Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość bobotic
ania dzieki za otuche. mam nadzieje ze jak pojde w piatek to tez mnie wybada od stop do glow i mocz tez. jakos wszytsko wydaje mi sie tu zagmatwane. i jesli moglabys podac ten wniosek na ta Europejska Karte Medyczna bylabym wdzieczna. wiesz co jeszcze trzeva dolaczyc do tego wniosku jakie dokumenty?? tez chce sie starac o ta karte, poniewaz jeszcze do konca nie wiem gdzie bede chciala urodzic, boje sie w obcym panstwie, z drugiej strony nie chce sie rozstawac z moim mezusiem. wiadomo ze kierwoac sie bede dobrem dziecka to najwzaniejsze. no ale do takich decyzji jeszcze mam czas, no ale karta europejska na pewno sie przyda:))) tez mam problemy z tarczyca. bralas w trakcie ciazy cos na to. ja mam nadczynnosc, ale 3 tyg temu bylam w polsce i wyniki mam ok. pozdrawiam was wlasnie i jeszcze jedno pytanko do kobietek z cork gdzie zanosi sie te wniosek o ta karte europejska? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Eropejską karte wyrabialiśmy z mężem zaraz po przylocie do Irl. To jest taka karta która ezpicza od nagłych wypdków i daren wkrajach Uniiw tym w Polce, czyli jak nie jesteście ubezpieczon w Pl a np. złamiecie nogę t dostanieie zwot kosztówza hospitaliacje, warto mić taką kartę tym brdziej ze nic ona nie kosztuje. Themonic kurcze wspłczuję przeziebienia i roumiem ze czujesz sie jak kapeć :( ale nie odstwiaj od piersi zwłaszcza jak jesteś przeziębiona i nawet jak masz gorączkę!! dajesz wtedy dziecku najwięcej przciwciał i dziecko się uodparnia. Spróbuj prez te nakładki zAvntu naprawdę pomaga, nie poddawaj się a na pewno będzie z górki. Uszy do góry:)) Bobotic, na początku dobrze soie zrobić na toksoplazmoze, ogólne na krew i mocz i jeśi nie masz jakiś przewlekych choób to tyle Nie wiem czy zrobią ci to szpitalu czy będziesz musiała nawłasny koszt zwłaszcza na toksoplazmoze. W polowie ciąży robi się test obciążenia glukozą cyli sprawdza sie czy nie masz cukrzycy ciązowej, ale tez w szpitalu chyba ci tego nie zrobią:( Pozdrawiam Pozjadałm literki ale coś klawitur szwankuje(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam problemy z tarczycą i pomimo że mam wyniki biore leki w ciaży jak powiesz w szpitalu na wizycie ze się leczysz to skieruja cie na dodatkowe badania, warto o tym powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌻 Mieszkam w Irlandii w Dublinie. Jestem w ciąży, test zrobiłam w poniedziałek i zamierzam powtórzyć w piątek lub w sobotę. To moja druga ciąża ale pierwsza tu w Irlandii. Mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swego grona i będę mogła liczyć na Waszą pomoc i radę. Pierwsze pytanie mam od razu: którego ginekologa polecacie (mam na myśli polskich lekarzy)? Co do tej Europejskiej Karty Medycznej to z porodem trzeba być ostrożnym bo ona ubezpiecza nas na wypadek nagłych wypadków, a poród o czasie takim nie jest, więc wiem, że są potem problemy ze zwrotem kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu tu w Irlandii poród i opieka dla kobiet ciężarnych jest darmowa, więc nie musisz się stresować. A co do tej karty to ja też bym prosiła wniosek:) agnlac5@wp.pl podam meil na wszelki wypadek:) Bebolek a może warto by było iść do lekarza, wiesz różnie to bywa z tymi chorubskami. A wysoką ma temp.?????panadol nie działa?? Oby się polepszyło!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem że poród w Irlandii jest bezpłatny :) Chodziło mi raczej o poród w Polsce, bo czytałam, że któraś z dziewczyn myśli o porodzie w Polsce i dlatego chciałaby wyrobić tą kartę. Czytałam dużo o tym, bo też miałam taki plan ale dowiedziałam się,że poród o czasie nie jest objęty tym ubezpieczeniem i mogą być potem problemy ze zwrotem kosztów. Dlatego chyba zdecyduję się na poród tu na miejscu, z resztą gdybym chciała rodzić w Polsce musiałabym na kilka miesięcy pojechać do Polski no a tam miałabym problem ze zorganizowaniem opieki nad córką. Natomiast bardzo mi zależy na Waszych opiniach o ginekologach polskich. Do tej pory byłam tylko w EMC na Parnell Sq. Ale może znacie lepsze miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobotic podaj mi meila to ci wysle wniosek na ta karte nic sie tam nie dołancza :) wypisujesz tylkoi wysyłasz. U nas to wysyła się do tej kliniki do której do ginekologa jezdziłam. Ja na tarczyce cały czas biorę leki i w ciąży też brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeszłam zapalenie piersi, podleczyłam suteczki i już zaczęłam normalnie karmić cycusiami. Jeszcze bardzo boli jak przystawiam, ale sutki szybko dochodzą do siebie, prawie już nie mam strupków, dziś był pierwszy dzień bez ściągacza :) Jutro pielęgniarka zważy Małą, bo co ją ważą to inna waga i w końcu nie wiem czy dobrze przybiera. Jeżeli chodzi o szczepienie na BCG to ja mam 20 lub 23 maja, więc dziewczyny z Dublina może dzwońcie się dowiedzieć czy was to też obejmuje, ale z tego jak zrozumiałam pielęgniarkę wystarczy przyjść z książeczką dziecka i zaszczepią. Dobra ide uspokajać Małą bo szykuje się kolejna ciężka noc. Pozdrawiam, witam nowe koleżanki. Gratuluje nowych fasolek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania 84 wielkie dzięki za wniosek, już prawie wypełniny:) Ilę lulu, mały już śpi i jest supcio. Dziewczyny jeśli macie problem z usypianiem swoich maluszków to ja mam fajną książeczkę właśnie na ten temat. Mogę [przesłać na meila:):) Dobranoc!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian 19joasia85...13 Listopad...............córcia Lusia Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia themonic.......23 kwietnia............synek Bilal Motylek_22....27 Kwietnia.............córeczka Lena Agula ........................???? Oczekujace Wiktorianka....37tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane.........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Olacork..........28 tydz.......15 lipiec...........chłopiec Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............27tydz.........4 Sierpnia.........córeńka Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............18tydz.......21 wrzesień.......?????? Ani79..............20tydz........22wrzesien........????? Myszkaa25.........10tydz........28listopad.........?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane Fabi ziś już dużo lepiej. wiecie co ani Panadol ani Calpol niezbiły mu temperatury!!! kupiłam nowy PARALINK z dużą iloscia paracetamolu i popmogło! ooo Violaa wróciła:) napisz kochana co u Ciebie jak znosiz tę ciąże. gratulujemy córci:) pozdrawiam reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj oj a ja znów jakies skurcze mam jesli to nie fałszywy alarm jak ostatnio to bede jechała do szpitala. Jakby co to trzymajcie kciuki!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobotic
Ania- dzieki ze sie odezwalas. a wiec oj mail to mdaga@wp.pl mam nadzieje ze nie bede musiala dlugo czekac na ta karte. a napiszcie mi okolo 12-14 tyg jakie dokladnie mialyscie badania tu robione, chodzi mi o jakas przeziornosc karkowa i badania faldu skornego??dokladnie nie wiem jak to sie pisze. i na czym to polega to badanie. pozdrawiam was wszytskie dziewczynki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania84 prosze przeslij mi tez ten wniosek , moj mail :asia2021@gmail.com , Aga84 jak mozesz przeslij mi ta ksiazeczke bo juz zaczynam wariowac z jej spaniem :) Z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny i Nowe Mamusie ;) Dawno mnie tu nie bylo ale teraz mamy nawal pracy i nie mam nawet sil aby usias przed kompem. Jesli nie sprawie klopotu to tez bym poprosila o taki wniosek poniewaz planuje jeszcze poleciec do Polski na szczegolowe badania tak mi Pani ginekolog doradzila. Ja chodze do Medicusa do Pani dr Antepowicz jest Bardzo mila i konkretna na wszystkie pytania i watpliwosci mi odpowiedziala, opowiedziala mi co moge jesc i czego powinnam unikac przygotowalam mnie to mojej ciazy doradzila co do szpitala(wybralam Maternity bo jest tam joga i szkola rodzenia) a nie tak jak w EMC powiedzialam mi ze jestem w ciazy i kazala zaplacic w kasie za wizyte,ja sie do nich zrazilam. Pozdrawiam Wszystkie Mamusie ;) Milego DNia Zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian 19joasia85...13 Listopad...............córcia Lusia Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia themonic.......23 kwietnia............synek Bilal Motylek_22....27 Kwietnia.............córeczka Lena Agula ........................???? Oczekujace Wiktorianka....37tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane.........