Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dorotis

Staż z Urzędu Pracy

Polecane posty

Witajcie. Czy Ktos z Was jest na stazu i dodatkowo jest zatrudniony np. na umowe zlecenie? Czy tak mozna? Mowie o dwoch roznych pracodawcach tzn. u jednego jestes na stazu, a u drugiego masz umowe zlecenie. Dajcie znac prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalabisia
moim zdaniem nie bardzo jest to możliwe, na staż możesz iść tylko jeżeli posiadasz status bezrobotnego, bezrobotnym jest osoba niezatrudniona, jeżeli podejmuje się pracę automatycznie traci się ten status - tak więc traci się też prawo do stażu. Być może dla umowy o dzieło jest jakaś furtka ale nie sądzę. pozostaje dorabianie na czarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety to prawda
Moja przedmówczyni ma rację, jeżeli przyznasz się w UP, że dorabiasz na zleconko, zabiorą wam staż od ręki. (nawet jeśli zarobisz choćby 30 zł za zrobienie loda sąsiadowi) Więc albo róbcie to w tajemnicy (pracodawcy nie zgłaszają do Urzedu Skarbowego umów zlecenie poniżej pewnej kwoty - chyba do 200 zł) albo bądźcie hardkorowcami i zaryzykujcie brak zainteresowania waszymi osobami ze strony US :D i nie pierdyknijcie się w zeznaniu podatkowym (p.e. na czas odbywania stażu, nie wpisujcie pokrywających się umów zleceń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylfina
Czy pracodawca ma obowiązek po stażu (6 miesięcy) mnie zatrudnić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestety to prawda
Nie ma obowiązku i nie liczyłbym na twoim miejscu na angaż, lepiej dla niego jest abyś zachrzaniała 8 godzin za 650 zł niż na etaciku. Po 6 miesiącach nawet ci nie podziękują bo już następna "fala" stażystów czeka. Lepiej ten staż wykorzystać na "bezpieczne" szukanie pracy (masz co robić, dostajesz grosze - ale to zawsze lepsze niż siedzenie w domu i pie... w stołek) - masz 6 miesięcy na znalezienie nowej pracy (byle na etat - inaczej stracisz "benefity" czyli opiekę zdrowotną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eś
mam pytanie, jak długo można być na stażu?? jeżeli odbyłam już staż 12 miesięcy, potem przez 2 lata pracowałam normalnie na umowę o pracę, a teraz jestem bezrobotną, czy przysługuje mi staż, czy jest jakiś limit?? czy wykorzystałam już swoje 12 miesięcy i więcej stażu mi nie przysługuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia44444445
mam pytanie. Od pażdziernika ide na studia dzienne na magisterke. Chciala bym isc na staz tylko ze na 2 miesiace do pazdziernika. Czy jest taka mozliwosć?? Ewentualnie z tego co wiem zajecia na studiach mam miec 2/3 dni w tygodniu, wiec mogla bym jakos pogodzic je z praca. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikakmama
chcę iść na staż, jestem bezrobotna, skończyłam studia, czy muszę złożyć jakiś wniosek w urzędzie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety to prawda
Kiedy skończyłaś ? Ile masz lat ? Rok od ukończenia uczelni jest się "absolwentem" dla UP (urzędu pracy), śmigaj do UP, zarejestruj się jako bezrobotna (najpierw jedź po tylko po druk, a innego dnia juz raniutko - najlepiej 7:30 wystój pod UP w kolejce) Potem podczas rejestracji powiedz, że chcesz isc na staż - skierują cię do osoby obsługującej osoby po studiach i przy odrobinie szczęścia, nawet już po 2-3 tyg dostaniesz staż. Jezeli nie jesteś absolwentem to skierują cie do innej osoby i wszystko opowiedzą. Pomimo tego, że staże są marnie płatne, to jesli grzecznie spytasz się w urzedzie to chętnei udzielą ci wszystkich informacji. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka18-87-1987
ja mieszkam w krakowie i jak chciałam iść na staż to powiedziano mi że już nie mają dofinansowania na ten rok i nigdzie się już nie dostane ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyyynka
witam O co chodzi z tym, ze moge odpracowac staz 2 razy? jezeli bede na stazu raz przez 12 miesiecy, to czy za jakis czas moge isc znow na staz na kolejne 12 miesiecy ( czyli razem 24 mc stazu) Czy moze byc to razem jedyne 12 mc, czyli raz na 6 mc i nastepnym razem znow 6 mc. Jezeli wybiore 6 mc stazu to czy nie traze przez to jakis korzysci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldies
powiedzcie mi co jest potrzebne jakie dokumenty aby zapisać się na staż. Czy nalezy wziasc ze soba swiadectwo ukonczenia studiów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikakmamaa
mam 25lat, obroniłam się w czerwcu, ale juz w marcu zarejestrowałam się jako bezrobotna i od tego momentu chcę iśc na staż, ale nie chcą mnie skierować, ze niby nic nie mają a sama jak sobie coś znajdę to tylko z pozniejszym zatrudnieniem przez tego pracodawce u którego bede robiła staż, ciągle pytam o ten staż, nie weim czy jest taki wymóg tego zatrudnienia po odbyciu stażu i czy treba jakiś wniosek złożyć zeby było że chce iśc na staż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldies
