Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

themonic trzymaj się, już niedługo będzie po. A ja, no cóż, teraz to mojej gwieździe się już nie śpieszy :P Więc cierpliwie czekam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Themonic trzymam kciuki zeby poszło szybko i bezbolesnie:) Motylek Ty pewnie tez niedługo pękniesz:) jeszcze troszke i Ty tez bedziesz miała wszystko za soba. A ja no cóż pomały zaczynam wysuwać sie na prowadzenie w tabelce oczekujacych! :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian 19joasia85...13 Listopad...............córcia Lusia Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Agula ......................................................?????< br /> Oczekujace: themonic........41 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....40 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane.........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....35tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Olacork..........28 tydz.......15 lipiec...........chłopiec Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............18tydz.......21 wrzesień.......?????? Ani79..............18tydz........22wrzesien........????? Myszkaa25.........9tydz........28listopad.........????? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ja tylko na momencik:( themonic , motylek trzymam za was kciuki czekamy na infi:) wkleiłam nowe zdjęcia Fabiego na fotosika:) www.bebolek20.fotosik.pl pozdrawiamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia85
czesc dziewczyny. czy ktoś mi mógłby odpowiedziec na pare pytań?? Jestem w 5 miesiacu ciazy i za niedługo wyjeżdżam do narzeczonego do irlandii. i zastanawia mnie pare rzeczy. Jakie dokumenty musze tam wyrobic?? przecież nie jestem tam nawet ubezpieczona. co i jak z lekarzami?? za wszystko bede musiała płacic?zamierzam tam urodzić. za pobyt w szpitalu bede ponosić koszty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga03
czesc. najpierw na pewno musisz zalatwic pps do tego beda ci potrzebne dwa dokumenty ze zdjeciem, nastepnie wez sobie w przychodni irlandzkiej wniosek na medical card dodam ze nie wszystkim ona przysluguje( zalezne od dochodow) na ta karte masz wszystkie leczenia i lekarstwa na recepcie bezplatne. Ale nawet jesli nie przyznaja ci tej karty badz nie zdaza przed rozwiazaniem (dosyc dlugo sie czeka ja czekalam pol roku) to nie martw sie po przylocie do ie zglos sie do lekarza w miejscu w ktorym bedziesz mieszkac on powinien wystawic list i wyslac go do tutejszego nfz i na tej podstawie bedziesz miala wizyty u lekarza i porod darmowy. Jesli mozesz to napisz wgdzie bedziesz mieszkala na wyspie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusia85 Jeśli chodzi o pieke medyczna kobiet ciężarnych to za wizytę u GP, czyli lekarza ogólengo płaci sie tylko za pierwszą wizytę reszta jest bezpłatnie do szeciu tygodni po porodzie. Chyba że masz Medical Card to wtedy jest wogóle bezpłatnie. Jeśłi chodzi o szpital to w końcu nie wiem jak to wygląda jedne dziewczyny piszą, że dostały rachunki ze szpitala inne że nie, ja zanim miałam Medical Cadr pytałam w szpitalu co z opłatą za poród, to babka powiedziała mi że jesli mąż ma opłacone 52 tygoenie składek to jest ok, czyli jesli pracuje tu co najmniej rok. Zaraz po przyjeżdzie musisz sobie wyrobic PPS, tak jak pisała aga03, ale to chyba Twój narzeczony powinien wiedziec. Potem zaraz, jak najszybciej musisz wybrac sobie lekarza GP i on daje albo Tobie list, który musisz zaniesc do szpitala, albo wysyła sam info do szpitala, ze taka pani wybrała ten własnie spzital - wybierasz go sama i mówisz o tym lekarzowi. Potem szpital przysyła dla Ciebie list z informacja kiedy i o której masz sie stawic na wizyte. Polecam oprócz opieki irlandzkiej - dość kiepski prowadzenie ciąży, nie badaja ginekologicznie, wybrac sobie jakiegos lekarza polskiego z polskiej przychodni i chodzic sobie na kontrole co miesiac - niestety jest to pełnopłatne. Jak masz jakies pytania to smiało. Motylek a Ty jak tam dalej sie turlasz, czy juz w szpitalu tulisz maluszka:):) trzymam kciuki!! Themonic juz na pewno po wszyskim super Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga03
dziewczyne mam pytanie mianowicie czy mieszkajac w co.laoise moge do porodu wybrac szpital np. w dublinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia85
