Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Hej! Ja na skurcze łydek i nie tylko bo mam tez skurcze w stawach biodrowych:( biore Aspargin, który poleciła mi moja gin, niestety jest do kupienia tylko w Polsce, ale widziałam kiedys ogłoszenie na Gazeta.ie Aspargin to magnez z potasem, całkiem nie zniekneły ale mysle ze pomogło:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olacork
Witam wszystkie mamusie. Dolaczam do Was. Ma termin na 15 lipca. Jestem w 28 tygodniu i mieszkam w Cork. Mam do Was mnostwo pytan. Od marca zeszlego roku mam stala prace. Mimo tego ze juz minal mi rok nie mam oplaconych 39 skladek PRSI poniewaz nie odciagaja mi ich kiedy przpracuje mniej niz 39 godzin tygodniowo a takich tygodni bylo mnostwo. Czy w takiej sytuacji dostane jakiekolwiek pieniadze na macierzynskim? Oplaca mi sie wogole isc na ten urlop bez oplaconych tych skladek? Czy moge starac sie o jakies inne pieniadze z Social Welfare? To prawda ze jest tu cos takiego jak becikowe? Nastepna sprawa to czy musze sobie zamawiac jakies miejsce w szpitalu? Bo wszyscy sie mnie o to pytaja wiec zwatpilam troche. Czy po prostu jak sie bedzie juz cos dzialo to sie tam tylko zglosic? Dodam ze bede rodzic w Cork Uniwersity Hospital na Wilton. Ktoras z Was tam rodzila moze? Jak tu jest z tymi szkolami rodzenia? Warto sie tam wybrac? I jeszcze jedno pytanko. Do kiedy powinno sie pracowac w ciazy? Dodam ze pracuje w hotelu i 8 godzin jestem na nogach i coraz czesciej watpie ze wytrzymam do konca ciazy bo juz nie daje rady czesto. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktorianka przeszłam się do tej drogerii, ale otwierali od 13 a ja byłam szybciej, z ich strony internetowej wynika że mają trochę wygórowane ceny, ale cóż, chociaż coś jest. Dzisiaj na wszelki wypadek poszłam na pobranie krwi żeby wykluczyć powiązanie tego swędzenia z wątrobą. Ale z kim rozmawiam to każdy mówi że nic dobrego nie słyszał o tej oliwce. themonic spróbuj może w Polskiej drogerii coś znajdziesz dla Maluszka. Co do samopoczucia, to ja dziś myślałam że do domu nie wrócę, po wizycie w przychodni dostałam takiego bólu w podbrzuszu że myślałam że rodze :P, ale jakoś się dowlekłam i teraz jest lepiej, chociaż też jestem słaba jak diabli... to chyba tuż tuż. Mi tutaj żelazo zalecili w szpitalu, spokojnie można kupić w aptece za niecałe 3 euro olacork - szybciutko do GP po skierowanie, on albo wysyła albo sama musisz się umówić w szpitalu na pierwszą wizytę. szpital wybierasz sama a GP tylko zapyta gdzie chcesz rodzić. Radze szybko to załatwić bo to już bardzo, bardzo późno.... normalnie chodzi się na wizyty kontrolne na przemian do szpitala i do Gp. Co do szczegółów jak to w Cork to nie wiem, może dziewczyny coś ci napiszą, bo ja z Dublina :) Powodzonka życzę i trzymam w kciuki Dobra dziewczyny, jakby mnie jutro nie było - To rodzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek 20 przeczytalam (rychlo w czas:) ) ze mialas wywolywany porod zelem a i tak na koniec zrobili Ci cesarke. Chyba dobrze zrozumialam :) A teraz mam pytanie do wszystkich dziewczyn : Czy znacie kogos na kogo ten zel podzialal i urodzial naturalnie a nie przez cesarke???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag78
