Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pomorzanka1

Chłopak Pakistańczyk

Polecane posty

Gość lillyrose123
nie lubie generalizowac ale od paru tygodni pracuje z pakistanczykiem (urodzonym w UK) i dzis na imprezie swiatecznej wyjawil mi, ze ma 2 telefony, jeden "oficjalny", 2gi dla dziewczyn z ktorymi sypia. Dodam, ze ma partnerke od 3 lat. bylam troche zszokowana tym wyznaniem, wiem ze ludzie nie sa swieci, ale to nie jest jakis skok w bok, tylko normalnie on ja zdradza na kazdym kroku. potem jak wszyscy poszli palic usilowal zdobyc nr tel jakiejs przechodzacej dziewczyny, ale PODOBNO zrezygnowal jak sie dowiedzial ze ma 14 lat - tak twierdzi, chociaz pewnie wzial ten numer.. do tego twierdzi ze "przynajmniej jest szczery, skoro nam o tym powiedzial" - szkoda ze nie jest szczery wobec swojej dziewczyny. do tego on i paru innych kolorowych stwierdzilo ze wszyscy faceci zdradzaja - no w ich kulturze to pewnie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lillyrose123
ale oczywiscie nie pije i jada tylko halal - taka ich moralnosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numer007
odpowiedź na twoje pytanie- cyt. " Islam nakłada na kobiety miesiączkujące zakaz uczestnictwa w uroczystościach religijnych w ciągu 4 pierwszych dni cyklu. W niektórych regionach Nepalu kobiety miesiączkujące podlegają rytuałowi Chaupad i pozostają odosobnione (najczęściej w szopach), ponieważ są uważane za nieczyste. W tym czasie kobietom nie wolno dotykać mężczyzn, a nawet wejść na dziedziniec ich własnych domów. W czasie trwania miesiączki muszą przyjmować wyłącznie suchy rodzaj pożywienia, sól i ryż. Ponadto nie mogą korzystać z ciepłych koców i kąpać się. Te praktyki są szeroko krytykowane wśród większości społeczności Nepalu.(...)" druga rzecz, głodnemu chleb na mysli, bo nikt nie wspomniał o zaspokojeniu sexualnym- a ty odrazu o penisie, ok, twoja sprawa... po trzecie, tak , każda normalna kobieta mysli o zaspokojeniu sexualnym i raczej tradycyjnie normalna używa w tym celu pochwy no i penisa. Jak ci się wydaje? moze dlatego, że układ rozrodczy jest najbardziej unerwiony i tylko w taki sposób można fizycznie się zaspokoić? No chyba że używasz z tym pakolem ust... OMG twoja sprawa, ale nie chwal się juz tym, bo jeszcze wstawisz jakąś fotę i będziesz traktowac szczegółami, a tego nie chce fuuuu! Słuchaj, naprawdę nie życze ci źle. Nie znam cię. Chcesz na siłę marnować zycie, proszę bardzo, uwazam ze masz dosc przykladow na tym forum i innym jakie sytuacje w 99% wynikaja ze zwiazku z muzułmaninem- chcesz brnąć, brnij. Nie będę dyskutować z tobą, bo to jak grochem o ścianę. Ale zastanów się co robisz, zastanów się dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie mogeeee
do bzdura na calego maxa------przestan nas obrazac i pisac, ze z nas glupota bije na kilometr. Po pierwsze nie masz zadnyhc normalnych argumentow to zaczynasz obrazac, a po drugie jak taka madra jestes to odpowiedz wreszcie mi na pytanie jaka religie przyjma wasze dzieci??mowisz, ze rodzice tutaj urodzenia, a mama nosi te swoje dziwne sukieneczki z siostra no to tacy oni europejscy, ze szkoda gadac!!!wez dziewczyno opanuj sie troche, bo ten twoj chloptas juz ci zrobil pranie mozgu!!!I tam jedna dziewczyna wyzej napisala, ze pewnie twoj gosciu chcial pokazac swoje zdjecie zeby ci wszystkie Polki zazdroscily no i ma racje, bo oni wlasnie maja takie myslenie. Mysla, ze sa najpiekniejsi i kazda polka na nich poleci, no ale dzieki Bogu tylko durne polki na nich leca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie w 100%
z nie no nie mogeee. bo droga bzduro na całego maxa, oni ciągle chodzą w tych swoich łaszkach nie bez przyczyny. Muzułmanie nigdy nie będą "europejscy" Nawet murzyni szybciej się asymilują, bo nigdy nie widziałam, aby którys popierdalał w sukience z liści, jak w swoim jakims Burki Nafaso. A muzułmanki ciągle, bez zmian. płachta na łeb i do przodu. Wiesz czemu? pisałaś że ojciec i on nie chodza w pizamach- bo oni to faceci, jakby mamusia albo siostrzyczka chcialy zdjac chusty, to by je zakatowali ci twoi europejscy pakole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzduro a nie zastanowiło Cię
