Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

mag78 ja mam wozek Gracco (i lozeczko-kolyske i krzeselko) i bardzo jestem z tego zadowolona. Nawet mam 2 wozki :) po siostrzencu drugi... My lozeczko kupilismy uzywane , jeden wozek dostalam od siory ale drugi z fotelikiem kupilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olacork
Dzieki dzieczyny. Tez sie wlasnie dowiedzialam ze nie mam tych skladek na payslipie bo pracodawca je placi za mnie jak zarobie ponizej jakiejs kwoty i nie chodzi o liczbe godzin. No to super. W poniedziallek sie przejde do social welfare upewnic sie ile ich mam. Az troche mi ulzylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mag78 Ja łóżeczko przytargałam z Polski takie turystyczne ale jest duzo tansze niz tutaj i lepiej wyposażone, jest wyższy poiom dla niemowlaka i niższy dla starszego dzieska plus przewijak, osobiście jestem baardzo zadowolona oczywiscie wszystko zależy od dzidziusia mój jak uczył się wstawać i klapał na tyłek to połamał w drewnianym prążki na dole :( dodam ze nie jest pulpecikiem, a z turystycznym wszycho ok. Jak kupowaliśmy wózek to patrzyłam na jego wagę im cięższy tym stabilniejszy ale przy okazji cięzej go targac po schodach - zależy jakie mieszkanie, kółka najlepiej duże żeby dziecko nie czuło sie jak na górskich drogach, chociaż tutejsze chodniki sa ok w porównaniu z polskimi:) fajnie jak jest przekładana rączka ze dziecko jedzie albo przodem albo tyłem - w irlandzkich nie widziałam takich a jest to przydatne kiedy wieje wiatr - a akurat nie ma folii albo swieci słonko:) jeśli chodzi o komodę to my mamy zwykła mała szafke, dziecko tak szybko rośnie przynajmniej do roczku że nie ma sensu kupować niezliczonej ilości ciuchów bo czasem nawet nie zdąrzysz ich założyc a już będą małe, przdał mi się bardzo przewijak taki sztywny, ceratkowy, zanim kupiliśmy turystyczne łóżeczko z przewijakiem to kładłam go na drewniane łóżeczko albo na nasze łóżko i miałam pewność że nic nie posiusia tym bardziej, że to chłopiec więc sikał gdzie popadło:) Rady Gosi w pełni nieocenione i podpisuje się pod nimi obiema rękoma:) Ja zaopatrzyłam się jeszcze w krem Bepanthen - do popękanych brodawek jest tez Purelan - ale jest dość drogi, zresztą całkiem dobre lecznicze działanie ma tez mleko matki, więc kupiłam to na wszelki wypadek... Aha fotelik samochodowy koniecznie plastikowy a nie ze styropianu bo zadna z nigo ochrona i bezpieczenstwo tylko badziew i szkoda narazac malucha:) Jak coś mi sie przypomni to dopiszę:) Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Pisze z prosba na forum poniewaz jestem w 9tyg ciazy i w poniedzialek mam wizyte w GP i bede musiala podac jaki szpital wybieram a jak nie znam na to pytanie odpowiedzi czy mozecie mi doradzic jaki szpital w Dublinie jest wporzadku bo ja znam tylko Rotunde a podobno ten szpital nie nalezy do najlepszych Dziekuje za pomoc pozdrawiam myszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Myszkaa25 z tego co wiem to Rotunda ma swietne wyniki jako szpital, na początku zeszłego roku by na piątym miejscu pod względem opieki i czystości więc nie jest chyba taki zły.... jest jeszcze co najmniej jeden szpital w Dublinie typowo położniczy to Coomb, czy jakoś tak nie wiem dokładnie jak się nazywa bo nie miałam styczności może niech się wypowiedzą dziewczyny, które tam rodziły z tego co wiem tez jest niezły:) Przypomniało mi się jeszcze kilka wskazówek poporodowych:) Przybory higieniczne dla maluszka: nożyczki lub cążki, ja osobiście używłam cążek bałam się zbliżac do mojego synka z nożyczkami tym bardziej ze od samego początku był ruchliwy, Zanim się urodził kupiłam -na szczęscie w kompleci- grzebyk ze szczoteczką, ale urodził się z takimi kłakami, że szczotka na nic sie zdała:) Chciałam jeszcze powiedziec cos na temat zapalenia piersi w czasie karmienia - niestety ból nie do opisania dlatego przestrzegam jak mogę:) Moja kariera karmienia piersia skończyła