Hej, themonic - dzieki za info o magnezie w tabletkach musujacych, jutro po pracy kupie wiec robie liste: -witamina D3 & cebionmulti -kosmetyki ( jakie?!) - dziewczyny czy tu nie ma innyc firm niz j&j? - 19joasia85 - pisalas, ze przywiozlas z Pl becik - tzn. rozek? - cos jeszcze ??? Wszystkim dziekuje za info o zelazie. zaczelam to brac i czekam na efekty.Aha, czy wszystkie odtsawilyscie kwas folioy po 3 m-cach? bo ja juz zglupialam - na polskich forach dziweczyny biora go przez cala ciaze.ja dostalam list ze szpitala w ktorym zalecaja odstawienie kf po 3m-cach. jutro pierwsza wizyta w rotundzie, wiec zapytam. aha, na pewno pytaja w szpitalu jakie choroby przechodzillyscie w dziecinstwie. ja nie pamietam na co chorowalalam( oprocz ospy) wiec musze zadzwonic do mamy. o jakie choroby pytaja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Motylek_22 dzieki za info o drogerii dobrz ze wogóle cokolwiek jest:) mysle, ze chyba cos Cie juz bierze, ja przed pierwszym porodem tez ledwie do domku doszłam a w nocy grzałam na porodówe:) wiec jakby co to trzymam kciuki:):) Mag 78 Wit D3 (tylko na recepte), Cebion multi albo Juwit - bez recepty, ja sobie przywlokłam z Polski jeszcze ampółki z solą fizjologiczna do przemywania oczu i do noska, to są takie małe gotowe ampułki bez problemu mozna kupic w kazdej polskiej aptece najlepiej ze 20-30, maja długa date i kosztuja grosze:) becik to to samo co rożek, jesli chodzi o kosmetyki to moze uda Ci sie znaleźć Nivea, na pewno jest płyn do kąpieli ale nie spotkałam mydełka ani oliwki:(, ja przywiozłam z Polski Bambino i mydło i oliwke, jest sprawdzone i nie słyszałam zeby uczulało, jeśli ma Ci kto przywiźć to super - polecam, Nivea tez spoko. Są chyba tutaj jakies kosmetyki dla maluchów które nie uczulają, np. Oilatum baby ale są niestety raczej drogawe:( mydełko ok 3euro, crem ok 10, wiem bo mój synek niestety ma wrażliwą skóre i musze go tym smarować. Jeśli chodzi o kwas foiliowy to odstwaiałam w obu ciążach (jestem juz w drugiej:) ) po 3 miesiacach i zaczynałam brac witaminy, kóre też zawierają kwas, więc juz nie ma sensu brac go jakby dwa razy:) witaminmi ciążowe do końca ciązy się łyka i w czasie karmienia również. Mnie w szpitalu pytali nie o choroby wieku dziecięcego tylko czy teraz na coś choruję przewlekle typu cukrzyca, alergie itp. Jak masz jakies pytania to śmiało:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olacork
motylku_22 do GP chodze regularnie co 6 tygodni w szpitalu tez juz bylam na 2 wizytach i teraz nastepna mam w maju wiec jest ok. Glownie chodzi mi o te swiadczenia bo jestem tutaj juz 1,5 roku i ciagle pracuje i czy to mozliwe ze nic mi sie nie nalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag78
Wiktorianka -dziekuje. jade do Pl za 1,5 mc-a, a pozniej pewnie jeszcze ktos z rodziny mnie odwiedzi, wiec robie wstepna liste rzeczy ktore mi sie przydadza:) wiec wpisuje na liste jeszcze sol fizjologiczna i bambino. mam wrazenie, ze bede jechala mocno obladowana. ad.wit. D3 - czy moge prosic gina o przepisanie tego cuda? przepraszam, ze czasmi zadaje tak naiwne pytania, ale nie mam doswiadcznia z dziecmi:/ nie wiem co kupic, co sie przyda a co jest absolutnie zbedne. dziweczyny z pracy upieraja sie ze moses basket ( nie znam polskiego tlumaczenia, chodzi o taki koszyk wiklinowy dla niemowlaka) jest niezbedny a ja mam watpliwosci. mam nadzieje,ze ta lista pomoze innym dziewczynom :) olacork - wydaje mi sie,ze jesli pracowalas przez 1, 5 roku to jestes uprawniona do maternity leave. powinnas miec oplacone skladki PRSI za 52tyg. jesli