ja bede mieszkała w Castlebar. I tak przy okazji nie wie ktoś moze o polskim ginekologu w tym mieście?? 2 dokumenty: może być dowód i prawo jazdy?? nie mam paszportu. tak poza tym to jestem w 5 miesiącu ciąży dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Motylek juz chyba w szpitalu bo cos Cie nie widac:) themonic-juz penie po wszystkim i teraz tuli swojego Maluszka:) Co do szpitali to sa one bezplatne w momencie jak sama przepracowalas ostatni rok czyli ostatnie 52tyg lub Twoj maz ... Nie wiem jak sie to ma do narzeczenstwa Co do polskich klinik ta sa one tak samo bezplatne jezeli sie powie ze sie nie chce miec usg bo tylko za to placimy, przynajmniej ja tak mam w Medicusie:) Ale kto nie zaplaci zeby zobaczyc swojego maluszka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny, jeszcze czekam... :D na razie się nic nie zanosi aga03 ale dlaczego zależy ci na Dublinie, pamiętaj że będziesz musiała co miesiąc dojeżdżać na wizyty, a potem coraz częściej, mi teraz ciężko jest jechać 10 -15 min... a poza tym tu jest duży tłok, przemyśl swój wybór. Wcale w mniejszych miejscowościach nie jest gorzej. Poczytaj sobie forum dziewczyny rodziły w różnych szpitalach i było ok. mamusia85 proponuje poczytać początek forum, jest tam mnóstwo informacji, które ci się przydadzą, a poza tym to witam na forum :D Themonic jak wrócisz to daj znać czy wszystko było ok.... trzymam mocno w kciuki Wiktorianka no tobie już też niedużo brakuje, mam nadzieje że zdrówko dopisuje i humor też :) Dobra zmykam, pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaskaathlone
Witam.Jestem na wyspie ponad 3 lata. Mam 6letniego syna a teraz staramy sie z mezem o kolejnego dzidziusia. Z niecierpliwoscia czekam na pozytywny wynik na tescie. Tydzien spoznia mi sie okres lecz test wciaz negatywny. Serdecznosci dla wszystkich mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaskaathlone
Dopiero dzis odkrylam to forum. Fajnie jest miec z kim podzielic sie obawami i radosciami.Jestem juz mama i jedno wam powiem.Choc czasem jestem zmeczona czy zla na mego urwisa nie wyobrazam sobie zycia bez niego i jego rozbrajajacych pytan.To jest radosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Urządziłam dziś mężowi niezłą pobudke w nocy, złapał mnie taki skurcz w łydkę, że się rozprułam na całe gardło a moj zaspany Ukochany zamiast ratować mi nogę skoczył jak spłoszony jeleń i zaczął się prędko ubierac. Pytam się co robisz Kochanie, a on na to nic sie nie martw na pewno zdąrzymy już ide pakować torbę oddychaj, pamietaj oddychaj. Tak mnie o rozbawiło że na chwile zapomniałam o łydce. Kochany jest myślał, że już rodze i chciał pomóc:) Lekarka troche nas nastraszyła z tym że mogę rodzić w każdej chwili :( Ale na szczęście dzidzia na razie siedzi cichutko, tzn. nie tak cichutko bo czasem mam wrażenie ze mi skóra pęknie tak wariuje w brzuszku ale przynajmniej siedzi w brzuszku. oby jeszcze ze dwa tygodnie a potem niech sie dzieje co być:):) Witam nowe forumowiczki:) I pozdrawiam całą reszte. Motylek pewnie masz już dość turlania się jak kangurek,ale już niedługo....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nową mamę, trzymam w kciuki za drugą dzidzie. Cierpliwości życzę, my z mężem też trochę się naczekaliśmy na Naszą Wiercipiętkę. Wiktorianka gratuluje przygotowanego męża :P przeszkolony na 100 % :D A nie martw się mi też mówili że Mała się urodzi szybciej bo od początku ósmego miesiąca już była szyjka skrócona i rozwarcie i..... nic, a do terminu 2 dni. No a mi kolejno dochodzą dolegliwości ciążowe, tak jak nic nie miałam całą ciąże to teraz wszystko na raz :( kostki to mam jak słoń, chodze jak kaczka i plecy zaczynają dokuczać .... Ale może wreszcie w ten weekend się rozpakuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktorianka gratuluje meza :) Ja mojego budze w nocy : Kochanie zaczynam rodzic , wody mi odeszly.... Nim go dobudzilam minelo 5 minut , po czym mu powiedzialam ze teraz czekamy na jakis skurcz i poszedl dalej spac !!!! Dobrze ze byla ze mna siostra (jeszcze bardziej podekcytowana niz ja :) ) bo siedzialabym sama :P I moj maz wyspany ( bo spal jeszcze 2 godz.!!! i budzialam go poraz 2 10 minut!!!) towarzyszyl mi przy porodzie :P Acha dodam ze to nasze pierwsze dziecko :) Witam nowa mamusie i zycze powodzenia :) motylek pobiegaj po schodach :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny!! Motylek ja pierwsze dziecko urodziłam 9 dni przed terminem i czułam się dokładnie tak jak Ty obecnie, zastosowałam stary sposób- wzięłam się za mycie okien a na nastepny dzień zamaszyscie maszerowałam i w nocy grzałam na