Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Agula Chce Cie uspokoic :D Wiem cos na ten temat i jest tak, ze w prawie jest napisane, ze jesli pracodawca nie znajdzie Ci zastepczego zajecia to zglaszasz to w Socjalu lub mozesz wybrac sie do prawnika.Jednym slowem nie moga Cie zwolnic to jest pewne! a placic Ci beda musieli.Jesli beda sie wykrecac to sie nie martw, bo moja kolezanka tak miala i poszla z ta sprawa do prawnika.Co sie okazalo,ze musieli jej zaplacic odszkodowanie i zaplacic do czasu porodu :) Jak znajde cos na ten temat to napewno Ci wkleje linka i bedziesz miala przynajmniej pewnosc ,ze Cie nie sciemniam :D Ja mialam troche inna sytuacje, bo ja nie moglam pracowac ze wzgledu na warunki pracy i bylam od stycznie do porodu na L4 zwolnic kobiety w ciazy nie moga!!! Lamanie prawa to jest, wiec sie nie martw, bo kobiety w ciazy sa chronione :D Napisz tylko od kiedy prcujesz tzn ile tyg.?Zaplacic Ci beda musieli jesli nie znajda Ci zajecia :D Buzka,pozdrawiam 🖐️ Bebolek hallo ja jetsem.troche pozno ,ale lepiej pozno niz wcale :D Jak sie czujesz :D ? Opowiem Ci na twoje pytanie napewno :)Jak znajde czas, wiec sie nie martw przeczytlaam twojaj wiadomosc na gg,wiec napewno odpisze.Chyba ,ze bedziesz w najblizszym czasie dostepna to sobie popiszemy :D.Sle buziaka :) Kitek jak znajde tylko chwilke to zrobie to o co prosilas :)I wreszcie sobie obejrzysz :) nasza Amelke :D A T y jak tam samopoczucie juz niebawem bedziesz miala malutka kruszynke na rekach :)Masz juz taka swiadomosc , bo do mnie dlugo to nie docieralo :D Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha AGULA !!! Niech Cie nie strasza, bo mnie kiedys straszyl moj szef i wyszedl na tym jak zablocki na mydle :P:P ,bo nie wiem czy maja taka swiadomosc,ale za straszenie grozi kara! przez duze K ! ,wiec sie nie martw zawsze jest jeszcze siptu :D :P Oni chetnie sie nimi zajma :D Ja tak zalatwilam mojego pracodawce :) Agula a gdzie ty mieszkasz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaagcia
AGULA- nie moga cie od tak zwolnic sa zobowiazani znalezc ci inne stanowisko, ale jesli nie maja to powinni cie wyslac na HEALTH and SAFETY LEAVE ( nie pracujesz oni placa przez 3 tygodnie a potem socjal placi) az do MaTERNITY leave cZYLI NIE PRACUJESZ ALE DOSTAJESZ PIENIAZKI, NIE WIEM DOKLADNIE ILE ALE COS OK. 200E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitek jeszcze tez jest wazne czy masz wystarczajaca ilosc skladek odprowadzonych :D Dlatego zadalam Ci pytanie ile juz pracujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabciu ja sie czuje zupelnie normalnie :) i to mnie martwi bo jakos nie czuje ze to tylko 17 dni do terminu i nawet sie jeszcze nie spakowalam :) przekladam to z dnia na dzien :) Do piatku jeszcze pracuje i mam nadzieje ze Mala urodzi sie w terminie bo jak juz bede miec wolne to chcialabym jeszcze tyle rzeczy zrobic...przede wszystkim mieszkanie zmienic.... I szczerze to chyba w ogole do mnie nie dociera to ze za kilkanascie dni zostane mama :) boje sie ze jak dotrze to sie z rozumem nie pozbieram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej agula, zabcia ma racje, prawo stoi po twojej stronie, nie moga cie zwolnic. radzilabym ci zadzwonic do ambasady i spytac o jakies polskiego prawnika ktory moglby ci pomoc :P a jak cie zwolnia to do sadu ich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieci :D 🌼 Gosia .....- synek Filipek 08 ...czerwiec ..07 😍 🌼 Zabcia ....-corcia Amelka 06 ...lipiec .....07 😍 🌼 Karola .....