chcesz sprawdze to w pracy. zasialas jednak ziarno niepewnosci - ja pracuje tylko 37,5 godz/tyg. wiec wg. tego co piszesz nie jestem uprawniona do 26tyg. platenego urlopu:( mam nadzieje, ze to nieprawda pozdrawiam wszysstkie forumowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no czekam, czekam... i nadal czekam, może kiedyś urodzę :P mag78 co do wit.D3 to pogadaj z babkami w Polsce z apteki, powiedz jak sytuacja, myślę że ci sprzedadzą bez problemu, a jak co to nie jest ważne jaki lekarz przepisze receptę, więc z braku laku i ginekolog może ją zapisać. jeżeli chodzi o nivea to tu dostępny jest tylko i wyłącznie szampon+płyn do kąpieli i sam płyn do kąpieli oraz chusteczki, niestety nic więcej. Szczerze dla Maluchów to nie widziałam oprócz J&J i Oilatum, no prócz wyrobów Bootsa. Ja z Polski przywiozłam sobie oliwkę Bambino, szampon z AA i kremik oraz płyn do kąpieli Ziajka. Kwas foliowy, tak jak pisze wiktorianka, ginekolog w Polsce kazał odstawić po 14 tyg.ciąży i przejść na witaminki. Olacork - przepraszam, źle cię zrozumiałam z tym szpitalem. Co do zasiłku macierzyńskiego to ci nie pomogę, ale dostaniesz Child Benefit i Early Childcare Supplement http://www.citizensinformation.ie/categories/social-welfare/social-welfare-payments/social-welfare-payments-to-families-and-children/zasi142ek-na-dziecko Dobra idę odpoczywać - pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Oczekujace: Agula ............41tydz ........2 Kwietnia .........????...... themonic........39 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....38 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....34tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............14 tydz.......20 wrzesień.......?????? Agnieszka........13tydz.......22wrzesień........??????.. . ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olacork
mag78 wlasnie w tym problem ze jesli pracuje mniej niz 39 godzin w tygodniu to nie odciagaja mi skladek PRSI bo sledzilam to w swoich payslipach. Zbieralam je i liczylam i nie bede miala 39 skladek ani tym bardziej 52 :( jesli masz taka mozliwosc to proszze sprawdz to w pracy. Mi powiedzieli u mnie w pracy ze napewno cos dostane ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc skoro wszedzie w kazdych zrodlach mowia ze podstawowym warunkiem otrzymania pieniedzy na maternity leave jest ten limit skladek. Jakis czas temu bylam na zwolnieniu chorobowym i wlasnie ze wzgledu na brak limitu skladek nie dostalam zadnych pieniedzy za ten okres. Zastanawiam sie czy nie lepiej bedzie jak zrezygnuje z pracy ( bo po urodzeniu dziecka nie chce i tak tam wracac) i moze dostane jakies pieniadze jako bezrobotna bo ponoc do tego nie trzeba miec skladek. Juz troche zglupialam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Oczekujace: Agula ............42 tydz ........2 Kwietnia .........????...... themonic........40 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....39 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....34tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............14 tydz.......20 wrzesień.......?????? Agnieszka........13tydz.......22wrzesień........??????.. . ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane themonic ty już napewno na porodówce :) czekamy na wadomośći:) ola cork witamy serdecznie:) pieniązki które dostaniesz napewno to benefit children 160 euro miesięcznie i co 3 miesiące 275 euro bo podobno podniesli z 250. odnośnie macieżyńskiego niemam poijęcia. niema ty czekoś takiego jak polskie becikowe.. jest tylko w przypadkó dzieci liczby mnogiej. ja osobiście niesłyszłam nic o zajmowoaniu miejsca w szpitalu bo przecież nikt naprawde niewie kiedy urodzisz...o to najlepiej spytaj w szpitalu. ja do szkoły rodzenia niechodziła..moja koleżanko chodziłą i uważa że tylko straciła czas .. tylko ze ona musiała prawie godzine dojerdzac. moim zdanie w ciązy się powino niepracowac powyżej 32 tyg. tym bardziej ze pracujesz na nogach./ niedostałąś listu od lekarza do pracodawcy... by zmniejszyć twoje obowiązki i dac ci lżejszą prace ?? motylek jak sięczujesz?? oj kochana to juz mkońcóweczka:) 19joasia85 tak mi wywoływali poród żelem niestety niepomogło.. 0cm rozwarciach po 3 dniach skórczy i 4 dawkach tego świństwa.. nikomu tego nieżycze..!!!! ból niesamowity. maiąłm cesarke i jestem zadowolona choć smutna ze iemgłam urodzić naturalnie. wyczyałąm ze czsami zadkim okazem są kobiety których mcica niereagujr na skórcze i niepojawia się rozwarcie wiec chyba do takowych należe. co do znajomości.. to owszem jak przyjechałam na wywoływanie to w pokoju była taka babka tez po żelu i wiem ze tego samego dnia urodziłą. wiec czasami pomaga. mag78 co słychąć wiadomo juz jaka płeć?? z polski ja przywoziłam -pieluchy tetrowe(lepsze gatunkowo niż tutejsze-sa grubsze) -pieluchy flanelowe -Witaminke D -kosmetyki bambino i linomag. oliwka linomag jest lepsza od bambino poniewąz niezostawia plam na ciuszkach. słyszłam ze dobre są nivea i to tyle. aa ja zażywałam kwas foliowy do 3 miesiąca do 8 ps. kochana popraw się w tabelce. zapraszam nowe mamy do tabelki. my w niedzielę będziemy świętować pierwszą rocznice ślubu.. oki spadam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag78
Hej, ja juz po wizycie w szpitalu. spedzilam tam pol dnia, ale w godzinach pracy wiec nie narzekam:) Dziewczyny, to 18tydz., a dziecko sie do mnie wypielo tylkiem i za cholere nie chce pokazac co ma miedzy nogami:/ Babeczka robiaca skan ( btw. ma meza Polaka) kazala mi wrocic na kolejne usg za 3tyg. Mam zaczac sie martwic? wszyscy mowili/pisali, ze najczesciej ma sie usg 2 razy - na piwrwszej wizycie i pod koniec ciazy.A czasmi nawet jedno. wiec dlaczego mam tam wrocic za 3 tyg., w 21 tc.? Ktos tak mial??? a co slychac u themonic? urodzila juz? olacork- nie zapytalam dzis o macierzynski- bylam w pracy tylko pol dnia, a w tym czasie nie bylo ksiegowego. ja dostaje wyplate platna miesiecznie i wydaje mi sie, ze mam odprowadzane skladki PRSI.jutro postaram sie do zlapac i zapytac jak to wyglada.nie wydaje mi sie, ze nie nalezy sie nam platny urlop macierzynski. mieszkam tu 3 lata, w tej firmie pracuje ponad rok i wydaje mi sie, ze na oplacam te nieszczesne skladki.ehh, nie interesowalam sie tym wczesniej i teraz jestem lekko zaniepokojona, ze zostaniemy tylko z jedna wyplata.ola, podasz zrodlo, jakis link? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag78
