Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dorotis

Staż z Urzędu Pracy

Polecane posty

Gość uzinka
Hej;) mam pytanie. Jeśli od roku normalnie pracuję ( 4 miesiące na umowie zlecenie i 8 na umowie o prace) to mogę iść na staż??? Z góry i z dołu dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janek85
można iść na staż jeśli już się pracowało ale trzeba być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna i staż nie może odbywać się w zawodzie w którym już się pracowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuuuuuu
BZDURA ABY ISC NA STAZ MOZNA MIEC PRZEPRACOWANE GORA POL ROKU WIEC NIE MOZESZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytajnik_
a jak jest z obowiazkiem zatrudnienia na jakis (okreslony lub nie) czas w firmie w ktorej odbylo sie staz? w koncu pracodawca ma taki obowiazek czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccccccsqs
teoretycznie ma ale nikt tego nie sprawdza wiec samowolka totalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccccccsqs
do 100 zl zwracaja a te 650 jest twoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justsssssss
e no to nie jest tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justsssssss
aai mam jeszcze pytanie jak wyglądają badania lekarskie, tzn. jakie badania wchcodzą w ich skład? czy orzeczenie mam tego samego dnia co robie badania czy trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccccccsqs
badania to zaden problem, to zalezy czy masz np prace przy kompie, bo jesli tak to bedziesz jeszcze musiala pojsc do okulisty to wtedy troche potrwa, ja w jeden dzien zalatwilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris1016
witam, załatwiam sobie staż w firmie oni powiedzieli, że będzie bezpłatny(z ich strony) tyle, że jestem zarejestrowana w UP i czy ja muszę iść na 6 miesięcy na ten staż ja np bym chciala na 3 miesiące czy jeśli z tej firmy wyślą do urzędu te swoje pisemka i powiedzą, tak jak ja chce ze na 3 miesiące to urząd się zgodzi? i będzie mi płacił czy to musi być te 6 miesięcy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM! CHCIALABYM PODJAC STAZ W JAKIMKOLWIEK URZEDZIE BADZ SADZIE ALE NIE WIEM CO DOKLADNIE POWINNAM ZROBIC, CZY KTOS MOGLBY NAPISAC JAKIE DOKUMENTY POWINNAM ZLOZYC( NP.DYPLOM UKONCZENIA STUDIOW, ZASWIADCZENIE O BEZROBOCIU,PODANIE O STAZ,CV ITD..ORAZ GDZIE POWINNAM ZLOZYC TE DOKUMENTY (W DZIALE KADR?). POWINNAM UDAC SIE BEZPOSREDNIO DO SADU BADZ URZEDU, ZLOZYC DOKUMENTY I CZEKAC CZY LEPIEJ NAJPIERW DOURZEDU PRACY I TAM POWIEDZIEC ZEBY SKIEROWALI MNIE NA STAZ. NIE BYLAM JESZCZE W UP I NIE WIEM JAK WYGLADA CALA POCEDURA, ZNAM JEDYNIE PODSTAWOWE WARUNKI. DZIEKUJE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzinka
No to kto w końcu ma tu rację? Mogę iść na ten staż czy nie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11223
uzinka nie mozesz isc przeciez dostalas odpowiedz za dlugo juz pracujesz , gora pol roku a jesli ktos sie stara o staz powinen sie zarejestrowac w PUP i rozmawiac z posrednikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just8888888888
Zarejestruj się w up (do rejesracji potrzebne jest ksero dyplomu, nip, dowód i inne duperele) i zapytaj o oferty stażowe odpowiednie dla Ciebie. Może mają właśnie taką jaka Cię interesuje. Jeśli powiedzą Ci że nic takiego nie ma to idź grzecznie do domu, zrób listę urzędów, sądów i itp w których chciałabyś mieć staż. Napisz do nich podania o przyjęcie na staż. Później zrób sobie wycieczkę i poroznoś te podania wraz cv do tych urzędów. Ksera dyplomów raczej nie są wymagane ale możesz zapytać czy jakieś dodatkowe dokumenty im trzeba. Jak Ci mówią, że zastanowią się i zadzwonią to nie czekaj na odpowiedź tylko szukaj dalej. Wybierz takie miejsce gdzie od razu dadzą Ci konkretną odpowiedź. Rozmawiaj najlepiej z osobami zajmującymi się sprawami związanymi z rekrutacją. W przypadku Gminy lub