Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dorotis

Staż z Urzędu Pracy

Polecane posty

Gość miki06
mam pytanie, zadzwonili do mnie z urzędu pracy czy jestem zainteresowana stażem to moje pytanie brzmi czy mam już zaklepany ten staż czy będzie kilku kandydatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażysta
Pewnie będzie więcej osób. Mnie powiadomili o stażu w 3 instytucjach. Wybrałam ten na miejscu i jestem na stażu tylko po to, aby pracować z etatowego pracownika. Dosłownie! Babka co chwile wychodzi, a ja pracuje za nią. Na koniec dnia podsumowanie, że to i to powinnam zrobić inaczej ble ble. Nikt mnie niczego nie uczy i nie odpowiada na pytania. Jestem sama sobie. 2 lata próbowałam ten staż dostać (minęło 2 lata od ukończenia przeze mnie studiów na 2 kierunkach). Przez ten czas , prócz darmowych praktyka, które wynoszą prawie 2 lata (tyle udało mi się zrobić przez czas dziennych studiów, dodam, że żaden pracodawca nie traktuje ich poważnie i nawet nie chce zerknąć do referencji), dorywczo pracowałam fizycznie. Porażka! Każdy swój błąd ceduje na mnie;( Pocieszam się, że jeszcze trochę i koniec. Cały czas szukam pracy i oby szczęście się w końcu do mnie uśmiechnęło, bo ciężko z tą kobietą wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolahfhhhhh
Jak masz znajomosci to krotko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda456
Witam. Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedź. Jestem na 3 miesięcznym stażu. jednak nie odpowiadają mi warunki jakie zapewnia pracodawca ponieważ postępuje nieuczciwie wobec mnie. Wiem że ma kosmiczne znajomości w urzędach więc nie będę na niego składać skargi. chciałabym jednak wiedzieć czy po tym 3 miesięcznym okresie stażu jeżeli on będzie chciał mi go przedłużyć to musze sie na to zgodzić bo inaczej strace status w UP? Wiem że z innymi dziewczynami robił tak że po prostu podsuwał im papiery pod nos i one to podpisywały a ja bardzo nie chciałabym dalej z nim współpracować... prosze o odpowiedź to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktykaaaI
Hej!!! Mam do WAS takie pytanie. Interesuje mnie temat praktyk. Jak długo może trwać praktyka w danej firmie ? Powiedzmy że jest to praktyka bezpłatna a szkołe ukonczyłem no może nie dawno ale jakiś czas temu. Czy może ona trwać pól roku? Proszę podać mi różnice między praktyką płatną a bezpłatną? Chciałbym zobaczyć przykładowe wnioski. Interesuje mnie również różnica między praktyką a stażem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktykaaaI
I jak wie ktos ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ig_nis
Praktyka bezpłatna - składasz CV i LM do pracodawcy piszesz, że chciałabyś rozpocząć bezpłatną praktykę - nie dostajesz za to pieniędzy:) Czasami pracodawcy nazywają to bezpłatnym stażem. Staż - jeżeli jesteś zarejestrowana w Urzędzie Pracy przysługuje Ci pewnego rodzaju pomoc - nie są to duże pieniądze 816 z groszami(na rękę) albo 950 (jeżeli to Staż Unijny z EFS-u, wtedy nie pobierają podatku; za zwykły staż z Funduszu Pracy dostaniesz zwrot podatku przy najbliższym rozliczeniu PIT). Na staż z Urzędu Pracy (obojętnie czy Fundusz Pracy czy EFS) ma szansę ten kto: - jest długotrwale bezrobotny (powyżej roku) - nie ma doświadczenia zawodowego( nie pracował dłużej niż 6 miesięcy albo 12 miesięcy - zależy od Urzędu) - jest po 50 roku życia - kobieta po urodzeniu dziecka -absolwent może być skierowany na tzw. staż absolwencki (wtedy są ograniczenia wiekowe)- to jest dodatkowa pula. Popatrzcie na stronach Urzędów może organizują jakieś programy dla bezrobotnych - wszystko ogłaszają na stronach internetowych. Wystarczy chodzić do urzędu, dopytywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuteczek234
To tylko przepisy, a PUPy nie mają pieniędzy. Ja odbyłam ponad rok bezpłatnych praktyk w trakcie studiów i dwa darmowe staże po ich ukończeniu. Nic mi to nie dało i stażu nie dostanę, choć stałej pracy nie mam od ponad 2 lat. Nie dostanę, bo wyrejestrowywałam się, aby podjąć pracę tymczasową typu wykładanie towaru itd. To chore po prostu. Moja koleżanka już na drugi roczny, bo przecież skończyła badziewny kierunek humanistyczny, a ja mam studia ścisłe. Próbowałam się wcisnąć gdziekolwiek. Ostatnio do zakładów produkcyjnych ale wymagali status studenta, bo oferują umowy-zlecenia lub orzeczenie o niepełnosprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może z Urzędu Pracy staż to nie jest jedyne rozwiązanie. Wiele większych i mniejszych firm organizuje płatne staże we własnym zakresie i to zdecydowanie lepiej płatne, gdzie istnieje realna możliwość zatrudnienia po zdobyciu doświadczenia (np. danone i wiele innych firm). My także poszukujemy osoby na płatny staż: https://www.jobfitter.pl/oferty_pracy/stazysta-ka-w-dziale-sprzedazy-warszawa-fxfxjz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuteczek234
