Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

:) Dublin załatwiony!!!!!!!!Za 2 tyg znowu, po odbiór:(:( Jestem zjechana jak koń po westernie. Może jutro napisze coś sensownego, i poczytam co u was. Widziałam że Żabcia się pojawiła, SUPER!!!!! Buźka!!!!!!!!!idę nynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Dziewczyny juz mi nerwy puszczaja:((moj maluszek drugi dzien wrzeszczy....pare minut spokoju a potem koncert znowu..ma dopiero 3 tyg a dom postawiony na rowne nogi:(jak poloze na brzuszku to podnosi glowke i jest chwile spooju:))wszyscy mowia ze zdrowy:)to ja moze zmeczona???juz nei wiem... Motylek a Ty jak tam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj biedna, moze go brzuszek boli jak tak placze, lub nie moze zrobic kupki Theomonic nie patrz na nic i zaparz mu rumianek zwykly i dawaj pic a jak go karmisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theminic trzymaj sie dzielnie, moze ma kolke, pojawia sie po około miesiącu trwa do trzeciego miesiaca. Moj synek miał kolke ale nie taka typowa, że wieczorem przez godzine czy dwie sie prół tylko był niespokojny cały czas a zwłaszcza po karmieniu. Sprowadzałam dla niego masc z Niemiec, która poleciła mi lekarka i jeszcze podawałam mu kropelki Esputicon ale to było w Polsce. Domowe sposoby to rozgrzewanie brzuszka, przeprasuj pieluszke i ciepła, nie gorąca połóz na brzuszek i kładz jak najwiecej na brzuszku nawet na twoim brzuch do brzucha jesli nie chce inaczej. Wiem, że to ciezkie chwile ale na pewno dasz rade. A moze to zwykle jakies chwilowe cos było co szybko sobie pojdzie precz, albo jesli karmisz piersia zjadłas cos co zaszkodziło maluszkowi. Trzymam kciuki zeby było dobrze powowdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dolaczylam sie do Was dopiero na poprzedniej stronie w nadzieji za moze za pare dni/tygodni/miesiecy ja tez bede miala o czym pogadac:-) Jak na razie, zeby za dozo nie myslec o tym czy za 5 dni dostane @ czy nie, postanowilam przeczytac wszystkie strony tego tematu :-) Jak na razie jestem na osmej... wiec troche mi jeszcze zostalo. Calkiem fajowe zajecie na deszczowe sobotnie popoludnie. Fajnie jest poczytac o tym jak inne dziewczyny przezywaja swoja ciaze, jak radza sobie w Irlandii, jak radza sobie ze swoimi pociechami i jak sie nawzajem wspieraja radami i dobrym slowem. Pozdrawiam goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pau.la hehe super że chcesz przeczytac nasz topić od początku:) Jak widzisz ja go ałożyłam i bardzo się cieszę:) będziesz mogła "przejść" ciąże prawie każdej z nas:) trzymam za Ciebei kcuki aby kjuż w najbliższym casie twoje marzenie o dzidzi się spełniło:) kochane Fabi już zdrowy.. na całe szczęscie:)P uciekam robic obiadek papa pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na stroni 25;-) Tzn Lipiec 2007. Mala Amelka wlasnie przyszla na swiat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe kobietki, niestety za wiele czasu to ja nie mam żeby pisać. U mnie tylko cyc, pielucha, usyspianie, a jak się uda to coś porobię w domku lub kimam z Małą. Themonic trzymaj się, nam też Nasza Wiercipienitka czasem daje w kość, ale już jest lepiej, bo cyce działają całą parą, no i Mała jakoś daje się uspokoić, ale też mamy problemy z gazami, to nie kolki u Nas tylko gazy. Mała strasznie się pręży nawet przy cycu, cóż, masujemy brzuszek i zginamy nóżki. Najgorsze że to nie z naszej winy bo ja jem tylko rosół i kanapki z wędliną i pije wode i herbatę owocową - od kilku dni to samo a u Małej gazy są, więc trzeba tylko przetrzymać, musi wyrosnąć. Na szczęscie nie jest tak źle więc nie będe niczym ją faszerować. Wierze że jesteś zmęczona, ja też czasem padam i mam ochotę tylko zasnąć i obudzić się za 10 godzin, ale cóż nie da rady :P Pozdrawiam wszystkie kobitki i dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Dziewczyny dzis wieczorem to samo:(wrzask......zaparzylam rumianku i troche pomoglo:)slyszalam ze takie problemy maja malusie chlopaki a tu Motylek tez ma problem:(DAMY RADE PRZETRZYMAMY!! AHA, nie karmie persia:(zniknal pokarm:(((podaje Aptamil1 i malenstwo spi faajowo po nim:)a ja sie dobrze czuje, cycki nie pekaja:)CALUSKI DLA WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Themonic polecam cherbatke koperkowa, tzn, z kopru włoskiego na gazy chyba lepsza dla dzidziusia:) trzymajcie