- corcia Kasienka 02 ...sierpien ...07 😍 🌼 Melka .....-corcia Molly 18 ...wrzesien ..07 😍 Oczekujace :D Aine ........39tydz. Moze nawet juz :) ....corka....😍 🌼 Kitek .......37tydz...06 Pazdziernik 07...corka....😍 🌼 Bebolek ....33tydz...02 Listopada 07 ........?? ...😍 🌼 Magda ......33tydz...07 Listopada 07....??? ......😍 🌼 Aga84 .......26tydz...27 Grudzien 07 ....??? ......😍 🌼 megi .........16tydz .....????????? ..2008 ...........😍 🌼 aaagcia ......11tydz....?????????? ..2008 ...........😍 🌼 agula ..........11tydz....????????? ..2008 ............😍 Starajace sie :D Viola...............Trzymamy kciuki 👄 Kathy..............Trzymamy kciuki 👄 nikaWirsku.......tylko rok .......... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
POWIEDZCIE MI JAK TO JEST. WCHODZE W TE PREFERENCJE USTAWIAM TAK JAK JEST NAPISANE I DALEJ WYSKAKUJE NA POMARANCZOWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
Tak wogole bardzo sie ciesze z kolejnego tygodnia ktory sie zaczal wczoraj. "17"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
Maz mi sie bidulek rozchorowal. Musze go podleczyc, zeby mnie nie zarazil. Za tydzien jedziemy do POLSKI, wiec musi byc zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
Kochane a pisalam juz Wam o tym drogie kolezanki, ze w tym cudownym krajutydzien po tym jak zanioslam zaswiadczenie, ze jestem w ciazy to zostalam ZWOLNIONA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
W tym momencie dostaje pieniadze z socjalu, bo dzieki tym dupkom nie nalezy mi sie macierzynski ani ten zasilek ktory biora ciezarne jak nie moga pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
PODALAM ICH DO SADU!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze prawo jest po mojej stronie a tedurnie powiedzieli mi w hotelu ze nie mam racji. Poszlam do nich z pozwem do sadu i kodeksem pracy. General Menager, az zapienil i powiedzial mi ze wtej ksiazce sa bledy i nie mam racji. Oni mysla, ze jestesmy z trzeciego swiata i ze nic nie wiemy. Tutaj tylko wychodzi na to, ze to oni nie maja pojecia o wlasnym prawie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
Uciekam Laski, bo i tak sama pisze ze soba. Jade na garde pozalatwiac to i owo. Mam nadzieje, ze mi sie uda. Czasem to mi juz rece opadaja jak chce zalatwic cos bardzo prostego a z nimi do ladu dojsc nie mozna. Pozdrawiam Was Wszystkie!!! :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedzi drogie kolezanki, wiem na bank ze mnie nie moga zwolnic, tylko jak to jest jak nie znajda nic dla ciebie. Ja pracuje tam od roku, dokladnie 1 pazdziernika bedzie rok i chce pracowac jak najdluzej. W piatek ide do jednej z glownych managerek mojej firmy to zobacze co mi powiedza. W sumie jakbym dostawala 200 jurkow....tylko zalezy czy na tydzien czy na miesiac...to warto siedziec w domu hehehe :) Podoba mi sie ta tabelka...przy moim imieniu sa znaki zapytania, a wiec juz prostuje...dokladnie jutro bedzie 12 tydzien, a moja dzidzia ma sie urodzic 2 kwietnia, ale jezeli otrzyma poczucie humoru po ojcu, to na bank sie urodzi w Prima Aprilis, jeszcze nie wiem co to bedzie, ale ja jestem na 100% przekonana, ze to jest chlopczyk i w 50% ze to beda blizniaki!!!!! Tak, wlasnie tak, na nasze nieszczescie ja czuje, ze to beda blizniaki. Jedna sprawa, ze jak na 3 miesiac mam starsznie duzy brzuch, a na dodatek martwi mnie fakt, ze babcia mojego faceta urodzila trojaczki, wiec jest bardzo prawdopodobne :( Nie jestem specjalnie szczesliwa z tego faktu, bo jeszcze nie jestem przygotowana na 1 dziecko a co dopiero na 2 za jednym