Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Muszka no wlasnie tak myslalam ze jedna nie wystarczy... Nasz polskie sa 2xtakie jak te tutaj wiec napewno wiekszy komfort zwlaszcza przez pierwsze doby:) Ale tak czy siak dziekuje za rade:) Jutro dzwonie do mamy co by mi wyslala ze dwie paczki:) Chyba jednak sie bede lepiej czula:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Uzupełniam listę;) MAMUSIE I DZIECIACZKI: Gosia.......8 czerwca07..........synek Filipek Żabcia.....6 lipca07...............córcia Amelia Karola......2 sierpnia07..........córcia Kasieńka Melka.......16 wrzesień07.......córcia Molly Kitek.......22 wrzesień...........córcia Maja Aine........24 wrzesień...........córcia Natalka Magda.....20 pazdziernik........córka Lenka Bebolek....12 listopad.............synek Fabian 19joasia85...13 listopad..........córcia Lusia Aga 84......18 listopad............synek Pawełek Ania_84.....03 grudnia...........córcia Oleńka Karola416...14 grudnia...........córcia Oliwcia Mamba 9.....15 luty...............córcia Viktoria Meggi 1982...4 marca............synek Antoś Wesmar......5 marca.............synek Maksymilian Aaagcia......2 kwietnia..........córcia Emilia Kathy100....19 kwietnia.........córeczka Zosia Themonic....23 kwietnia.........synek Bilal Motylek_22...27 kwietnia.......córeczka Lena Siobhane.....19 maj...............synek Antoś Wiktorianka...29 maj............synuś Adaś Muszka 86.....22 czerwca......córeczka Emilcia Agula.................................???????????????????? OCZEKUJĄCE: Olacork..........31tydz.........15 lipiec..........chłopiec Kania82..........30tydz.........24 lipiec..........chłopiec Violaa............33tydz.........4 sierpnia........córcia Magda...........7tydz...........10 sierpnia......???????? Magda...........18tydz.........21 września.....???????? Ani79............38tydz.........22 września......??????? Madziaraie.....36tydz.........29września.......córeczka Natalka Katarzynka73...34tydz.......17 pazdziernik...syn Maksymilian Happymama......31tydz......6 listopad..........córeczka Zuzia Myszkaa25.......14tydz......28 listopad.........????????? pozdrawiam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny,coś słabo piszemy na tym forum;((( Czyżby już żadna nie miała pytań dotyczących ciąży i porodu?! Ja to mam taki mętlik w głowie.To już nie długo jeszcze niecałe 4 tygodnie,a może i mniej.Boję się strasznie.Wiem że będzie wszystko ok.Ale te które rodziły no i te które będą rodzić same wiecie,że te myśli zawsze towarzyszą. Mam pytanko gdzie mam pójść w szpitalu (rotunda)po porodzie i odebrać akt urodzenia??jakby któraś wiedziała proszę o odpowiedz;) No i piszcie częściej byłoby fajnie.Buziaczki przesyłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem dziewczyny:) ani79 ja tez używałam maternity pads i tez wkładałam po dwie i sa nawet lepsze niz z Polski (pierwsze dziecko rodziłam w PL) Te z Polski sie zwijaja jakby na pół i upijaja szycie a tez tutejsza sa proste przez cały czas i nie urazaja rany. Ale najlepiej spróbuj sama i wybierz co dla Ciebie lepsze. Gonia 80 wydaje mi sie ze dopadł Cie \"baby blues\" to cos jakby dpresja poporodowa, na pewno z czasem minie, musisz spróbować myśleć pozytywnie i cieszyc sie szczęsciem, i choc wiem ze to trudne to uwierzyc ze bedzie wszystko ok:) usiska do góry. Nie wiem czemy Twój Maluszek był na intensywnej terapii, ale moze jesli miałabys sie czuć przez to lepiej to zakupcie dla dzidziusia monitor bezdechu. Ja kupowałam w Smiths\'ie jest razem z niania i kosztował 110 euro ale teraz jest w argosie promocja na Toppi-Timmy ale sam monitor bez niani. ten monitor służy do tego ze jak dziecko przestaje oddychac przez 20 sekund to włacza sie alarm. jest bardzo czuły. po angielski to movement & sound monitor. Polecam naprawde warto. mnie sie właczył alarm dwa razy i nie wiem czy to był przypadek bo jak podbiegłam do Adasia to oddychał normalnie nie dusił sie -dzieci takie maluszki po porodzie czasem zapominaja oddychc, wiec byc moze i to zdarzyło sie u Adasia ale i tak miałam niezłego stracha i cieszyłam sie jak cholera ze mam to urzadzenie. Madziaraie jesli chodzi o akt urodzenia to w szpitalu Ci wszystko powiedza, ja tez rodziłam w Rotundzie i po porodzie przychodzi babka która spisuje Twoje i partnera dane i dziecka i szpital wysyła dokumenty do urzedu. ze szpitala dostajesz numer tel pod który musisz zadzwonic i zapytac czy juz maja dokumenty ze szpitala - zazwyczaj każa czekac 10 dni roboczych i jek jest to trzeba jechac po akt urodzenia - wystarczy jeden z rodziców, płaci sie za to nie pamietam ile chyba 17 euro ale nie jestem