dlaczego kobiety w jego rodzinie chodzą w sari, podczas gdy mężczyźni nie przestrzegają reguł tradycji? Otóż dlatego, że wyzwolenie i nowoczesność są dla mężczyzn, ale na pewno nie dla kobiet. Spytaj swojego faceta, co by powiedział, gdyby kobieta z jego rodziny postanowiła przebrać się w dżinsy i bluzkę odsłaniającą pępek, zamieszkać z facetem bez ślubu i ogólnie wypiąc się na tradycję i honor? To, co wolno facetowi wychowanemu już w kulturze zachodu, niekoniecznie wolno kobiecie z tej samej rodziny. Więc naprawdę spuść z tonu, bo dotąd nie napisałaś nic, co mogłoby wskazywać na Twoją rację. Ten facet nigdy by się też z Tobą nie ożenił, jesteś jego zachodnią wyzwoloną partnerką dobrą do dupczenia się i udawania Europejczyka. Jak przyjdzie czas ożenku, rozejrzy się za porządną panną w sari. Mnie by przeszkadzał fakt, że jestem z przedstawicielem tak obłudnej kultury, ale jak Tobie nie przeszkadza, to ok. Tylko przynajmniej nie wciskaj tu kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzduro a nie zastanowiło Cię
O kurczę, widzę, że już powyżej "zgadzam sie w 100%" napisała dokładnie to samo, co ja o ich strojach :) Prawda, że co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie (u nich: co wolno facetowi, to nie kobiecie). Nie wiem, jak można być tak głupim, żeby jeszcze sie chwalić, że on po europejsku ubrany śmiga, podczas gdy kobiety ubrane tradycyjnie i nic z tego nie rozumieć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wstyd mi za nas
Polki są jednak głupimi kobietami, a może ostatnio tak zdurniały przez telewizję i gazety? Ten Pakol w sklepie wygląda jak utuczony Polak z brązowymi oczami i wydatnymi ustami + solarium i tyle. Myślałam, że przynajmniej wybieracie Pakistańczyków, którzy są naprawdę ładni na twarzy, którzy mają ciekawe i wyraziste rysy twarzy. Ten tutaj to pakolska wersja naszego dresiarza - trochę tłuszczu, włosy postawione na żelu (siwiejące przy skroniach), a sądząc z tego gdzie sięga sklepowym półkom średniego wzrostu. Druga z kolei wychwala Niemca - widzę, że wasi mężczyźni odbierają wam rozum. Kobieto, jeszcze nie tak dawno nasi dziadkowie srali ze strachu na widok Niemców albo z nimi walczyli, a teraz już przekonujesz wszystkich o wyższości Niemca nad Pakistańczyka? Ta wasza kłótnia to jedna wielka żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiepska pogoda
do wstyd mi za was- wiesz miłość nie wybiera, no i oczewiście napewno szczersze uczucie jest ze stony europejczyka, dla którego to normalne, że kobieta jest na równi z nim. Sama osobiście jestem żoną Polaka i bardzo się z tego cieszę. Ale forum dotyczy dziewczyn, które wybrały inną narodowość. Ja sama osobiście nie związałabym się choćby nie wiem co z pakistańczykiem- jak już wspomniałam dla niego to normalne, że kobieta jest w porónaniu z facetem niczym- bo i kto ma go nauczyć-rodzice? Choćby nie wiem jak europejsko się zachowywali, to co ojciec, który z dziada pradziada uczony był, że kobieta jest nikim nagle po przeprowadzce ma powiedzieć- synu kobbieta jest tobie równa...Ja poprostu w to nie uwierzę. Co do Niemców- wiesz, gdyby każdy z nich był jak hitler w stosunku do polaków to już dawno by nas nie było- większość zdecydowanie walczyła na froncie tylko dlatego, że jak nie to kulka w łeb. Więc co ty możesz wiedzieć o wojnie. Rodziny dezerterów były mordowane, więc ludzie walczyli. A ilu niemców pomagało żydom, polakom...hmmm... wracając do pakistańczyków- bzduro zastanów się czy ty sama, gdy wyrosłaś w takiej a nie innej tradycji, mogłabyś uczyć córkę, że nie ma żadnych praw tylko dlatego że jest kobietą? Bo właśnie w takiej sytuacji są jego rodzice. Wątpię, oj wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej zawstydzona :)