zamachem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to faktycznie nie fajna sytuacja :( ja pierwsze co zrobilam to poszlam sie zapytac w socjalu czy moga mnie zwolnic jak jestem w ciazy i powiedziano mi ze oczywiscie ze nie nawet dostalam numer na ktory w razie czego moge zadzwonic :) Cale szczescie u mnie nie bylo problemu wrecz przeciwnie jak z jajkiem sie ze mna obchodzono przez caly czas i wszyscy byli bardzo mili (mialam sporo szczescia) dodam ze tez pracuje w hotelu na recepcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jeszcze jestem 2 w1. wlasnie wyszłam ze szpitala, bo skacze mi to cholerne ciśnienie i mam białko w moczu, no ale mnie wypuścili , bo ciśnienie się ustabilizowało. Termin mam na 20 ( wg usg) a wg om na 28. Ostatnie usg wykazało, ze mała waży ok 4 kilosów! poczytam Was jutro, bo dopiero dziś wyszłam. na razie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mowisz Kitek o mojej sytuacji w pracy czy o blizniakach??? :) Powiem ci, ze w pracy do tej pory nie narzekalam, tylko teraz jakos tak nie traktuja mnie choc troche ulgowo. Wszyscy moi koledzy w pracy, pytaja sie mnie, czemu nie pracuje jakos inaczej tzn. lzejsze zmiany a jak im odpowiadam, ze nasz manager sie nie zgodzil, to kazdy sie dziwi. Ja tez sie zdziwilam jak mi tak powiedzial, bo myslalam, ze ma jednak serce facet, ale sie pomylilam :( Ja pracuje jako kelnerka i uwierzcie zmiany jakie mamy sa dobijajace dla mnie, szczegolnie te cholerne splity tzn. 12-4/7-24. Ja mieszkam na Dublin 3 a pracuje na Dundrumie i spedzam tam ponad 12 godzin, 9 w pracy i 3 na przerwie, na ktorej teraz siedze bite 3 godziny bo nie chce mi sie kompletnie nic a jak wracam o 7 do pracy to marze tylko o lozku i snie, a tu trzeba ciagnac dniowke do 12 :/ Szczegolnie weekendy sa koszmarne, kiedy mam najwiecej ludzi. A ja mam jeszcze jedno pytanie do was kochane, czy picie coca-coli w ciazy jakos szkodzi dziecku???? Bo ze mi szkodzi to wiem ale czy dzidzi tez???? Uwierzcie mi, teraz w ciazy mam taka ochote na cole jak nigdy dotad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat mowilam o sytuacji megi :) Ja tam cie podziwiam bo ja jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to zrezygnowalam z pracy za barem i kelnerskiej mimo ze kasa byla z tego calkiem niezla :) Nie wyobrazam sobie zebym miala zasuwac jako kelnerka z brzuchem czy nawet za barem to i tak caly czas na nogach....chociaz znam dziewczyne jest teraz w 34 tyg i dalej pracuje jako kelnerka ale jest szefowa kelnerek wiec jak chce to sobie moze odpuscic :) ja teraz pracuje na recepcji wiec praca lekka i bardziej papierkowa ale i tak juz mi sie nie chce byle do piatku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro dziewczynki bedzie poprawa tabeli :D Agula w rozsadnych ilosciach nie zaszkodzi :P To dziwne, ale ja tez mialam ochote :D wlasnie w ciazy az mnie trzeslo :P Nie wiem czy wiesz, ale pracodawca nie moze Ci kazac np. zostawac na nadgodzinach ! mozesz tez sobie wywalczyc swoje prawa.Moj pracodawca jak kazal mi zostac na nadgodzinach to az z nerwowow sie poplakalam 😭 Zobaczyl to moj menager i sie wystraszyli.Co sie pozniej dowiedzialam, ze moge ich zglosic, ze nie lamia prawo.Tak ,wiec przejdz sie moze do siptu lub do prawnika, bo to co opisujesz to jest lamanie prawa.Oni nic nie musza Ci kazac ty jestes jzu w 12 tyg ciazy :D A chce Cie pocieszyc, ze od tego momentu juz nic Ci nie zrobia :P ,bo jestes chroniona :D ,wiec walcz o swoje prawa :D A te 200e to tyg jest wyplacane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki