Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dorotis

Staż z Urzędu Pracy

Polecane posty

Gość pracownik urzędu ppppppp
To szkolenie nie ma żadnego wpływu na odbywanie stażu. A pracodawca to tak naprawdę jest tylko organizatorem stażu...podpisał umowę więc od dnia określonego w umowie odbywasz staż. Jeżeli organizator stażu będzie robił problemy to poprostu idź na zwolnienie lekarskie l-4 i za ten okres będziesz otrzymywać stypendium. Jak on jest taki cwaniak to zrób go na szaro. Byłam pracownikiem UP więc trochę się na tym znam.....A i jeszcze jedno poproś w urzędzie o wgląd w umowę to będziesz wiedziała jaki cię obowiązuje termin i na jakim stanowisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co jeśli pomimo tego wszystkiego nie weźmie mnie na staż, chodzi mi o to ze sporo czasu poświeciłem na to wszystko i obawiam się ze możne jakoś się wymigać z tego stażu przez co stracę szanse zdobycia doświadczenia jak i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowitkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
czy byl ktos przez wiekszosc trwania czasu stażu na L4???? mozna tak??? czy trzeba oddac stypendium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia__15
Hej!Też mam pytanko.. Powiedzcie mi czy stażystom może zostać absolwent szkoły średniej, który w październiku rozpocznie studia dzienne? Czyli na stażu będzie mógł być 3 miesiące?/; Bo właśnie nie wiem czy jest w ogóle sens się rejestrować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia jak najbardziej :) jesli mają kase na staż mogą przydzielić Ci go na okres 3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzciemi
jakie mam szanse zeby dostac staz dla doroslych? mam juz odbyte 12 miesiecy stazu jakies 2 lata temu. przez ten czas bylam bezrobotna wiec mimo ze nie mam ukonczonych lat baba w urzedzie mi powiedziala ze z tego tytulu jest szansa ze staz dla doroslych dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, w tym roku skończyłam liceum o profilu socjalny, jestem zarejestrowana w PUP jako bezrobotna, chciałabym iść na staż gdzieś do biura, od października chce zacząć studia zaoczne na kierunku administracja. Myślicie że znaleźli by do mnie w PUP jakiś staż? Jak już będę w PUP to gdzie mam się zgłosić o informacje na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy aby iść na staż zgłoszony jako oferta danej firmy na ich stronie to muszę zarejestrować się w Urzędzie Pracy, czy to nie jest wymagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olczi
tak, trzeba byc zarejestrowanym w PUP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrera334
Jestem obecnie studentką, pracowałam już przez 2 lata ale to byly prace dorywcze, promocje, telemarketing, praca w marketach, czy w zwiazku z tym przysługuje mi staż ?? che się zarejestrować w urzedzie ale boje się ze urzędniczka powie mi ze pracowałam już przez 2 lata i staż mi się nie należy. Słyszałam że max można mieć przepracowane 6 miesięcy. i czy aby się zarejestrować muszę mieć przy sobie wszystkie dokumenty z poprzednich prac, (umowy o prace, zlecenie , świadectwa pracy) nie jestem w stanie dostarczyć wszystkich tych dokumentów, czy urząd się zorientuje jak nie dam im wszystkiego ?? wiem że mają kontakt z urzędem skarbowym, a bardzo zależny mi na stażu a to się wiąże z rejestracją, mama nadzieje że brak umów nie będzie jakaś przeszkodą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7rybka
Witam. Jestem 28 latką, długotrwale bezrobotną, zarejestrowaną w urzędzie pracy od kilku lat. Nie praowałam dotychczas w swoim zawodzie. Dowiedziałam się,że mogę odbywać staż maksymalnie 6 -miesięczny. Jestem z wykształcenia magistrem pedagogiki i dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z nauczania zintegrowanego. Chciałabym odbywać staż w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Pani w urzędzie(pośrdnik pracy) twierdzi,że nie mogę odbywać stażu jako pedagog, a Pani która zajmuje się stażami mówi,że spokojnie mogę odbywać staż jako pedagog. Gdzie leży prawda? czy ktoś zna dokument prawny lub inny mowiący o tym, w jakim zawodzie mogę odbywać ten staż? bardzo proszę o pomoc. W urzędzie Panie przekazują mi rózne informacje i nic z tego nie wynika. Bardzo mi zależy na tym stażu, proszę o pomoc.:-( Rybka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdsdsd
ja załatwiałam staz u pracodawcy w hotelu wypisał mi wszystkie wnioski zeby złozyc do biura pracy i co sie okazało.. ze juz funduszy na stazystów nie ma i moje papiery w urzedzie juz nawet rozpatrywane nie beda.. kazali sie zgłosic pod koniec roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandretta1111
Witajcie. mam taki problem. Jestem na stażu od 1 marca, staz mam do końca listopada. Okazało sie ze jestem w ciazy. Zdaje sobie sprawę, że nic mi z tego tytułu nie przysługuje. Chodzi mi o to czy po stażu, jak przyjdę do nich z brzuchem to czy nie skreślą mnie z listy bezrobotnych? Staż skończę, myślę że ciąża to nie jest przeciwwskazaniem do odbywania stażu. Chodzi mi o ubezpieczenie, jak mnie skreśla, to oznacza jego brak. Czy kobiety w ciąży moga być zarejestrowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alienka20
Nie widzę problemu, dla którego ciężarna nie może być bezrobotną. Płodność na to nie wpływa tylko stan zatrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynka z caffe
