Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pryszczata 30 stka

30 lat i trądzik?!

Polecane posty

Uporczywy i stale powracający to taki, który raz jest bardziej nasilony, raz mniej, ale wciąż powraca! Zaleczysz go na jakiś czas antybiotykiem, a za pół roku, rok, pojawiają się nowe krosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzyko...
Z ryzyka trzeba sobie zdawac sprawe. Kazdy ponosi je sam, ale moim zdaniem niszczenie sobie organizmu z powodu defektow kosmetycznych radykalnymi terapiami, zwlaszcza gdy nie wyprobowalo sie jeszcze innych metod jest glupie. Na forach mozna przeczytac wiele opinii osob zadowolonych z takiej terapii, ale i wiele takich, ktore za ladna cere zaplacilo wysoka cene. Ja nie demonizuje, tylko naswietlam problem, bo to nie jest kolejny kremik z drogerii czy masc cynkowa, ale naprawde niebezpieczny lek, do ktorego trzeba pochodzic z ROZWAGA i POKORA, bo lekcewazenie moze sie bardzo zle skonczyc. Tylko ze wtedy na zastanowienie bedzie juz za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzyko...
'Te leki, stosowane pod ścisłą kontrolą dermatologa, nie mają gorszych skutków ubocznych od antybiotyków" A to żart chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego uważasz, że to żart? :) Ja przez pół roku wzięłam około 500 tabletek tetracykliny. Dość łatwo policzyć, ile tego leku weźmie ktoś, kto powtarza tę kurację kilkakrotnie. Jak myślisz, czy moja wątroba jest zdrowa? A nerki? A jeśli chodzi o rozwagę i pokorę, to tak mi się zdaje, że zalecane są przy zażywaniu każdych lekarstw. Niemal wszystkie mają skutki oboczne. Mniej lub bardziej, ale maja. Zresztą, mam takie wrażenie, że dalsza dyskusja jest zbędna. Ja próbuję przytaczać argumenty \"za\" i \"przeciw\" , podczas gdy Ty uparcie trzymasz się tylko skutków ubocznych. Miło było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pardon, jeszcze jedno :D Piszesz o \"defekcie kosmetycznym\". Polecam portale internetowe traktujące o trądziku - guzkowy, ropowiczy, czy trądzik z \"zadrapania\". Jeśli twierdzisz, że to jest \"defekt kosmetyczny\", to chyba masz jednak piękną i alabastrową cerę, wtedy mogłabym zrozumieć i wytłumaczyć jakoś sobie Twoją ignorancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzyko...
Pisze wlasnie o rozmiarze ewentualnych skutkow ubocznych. Jezeli nie jest to rzeczywo argument, to nie wiem, co nim moze byc. Jak sama piszesz, wiele ma skutki uboczne, jedne bardziej, drugie mniej i sama przyznasz, ze Roa nalezy do grupy tych bardziej szkodliwych. Nie znam lekarza, ktory zaczynalby leczenie od przepisywania wlasnie jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różnie bywa. Jeśli potencjalny pacjent ma lat 30 i więcej, czyli generalnie jest w wieku kiedy trądziku się już nie ma, to dermatolog może zaproponować środek \"ostateczny\". Zresztą pomyśl logicznie - ile można faszerować pacjenta antybiotykiem, zwłaszcza, że okazuje się nieskuteczny, a trądzik powraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzyko...
Dziekuje za okreslenie stanu mojej swiadomosci. Szkoda, ze pomimo glebokiej wiedzy nie czytasz ze zrozumieniem i nie zauwazylas sie, ze w tym watku pochwala skutecznosci, wypowiedziana zreszta przez forumowiczke, ktora nie przeczytala watku, pojawiaja sie obok pytan o nastalotkowa serie z drogerii i dopiero co rozpoczeta kuracje antybiotykiem. Nie uwazasz, ze kaliber jakby inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzyko...
