj lilunka Jestem w identycznej sytuacji. Otóż 7 stycznia utraciłam status bezrobotnego. Znalazłam ogłoszenie że w mojej miejscowosci poszukują stażystów do Urzędu. Wytłumaczono mi że muszę być skierowana przez urząd pracy, i nic nie da to że położą moją ofertę i będą czekać aż ja się zarejstruje, to musi być załatwione na gorąco. Czyli podstawą jest status bezrobotnego bez tego nie ma co się wybierać i szukać sobie miejsca na staż. no ale niestety dopiero mogę być zarejstrowana po 3 miesiącach czyli 7 kwietnia. Nabór na staż skończył się z dniem 15 marca, i przeleciało mi koło nosa. Ale jeszcze zrobię tak zarejstruje się 7 kwietnia i na drugi dzien poprostu pójdę do Urzędu może akurat politują się :D hehe i mnie wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilunka
oj to daj znać co i jak ci się udaje z tym stażem załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kratenk
Witam, mam takie pytanie, żeby iść na staż trzeba zarejestrować się jako bezrobotny tak? Ja np mam mozliwość pójścia na staż, ale chodzi mi o to czy w październiku mogę iść na studia? Czyli na okres letni stażowałbym 3 miesiące i później na studia, czy mogę tak zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kratenk
Witam, mam takie pytanie, żeby iść na staż trzeba zarejestrować się jako bezrobotny tak? Ja np mam mozliwość pójścia na staż, ale chodzi mi o to czy w październiku mogę iść na studia? Czyli na okres letni stażowałbym 3 miesiące i później na studia, czy mogę tak zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak możesz tak zrobić
bez zadnych problemów, o ile znajdziesz taką ofertę która będzie odpowiednia czasowo. A i pod warunkiem że na studia dopoero idzisz, tzn. rozpoczynasz w październiku. Bo jeżeli między jednym a drugim rokiem to masz status studenta i stażu podjąć nie możesz. Staż jest dla osob bezrobotnych które nigdy nie podjęły żadnego zatrudnienia, więc chyba by lilunka Ciebie na ten staż i tak nie skierowali, choć może się mylę:) trochę czasu minęłoi jestem ciekawa jak ten problem się rozwiązał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale dziwne rzeczy piszecie
tam troszkę wyżej! ja tez pracowałam przez miesiąc, więc musiałam się wyrejestrować, ale okazało się ze dostanę staz w fajnym miejscu więc rzuciłam pracę i po tygodniu zarejestrowałam się z powrotem a po 3 tyg dostałam staż! nie musialm czekac 3 miesięcy aby się zarejestrować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleśccasc
A jak wygląda sytuacja z urlopem?? po ilu dniach/tygodniach pracy na stażu można wziąść dzien wolny?? bo będe musiał jechac złozyc papiery na uczelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracodawca
Właśnie przyjęłam pracownika na staż.Najpierw odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, na której poinformowałam o potrzebie przyjęcia stażysty, osoba zarejestrowała się,a następnie ja złożyłam niezbędne dokumenty do urzędu ze wskazaniem na konkretną osobę. Obecnie urzędy mają pieniądze na staże do końca listopada br.Urlop należy się w wymiarze 2 dni za każde 30 kalendarzowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baspil
mam pyt!jetsem na stażu od 12 czerwca.jutro mam sie zglosic po stypendium.czy zostanie mi wypłacona kasa tylko za te przepracowane dni w czerwcu czy doliczone tez zostaną do tego dni z lipca-czyli do dzis? z gory dziekuje za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tylko z czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×