ja bylam dzis w urzedzie. W poniedzialek zarejstruje sie jako bezrobotna bo musze jutro wziasc zaswiadczenie o ukonczeniu studiów. Pytałam sie o staże, mają troche ofert. Powiedziano mi ze do 2 tygodni moge wszsytko zalatwic i zaczac prace. Jak myslicie gdzie wziasc ten staz: były oferty w panstwowych instytucjach typu sądy, komenda policji, gmina lub prywatne firmy???????? Mylse ze moze lepiej w prywatnej, jak myslicie?????? Aha jak bym chciala zrezygnowac ze stazu to tylko zwracam koszt badań, chyba 35zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tily1988
mam drobne pytanie, czy jeśli już się zarejestrowałem jako bezrobotny i znalazłem pracodawce, to wystarczy że się wybiorę do UP dział staże i tam wszystko załatwię?? może ktoś się orientuje jakie dokumenty są mi potrzebne etc, z góry dziękuje za info, z góry sorry ale jestem laikiem w tej materii a będzie to moja pierwsza praca;-) ps.orientujecie się jaka jest kasa za staż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheLusia
stażowe wynosi 687 zł na rękę, a jeśli chodzi o indywidualne załatwianie stażu, to należy do pracodawcy zanieść wniosek o staż, tam pracodawca wpisuje wszystkie dane etc. potem zanosi sie ten wniosek do UP i... niestety trzeba czekać na rozpatrzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna17173
Czy jeżeli mając średnie wykształcenie odbyłam staż 10 miesięcy teraz skończyłam licencjatka to mogę iść na kolejny staż ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheLusia
Niestety staż jest jednorazowy i odbywa sie go raz w życiu w okresie 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praca
Witajcie.Chciałam się zapytać czy bedac na stazu i mając tragiczne warunki jego odbywania moge sie z tym gdzię zgłosić?Chodzi mi o to ze prauje po 13 h w pizzeri Da Marcello,nie mam tam zadnego posilku i w dodatku zero tolerancji od szefostwa.Słyszalam ze jak sama przerwe ten staz to grozi mi jakas kara pieniezna.Czy mogl by mi ktos cos podpowiedziec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestety to prawda
Wow, powoli - wysłali cię z UP na staż do pizzerii ? Nie mam bladego pojęcia na jakim stażu jesteś, ale jeśli płaci ci UP, a nie pizzeria to mogą spierdalać - nie mają prawa ci grozić, plus - na stażu 13 godzin ? jakiś absurd - wymuś na pracodawcy 8 maks 9 godzin pracy. Orają tobą pole i jeszcze ci grożą :> Z każdą skargą śmigaj do UP. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdddddddddd
skad wy macie ludzie takie informacje ze niby cos trzeba zwracac jakies kary za przerwanie i ze drugiego stazu nie mozna wziasc. co za glupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola wesola
mam takie pytanko? czy staz musze odbyc na terenie mojego powiatu czy moge w innym. podkresle ze na terenie swojego powiatu nie moge znalezc odpowiedzniego stazu jestem po studiach a oni kieruja mnie albo do hurtowni jakiejs uzywanej odziezy na peryferiach albo do zakladu ogrzebowego. Ja chcialabym staz w szkole bo chce dalej studiowac teraz pedagogike a mam juz administracje zrobiona. Moja miejscowosc jest na granicy powiatu i znalazlam staz w szkole gdzie by mnie chetnie przyjeli to jest 5 km ode mnie tyle ze to juz inny powiat? wie ktos cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chiana
Witam! Czy możliwe jest żeby UP zwrócił mi przynajmniej część kosztów za np. wynajęty pokój, bo mam szansę żeby mieć staż w innej miejscowości, a dojeżdżać tam nie mam czym chociaż to tylko 35 km ale inne województwo i nie ma pociągów ani autobusów a samochodu nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkkkkk
Wiecie może czy w czasie odbywania stażu można wykonywać zlecenia na umowę o dzieło? Z góry dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestety to prawda
ojj nie chce ci się czytać kilka zdań wyżej co ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddd
z tego co wiem to nie mozna bo trzeba byc bezprobonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie czy jeśli w trakcie stażu załatwionego z urzedu pracy zrezygnuję z niego to nadal będę miała możliwość korzystania ze świadczeń zdrowotnych czy też nie. Nie jest to pytanie wynikające z braku chęci, ale z mojej osobistej sytuacji-choroby w rodzinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam tylko powiedzieć że na staż może iść każdy niezależnie od wieku musi jednak spełniać okeślone warunki. Np w moim przypadku (mam 30 lat) Idę na staż z tego tytułu że po urodzniu dziecka nie podjełam pracy oraz jestem zarejestrowana mniej niż roku czasu. Wcześniej też pracowałam, ale tylko pół roku, a było to w 2001r. Tak więc trzeba próbować i pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazia30 dziekuję za tą wypowiedz, ja także tak samo jak ty nie podjęłam pracy po urodzeniu dziecka a zarejestrowana jestem od 10 miesięcy więc może uda mi się jeszcze coś załatwić, w poniedziałek jadę do urzędu i atakuję panie biurowiczki, hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×