się jednakowo jak u Gosi łącznie z krwawieniem brodawek ale i tak udłao mi sie dotrswac do trzech miesięcy. po dwóch tygodniach po porodzie zrobił mi się zator! Dziewczyny sprawdzajie sobie piersi czy nie ma w nich zadnych zdrubien i guzgów, jesli tak to znaczy ze kanalik sie zapchał, tzreba dokładnie rozmasowac nie palcami tylko delikatnie całą ręką, przystawiac malucha jak najcześciej a jak nie chce sciągac to koniecznie laktator najlepiej elektryczny ręczny nie sciągnie tak dobrze ale mozna spróbowac. Można polewac ciepła wodą spod prysznica może samo \"poleci\" - jesli tak to super Jesli piers jest mocno zaczerwieniona i boli jak cholera to juz dupa - zapalenie na 100% ja musiałam brac antybiotyk, taki przy którym mogłam karmić oczywiscie przystawiac dzidziusia najpierw do chorej piersi niech sciągnie ile moze, potem masaż, potem jeszcze sciąganie laktatorem a pózniej okładałam liścmi kapusty, która trzymałam w lodówce, zeby były zimne a przed położeniem na piers lekko rozbijałam albo pogniotłam. Przed karmieniem można piers lekko rozgrzac czyms ciepym pieluszką albo prysznicem wtedy mleczko lepiej leci:) to na tyle pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mag78 - ja wózek kupowałam w Polsce, potrzebowaliśmy coś w rodzaju czołu :P Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale w Dublinie polecam sklep Eurobaby, mają przystępne bardzo przystępne ceny łóżeczek, wózków itp Ja kosza nie kupowałam, nie wiem po co skoro mamy nosidełko a maluszek i tak albo będzie spał z nami lub w łóżeczku. No ja szczerze pościel też kupowałam dla Małej w Polsce bo tu nic mi się nie podobało. myszkaa25 ja niestety będę rodzić w Rotundzie, ale znajoma rodziła w Coombe Women\'s Hospital i była bardzo zadowolona i miała więcej badań i wizyt niż ja w Rotundzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie znajduje sie Coombe Women\'s Hospital? Bardzo Wam Dziekuje ;-) Dziewczyny bardzo sie tego wszystkiego boje czytam wasze wpisy i duzo sie dowiaduje i widze jaka jestem jeszcze nie doswiadczona dobrze ze mam jeszcze duzo czasu na dowiedzenie sie wszystkiego ;) pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek_22 gdzie jest ten sklep o którym piszesz Eurobaby? mam jeszcze kilka rzeczy do kupienia i chetnie bym sie tam wybrała:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eurobaby http://www.eurobaby.ie/ tu są ich trzy lokalizacje, to jest sklep połączony z rowerami więc się nie przerażaj, my kupiliśmy tam łóżeczko i do bardzo tanio, za dużo nie mają ale ceny są jak dla mnie super. Poza tym mąż mówił że w centrum obok sklepu Smyths Toys (koniec Henry Street i w prawo) jest jeszcze drugi sklep z zabawkami, kupował tam pozytywkę dla małej i mówił że też są tam tanie łóżeczka. co do szpitala to jest na Dublin 8 http://www.coombe.ie/index.html Myszkaa ty się nie przejmuj, masz mnóstwo czasu, a rzeczy nie jest tak wiele :D na razie odpoczywaj i dbaj o siebie i fasoleczkę, no i dobrze się odżywiaj, bierz kwas foliowy i się szeroko uśmiechaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek dzieki wielkie o sklepie Smyths wiedziałam ale o tym nie miałam pojęcia chociaż mieszkałam w Dublinie rok.... zaraz sobie wszystko sprawdze:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulqa
Czesc dziewczyny ja tez rodziłamw Irlandii dokładnie w Limerick w styczniu br :) Mam córeczke Maje i do Was jedno pytanko ,co mozna tu kupic na katar dla 3miesiecznego bobaska , bo mała dzis dostała katarku i nie wiem co robic .Jedna kolezanka powiedziala ,ze koniecznie do lekarza odrazu tylko ,ze teraz weekend ,a inna mi powiedziala ,ze z katarkiem nie ma co odrazu do lekarza.Powiedzcie co Wy o tym myślicie i ewentualnie co mozna tu dostac w aptece???