porodówke. Mycie okien chyba pomaga i chodzenie po schodach tez, więc do dzieła!! Trzymam kciuki żeby pomogło:-) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, Motylek to faktycznie kicha z biegania po schodach mozesz spróbowac potańczyc jak Ci się uda.... Dawaj, dawaj mała już tylko ociupinke :):) Ale Ci zazdroszcze że to tak niebawem. Trzymam kciuki żeby ćię tu już jutro nie było, to będzie znaczyło że wybuchłaś:):) Pozdrawiam i miłej nocy papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodaje link do zdjć mojęgo ukochanego smerfa, niestety zdjęcia nie są od czasu jego narodzin bo większość została w Polsce :( Pozdro :) ❤️ www.wiktorianka.bobasy.pl ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga03
strasznie sie boje porodu w tym kraju poniewaz ja kapletnie nie znam jezyka, myslalam o dublinie poniewaz tam sa polscy lekarze. teraz juz jestem spokojniejsza bo znajoma zaoferowala swoja pomoc do tlumaczenia i stad moje pytanie czy moge przy porodzie miec osobe ktora nie jest moja rodzina? dodam ze nie boje sie porodu to moja trzecia dzidzia. syna urodzilam sn 5 lat temu a corke przez cc prawie 2 lata temu.serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga03
mamusia85 jesli chodzi o dokumenty do pps to moze byc dowod i prawo jazdy ja mialam paszport ktory przed wyjazdem szybko wyrabialam bo nie mam prawka a dowiedzialm sie ze beda potrzebne dwa dokumenty. Kaskaathlone ja mam syna w podobnym wieku idzie we wrzesniu do szkoly a twoj juz chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga03 przy porodzie może być tylko jedna osoba i nie musi to być rodzina:) nie martw się tutaj jest tak dużo Polaków, że już lekarze irlandzcy zaczynają mówić po polsku, ostatnio jak byłam w Rotundzie i miałam USG to wszystkie części ciała dziecka lekarka mówiła po polsku :) chociaż nie była to Polka. Głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga03 ja tez nieznalam ( ia dalej niewiele co :P ) angielskiego i urodzilam w Irlandii i najgorsze ze siedzialam tydzien w szpitalu !!! Ja rodzilam w Tralee i tutaj polozne mowia wolno i prostym jezykiem :P Trudno mi doradzic Ci bo niewiem jak jest w innych szpitalach. Ale slyszalam od lekarza ze jesli osoba ktora bedzie towarzyszyc przy porodzie nie zna angielskiego , szpital zalatwia tlumacza..... Na szczesie moj maz zna angielski, bo jak mialabym rodzic przy jakims wystraszonym chlopie :P :P Zartuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga03 nie masz co się bać tego języka, na pewno dasz sobie rade i tak jak piszą dziewczyny. Można sobie także załatwić tłumacza i o ile sobie przypominam z tego co czytałam obecność tłumacza nie wyklucza obecności męża (partnera) tylko trzeba wcześniej zawiadomić szpital o takiej sytuacji. Dzięki wiktorianka, tańcować to ja tańcuje :P ale Mała traktuje to jak typowe kołyskanko i śpi :P Ja też miałam straszne problemy ze spaniem, najgorsze kiedy zaczynają boleć nogi i bok od leżenia, puffff ale cóż takie są uroki :D Dobra, dziś się na nic chyba nie zapowiada .... to czekammmmmmm Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia85
dzięki za cenne informacje Mam nadzieje że jakoś to będzie:) A przypadkiem nie ma tu nikogo z CASTLEBAR?? miło by było znać już kogoś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Byłam dziś z Ukochanym i naszym synkiem na ostatecznych zkupach do porodu i po, wkładki laktacyjne, fotelik samochodowy itp., złaziłam się jak dziki osioł!! Nogi spuchły mi jak banie plecy bolą, normalnie stara babcia:( ale przynajmniej już wszystko mam, więc czekam z niecierpliwościa na mojego maluszka:) Motylek, a ty może urodzisz w terminie, zmieściłabys się w 5% kobiet które rodzą dokładnie w dniu terminu bo zawsze to albo wcześniej albo później, więc może jutro.... Powodzenia:) Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze p wczorajszym łażeniu po slkepach czuje sie dzis fatalnie :( Przez chwile miałam wrazenie ze mi się wody sączą ale chyba nie bo przestało. Trochę się denerwuje, mam nadzieje ze wsio bedzie ok. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, my jutro wyjezdzamy do Polski na 4 tygodnie :P wieczorkiem bede juz nas pakowac, az mi sie wierzyc nie chce jak szybko to zlecialo :P dzis jeszcze robilismy ostatnie przed wyjazdowe zakupy :) jutro musimy pare spraw pozalatwiac i zmykamy :P tak wiec postaram sie do was odzywac, buziaki dla was wszystkich, ucalujcie malenstwa i poglaszcie brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×