Szkoda, że to Warszawa, ale może ktoś skorzysta z miejscowych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat na staż teraz rekrutujemy do Warszawy. Choć całkiem możliwe, że pojawią się też inne oferty. Jednak jest wiele porządnych firm, które rekrutują w innych miastach. Warto przejrzeć strony i poszukać informacji o stażach. Choć u nas są też inne oferty pracy z innych miast. Może któraś będzie odpowiadać? https://www.jobfitter.pl/public_advertisements?query=praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuteczek234
Owszem duże firmy rekrutują na staże (sama taki skończyłam), ale większość ofert jest nieodpłatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głabyma
jest tzw praktyka absolwencka -szukac głaby w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuteczek234
Sam jesteś głąbem, ja status absolwenta utraciłam ponad rok temu. Poza tym natyrałam sie za darmowe przez ponad 2 lata, starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALINKA_MI
czy ktoś mi powie dlaczego teraz umowy na staż zawierane są na 3 miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
A ja mam inne pytanie- czy można iść na staż gdzieś do urzędu w wieku po 30 r.ż? I co trzeba zrobić żeby się tam dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli mają kasę to wyślą i po 30 r, ż, moja sąsiadka jest na stażu w sklepie odzieżowym, ma ok 50 lat ponoć po 3 m-cach stażu pracodawca musi zatrudnić na 1 m-c, a po półrocznym na 3 -ce MAM PYTANIE, OPŁACA SIĘ IŚĆ NA STAŻ 3 M-CE Z DOJAZDEM??? (bilet miesięczny ok.250 zł) i dojazd zły, bo na 8:00 do pracy musiałabym wstawać po 5:00, bo autobus jest po 6:00, na 9:00 byłby lepiej z dojazdem, ale pytam teoretycznie, bo jeszcze nie wiem od której godziny pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Ale mi chodziło o staż w urzędzie. Urząd nie musi zatrudniać po zakończeniu stażu. A wynagrodzenie jest uzależnione od środków z jakich będziesz miała staż (120% zasiłku dla bezrobotnych), wiec myślę, że zawsze warto. Musisz sama sobie skalkulować. Może poszukaj jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań czy do urzędu idziesz przed czy po 30 r. ż, ale wiesz jak to jest, zawsze zasłonią się kasą, dopytaj się :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Wam szczerze,że na większości staży jest totalne wykorzystywanie za małe grosze! Ja więcej na staż z pewnością nie pójdę bo za takie marne grosze co dają trzeba się nazapierd....za dwóch, można wpaść w nerwice bo ciągle musisz zęby zaciskać bo i tak nie masz prawa głosu. Ja rok temu miałam ochote zrezygnować po 2 tygodniach,ale ścisnęłam poślady i zostałam te kilka miesięcy żeby nie mieć pozniej nasrane w papierach. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staż u szmaciarza prywaciarza
mnie brali od razu praktycznie , potem się okazało co się okazało :( wyzysk, mobbing , praca po godzinach itp. poprzedni stażysta uciekł po tygodniu i nie wiadomo jakim cudem następnego dostali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam następujące pytanie. Za chwilę skończę studia i chciałabym pójść na staż. Ale słyszałam że przy wypełnianiu dokumentów trzeba pisać jak najmniej zeby nie narobić sobie kłopotów. I tu pojawia się moje pytania czy jesli pracowałam w wakacje przez kilka lat w sklepie na umowę zlecenie to muszę to pisać w dokumentach przy rejstracji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam na rozmowie w Urzedzie Pracy no i pani mi powiedziala ze nie maja zadnych ofert stazu, ze mozna szukac samemu ale "i tak sie Pani nie oplaca bo juz nie mamy pieniedzy na staze..." ide na mgr i potem stad spieprzam do uk;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka34
hej mój pracodawca wyslał wniosek o staz dla mnie i takiem mam pytanie ile trwa załatwianie stazu po ilu dniach tygodniach się do was odezwali????musza być badania lekarskie proszę o odpowiedz jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka34
niech ktoś odpowie plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×