sie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Themonic jasne że damy rade, nam najlepiej pomaga zginanie nóżek i masaż brzuszka. Tylko że u nas nocki normalne, to nie są kolki tylko gazy, najgorzej że męczą Małą bez powodu :( szkoda mi jej. Masz fajnie że karmisz butelką, przynajmniej możesz na trochę \"uciec\" od Małego, ja niestety nie, ale czego się nie robi dla dzieci :) No i co bym dała żeby piersi tak nie bolały od tego mleka,ale Mała w życiu nie przejdzie na butelkę bo zbyt kocha cyca, uwielbia się przy nim uspokajać, a ja jak ten posąg siedzie i czekam kiedy jej się znudzi :D Miłej niedzieli życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie karmie piersia, a moja mala kolek nie miala ale wlasnie miala problemy z zaparciami, miala takie twarde kupki ze nie mogla wycisnac i placzu bylo !!! dawalam jej to mleko co dostawala w szpitalu Smn gold ale tylko przez tydzien bo byla non stop glodna po nim, wiec przeszlam na to drugie dla glodnych dzieci i bylo ok tyle ze po nim miala zaparcia i wtedy zaczelam ja poic rumiankiem (moja mama polecila) codziennie i juz bylo dobrze nawet czasem nie chce mleka tylko herbatke, po trzecim tygodniu zmienilysmy znowu mleko na COW GATE 2 dla glodnych dzieci i to jest najlepsze bo i najedzona i problemow z kupka nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ja tylk jak zwykle na szybkieg... themonic i motylek na KOLKI i GAZY oraz INNE PROBLEMY BRZUSZKOWPODBNE polecam ESPUMISAC W KROPELKACH. POlecam mojemu tylko to pomaga jak cos sie dzieje. Fabian ma 6 misięcy a sam klęka na kolanka w łóżeczku i twardo się trzyam:) nowe zdjęcia na fotosiku:) link w stopce:) pozdrawiam.. aaa Wiktoriank i jak sytuacja?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doszlam juz do strony 70:-) Aaagcia masz super dzidzie. Bebolku Twoja tez jest slodka. Melka nie wiem czy jeszcze zagladasz na to formum, ale doczytalam sie gdzies ok strony 30 ze jestes ze Slupska. To tak jak ja:-) Czuje ze wielkimi krokami zbliza sie @. Objawy takie jak zawsze... Tak ze chyba znowu nici. Staram sie za bardzo nie przejmowac, choc mialam dzisiaj troche dola. Najgorsze jest to ze mam cykle 40 dniowe wiec troche bede musiala sobie poczekac na nastepna szanse;-) Pozdrawiam wszystkie mamy i ich bobaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAggcia mała superowa:) kochane mam wiadomość!!!!!! dziś o 6.45 Siobhane urdziła śliczego chłopczyka o imieniu Antoś:) Poród podobno był ciężki i trwał 28 godzin:( Ale Antoś spoty chłopak ponieważ ważył 3500:) Siobhane 🌼GRATULACJE a TU NOWA TABELKA:) Mamusie i dzieciaczki Gosia......... 8 Czerwca 07 ........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka Melka .........16 Wrzesnia 07 ..... córcia Molly Kitek ..........22 Wrzesnia ........córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia .........córcia Natalka Magda ........20 Października.....córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...........synek Fabian 19joasia85.. 13 Listopad...........córcia Lusia Aga 84........18 Listopad...........synek Pawełek Ania_84.......03 Grudnia ...........córcia Oleńka Karola416....14 Grudnia.............córcia Oliwicia mamba9.......15 Luty................córcia Viktoria meggi1982....4 marca...............synek Antoś Wesmar.......5 marca...............synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia ..........córcia Emilia Kathy100......19 kwietnia..........córeczka Zosia themonic.......23 kwietnia..........synek Bilal Motylek_22....27 Kwietnia..........córeczka Lena Siobhane........19 Maj................synek Antoś Agula ........................???? Oczekujace Wiktorianka....39tydz....3 czerwca.....chłopiec... Olacork.........31 tydz......15 lipiec.......chłopiec Kania82.........30tydz......24Lipca......chłopiec.... Violaa............28tydz......4 Sierpnia.....córeńka Magda... ........7ydz.......10 sierpnia......?????....... Magda............18tydz.....21 wrzesień.......?????? Ani79.............22tydz......22wrzesien........????? Myszkaa25......12tydz.......28listopad.........????? pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhane gatulacje!!!!! kurcze teraz ja do odstrzału!!, mam nadzieje, że pójdzie szybciej niz Siobhane, moj pierwszy synek tez mały nie był ważył 3800 i rodziłam około 15 godzin. Puchne, puchne i jeszcze raz puchne