Dobra, miłość i inne wyimaginowane duperele, ale to gdzie jest wyższość Pakola nad Polakiem? W urodzie - nie. W religii - nie. W jakimś partnerstwie w związku - też nie. Za to po waszych historiach widzę, że Pakole się specjalizują w uwodzeniu kobiet dla własnych korzyści. Co do Niemców to oni tak z tego powodu, że nie mieli wyboru, hmmm, a to ciekawe czemu tak sadystycznie i wynaturzenie się zachowywali względem nas, czytałaś może jakieś wspomnienia ludzi z np. powstania warszawskiego? myślisz, że ideologia nazistowska wyginęła u Niemców czy tylko ucichła w obliczu porażki wojennej? to nie tylko zabijanie ale tortury i sadyzm i wyszydzanie nas na każdym kroku, nie wiem chyba przyjmujesz jakąś propagandę że naziści nie byli tacy straszni z gazet czy co. właściwie sorry nie chcę się rozpisywać o Niemcach bo to temat o Pakolach. ale tutaj się robi cyrk, jedno dziecko się przekomarza z drugim której facet jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ci będzie pomocne
lista schindlera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schindler to wyjątek
potwierdzający regułę, dlatego się o nim książki pisze i filmy robi :O Przypominam, że Hitler nie zdobył w Niemczech władzy siłą, został wybrany przez NARÓD w DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH. Większość Niemców popierała Hitlera baaardzo gorąco, teraz bardzo by chcieli, żeby świat o tym zapomniał, co jak widać, świetnie im idzie :O To, że ten naród po wojnie nie poniósł kary za swoje zbrodnie , a wręcz przeciwnie - dano mu szansę (Plan Marshalla i inne cuda), której na przykład Polsce nie dano, to jest hańba tego świata, o której też nikt już nie pamięta. Więc proponuję zmilczeć na temat narodu niemieckiego, jak się goowno w temacie wie, szczególnie że topic jest o innej nacji. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schindler to wyjątek
dalej zawstydzona :) - popieram Cię, to jest straszne, co kobiety łykają o Niemcach z oficjalnego, poprawnego politycznie przekazu. Gdyby się dowiedziały, jak głęboko mają Niemcy we krwi pogardę do ich własnego narodu, to by może tak chętnie nóg przed nimi nie rozkładały (oni baardzo nami pogardzają, ilość wstrętnych żartów, powiedzonek, obraźliwych określeń, jakie mają na Polaków, przekracza granice, tak samo jak głęboko skrywany, wciąż obecny nacjonalizm). Tyle przynajmniej Pakistańczycy mają wspólnego z nami - tak samo są narodem pogardzanym wszem i wobec w Europie, a nie pogardzającym. Tak, może i można na tym zbudować związek, w sumie nic nie jednoczy tak jak wspólne poczucie niższości :O Żenada cały ten topic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość First Lady
proponuję przeczytać książkę Arabska żona. Pochłonęłam ją w kilka wieczorów, ale byłam wstrząśnięta tym co tam przeczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej zawstydzona
szok minął ale dalej jestem zawstydzona. :) ja tam wolę Polaka niż Niemca ale ok jeśli wam się podoba i Niemiec to czemu nie, tylko nie szczyćcie się nie wiem czym, bo dla mnie to trochę haniebnie jest prowadzanie się z Niemcem, ja Niemców nie lubię jako naród i to nie tylko z powodu nazizmu i taki naród przesiąknięty złymi cechami powinien raczej wyginąć niż się jeszcze mieszać krwią z Polakami :classic_cool: Pakole są muzułmanami, proponuję wam zatem przeczytać zajebistą książkę "Prawdziwe oblicze islamu" wiedzę w niej zawartą naprawdę łatwo się przyswaja, a wykłada całą doktrynę islamu i jego rolę w dzisiejszym świecie PS. nie wiem czemu ktoś na poprzednich stronach pisał, że Pakole to wyznawcy hinduizmu, przecież tam chyba z 90% ludzi to teraz muzułmanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thxman
dziewczyny!!! niemcy tez sie z nas smieja nie przepadaja za polakami uwazaja nas za zlodzieji np ....Oczywiscie poruszajac temat polek to tez od dawien dawna wiadomo ze Niemcy i wiele innych narodowsci lubia polki !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wszyscy wiedza dlaczego ? kilka powodow najwzaniejszych przykladow : 1 ) uwaza sie polki ze sa ladne 2) polka zawsze pojdzie na odrobine lepszy staus no przeciez nie wyjdzie za niemca ktory zamiata ulice :) 3 ) uwaza sie polki tez za ustatkowane ktore ugotuja i zajma sie domem Oczywiscie mozna sie pozniej rozczarowac bo coraz mniej to potrafi zrobic ale to tylko stereotyp !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thxman