Poprawilam: Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Oczekujace: Agula ............42 tydz ........2 Kwietnia .........????...... themonic........40 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....39 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....34tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............18tydz.......21 wrzesień.......?????? Agnieszka........13tydz.......22wrzesień........??????.. . ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mag nie denerwuj się, chodzi pewnie o badanie szczegółowe wszystkich narządów, 18 tydz to jeszcze za wcześnie żeby dobrze ocenić czy wszystkie dobrze się rozwinęły. Ja miałam pierwszą wizytę dopiero jakoś w 25 tyg i kobitka mówiła że musi ocenić wszystkie narządy małej. No i nadal czekam :P themonic czyżby Twój maluszek jednak się zdecydował ?? Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian 19joasia85...13 Listopad...............córcia Lusia Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Oczekujace: Agula ............42 tydz ........2 Kwietnia .........????...... themonic........40 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....39 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....34tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............18tydz.......21 wrzesień.......?????? Agnieszka........13tydz.......22wrzesień........??????.. . ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Czesc Kobitki:) a ja dalej w domu:(Junior ma wszystko w nosie...babcia na miejscu a on dalej w brzuszku:((((((wszyscy czekaja i dzwonia;)a tu nic... moj pierwszy termin to 15 kwietnia podal mi go gin w Polsce jak bylam, a tutaj po pierwszym scanie w szpitalu podali ze 19 kwietnia:(wiec dalej czekam..........tata czeka.....babcia i wszyscy...aha polozna ze szpitala powiedziala ze jak do 19 kwietnia nie urodze to beda mnie tak trzymac jeszcze dwa tyg!!!!!!!!!!!!!!!!! masakra ja juz nie mam sily!!!!!!!!jak siedze to nie moge wstac:(( Motylek a Tyy jak tam?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olacork
Witam Bebolek 20 dostalam list od lekarza do pracodawcy i po dlugich staraniach wreszcie mnie przeniesli na lzejsze stanowisko ale i tak nie jest za lekko na nim. I tak musze caly czas chodzic i nie rzadko sie porzadnie nabiegac a juz z takim brzucholem to nie latwe :) mag78 mysle ze Ty nie bedziesz miala problemu z macierzynskim. W mojej pracy w tym jest problem ze mam rozne godziny tygodniowo tak jakby part time i dlatego nie w kazdym tygodniu mialam odprowadzane skladki i dlatego nie mam tego nieszczesnego limitu 39 skladek :( a tu masz link http://citizensinformation.ie/categories/social-welfare-payments/social-welfare-payments-to-famielies-and-children/zasi142ek-macierzynski to dobrze ze chociaz ten child benefit dostane zawsze to cos:) to ja tez dopisuje sie do tabelki :) 28 tydzien 15 lipca chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLACORK- niewazne czy masz part time czy full, czy pracujesz 39 godzin tygodniowo czy 15 twoj pracodawca musi ci w kazdym przypadku odprowadzac skladki na prsi w kazdym tygodniu ja mialam takie godziny pracy jak ty ale zatrudniona bylam na part time i skladki pracodawca placil bo musial spytaj w biurze socjalu wiec maternity ci sie nalezy, wez forme i tam pracodawca sam musi wpisac ile masz skladek oplaconych, a musisz miec tyle oplaconych co tyg. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olacork