21:28 Czy to możliwe żeby w wieku 30 lat mieć trądzik? ja mam ostatnio coraz bardziej zesypaną twarz pryszczami i są różne jedne takie jak guzy niedowycisnięcia inne bolące ale można je troche wycisnąć i takie drobniutkie boałe.Czy są tu dziewczyny w podobnym wieku i z trądzikiem ?jeśli tak to jak sobie z tym radzicie bo ja już niewiem co z tym robić tego jest coraz więcej długo schodzą i na dodatek zostawiają po sobie ślady. 21:32 gkc Witam. mialam podobny problem.Mam 31 lat.Zawsze mialam piękna cerę,a po 30 dostałam trądzik.Nie mogłam sobie poradzić.Dopiero lekarz dermatolog przepisał mi izotek.Polecam.Pozdrawiam. 21:43 Pryszczata 30 stka Gkc co to jest ten izotek czy to jakaś maść czy coś do łykania i czy długo stosowałaś zanim pomogło? 21:52 Pryszczata 30 stka proszę niech się ktoś odezwie.Właśnie czytałam o tym izoteku ale widzę że to niezabardzo bezpieczny lek czy jest jeszcze coś mniej szkodliwego ale skuteczneg? 22:20 o kurczaczek ja mam tez 31 lat i dostałam wysypu pryszczy.Wczesniej tego nie miałam i w tym roku tragedia. Dermatolog przepisał mi dwie mascie ( na recepte). Okrutnie wysuszają skóre i tworzą mi się zmarszki i bruzdy. Wiec robie przerwe i nawilzam duza iloscia masci z wit A. Pryszcze znikaja a potem znowu wysyp i tak w kółko. Trzeba niestety udac się do dermatologa i jakos temu zaradzic. To jakies cholerstwo,żeby w tym wieku mieć takie problemy 23:08 ja mam 28 i tez mam jeszcze czasem straszny wysyp. to podobno po kremach. pelno w nich sztucznych składnikow... a najbardziej pryszcze robia sie podobno po składniku parafinum liquidum czy cos takiego. sprawdzcie czy w waszychkremach jest w skladzie ten skladnik. ja zauwazyłam, ze jak uzywam kremow bez tego skladnika to nie mam pryszczy! dobre jest tez mydlo ziołowe boniderm. mialam straszne syfy i pierwsze efekty po tym mydle było widac po okolo 3 tyg. mydlo mozna kupic w sklepach z ziolami lub na allegro. 200 ml. kosztuje okolo 14 zl. dobra jest tez masc aknemycin. kosztuje okolo 30 zl. masc kiedys byla na recepte bo ma w skladzie antybiotyk, ale teraz jest juz bez recepty. tez jest swietna! i trzeba sie powstrzymac przed dotykaniem twarzy. nawet chwilowym. 17:52 polaria Ja mam 30 lat i trądzik od 5 dni biorę antybiotyk Unidox i jakiś żel z antybiotykiem jak narazie niewidzę poprawy .Czy ktoś brał już ten antybiotyk iczy pomaga? Gdzie tu faszerowanie? Gdzie wskazania do Roa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze, mogę się ewentualnie zgodzić, że sobie coś dopowiedziałam, ale.... proponuję zapytać te kobiety, czy, i ile czasu, przeszły \"nieskutecznych terapii antybiotykowych. I znowu powracając do roa. Mnie proponowała ten antybiotyk moja dermatolog, jakieś 6 lat temu. Przyznaję, że stchórzyłam. Nie chodziło o cenę, bo akurat ta nie grała dla mnie roli. Fakt, bałam się skutków ubocznych, ale nie tych zdrowotnych (być może z racji wieku; młodzi ludzie mają tendencję do twierdzenia, że zawsze będą zdrowi), ale początkowego \"wysypu pryszczy, a właściwie możliwości wystąpienia takiego wysypu. Wyleczyłam się skutecznie tetracykliną, bo akurat taki lek mi zaproponowano. Jednak patrząc teraz, po latach, mogę z całym sumieniem stwierdzić, że gdyby moja buzia wyglądała dzisiaj tak jak kiedyś, a antybiotyki okazałaby się nieskuteczne, to zdecydowałabym sie na leczenie izotretynoiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzyko...
"No dobrze, mogę się ewentualnie zgodzić, że sobie coś dopowiedziałam, ale.... proponuję zapytać te kobiety, czy, i ile czasu, przeszły "nieskutecznych terapii antybiotykowych" I znowu powracając do roa. Mnie proponowała ten antybiotyk moja dermatolog, jakieś 6 lat temu. Przyznaję, że stchórzyłam. Nie chodziło o cenę, bo akurat ta nie grała dla mnie roli. Fakt, bałam się skutków ubocznych, ale nie tych zdrowotnych (być może z racji wieku; młodzi ludzie mają tendencję do twierdzenia, że zawsze będą zdrowi), ale początkowego "wysypu pryszczy, a właściwie możliwości wystąpienia takiego wysypu. Wyleczyłam się skutecznie tetracykliną, bo akurat taki lek mi zaproponowano. Jednak patrząc teraz, po latach, mogę z całym sumieniem stwierdzić, że gdyby moja buzia wyglądała dzisiaj tak jak kiedyś, a antybiotyki okazałaby się nieskuteczne, to zdecydowałabym sie na leczenie izotretynoiną. Pytac nie trzeba, wystarczy przeczytac. Chyba, ze superzadowolona. Roa nie jest antybiotykiem i jest o tym nawet w przestarzałym artykule Żaby, który jednak nie stracił wiele na swojej aktualności, o czym można się przekonać porównując go z jego nowszymi publikacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że nie jest. Jednak jeśli zawiedzie wszystko, to co robić? Mieć trądzik w wieku lat 30-tu, to raczej przekichana sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do dziewczyny