acha jeszcze jedno dopoki do puty tak bedzie ze nasze kobiety beda sie miksowac z wszystkimi mozliwymi nacjami to Polska nigdy nie bedzie postrzegana jako kraj do ktorego nalzey podejsc z szacunkiem a raczej z drwina powszechna bo sa nawet politycy europejscy ktorzy preferuja polskie prostytutki bo sa czyste i zadbane ....nie napisalem tego po to aby pochlebic prostytutka !!!Mam nadzieje ze kazdy wie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cathana
Powiedziałam mu ostatnio, ze nasz ''związek'' nie ma sensu i zrobiłam to po raz kolejny. Znów na pierwszym miejscu wymieniłam kwestię religii. Jego ostatnia odpowiedz to taka: you tell me have I did anything bad to you. I have taken care of you, physically, emotionally, socially, spiritually. I always ask to be with me and eat the same food and I tried to share my clothes as when I buy things. And I helped you monetary when you were going to Poland. What else you want me to do that you will listen and except my help''. Wygląda z tego, ze to on jest/był dawcą a ja biorcą. Czuję sie z tym zle, że wypomina mi chociażby zaoferowaną przez siebie pomoc w wysokości #200 kiedy to w ubiegłym roku jechałam do Polski. Przyjęłam jego pomoc ale zaraz po otrzymaniu pensji zwróciłam mu tę kwotę. Twierdzi, ze cały czas sie dokształca odkąd tu przyjechał a ja stoję w miejscu pracując w opiece. To jest ponizające dla mnie. Trudno na jakiś czas trafiłam/utknełam w pozycji support workera ale mam swoje wykształcenie i umiejętności, ale dla niego to nie ma większego znaczenia, jak się okazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cathana
Prosi mnie bym sie nadal kształciła, znalazła wartościową pracę i zwiazała się w przyszłosci z wartościowym Polakiem(!). Twierdzi, ze jestem ''wolnym ptakiem'' i sama muszę wybrać swój los. Owszem wygląda to wspaniałomyślnie, ale ja również dopatruję w tym wszystkim podstępu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thxman
podstep maja we krwi ...fajne ze wygadal sie pieknymi slowami i chce wzbudzic litosc ,zal rozterke ....jak to on wiele zrobil dla ciebie nie chcac nic w zamian owszem moze i zrobil ale kiedy ciebie wybireral to jestem przekonany na 1000% ze myslal co masz pod majtakami i ile zrobisz mu przyjemnosci takiej ktore pakistanki nie moga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angielskie biuro poszukuje pracownika, zglosil sie francuz niemiec i hindus. Aby sprawdzic czy sie nadaja kazali im ulozyc zdanie ktore bedzie zawieralo nastepujace wyrazy: grin, pink, jeloł (jakby kto nie wiedział green, pink, yellow zielony, różowy, żółty). Na pierwszy ogien poszedl niemiec : - When i wake up i se jeloł sun grin grass and pink sky. nastepny byl francuz: - When i wake up i wear my jeloł t-shit, pink sox and grin hat. i ostatni hindus : - When the phone grin grin i pink up and say jeloł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupa maryna 20
o kurde Bozydar rozjeb****les mnie tym tekstem ale to najlepszy dowod na to jak wlasnie wiekszosc ciapkow zna angielski he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piweczko wodeczka
niechodzi o rase o kolor skory chodzi o charakter!!! Moj maz jest arabem nie wychwalam go:) bo jak kazdy czlowiek ma swoje walety i wady Przyjechala moja mama do mnie na swieta i powiedziala: kazdy chlop taki sam jak ma cos do zrobienia to sie trzesie bo kazdy jest taki sam:):):) Moj ostatnio wieszal firanki o bozeeee ile sie nagadal! Nie macie racji z tym ze polki sa glupie idac z pakolami arabami itp to sa tacy sami ludzie ale faceta trzeba sobie wychowac (tak samo dziala oczywiscie w druga strone) a nie poddawac sie Ja uwazam ze jestesmy na rowni! Przed slubem wyjasnilam mezowi co to znaczy:) polowe zrozumial ale i tak kuchnie mam na swojej glowie ( raz na rok maz ugotuje jakis obiad) Sprzatam w sumie tez sama w domu ale