aaagcia tak?? to cos tu jest nie tak bo na moich payslipach nie mam odprowadzanych skladek w tygodniach jak mniej pracuje niz 39 godzin. Wiec jakbym miala je odprowadzane to chyba by tam bylo? Ja juz nic nie kumam. Na tej formie do Maternity Benefit pracodawca mi wpisal ze mam niby49 tygodni ale czemu nie zgadza sie to z moimi payslipami? Chyba jedyne wyjscie to przejsc sie do Social Welfare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki, jeszcze jestem w dwupaku :P Odebrałam dziś wyniki próby wątrobowej i są super, więc moja potworna wysypka to wina tej oliwki J&J - więc uwaga przy niej, lepiej żeby żaden maluszek nie musiał przeżywać tego co ja - koszmar. No ale sudokrem mi pomógł i wszystko wraca do normy. themonic - wiem co czujesz, jak w nocy mam iść do WC to zanim wyturlam się z łóżka to trochę trwa. Ale już niedługo... Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian 19joasia85...13 Listopad...............córcia Lusia Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Oczekujace: Agula ............42 tydz ........2 Kwietnia .........????...... themonic........40 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....39 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....34tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Olacork..........28 tydz.......15 lipiec...........chłopiec Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............18tydz.......21 wrzesień.......?????? Agnieszka........13tydz.......22wrzesień........??????.. . ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, przepraszam za nieobecnosc ale po prostu nie mam sil, pracowalam 6 dni w zeszlym tygodniu i od 3 tygosni nie mam wolnych dni razem ale rozwalone, wiec po prostu padam. dzis bartek zrobil mi niespodzianke i pieknie posprzatal w domku zebysmy mogli sie razem jutro byczyc :P malutki sam juz wstaje, wiec znizylismy kojec na nizszy poziom. kochane pisalam juz na poczatku tego topicu, nie uzywajcie johnsona ani zadnych oliwek dla dzieci bo one sa zdradliwe, najlepiej uzywajcie po prostu oliwy z oliwek, fifi nie mial jeszcze zadnych krostek ani wysypki, skora po prostu idealna :) tak do 3 miesiaca uzywalam tylko wody i wacikow do mycia pupci, wiec czerwonego tez nie mial, teraz juz uzywam chustek ale zadnych krostek nie ma. nie gotujemy juz zywca, przestawilismy go na wode z filtra a teraz od wczoraj gotujemy juz wode w czajniku a nie w garnku i wszystko jest w porzadku, buziaki dla was nie przejmujcie sie jak cos wam nie bedzie wychodzic i pamietajcie ze lepiej ze wszystkim troszke pozniej zaczac, chodzi mi o jedzenie, wode i pielegnacje :) same wyczujecie kiedy bedzie najlepszy czas zeby zmienic wode, nie myc juz wacikami itp :) z fifim codziennie cwiczymy chodzenie, juz mu coraz lepiej wychodzi ale jeszcze za duzo go rzeczy interesuje naokolo albo robi za duze kroki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przywiezcie sobie jeszcze koper wloski i plantex w razie kolek, ja musialam raz tylko uzyc ale jak bedziecie karmic butelka i uzyjecie od samego poczatku zywca zdroj to nie ma prawa miec dzidzia kolek, tez juz o tym pisalam na samym poczatku, wroccie do pierwszych stron naszego tematu tam macie bardzo duzo przydatnych informacji min ode mnie kitka melki zabci i bebolka (weteranki :P) ja bez epiduralu nie dalabym rady, najgorszy byl bol plecow a nie skorcze, zawsze mialam z nim problemy, gaz uspokajal ale epidural usmierzyl bol z polski rzeczywiscie przydadza sie pieluchy tetrowe i flanelowe, te flanelowe dawalam pod glowke, wiec jak sie maly obslinil to nie musialam calej poscieli zmieniac, rozek tez mi sie bardzo przydal, mama mi przywiozla taki usztywniany, fifi bardzo sie wiercil wiec w nocy kladlam go w rozek i dopiero kladlam kolderke, mialam przy najmniej