mam nadzieje ze juz niedługo. Bebolek dzieki za poprawkę w tabelce:) 🌼 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszysdtkich. Tak sobie przeglądałam tematy na forum i znalazłam taka prośbę: mama w potrzebie Drogie mamy mam do was prośbę jestem mamą siedmio miesięcznej dziewczynki.Jeśli ktoś chciał by oddać ubranka w rozmiarze 68 i więkrze to byłabym bardzo wdzięczna.Pracuje tylko moj mąż zarabia grosze.Proszę nie pisać że chcę coś wyłudzić bo nie jestem osobą pazerną i żeby uniknąć komentarzy typu ma internet i komputer a prosi o pomoc odrazu informuję że korzystam z internetu u koleżanki.Jeśli ktoś chce pomóc proszę o kontakt na meila rozowapapuzka88@int eria.pl Moja Ola niestery mniejsza od dziewczynki tej kobiety wiec nie mam jak ciuszków dać ale moze jakies zabawki. Ale moze któraś z Was nie ma cozrobić z ubrankami bo bobasach. Wiem że to wiąże się z kosztami wysyłki do Polski no ale może akurat któraś z Was będzie robić porządki w szafie ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhane gatulacje :D My dzis z Lusia bylysmy na szczepieniu na BCG. Na jutro jestesmy umowione na szczepionke na 6 m-ac ale musimy odczekac okolo 10 dni (to slowa irl. poloznej, polski lekarz kazal co najmniej 2 miesiace czekac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśmy tez dziś byli w Longford na BCG ale następna ta na 6m-cy mamy w połowie czerwca. Byłam dumna z Olusi bo nawet nie zajękła. Musiałam dodatkowy świstek wypisać dlatego że mała ma ponad 3 m-ce Dobrze ze wkoncu ma to szczepienie ale jakbysmy przypadkiem sie nie dowiedzieli ze w koncu szczepią to by nam znać nie dali a mielismy ponoć na list czekac paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhane GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!! Dziewczyny mam pytanko: posiadam medical card, ale teraz pojawił się problem zaczynam pracę tylko niewiem czy ona będzie tylko na kilka tygodni czy na dłózej, czy ja muszę gdzieś zgłosić to podjęcie pracy i czy zabiorą nam tą medical card????? I czy zabiora child benefit??? Czy któraś się w tym orientuje??????? Nasz smyk chory więc odpada narazie BCG i szczep 6 miesięczna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga84 Child benefit na pewno nikt Ci nie zabierze bo tu w Irlandii niejest to uzależnione od zarobków tylko po prostu Ci sie należy i już, więc o to możesz być spokojna, a jeśli chodzi o Medical Card, ja też ją mam i ni eprzypomina sobie zeby trzeba było gdzieś to zgłaszać, po prostu jak minie Ci okres na któryzostała wydana to Ci jej nie przedłuża i tyle, ewentualnie możesz wejsci jeszcze na ich stronke i to sprawdzic ale ja bym nic nie zgłaszała. www.hse.ie i tam poszukaj zakadki odnośnie medical card.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem trzeba zgłosić podjęcie pracy nawet zmiane adresu. Mówiła mi to kobitka w Longford u której załatwialiśmy karte dla Oli. Powiedziała ze zgłasza się wszystkie zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam na tej stronie co Ci podałam jest kalkulator i mozesz sobie przeliczyc czy nadal będzie Wam przysługiwała medical, podaje się zarobki Twoje partnera wysokość czynszu jesli macie samochód to tez moza cos odliczyc, próg jest dość wysoki więc może bedziecie sie wciaz kwalifikowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśmy jak składali wniosek to dołanczalismy rachunek za czynsz prąd, internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my tez skłądaliśmy wszystko ja bym nie zgłaszała podjęcia pracy zmiana adresu to tak no bo to się wiąże ze zmianą lekarza a to trzeba zgłoscić, wejdz na ta strone i pczytaj co trzeba zgłosić, bo my jak wczesniej braliśmy FIS to tez trzeba różne rzeczy zgłaszac ale podjęcia pracy nie, zostało przyznane na rok a po tym czasie po prostu nam tego nie przedłużyli. Sprawdz na ichstronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie odnosnie fisu mianowicie czy jesli urodze dziecko musze to od razu zglosic do fisu czy dopiero przy skladaniu nowego wniosku? z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za te newsy, faktyrcznie raczej nie będę zgłaszać bo i tak byśmy nie przekroczyli progu. My jak skladaliśmy to nawet nie dołanczaliśmy rachunków, jedynie czynsz i to wystarczyło:) Ale w sumie nie wiem czy to takie zabawne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×