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulqa takim małym dzieciom nie podaje sie raczej nic do noska zadnych krpoli, jedyne co mozesz kupic w aptece to roztwór z soli morskiej - sterimar, albo nasivin czy cos takiego, jesli karmisz piersia to spróbuj zakropic zakraplaczem kilka kropel Twojego pokarmu, kładź często maluszka na brzuszku i mozesz zrobic roztwór do wdychania: gorąca woda łyżka soli kuchennej i łyzka sody oczyszczonej połóż malucha brzuszkiem na swoich kolanach a roztwór na podłodze tak zeby para leciała na buzke i niech powdycha, ale zeby woda nie była za gorąca zeby sie dzidzius nie poparzył!!!! na noc pod materacyk (nie pod główke) podłóż jakich ręcznik albo cienki kocyk zeby głowa była wyżej niz reszta ciała. Nie wiem czy tutaj można to kupić ale w Polsce nazywa sie to aspirator - i jest to idealna sprawa dla maluszków to taka rurka z końcówka która sie wkłada do noska dziecka i wysysa (spoko nie połyka:) ) katar z zapchanego noska. Spróbuj w aptece być moze maja jakis odpowiednik tego aspiratora:) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny:) Ja juz po pierwszej wizycie w Rotundzie:) Nie bylo tak zle, nawet wszystko sprawnie poszlo:) Myszkaa-ja na temat szpitali slyszalam ze najlepszy jest Rotunda a potem Coomb a to opinia od irlandczykow. Mysle ze powinnas wybrac szpital ktory masz blizej. Pewne kryteria musza te szpitale spelniac wiec mysle ze nie ma co sie ich tak bac:) Ja do Rotundy trafilam bo tam mnie skierowal lekarz z medicusa a nie wiedzialam ze mam wybor... W sumie Rotunde mam dalej niz Coombe ale do Rotundy mam lepszy dojazd i po dzisiejszej wizycie stwierdzam ze "nie taki diabel zly jak go maluja":) Nie znoszę szpitali ale panie tam byly bardzo mile i duzo otuchy dodaja:) Ktoras z dziewczat pytala dlaczego kazali jej wrocic ponownie na usg??? Mnie tez kazali a to tylko dlatego ze Oni najwazniejsze usg wykonuja miedzy 20 a 22tyg. A ja jestem dopiero 18sty. Wiec nie ma sie co martwic:) Motylek- jak juz bedziesz poooooooooooo.... to czekam na relacje z Rotundy:) Chcialabym juz byc na Twoim miejscu:) Jak sie czujesz? Pozdrawiam Was wszystkie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag- to Ty zapytalas dlaczego masz wrocic....:) Wiec pewnie dlatego:) Nic sie nie martw wszystko jest dobrze:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ani nie martw się zanim się obejrzysz będziesz na moim miejscu :P Dzięki wszystkim za słowa otuchy, no a jak będę po to na pewno wam opowiem :) themonic chyba będzie pierwsza, no właśnie co u ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za rady ;) a co myslicie o szpitau Maternity (nie wiem czy dobrze napisalam nazwe)? Ja mieszkam na D15 wiec chyba do kazdego szpitala bede miec daleko bo tu kolo mnie chyba nie ma takiego szpitala w ktorym mozna rodzic A moze mi ktos wogole uswiadomic co moge a czego nie moge bo jak narazie wszyscy do okola mowia coraz dziwniejsze rzeczy ze powoli czuje sie jakbym byla jakos okaleczona ze jestem w ciazy bo nie moge prostych rzeczy nosic np.: wczoraj uslyszalam ze max 2kg moge nosic na 1kg na reke, jak wiadra sosu ktore nosze waza ze 6kg a to przeciez to wcale tak duzo nie wazy i spokojnie to niose Kupilam juz kwas foliowy i tylko te tabletki zazywam,jem duzo owocow,pije duzo sokow i nic nie gazowanego czy tak to wszystko ma wygladac przez 9m-cy? moze sie pytam o jakies smieszne sprawy ale naprawde ja tu nic nie wiem bo co innego pisza stronach www,w ksiazkach,znajomi mowia, a u lekarki ktorej bylam to nic mi nie powiedziala tylko oznajmila jestem w ciazy i powinnam jesc kwas foliowy a takze isc do lekarza GP to wszystko,bardzo oschla byla i za to zaplacilam 100e masakra mam nadzieje ze ta lekarka w poniedzialek bedzie lepsza ;) Bylyscie juz moze w medikusie u dr Sochackiej? jak ona jest? ale sie rozpisalam ;) przepraszam Was mam tyle pytan i watpliwosci ale to chyba jest normalne co? pozdrawiam Was wszystkie ;) Bardzo Wam jeszcze raz Dziekuje ;) Ostatnia dopiska w sumie to dobrze sie czuje ale czy to normalne,ze podbrzusze mnie czasami boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim:) Wlasnie pije poranna inke i