to jest tylko moj wybor poniewaz jak on sie bierze za pozadki w domu mnie szlak trafia!!! On ma na glowie zakupy czyli jechac ze mna do markety pchac wozek i zaplacic ( ja tez pracuje ale....) Tez sie klucimy czesto i gesto prowadzimy normalne zycie Jednak polacy to taki dziwny narod wiekszosc z nas zle reaguje na cos innego wyzwiska. Wiele razy ktos mi mowil ze mnie maz zamyka w domu bije itp... Jednak cos takiego sie nie zdarzylo a jak sie zdarzy to niestety nasz zwiazek sie rozpadnie czy bylby polak czy pakol... tak samo by sie stalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy od tego jaki wyznaje islam. czy jest konserwatywny czy bardziej otwarty. no i od tego jaką ma rodzinę. jeśli chcieli by wziąśc slub siostra może astrzec, że chce byc jedyną zoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tez masz troche racji Moj maz jest jak wierzacym i praktykujacym:) ale chodzi takze o charakter czlowieka o szacunek do innych! Zapytal sie mnie kiedys czy przejde na Islam odpowiedzialam ze dla niego nie! Jak dla mnie jest to za powazna rzecz w zyciu zeby robic to dla innego czlowieka musze ja uwierzyc sama od siebie To ja musze zrozumiec podstawy Islamu i cel tej religii ze tak to ujme Ja bede odpowiadala za moja postawe przed Bogiem nie kto inny! Ale wiecie co??? ludzie musza zrozumiec ze zadna religia nie prowadzi do zlego! Tylko ludzie ja interpretuja jak chca i wykorzystuja dla wlasnych celow. Chrzescijanie setki ludzi wymordowali w imie religii czemu??? Tak samo w sumie muzulmanie ale nie wszyscy!!!! W naszym spoleczenstwiwe liczy sie bardziej wyglad zewnetrzny niz wewnetrzny! Czym kobieta ladniejsza w sumie latwiej jej znalezsc prace itp itd W islamie jest inaczej liczy sie to jaki czlowiek jest wewnatrz NIE SZATA ZDOBI CZLOWIEKA! Ale my polacy jednak myslimy inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JurekSz
w islamie liczy sie tylko zebys byla niewierzaca i z europy. dla ciapaka przepustka do lepszego swiata i jihad w jednym, no to 40 dziewic jego! \ Wy naprawde myslicie ze oni tak rozmyslaja i analizuja? tylko wy głupie polki dzielicie włos na czworo kazdy jego gest czy ruch, Oni maja cel prosty- zostac w europie i koniec. Jeśli chodzi o niemców, to jedna tez tu napisala ze oni nie maja do polakow szacunku- dziewczyno pracuje 12 lat w niemczech, nigdy, ale to nigdy nie spotkalo mnie nic przykrego z ich strony, mowisz ze jak oni nami pogardzaja- to po co by sie wiazal z ta dziewczyna... to nie ciapaki ze z jednej strony maja cie za gówno, a potem sie z toba wiaza dla jihadualbo wizy w europie. Bo niemcy maja do siebie szacunek. Naprawde a ta co napisala ze jego ojciec i on chodzi po europejsku ubrany a matka i siostry w chustach- myslisz ze dlaczego? Bo facetowi mozna w islamie, a baba ma sie sluchac jak nie to wp**rdol. A jak juz tak sie stanie, to bedzie ci wstyd przyjsc po pomoc ze go tak wczesniej bronilas... zobaczysz, kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka78878
Ja też jestem w zwiąku z Pakistańczykiem i nie moge narzekać jak narazie,bo się zbytnio nie angazuje,tylko staram sie poznaćJego zamiary i wartości przedewszystkim. Z tego co wiem, to Jego rodzina nie akceptuje dwóch żon w zadnym wypadku. Powiedział też, że nie utrzymuja żadnego kontaktu z kuzynem,który właśnie się zaopatrzył w dwie żony. Bardzo mnie to cieszy, a tak poza tym Jego rodzina to liberlni ludzie. Nigdy nic nie wiadomo co każdego spotka w życiu, poznałam Go przypadkiem i pokochałam, a co będzie dalej to się zobaczy. Nie mam też zamiaru nigdy wyprzec się swej wiary i On o tym dobrze wie...A tak na pocieszenie dla mnie, to zamierza na stałe zamieszkac w Polsce, więc nawet siła nie zgodziłabym sie zamieszkać w Jego kraju, jestem europejka i nie zmienie tego nigdy, sam fakt przejscia na islam wprawia mnie w dreszcze, jestem całkowicie oddana mojej wierze. Szanuje Jego religie, ale nic więcej, On też Tego ode mnie nie oczekuje .Jak narazaie jest Świetnie, zobaczymy co czas pokaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×