pewnosc ze sie nie odkryje, do teraz jest straszna wiercipieta, ma to po mnie :) kupcie sobie zapas wkladek jednorazowych do biustonosza znalazlam :p u mnie malenstwo slodko spi wiec postanowilam skorzystac z okazji i napisac o paru rzeczach ktore sie okazaly bardzo przydatne dla mnie i zebyscie nie popelnily niektorych bledow ktore ja popelnilam albo moja kolezanka ktora urodzila rowno miesiac przede mna szpital: - kupcie 3 koszule rozpinane z przodu, ja kupilam takie najtansze bo i tak przydadza wam sie na ok 2 tyg i tyle. ja mialam tylko 2 i ciezko bylo je prac na bierzaca, bardzo bedziecie sie pocic, szczegolnie w 2 pierwsze doby, maluch moze na was zwymiotowac, -kupcie sobie paczke majtek poporodowych w aptece (pakowane po 5 ) i na prawde duzy rozmiar podpasek 1 paczka starczy - bierzcie prysznic tak czesto jak tylko mozecie, ja bralam nawet do 5 razy dziennie albo i wiecej, nie zawsze pelny prysznic ale sie tam podmywalam za kazdym razem jak sie zalatwialam, prysznic dziala zbawiennie na bol, czasem stalam nawet 10 min ze strumieniem skierowanym na plecy - nigdy nie odmawiajcie zupy ani jedzenia, nawet jak bedzie nie dobre, - nie pijcie duzo wody, pijcie ogromne ilosci wody, im wiecej tym lepiej, nie bedziecie mogly robic siusiu ale z kazdym zrobionym bedzie wam latwiej i bedzie wam sie oczyszczal organizm, nawet nie mialam apetytu na soki czy jak moja wspollokatorka irlandka na cole 4 godziny po cesarce - nie bojcie sie dzwonic po pielegniarki i prosic o pomoc, szczegolnie w nocy, - niech ktos do was przyjezdza w ciagu dnia zeby zajac sie malestwem a wy nawet jak nie zasniecie to po prostu zamknijcie oczka nie tylko maluch potrzebuje duzo snu dom: - nie oblizujcie smokow - ja uzywam tabletek milton sterylizujacych ale wygotowuje smoki i butelki ok 10min w wodzie przefiltrowanej teraz 1 raz dziennie i starcza - nie trzymajcie zbyt dlugo w odkazaczu, ja robie troszke slabszy roztwor i trzymam max 30 min bo potem butelki smierdza chlorem - jesli nie bedziecie mogly karmic piersia (ja nie moglam a bardzo chcialam) to nic strasznego sie nie dzieje, mialam na poczatku dola ze nie dalam rady ale teraz widze ze maluszkowi lepiej, mialam strasznie popekane sutki (mimo uzywania ich najlepszego kremu, taki fioletowy) i potem leciala mi krew. maly sie stresowal i gryzl coraz mocniej, plakal pierwsza dobe bo sie nie dojadal a ja juz nie mialam sily zaciskac zebow . teraz mleko jest na tak wysokim poziomie ze nie ma tragedii ja uzywam sma gold to samo mleko co uzywaja w szpitalu, najpierw kupowalismy w kartonie a teraz kupilismy w puszce i maluszek w koncu zaczal porzadnie bekac w kartonie musi stac w lodowce wiec przesmierdnie tym wszystkim co tam mamy, stoi otwarte dluzej i jest ciezsze w smaku od puszki - kupcie maly garneczek tylko dla maluszka zeby porzadnie wygotowac wode - nie uzywajcie wody w butelce, pielegniarka mowila ze ma duzo sody i sie nie powinno tak wiec my uzywamy zywca, filipek nie ma zadnych kolek i zalatwia sie jak powinien - nie kupujcie ciuszkow newborn size bo one sa tylko do 3,2 kg, ja kupilam i filipek sie w nie nie zmiescil, kupcie rozmiary 0 do 3 mies!!!! - w razie infekcji, a duzo kobiet ma w tamtych miejscach po normalnym porodzie mama przywiozla mi vagosan, jest to mmieszanka ziol dla kobiet do miejsc intymnych, dzieki niej szybciej mi opuchlizna zeszla - nie kupujcie drogich herbatek na kolki np plantex, ja