A może są jakieś domowe sposoby na to paskudztwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
dziewczyny w tym wieku to juz prawdopodobnie nie jest tradzik ale problem z hormonami mam niewiele mniej lat i dopiero teraz lekarz do którego sie udałam stwierdził ze prawdopodobnie PCO czyli szwankuja u mnie hormony czekam na wyniki badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczaczek
ale dyskusja ostra. Nie daj Boże, żebym miała taką twarz jak na tej dołączonej stronie. brrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do tych z Was, ktore po skonczeniu kuracji Izotekiem czy Roacutenem zdecydowaly sie zajsc w ciaze i urodzic dziecko. Jak u Was bylo z ciaza, wszystko ok? Szukam i nie moge znalezc takich kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niweja
endi dziewczyny w tym wieku to juz prawdopodobnie nie jest tradzik ale problem z hormonami tradzik wynikajacy z nieprawidlowej gospodarki hormonami nazywa sie tradzikiem hormonalnym kiedy mialam 19 lat bralam leki hormonalne wlasnie z powodu tradziku. niestety nawet nie dokonczylam kuracji, bo moja watroba sie zbuntowala. dorobilam sie tez przebarwien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja już
niemogę patrzeć na te syfy ale mam nadzieję że po antybiotyku mi przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie prosze
jakie stosowalyscie leki na tradzik i czy cokolwiek pomogly. wiem wiem ze kazda z nas jest inna, inaczej reaguje na leki. ja bralam na recepte: diane, differin, davercin, dalacin, hascoderm, zineryt, tonik robiony, klindacne, bez recepty: brevoxyl, benzacne, afrodyta mam 24 lata. chce poprosic derme jutro o unidox...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mc hammer
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mc hammer
mam dzis wizyte u dermatologa, ciekawe co tym razem mi zapisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pandora31
Witam Nie przycztałam wszystkiego.... bo nie mam czasu.... Ale jesli moge ..... przytocze swoj przykład..... Ja mam 31 lat i tradzik od 14-rgo roku zycia. plecy twarz..... W skrócie.... to wszystkiego uzywałam o czym piszecie oprócz.... ruacutanu A (za duzo skutków ubocznych) moje kolezanki maja wysyp i po tym po 4, 5 latach wiec mysle ze wcale nie jest skuteczny jak jest reklamowany.... Obecnie mam krostki na szyi i plecach i przed okresem pojawiaja sie w okolicach nosa brody.... Byłoby ok zeby nie ta szyja.... wiem ze to hormony.... co mi najbardziej pomagało - to diane 35 lecz ze wzgledu na wartobe musiałam zaprzestac.... ale wiem ze po diane nie mam problemu..... Obecnie chodze na yellow peel... (bo mam okropne blizny po tradziku na policzkach) pomaga róniez troszke na syfki tak ok 2 tyg. od zabiegu buzia jest the best ale pozniej jest gorzej..... tak ok. 14 dnia cyklu na szyi pojawiaja sie syfki.... i to mnie najbardzoej wkurza.... Nie wiem ile jeszcze czasu bede sie meczyła z tym ale nie widze konca... chyba e powóce do diane35. Juz powoli sie do tego przyzwyczaiłam..... Pozdrawiam i wytrwałosci zycze.... a wiem jakie to tudne a szczegolnie dla kobiet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apapapaapa
powiedzcie prosze jakie stosowalyscie leki na tradzik i czy cokolwiek pomogly. wiem wiem ze kazda z nas jest inna, inaczej reaguje na leki. ja bralam na recepte: diane, differin, davercin, dalacin, hascoderm, zineryt, tonik robiony, klindacne, bez recepty: brevoxyl, benzacne, afrodyta mam 24 lata. chce poprosic derme jutro o unidox... HEJ ODPOWIEDZCIE JEJ TEZ JESTEM CIEKAWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyyy
i co ci zappisala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczaczek
coś temat zamarł :( ja kupiłam brevoxyl,wlasnie nałożyłam i czuje skorupe na twarzy. To tak ma być? Czy mogę nałożyć na to krem pielęgnacyjny zeby nie czuć tego sciągnięcia?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkaaa19
na mnie brevoxyl nie dziala poparzyl mi tylko twarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulamejka
fajne to forum...ja też mam problem z syfami.Poczytałam ten topik i ktoś napisał o parafinum coś tam...Zerknęłam na moje kremy i wszystkie to mają, nawet balsam do ciała.A tak w ogóle to jest wazelina zwyczajna więc domyślam się że to jest powód moich problemów..Znacie może jakieś kremy bez tego składnika? Ja mam całą buzię zaczopowaną, nie jest to taki zwykły trądzik,nazwałabym to "zawągrzenie skóry".Jak patrzy się bokiem pod światło to cała jest chropowata.Okropny problem, zwłasza że nie lubię używać pudrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×