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Olacork..........28 tydz.......15 lipiec...........chłopiec Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............27tydz.........4 Sierpnia.........córeńka Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............18tydz.......21 wrzesień.......?????? Ani79..............20tydz........22wrzesien........????? Myszkaa25.........12tydz........28listopad.........?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie.Nie odzywalam bo nie mialam netu.Nie dawno zalozylam i staram sie czytac co u Was.Widze ze przybylo nowych kolezanek wiec witam serdecznie. U mnie troszke sie wydarzylo,od marca jestem w kraju zmarl mi tata. Bebolku czuje sie w miare dobrze,brzuszek rosnie od poczatku ciazy przytylam 3kg ale jeszcze wszystko przede mna :)wiec napewno nadrobie :)Nasze Malenstwo szaleje nie daje spac w nocy :)Kregoslup boli,za dlugo nie moge siedziec a tak to jest ok :)Juz sie nie moge doczekac kiedy Nasze Malenstwo bedzie z Nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Myszka- wiesz ja tez sie zrazilam do EMC gdybym byla w Irlandii pewnie przychodnie bym zmienila.Bylam kilka razy w Medicusie i bylam zadowolona zreszta Mezulek tez byl zadowolony bo na wszystkie nasze watpliwosci Pani ginekolog odpowiadala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobotic mi tu zadnych badań nie robili przez całą ciąze tylko waga i mocz i jedno badanie krwi no i dwa usg bez zadnych pomiaro ktore nie trwaly wiecej niz minute i nic nie zdążyłam zobaczyć:/ Dlatego badania robilam i usg w Polsce Widocznie uważali że nie są konieczne. Nie wiem czy tylko mnie tak olano??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wnioski wysłałam ja na karty czekałam niecałe 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki moja niunia od 3 dni woła MAMA czasem troszke jej to nie wychodzi wyraźnie ale czasem bardzo dobrze:) Ciesze się choć cały czas uczyłam ją tata. Jesteśmy zaskoczeni że tak szybko jej to wyszło, wogóle ostatnio bardzo dużo zaczęłą \"gadać\" Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny poznym wieczorem... Ania_84 - pewnie strasznaradocha jak Malenstwo zaczyna mowic,co?????? Ojjj....... Gdzie mi tam do tego:D Oki czas zmykac spac... Spijcie dobrze kobitki:) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny. Chcialabym Was o cos zapytac, Czy ma któras z Was tabletki z polski na rozwarcie, chodzi mi dokladnie o Fenoterol, Staveran 40mg, Natamycyna Jestem w 29 tyg ciazy i niestety Pani ginekolog stwierdzila rozwarcie i wziecie tych tabletek jest konieczne, oczywiscie w polsce rodzice beda sie starac jutro mi je wypisac i wykupic. Niestety musza je wyslac poczta bo nikt ze znajomych nie jedzie do polski. A wiecie jak z tymi paczkami, czasem tabletki nie dochodza, ja mialam juz taka sytuacje. I dlatego pytam Was byc moze któras ma chociaz kilka szt abym mogla wziasc do czasu kiedy, tabletki przyjda poczta z Polski. Zycze milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny ;) Ladna nam sie pogoda zrobila ;) a ja znow do pracy musze isc ;( Kania82 z jakiego miasta polski jestes bo ja z Katowic pytam sie dlatego ze moi znajomi przylatuja tutaj 28.05 i mogliby Tobie przywiez te lekarstwa ;) Ania84 czy mozesz przyslac mi ten wniosek na medical cart jesli nie sprawi Tobie to problemu? moj adres mysza25@op.pl Ide sie szykowac do pracy bo na 15 mam a tu jeszcze musze jakis obiadek zjesc ;) Milego Dnia Wam zycze ;) Odpocznijcie za mnie Dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszkaa25 wysłałam ci wniosek na tą europejską karte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siobhane
Hej dziewczynki! Dawno mnie tu nie było bo zajęta straszne jestem. Teraz mama jeszcze do nas przyjechała. Mam termin na sobotę ale nadal nic się nie dzieje. Ale mam stresa. Czy mogłaby któraś z Wa wysłać mi ten wniosek o tą europejską kartę. Mój mail to paulinagonet@o2.pl. Później postaram się więcej napisać. Dzięki z góry. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kania82, zapytaj swojego lekarza czy nie moglabys brac Duphastonu - to bardzo dobry lek na podtrzymanie ciazy i bez problemu mozna go kupic w Irl, ja w pierwszej ciazy brała Fenoterol (trzea go brac razem z Izoptinem - bo straszne dygotanie sie czuje ) i nie tolerowałam za dobrze czułam sie fatalnie a po duphastonie spoko. tymczasem musisz duzo lezec i odpoczywac dbaj o siebie i malucha. Powodzenia. Siobhane trzymam kciuki zeby poszło szybko.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×