ja mam taki problem: mam propozycję pracy na umowę-zlecenie od października na ok 8-9 msc (do czasu ukończenia przeze mnie podyplomówki, pracodawca zatrudnia tylko studentów). dodam, że praca nie związana z moim wykształceniem, ani planami dot. przyszłości zawodowej. zarejestrowałam się miesiąc temu. i teraz nie wiem czy przyjąć tę propozycję pracy. staż pewnie lepiej "wyglądałby" w papierach, niż praca z dziećmi, która nie wiąze sie z moimi zainteresowaniami i wykształceniem. w przyszłosci chce pracować na jakiejś państwowej posadzie, może w urzędzie, a;lbo dziale HR, kadrach w jakiejś firmie, itp. teraz mam 24 lata, boje się, ze po tych 8-9 msc pracy na umowe zlecenie, staż nie będzie mi przysługiwał. jaki pracownik jest cenniejszy dla pracodawcy: taki po stażu ( też nie wiadomo gdzie byłby ten staż, pewnie w urzędzie - w przyszłosci chciałabym pracować na jakiejś posadzie państwej, urząd itp.) czy taki po umowie-zleceniu, ale nie praca nie zwiazana z praca w urzędzie, czy dziale HR... no jak to praca z dziećmi... czy ktoś mógłby mi poradzić? wybrać umowe-zlecenie czy staż - którego jeszcze mi nie przyznano, ale szukałabym na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich! mam pewien problem... ponieważ od 2 miesięcy odbywam staż w pewnej firmie... nie mogę powiedzieć jest mi ttuaj dobrze ... ale nie dawno dostałam inna propozycje stażu o którym marzyłam w służbie BHP i strasznie mnie to irytuje ze nie moge zmienić jednego stażu na drugi bez żadnych konsekwencji... dlaczego Nam nie wolno wykonywać tego co się lubi badż ma się do tego zamiłowanie..... jeśli ze stażu zrezygnuje to strace status bezrobotnego na 120 dni... pomóżcie mi co ja mam w tej sytuacji zrobić Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, czy ktoś orientuję się czy staż musi być realizowany od poniedziałku do piątku czy może być też w weekendy?? chce iść na staż ale z powodów rodzinnych zależy mi żeby w weekendy być w domu, a firma do której aplikuję działa tez w soboty:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staż trwa 40 godz. tyg.
obojętnie w jakich godzinach, jakie dni, ale NIE więcej niż 40 godz. tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem po 3 letniej praktyce zawodowej zakonczona egzaminem czeladniczym,bylam zatrudniona jako pracownik mlodociany,mialam przerwe 2 letnia powniewaz bylam na urlopie wychowawczym a niestety w moim zawodzie dwuletnia perwa to bardzo duzo i nie jestem teraz na bierzaco a chcialabym nadrobic to stazem .mam juz pracodawce ktory chce mnie przyjac na staz i jest zlozony juz wniosek teraz obecnie jestem zarejestrowana w UP jako bezrobotna.moje pytanie jest nastepujace: czy przyznaja mi staz skoro jestm po 3 letnim przygotowaniu zawodowym(praktyki) ale mialam ta wlasnie przerwe dwuletnia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niedługo kończe praktykę w jednej firmie a dzisiaj się dowiedziałam ze sa ze mnie zadowoleni i będę u nuich normalnie pracować :) ahhhh jestem szczęśliwa :) Chciałam się wygadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia290791
Witam. Jeśli do Urzędu Pracy wpłynie imienny wniosek wyrażający chęć podjęcia mnie jako stażysty to ile musze czekać na jakiś kontakt czy to z Urzędu czy od pracodawcy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
witam Dzisiaj zadzwoniłam z zapytaniem do urzędu pracy czy są pieniądze na staż poczym pani sie mnie spytała czy mam juz pracodawce znaleźnego, czy za pośrednictwem urzędu będę poszukiwać a ja mowie ze na własną rekę i powiedziałą żebym zadzwoniła pod koniec tygodnia i sie zapytała ( i wyszło ze dla tych z urzedu kasa jest a dla tych z poza nie ma)... I zastanawiam sie ze zamiast bezczynie czekac moze zacząc działać ? Czy jak bym znalazła pracodawce poczym by mi wypełniłwszelkie dokumenty (druki sa podane na stronce urzędu ) to ci z urzędu musze mi przyznać staż ? nie wiem czy od tej strony nie przydziałaś co sodzicie robiliscie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatawet
mam pytanie odnośnie odbycia stażu .Czy mając Dyplom ukończenia Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych ale nie mając tytułu licencjata mogłabym się starać o odbycie stażu w świetlicy szkolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrys555
890,60 zł na rękę plus koszty dojazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m1988
Witam! Mam takie pytanko. Czy po zakonczonym stazu musze sie godzic na przyjecie mnie do pracy przez pracodawce u ktorego odbtywam staz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m1988
tygrys555 ta kwota 890,60 zl to jest kwota brutto na reke dostaje sie 750 lub 755 zl jeszcze dokladnie nie wiem ale zapewniam ze wczesniejsza kwota jest brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jeśli jesteś szczęśliwcem i
masz staż z EFS, to wtedy 890, 60 na rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom565643457393
Nie idzie mi w pracy najlepiej.Zresztą efekty wykonywanych przeze mnie zadań nie zależą ode mnie. Zastanawiam się jakie są konsekwencje uzyskania nienajlepszej opinii ze stażu. Ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniofilka
Czy jak mam staż pracy 2,5 roku, lat 32 , jestem niepełnosprawna i zarejestrowana w UP to mogę iść na staż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×