kupilam bobofen, jest to mieszanka kopru, rumianku,mojej mamie polecila kolezanka farmaceutka pachnie cudownie, pozyczylam kolezance i mowila ze lepiej sie sprawuje, do tego mam po prostu ziarna kopru wloskiego - jesli pojawia sie plesniawki nie ma paniki, leczone nie sa grozne, pisalam juz o tym wczesniej: nie dawajcie na tetre zeby possaly bo mozecie zranic dziasla dajcie po prostu co pare godzin aphtin, jedna kropelka na jezyk - nie dokarmiajcie maluchow, jak beda na prawde glodne to zaczna plakac, moj czasem marudzi i ssa reke, bo po prostu chce smoka - zawsze jak przebieracie maluszka to przykrywajcie go pieluszka tetrowa zeby mu bylo cieplo jak sie obracacie po cos, szczegolnie jak bedziecie mialy synka bo moze wam kanape ochcic tak jak moj filipek - za kazdym razem, nawet jak ma siusiu przemywajcie letnia woda i wacikiem (bedziecie ich potrzebowac mnostwo), nie musi byc przegotowana i najlepiej w 1 plastikowej miseczne, ja mam 2 na gore i na dol - nie uzywajcie oliwki z johnsona, ja uzywalam te dni co bylam w szpitalu i maly mialam pupke zaczewieniona, pielegniarka powiedziala zeby uzywac oliwy z oliwek, takiej spozywczej i jest na prawde swietna, maluch nie ma zaczerwien, odparzen ani zadnych krostek, i jego skorka pachnie jego zapachem, jest bardziej miekka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wkleilam zdjatek mojej Emi z prostej przyczyny ze cos popsulam w komputerze i mi nie dziala i jak chce otworzyc zdjatka to mi errory wyskakuja, jak tylko mi to ktos naprawi to wkleje zdjecia OLACORK- to twoj pracodawca sobie leci w kulki, poprostu dopilnuj zeby ci wpisal w formie na maternity leave tyle skladek ile masz tygodni przepracowanych w ostatnich 12 miesiacach przed dniem z ktorym chcesz przejsc na maternity, musi ci wpisac. A z tymi skladkami na prsi to jest tak ze jak malo sie zarabia to placi pracodawca, a po przekroczeniu jakiejs wiekszej kwoty odtraca ci z wyplaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) gosiairlandia-super wskazowki:) Dzieki wielkie Mnie jutro czeka pierwsza wizyta w Rotundzie:) Zyczcie powodzenia:) Milego dnia Wam zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag78
aloha dziewczyny olacork -rozmawialam w pracy z ksiegowym - powiedzial mi, ze nie ma takiej mozliwosci, zebym nie dostala zasilku macierzynskiego. wiekszosc biur pracuje 7,5h/dziennie ( 37,5 tyg), wiec mam sie nie martwic. powiedzial mi tez, ze kobieta powinna pracowac min. rok i nie wspominal na podziele na part-time i full time. wiec na razie sie nie martw i jeszcze dopytaj u siebie i w social welfare. gosiairlandia- dzieki za wskazowki :) Ale sie napracowalas :) po te koszule to sie chyba do Penney's-a wybiore, bo jak maja byc na jeden raz to na cos fajnego szkoda kasy:) Dziewczyny, a ja mam jeszcze pytanie ad. wyposazenie w hardware :) czyli lozeczko, wozek, komoda i co tam jeszcze jest potrzebne . przyznam szczerze, ze zszokowaly mnie ceny wozkow :o Kupowlyscie nowe czy uzywane? to samo z lozeczkiem. wiem, ze materacyk na pewno nowy. a moses basket? w pracy sie upieraja, ze niezbedny, ale w Pl nikt chyba tego nie uzywa, wiec pewnie sie da bez. cos jeszcze o czym powinnam pamietac/ na co zwrocic uwage przy wyborze? aha, wozki Gracco- cena ok, ale jak u nich z jakoscia? bo cos podejrzanie tanie ;) uff, ale sie rozpisalalm :) Pozdtwaiam wszystkie forumki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×