Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dorotis

Staż z Urzędu Pracy

Polecane posty

Gość Ichacha
mam pytanie, czy żeby zarejestrować się do UP na terenie danego powiatu muszę mieć koniecznie stałe zameldowanie? czy może też być czasowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta663
witam mam pytanko czy po 12 miesiacach odbywania stazu z PUP nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych ? prosze o odpowiedz , dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie należy Ci się
jak byłas na stażu to de facto byłas osobą bezrobotną, pracowałaś u pracodawcy nie związana z nim stosunkiem pracy, tylko z urzedem pracy umową, wiec nie byłas pracownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adaaaaaa
Mam pytanie. Jestem na kursie fryzjerskim. I chciała bym po nim iść na staż ( z douczeniem) Mam 30 lat nigdy nie byłam zatrudniona.Czy jak zarejestruje sie w UP to będę mogła sie ubiegać o staż w jakimś salonie? Czy może lepiej znaleźć "na własną rękę" salon i dopiero wtedy się zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adaaaaaaa
Nikt mi nie odpowie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Podbijam .Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Podbijam .Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolllllllllllllla
nie możesz iść na staż, bo masz 30 lat.Staż są do 27 roku życia albo dla innych bezrobotnych zarejestrowanych min. 12 miesięcy w urzędzie pracy.A ty nie jesteś zarejestrowana w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Po urodzeniu dziecka byłam zarejestrowana w UP 6 lat. Ze względu na kurs (który robię prywatnie) musiałam się wyrejestrować. Czy tamte 6 lat się nie liczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyyyyyyyyyyyyy
nie liczą się, ostatnie 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukajacaaaa
czy latwo jest znalesc sobie pracodawce ktory zatrudni na przygotowanie zawodowe? bo mi jakos trudno. nie wiem moze zle szukam. jakie macie doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a byl ktos moze na stazu
w biurze rachunkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaakaa
wiecie może czy można iść dwa razy na staż? byłam na półrocznym stażu w banku, w czerwcu u.r. skończyłąm studia więc jeszcze jestem absolwentem czy mogłabym iść jeszcze raz ale do innej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natii2911
Witajcie tak czytam te wasze posty i sie zastanawiam nie wiem czy wiecie,ale na staż może się zgłosić każda osoba w Urzędzie Pracy niezależnie od wieku,stara się wtedy w UP o tzw staż dla dorosłych,ja mam 32 lata i wlasnie od jutra zaczynam prace jako stażystka na stanowisku pomocy kuchennej,ale to już mniejsza o to czym się bede zajmowała,tydzień temu skonczyłam 3tygodniowy kurs w UP związany z tematem poszukiwania pracy,pisania CV,listu motywacyjnego,przeprowadzania rozmow kwalifikacyjnych z przyszłym pracodawca itp,idąc na ten kurs byłam sceptycznie nastawiona ale własnie tam sie dowiedziałam o stażu dla dorosłych,tak samo jeśli chodzi o kursy oferowane przez urzad pracy,wiadomo mają plan kursów oferowanych na cały rok,ale w przypaku kiedy w takim planie kursów nie ma takiego jaki my byśmy chcieli zawsze można złożyć indywidualny wniosek o kurs który nas by interesował,ja gdybym teraz tego stażu nie dostała chciałam własnie taki wniosek składać,gdyż z zawodu jestem fryzjerką,ale w tym roku Urząd nie przewidywał kursów fryzjerkich,tak więc miałam złożyc wniosek indywidualny,ale ja bardziej wolę prace w kuchni wiec przyjełam staż pomocy kuchennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natii2911
aha i jeszcze chce tylko dodać ze to sa brednie że UP oferuje tylko staże do 27 roku życia,naprawde dla mnie jest rzeczą przerażającą że urzędniczki które siedzą w urzędzie nie powiedzą że istnieje coś takiego jak staż dla dorosłych i nie ważne ile masz lat możesz nawet być po 30,40 należy ci się staż dla dorosłych,warunek jest tylko 1 trzeba byc zarejestrowanym w urzedzie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfedferwf
nati nie przerażaj się tak, staż po 27 roku życia możliwy jest zaledwie od kilku miesięcy ( świeża zmiana ustawy ) i dlatego nie wszyscy są o tym poinformowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeeekoi
Ostatnio podczas wizyty w UP widziałam,że na staż została skierowana kobietka po 50.Warunkiem jest, aby być bezrobotnym przez 12 miesięcy przez ostatnie 24 miesiące. To nie musi być ostatnie 12 miesięcy.Jak nic nie ma to i taka praca dobra.Tylko warto się zastanowić gdzie iść na ten staż, najlepiej tam gdzie jest możliwość późniejszego zatrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ka007