za godzinke do pracy:P Pogoda do D...y😠 Ale humor wciaz na +:D Myszkaaa- ja chodze do Medicusa ale uczeszczam do dr. Cwojdzinskiego. Moje dwie znajome tez do Niego chodza. Nie umiem nic powiedziec nic na temat tej drugiej Pani Dr. Co do ciezarow to obilo mi sie o uszy ze nie powinno sie nosic wiecej niz 5kg. Nie jestem pewna ale moze dlatego boli Cie brzuszek. Pytanie jeszcze gdzie Cie boli??? Z drugiej strony niektore mamusie maja dzieciaczki nieco wieksze , ktore waza ok 10-12kg i tez je nosza na rekach i nic im nie jest... Sama nie wiem ... Zapytaj lekarza... Najlepiej jak nie musisz to nie dzwigaj:) Niech ktos Ci pomoze:) Pozdrawiam i zycze milego weekendu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
CZesc Dziewczyny:)DZis termin porodu a moj Aniolek nawet sie nie rusza!!!!!!Leniwiec jeden:)Mam nadzieje ze sie namysli dzisiaj:) Ktoras z dziewczyn pisala ze mieszka w D15....ja tez jestem z D!5 czyli Ongar:))jes;i to to samo miejsce to ja chodzilam do naszego GP cala ciaze i bardzo jestem zadowolona:)a do szpitala troche daleko:( ROTUNDA ale jak mialam wizyty z polozna ze szpitalka to musialam tylko dojechac do Blach Village:)wiec niedaleko:) Bylam w czwartek w Rotundzie bo moj dzidzius sie nie ruszal:(((podlaczyli do ktg i okazalo sie ze jest leniwiec albo spi:))martwilam sie!!!!!!!!!!okazalo sie ze wszystko ok z dzidzi poprostu nie ma juz miejsca....a on dalej sie nie spieszy!!!!!!!!!!!!!!! Jak znikne na pare dni tzn jestem w szpitalu!!!!!!!!!!!!3majcie kciuki:) Motylek a Ty jak tam????moze sie spotkamy w Rotunidzie:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Themonic myślałam że już pękłaś:) kurcze wiem że najgorsze czekanie lae juz naprawde malutko więc trzymajcie się z Motylkiem dzielnie:) Myszkaa ja chodzę do Polmedu więc o lekarzach z Medicusa nic nie pomogę. Jeśli chodzi o bóle brzucha to jeśli są podobne do bóli miesiaczkowych to wszystko jest normalne po prostu rozciąga się macica, więc nie ma się czym martwic:) jeśli wystąpią jakieś plamienia czy krwawienie to natychmiast do lekarza!!, ale takie objawy jak opisałas s normalne:) Co do dźwigania to ciąża nie choroba ale bez przesady, ja w obu ciążach dzwigałam normalnie robiłąm zakupy, oczywiście nie rzucałam się do podnoszenia kanapy czy przesuwania mebli:). Teraz jestm 35 tygodniu i od początku ciązy taszcze na rekach mojego synka który waży obecnie 14 kilo:) ważne jest żebys sie nie szarpnęła i jeśłi czujesz że coś jest jednak za cieżkie to odpuść sobie, ciąze są rózne i zależy od organizmu, mnie nic nie jest ale nie ma co przesadzać:) Wszystkie czynności związane z domkiem jak sprzatanie odkurzanie robię normalnie, myłam też okna, ale nie polecam bo to jednak niebezpieczne zwłaszcza na samym początku i na koniec:) Tak więc usiska do góry i dużo odpoczywaj i to zupełnie normalne, że pytasz o takie rzeczy w końcu każda z nas była na początku \"zielona\". Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka themonic może faktycznie się spotkamy, ale moja wircipiętka ciągle zmienia zdanie :P, jak ja ci zazdroszcze leniuszka w brzuchu :D moja to w nocy robi sobie dyskotekę w brzuchu i wali głową w dół, kurcze jakby chciała z rozpędu wyskoczyć :D:D myszkaa słuchaj wiktorianki, ciąża nie choroba, ja do ósmego miesiąca chodziłam po górkach :D ale nie ma co przesadzać, wszystko z głową sama będziesz czuła kiedy za dużo. Ja też chodziłam do Polmedu, ostatnio byłam u lekarki w EMC - szczerze odradzam. Pani Aneta z polmedu jest ok, ale jest tylko raz w tygodniu. A pytania zadawaj, nie ma głupich pytań, tu zawsze ci ktoś odpowie, po to jest to forum A ten szpital to pewnie chodziło ci o National Maternity Hospital i też jest w centrum, ale nic o nim nie słyszałam. Ja też jestem z D15, tylko z Ashtown, no to może jak już wszystkie urodzimy to się będziemy spotykać na spacerkach :D Ani79 i myszkaa wpiszcie się do tabelki Uściski dla reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz w sumie bylam dopisana jako Agnieszka ale wpisze sie teraz jako ani79:) Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian 19joasia85...13 Listopad...............córcia Lusia Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Oczekujace: Agula ............42 tydz ........2 Kwietnia .........????...... themonic........40 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....39 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....34tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Olacork..........28 tydz.......15 lipiec...........chłopiec Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............18tydz.......21 wrzesień.......?????? Ani79..............18tydz........22wrzesien........?????? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!!! A co tu się dzieje? Długo mnie nie było i widzę dużo nowych osób. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian 19joasia85...13 Listopad...............córcia Lusia Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Oczekujace: Agula ............42 tydz ........2 Kwietnia .........????...... themonic........40 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....39 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....34tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Olacork..........28 tydz.......15 lipiec...........chłopiec Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............18tydz.......21 wrzesień.......?????? Ani79..............18tydz........22wrzesien........????? Myszkaa25.........9tydz........28listopad.........????? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian 19joasia85...13 Listopad...............córcia Lusia Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Agula ......................................................????? Oczekujace: themonic........41 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....40 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane.........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....34tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Olacork..........28 tydz.......15 lipiec...........chłopiec Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............18tydz.......21 wrzesień.......?????? Ani79..............18tydz........22wrzesien........????? Myszkaa25.........9tydz........28listopad.........????? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga03
czesc dziewczyny! Własnie okazalo sie ze jestem w ciazy,bardzo sie ciesze. Jestem przerazona nie sama ciaza i porodem poniewaz mam juz dwoje dzieci wiec sama ciaza i porod to nie nowosc dla mnie, ale strasznie sie boje poniewaz nie znam jezyka angielskiego. Czy ktoras z was rodzila moze w portlaoise i orientuje sie moze jak to wyglada tam z tlumaczem czy mam prawo o niego prosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej aaagcia córunia śliczna:) grzeczna jest?? napisz coś wecej jak znajdziesz momencik themonic już chyba się rozdwoiła:) motylek a ty?????????????????? cholibka dziewczyny odzywać sie:) a i mam pytanko czy którąś z was już planuje rodzeństwo ?????????????? czekam na odpowiedźi. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, ja nadal w dwupaku.... jeszcze się toczę themonic, czyżbyś na mnie nie poczekała ?? :P Powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Czesc Kobitki!!!!!!!! ale boliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mam skorcze od polnocy o 4 rano bylismy w szpitalu ale jestem otwarta na 1 palec:((a junior sie pcha i pcha!!!!!polozna powiedziala ze moge rodzic do kilku godzin lub kilku dni...mam czekac az bole sie nasila a ja juz nie moge!!!! albo jak pojda wody!!! chyba nastepnym razem odezwe sie po:))) Motylek do zobaczenia w szpitaluuuuuu ppppppppppppaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzoana
Czesc, czy może któraś z was wie kto może prowaszić ciąże w Polmedzie w Dublinie, poza p. A.Sempka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×