Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mruczek25

do wielbicieli i wlasciecieli kociaków

Polecane posty

Gość mruczek25

od wczoraj mam malutkiego kocurka,jest sliczna 2 miesieczna kicia,mam pytanie do wlascicieli kotkow,jak moge jej obciac pazurki?czy moge dawać jej mleko,jak nauczyć spać w swoim miejscu a nie ze mną na łożku?I czy musze ja szczepic,bo nie byla i czy kupić cos na pchelki ,ktorych raczej nie ma.bede wdzięczna za wszelkie podpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mruczek25
nikt mi nie odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vsdv
w krótkich postach mamy cię szybko nauczyć jak postępować z kotem?? lepiej kup jakiś poradnik i uważnie go przestudiuj i nie dawaj mleka (bo ci się rozesra, mleko dla kotów to jest w bajkach, albo z biedy żeby się nie zmarnowało), chyba że maślankę, jogurt i takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojej kotce pazurków nie obcinam, daje jej śmietankę 30% do picia zamiast mleka. Powinnaś szczepić kota jeśli zamierzasz wypuszczać go z domu - ale najlepiej przejść się do weterynarza i spytać co i jak. A co do spania to może jak już np. będzie zasypiać to ją ostrożnie przenieść na jej miejsce. Powinna się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekunka 4 kotów
Spokojnie możesz dawać mleko tylko w małych ilościach na początek. Może się zdażyć że kocie będzie po nim puszczać śmmierdzące bączki i mieć rozwolnienie ale się przyzwyczai i potem juz takich atrakcji nie będzie. A na początek możesz dawać kocie mleko - tylko że to ci drogo wyjdzie. Do paznokci najlepiej kupić drapak to sobie zetrze a jak będziewsz wypuszczała na dwór to sam sobie poradzi - no chyba że będzie to typowo domowy kot. Jeżeli będzie w domu nie musisz szczepic ale pogadaj o tym z weterynarzem, musisz tylko odrobaczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekunka 4 kotów
Aha a co do spania to poprostu od początku nie pozwól jej spac w sowim łożku tylko pokazuj miejsce w którym na spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak najszybciej idz z kotkiem do weterynarza- on go odrobaczy i zaszczepi i zalozy mu ksiazeczke zdrowia! to bardzo wazne Mleka w ogole mu nie podawaj, pilnuj zeby zawsze mial swieza wode w miseczce i dawaj jodurt naturalny np. (wydaje mi sie ze smietanka 30% dla tak malego kotka moze byc zbyt ciezkostrawna), uwazam tez, ze u tak malego kotka nie nalezy jeszcze obcinac pazurkow... ale to moja prywatna opinia- one sa po prostu jeszcze bardzo delikatne.. ja obcinam mojemu kotkowi sama- obcinaczka taka jak dla ludzi- weterynarz pokazal mi jak to robic. Jezeli chodzi o spanie no to jest to problem :) koty najchetniej spia w lozku :) ale mozesz mu kupic moze jakies legowisko i postawic obok swojeg lozka i tam go przenosic jak zasnie lub jak tylko wejdzie na lozko- moze sie nauczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo ładnie
Też uważam, że koty nie powinny pić mleka - w naturze, to przecież nie jest ich naturalne picie. Mój pije wode, i jest dobrze :-) Weterynarz tak zalecił. A co do autorki - to weź kotka do weterynarza, ten go zaszczepi i odrobaczy i wyjaśni Ci wszystko nt pielegnacji kotów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na forum miau, dostaniesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące kotka. Pazurki i owszem możesz już obciąć, ponadto warto zaopatrzy się w drapak, który dla zachęty posyp kocimiętką (( do dostania w sklepie zoologicznym)) - tak unikniesz niszczenia mebli. Jak chodzi o mleko krowie, jest szkodliwe dla kota. Działa przeczyszczająco. Fakt zdarzają się koty, którym nic po nim nie jest - nic na pozór gdyż kot nie trawi mleka krowiego. Mleko dla kociąt możesz zakupić w każdym sklepie zoologicznym. jeżeli zależy Ci na tym aby mieć zdrowego kota, unikaj karm tzw. marketowych whiskas, kitikat itp. w tej samej cenie zakupisz karmy o dużo wyższej jakosci w kazdym sklepie zoologicznym. Są one bez barwników i konserwantów i uzupełniaczy czym marketowe karmy są przepełnione. Podkreslam tu znaczenie słowa \"marketowe\" gdyż w zadnym sklepie spozywczym nie dostaniesz karmy animondy, felix Roial Canin - tę polecam szczególnie, pozdrawiam i życzę dużo radości z bycia kocią mamą ;) Ps. warto też dowiedzie się dlaczego dwa kociaki sa leprze od jednego. Podpisano 3 kocie ogony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak jaki już wyżej napisano, koniecznie przejdz się z nim do weterynarza. Oceni stan zdrowia, zaszczepi o odrobaczy - to jest szczególnie ważne. Głaski dla maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz do weterynarza jak najszybciej, tam go zaszczepia i odrobaczywia. Moj kot wody nie tknie, wiec pije tylko mleko, albo to dla kotow, albo smietanke 18%. Od razu zainwestuj w drapak, przydatna rzecz :) Ja obcinam kotu pazurki co 3 tyg, kot jest tylko domowy. Kota, jako indywidualiste :), ciezko przyzwyczaic do spania w jednym miejscu, przynajmniej mojego... Ale jezeli nie spi na swoim poslaniu, to po prostu przenos go tam za kazdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×