Witam! Mam pytanie czy jesli chce odbyc staz to musi to byc w tym rejonie gdzie naleze gdzie jest UP ??Czy moge opracowac go tam gdzie chce?? I jeszcze jedno pytanie, otoz staz mozna odbyc minimum 3 miesiace ale jestem studentka studiow dziennych i chcialabym odbyc staz w wakacje czy jest taka mozliwosc?? czy tylko studenci zaoczni i wieczorowi?? /bo gdzies czytalam ze wlasnie tylko oni. Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloaaa
studenci dzienni nie idą na staże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedechybana stazu
ide od czerwca na 3 miesieczny staz. czy po jego odbyciu bede miala szanse na kolejny staz jesli np znajde sobie firme ktora by mnie przyjela. chodzi mi o to czy pup da na mnie kase po raz drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmo girl
jestem na stazu i powiem szczerze ze modle sie az go zakoncze wkoncu, bo firmy stazyste traktuja jak niewolnika + kuriera i bufet chodzacy do tego sa ciagle pretensje :| masakra a to wszystko za te grosze nie wspominajac o nadgodzinach ktore nie sa platne i nierzadko pracy w weekendy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona 23
Witam mam problem czy ktos mi moze pomoc!!!!Mam trojke malych dzieci(3letnia corke,2 letnia i polrocznego synka-ktorego karmie jeszcze)jestem zarejestrowana w up od 4 lat bodajze tydzien temu dostalam pisemko do podpisania ze jak w ciagu 120 dni nie podejme stazu wypisza mnie z up a ja jestem tam zapisana bo mam ubezpieczenie dla siebie i dla dzieci jak mnie wypisza to nie bede go miala i nie wiem co wtedy zrobie.Niewiem co w tej sytuacji zrobic bo mam male dzieci i nie moge sie nigdzie podjac stazu bo z kim zostawie dzieci jak niemam z kim.Prosze pomozcie mi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolllllllllla
zrozpaczona idź do UP i porozmawiaj z kobieta tam zatrudnioną,że nie możesz podjąć stażu, bo masz małe dzieci i nie ma się nimi kto zajmować.Tam też siedzą ludzie.Podobny przypadek miała moja koleżanka, która chcieli skierować na szkolenie a wychowuje malutkie dziecko.Załatwiła sprawę i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fen
Witam. Jestem tegorocznym absolwentem liceum i mam pewne pytania. Czy mogę odbyć staż przez 3 miesiące nim zacznę studia? I czy może się on odbyć w innym województwie niż jestem zameldowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek89
Witam, w listopadzie 2008 skończył mi się pół roczny staż z unii później na miesiąc byłam zatrudniona na umowę zlecenie po czym pracodawca chciał bym ponownie przyszła na staż ale ze względu na brak funduszy nie mogłam otrzymać skierowania z Urzędu Pracy. Wiem, że Urząd Pracy może wysłać na rok stażu w tym samym miejscu lecz Pani Dyrektor upiera się, że więcej stażu mi się nie należy. Jetem już pól roku bez pracy szukam na własną ręke oraz jestem zarejestrowana we właściwym Urzędzie Pracy wiem,że nadal chętnie by mnie przyjęto na staż tam gdzie byłam wcześniej lecz Pani Dyrektor Urzędu Pracy nie chce mnie skierować nawet na 3 miesiące. Proszę o pomoc co w takiej sprawie zrobić, czy Pani Dyrektor ma prawo tak ze mną postąpić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siakasia
ma prawo tak zrobić, wszystko zależy od procedur stosowanych w danym urzędzie i od tego ile mają na ten cel środków. Ja też chciałam iść jeszcze raz na staż ale też nie nie udało dlatego że u mnie w powiecie można tylko raz. Być może chodzi o to że musi upłynąć jakiś czas. Słyszałam też że można wyrejestrować się z pupu i zapisać do innego np sąsiedniego i wtedy można dostać taki staż. Ale to niesprawdzona info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeby sie zapisac do innego pup
trzeba zmienic miejsce zameldowania bo podlegac mozna tylko pod jeden pup godnie z miejscem zamieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko w niedziele z dzieckiem
mnie wysłali na staż z UP do Urzędu Skarbowego. 6 godzin przy komputerze i wklepywanie Pitów do kompa. Jedna 30 min przerwa. Byłam tam 5 miesiecy. Co miesiąc na rękę 450 zł. Za dojazd sama płaciłam - 100 zł miesięcznie Po tym czasie dostałam propozycje zosatnia u nich na umowe zlecenie. 4 miesiące, 8 godzin dziennie, 5 dni w tyg. Na rękę 700 zł :O Następnie 2 miesiące przerwy i znów złożyli propozycje umowa dzieło czyli ile wklepie do kompa tyle zarobię. Najpierw przez tydzień dyrektorka mnie obserwowała i sprawdzałą ile wprowadzę by czasem nie dac mi za dużej stawki za jednego Pita :D:D Nie pamiętam ile to było ale miesięcznie dostawałam na rękę 1000 zł - 1200 zł . Potem mi podziękowali. I po jakimś czasie znów kolejna propozycja umowy zlecenie. na 3 miesiące. Nadal 700 zł na ręke. Chyba na umowie o dzieło za dużo im wyniosło hehe. Po tych 3 miesiącach okazało się, ze jestem w ciąz. Byłam głupia i powiedziałam o tym dyrcebo obawiałam się, ze praca 8 godz przy kompie zaszkodzi maleństwu. Oczywiście Nie dostałam nowej umowy i od tamtej pory już się więcej nie odezwali hehe. A mięły 2 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalabisia
chyjnia z grzybnią jednym słowem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×