jestescie normalnie przekochane...ale mi sie humor poprawil, bo tak sie marwtilam co bedzie ze mna a tu widze, ze duzo rzeczy jednak da sie zrobic:) Zobaczymy co mi powie ta cala managier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megi 2552 Wejdz w preferencje i po prawej stronie masz na czerwono napisane zabezpiecz swoj nick itd...tam klikasz i wpisujesz dane :D Jakby co to ja Ci zaloze :P :P :P Kitek ja pracowalam w chlodni i te debile chcieli,zebym pracowala po 12 godz Nie dalam sie :P To trzeba sie nazywac szuja , zeby kazac kobiecie w ciazy pracowac na stojaco po 12 godz w chlodni :( Agula sluchaj ty sie nie martw :D Bedzie dobrze wierz mi :) Z tego co czytam masz dobra sytuacje i pewnie tez dostaniesz maciezynski, bo masz rok prawie :)przepracowany :) Jesli wczesniej pracowalas w Polsce to spij spokojnie :D Nie martw sie pamietaj, ze kazda kobieta w ciazy jest chroniona :) PRAWEM!!! i tego sie trzymaj :) Jak by co idz do siptu oni juz sie zajma twoim pracodawca :) A placisz moze skladki za siptu, bo jak nie to moze oplacaj sobie okolo 2 euro tyg :) Bez tego coprawda tez Ci pomoga, ale zawsze lepiej oplacac :D Glowa do gory jakby co sluze pomoca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi sie nic niechce!!!! i jeszcze sie dowiedziłąm ze mój ukochany który piątek miła mieć olny ocywiscie musi zapierniczac do pracy bo ktoś jest chory!!! Ale jak Paweł jest chory i chce zostac 1 dzien w domu to jego pracodawca ma to w d... . Agula!!!! Jak bym słyszała siebie kilkanascie tygodni temu!!!! też podejrzewałam bliznieta i nawet lekarz gp bo miałam duży brzuszek w 3 miesiacu!!!! a teraz mam malutki taka mała piłeczka z przodu:) a u nas w rodzinie bliznieki co 3 pokolenie a ja do takiego należe!!! ale okazało sie na usg ze kruszynka jest tylko jedna!!! i bardzo dobrze!!! pozdrawiam ide spac:):):)papa pozdrawiam reszte!!! ps żabciu tabelka urocza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaagcia poprosze Twoja date przyblizona porodu :) megi Twoja rowniez to tabelka bedzie zapelniona :) Ja tez za tydz. i troszke do Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaagcia
PROSZE BARDZO JA MAM TERMIN NA 1 KWIETNIA OJ DZIEWCZYNY ALE SA PROBLEMY Z TYMI PRACODAWCAMI!! JA NIKOMU W PRACY NIE MOWILAM ZE JESTEM W CIAZY , PONIEWAZ PRACUJE JAKO KELNERKA I POPROSTU PRZESZLAM NA PRACE TYLKO 3 DNI W TYGODNIU, A JEZELI BRZUSIO ZACZNIE BYC WIDOCZNY TO POPROSTU WEZME URLOP A POTEM NA MACIEZYNSKI Z SOCJALU I TYLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
Czesc Kobitki!! Ja mam termin na 3 marca. Co do socjalu to nie pamietam dokladnie jak to jest ale wiem, ze wczesniej mozna isc na zwolnienie i dostawac za to kase. Jezeli beda Ci robic jakies problemy to powiedz lekarzowi, ze juz nie dajesz rady pracowac. Bedzie Ci dawal zwolnienia. Najpierw taka niebieska kartke ktora wypelniasz i wysylasz do socjalu, pozniej co tydzien bedziesz dostawala zolte i tez musisz je zanosic do socjalu. Dostaniesz wtedy disability benefit. Najlepiej zabezpiecz sie i jezeli pracowalas wczesniej w Polsce to niech Ci ktos wezmie z ZUSu druk E-104 i wyslij razem z ta niebieska kartka. Pewnie najpierw beda Ci gadac, ze nic Ci sie nie nalezy itd., bo ja troche musialam za tym sie nachodzic. Jezeli macie jakies pytania to piszcie do mnie, bo ja caly czas jestem na socjalu i ciagle to wszystko zalatwiam. Pozdrawiam Kochane!! P.S. Musze uciekac, bo mam chorego Mezusia i trzeba sie zajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×