Starowsta najlepiej od razu iść do sekretarza. Na pewno w którymś z urzędów chętnie Cię przyjmą. Jeżeli pozytywnie odpowiedzą na Twoją prośbę to składają wniosek o stażystę do pupu. Od tego momentu wszystko zależy kiedy pup rozpatrzy taki wniosek (czasem nawet pow. 1 m-ca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie... Miałam 3 lata praktyki, miałam umowę jako pracownik młodociany. W tym czasie chodziłam do szkoły zawodowej. Ukończyłam ją i zdobyłam dyplom czeladniczy, ubiegam się o staż w urzędzie pracy ale nie chcą mi go dać ponieważ twierdzą że mam doświadczenie zawodowe. Mam już miejsce pracy gdzie chciała bym odbywać staż i chcą mnie tam jako stażystke ale PUP nie chce mi dać stażu. Proszę o pomoc? Na jakich podstawach prawnych mogą mi to zabronić? bo słyszałam, że staż przysługuje każemy tylko nie wiem na jakiej podstawie (która ustawa i jaki art.) Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorothyall
pPacując jako pracownik młodociany miałaś zawartą umowę o pracę. W urzędzie pracy jest to liczone jako zatrudnienie, dlatego nie mogę ciebie już wysłać na staż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bez stażu nie chcą mnie nigdzie przyjąć... Gdzie jest logika tego wszystkiego... Pozatym inne koleżanki dostają stażę bez problemu w innych powiatach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bez stażu nie chcą mnie nigdzie przyjąć... Gdzie jest logika tego wszystkiego... Pozatym inne koleżanki dostają stażę bez problemu w innych powiatach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ezezzez
mozesz isc na przygotowanie zawodowe to podobne do stazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeejjjjjjjjjjjjjjjj
a ja jestem na stazu z UP w osrodku pomocy i mam te 600zl z groszami i czy moge ubiegac sie o bilet miesieczny? (bo dojezdzam do pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeejjjjjjjjjjjjjjjj
?????????????????nikt nie wie????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie mi jakąś podstawe prawą bo pani w Urzędzie może mnie zgasić zwykłym \"nie da się\" ... będe bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie mi jakąś podstawe prawą bo pani w Urzędzie może mnie zgasić zwykłym \"nie da się\" ... będe bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na stażu z Urzędu Pracy na 7 miesięcy, po tym okresie pracodawca musi mnie przyjąć, z tym, że on postawił mi warunki 1/7 etatu, mam pracować od poniedziałku do piątku po 8 godzin plus 2 soboty w miesiącu za 650 zł. Zgłupiałam, co mam robić i czy jeśli zrezygnuję czy poniosę koszty stażu? Grozi, że jak mi się nie podoba to mam się zwolnić. Ale w tym może coś być. Co mam robić. Jak to musi być. Bardzo proszę o pomoc!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeezezj
przeciez ty nie rezygnujesz ze stazu i watpie czy taka umowe po stazu mozna ale jesli nawet to popracuj jakis czas na umowe i sie zwolnij IzaDiupi to do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka1000
Mam pytanie. Ile razy można iść na staż? Byłam już na dwóch 6-miesięcznych stażach (w kancelarii i w komendzie) ostatnio podjęłam pracę i zostałam skreślona z listy bezrobotnych. Na chwilę obecną nie pracuje. Zastanawiam się czy jeśli zarejestruje się po raz kolejny jako osoba bezrobotna to czy mogę podjąć kolejny staż? Czy już wykorzystałam limit...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Właśnie skończyłam odbywac staż (12miesięcy). W umowie mam zagwarantowane że pracodawca musi mnie zatrudnic na 1 rok w pełnym wymiarze godzin. Teraz skończyłam staż i pracodawca owszem zatrudnił mnie na 1/2 etatu na okres do grudnia 2010 roku z tego powodu że nie stac go na opłacanie mojej składki do Zus (co oczywiście jest kłamstwem bo wiem że ma kasy jak lodu :( ) To porażka . Dlaczego nie dostałam umowy na pełen etat? Co powinnam teraz zrobic. Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×