pewna. Adres tego urzedu dostaniesz na takiej kartce ze szpitala. Proponuje tez zapisac sie w polskiej ambasadzie na wyrobienie paszportu bo dosc długo sie czeka ja zapisałam sie bedac jeszcze w ciazy. zdjecie robiłam sama i zawoziłam do fotografa zeby wywołali, wychodzi to taniej i mniej stresu niz u fotografa. we wtorek jade do Polski na półtora miesiaca i juz nie moge sie doczekac. niestety nie bde mogła Was czytac bo nie mam tam netu. Więc wszystkim ciężarówkom zycze lekkich porodów a wszystkim mamusiom usmiechnietych i zdrowych szkrabów :) jeszcze przez wyjazdem tu zajrze wiec jakby któras z Was miała jakies pytania to smiało :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktorianka- Przede wszystkim udanego pobytu w Polandii:) Pewnie nie bedziesz miala strasznych zaleglosci bo jak widac to stronka bardzo powoli sie posowa do przodu:) Pewnie niebawem sama dolacze do tych mniej piszacych:) Bardzo dziekuje za rade co do podkladow... W piatek powinnam otrzymac te z polski ... Chce je miec na sam poczatek... Nie tyle do bielizny co zeby sobie podlozyc pod siebie bez niczego..(takie rady otrzymalam od wielu dziewczat, wtedy masz wiekszy doplyw powietrza i rana sie szybciej goi) dlatego wiec wole podklady z polski... W te tutaj tez sie pewnie zaopatrze:) Madziareie-rzeczywiscie cos tutaj cicho...:) Musimy nadrobic...:) Pracujesz jeszcze? Ja mialam zostac do konca sierpnia ale sie przeliczylam i lekarz mnie wyslal trzy tygodnie wczesniej... Tak szczerze mowiac to cale szczescie bo juz bylo kiepsko na koncu... Ledwo stalam... Nogi mam jak balerony a teraz nawet rece tez i w ogole czuje sie jak Godzilla:P:) Juz chce byc pooooooooooo....:):D:D Ja tez bede rodzic w rotundzie ale niestety nic nie pomoge bo to moj pierwszy raz:D Jestem tak samo zielona jak Ty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) mam małe pytanko zaczelam 8 miesiac ciązy i troche mnie przeraza ze tutaj praktycznie nie robią zadnych badan ciezarnym !! :( do tej pory sprawdzaja mi tylko siuski i pobieraja krew i nic wiecej , nawet mnie o wyniku nie informuja czy jest ok :( a jak czytam ile dziewczyny maja badan w polsce ( jakieś glukozy, posiewy i inne) to sie troche boje ze nawet jakby bylo cos ze mna nie tak to nawet nie beda wiedzieli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka86
happymama ja ok 24 tyg. mialam badanie wlasnie na cukrzyce a tak to tez tylko mocz krew i cisnienie. Nie przejmuj sie wszystko bedzie ok. Twoja dzidzia napewno powita świat zdrowa, pełna sił i energii. Uszy do góry i ciesz sie ostatnimi chwilami beztroski:D pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka86
Wiktorianka Ja tez lece do Polski tylko ze w niedziele. Boje sie jak malutka zniesie lot i wogóle cala podróz. Ma dopiero 11 tyg a my mieszkamy za zachodnim wybrzezu irlandii i potrzebujemy ok 4 godz by sie dostac na lotnisko, pozniej czekac na lot i z lotniska do domu wiec ok 10 godz w podrózy. Mam stresa odnośnie mleka czy mnie wpuszcza z puszka i termosem z woda do samolotu. A tak poza tym to lecimy za chrzciny wiec szykuje sie impreza i spory odpoczynek bo jak babcie dziadki ciocie i reszta rodziny dorwą Emilke to nie zobacze jej całe trzy tyg:) dadza mi ja pewnie jak trzeba bedzie przewinac:D odezwe sie jeszcze przed wyjazdem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Wiktorianka za wiadomości,panikuję trochę chyba za bardzo;)Ale to tak samo mi się robi:) Ani79 ja już nie pracuję,wsumie przez całą ciążę już nie pracowałam,tylko dorywczo 2 czasem 3 razy w tygodniu.Zaprzestałam już 2tyg.temu bo było mi już za ciężko,no i lekarz kazał mi już odpoczywać;)Tobie to już całkiem zostało niedługo,ja jeszcze chwilkę muszę poczekać.Ale czuję coś,że malutka przyjdzie na świat trochę szybciej niż na planowany termin;))Pietra mam niesamowitego:)I też chciałabym być już po,najlepiej przespać sam momęt porodu boję się niesamowicie.Ale wiem że wszystko będzie dobrze.Brzucho mi się napina coraz częściej zwłaszcza w nocy.Jest twardy jak skała,ale to są te skurcze przepowiadające.:)) Happymama z tymi badaniami to tu tak jest,więc się nie martw bo jak by wyniki były złe to by do ciebie dzwonili.U mnie tak było,coś tam wykryli i dzwonili ze szpitala.Ale jak się spytali jakiej jestem narodowości i powiedziałam że polka to powiedzieli,że nie muszę ich powtarzać.Więc się nie martw mają tu taką rutynę.Ja będąc w Polsce zrobiłam sobie wszystkie inne wyniki,miałam jakąś bakterię w moczu.Lekarz przepisał mi globulki więc je biorę do tej pory.I jest już lepiej.No i okazało się że mam małą anemię,gdzie tu w szpitalu nic nie wykryli,brałam żelazo i antybiotyk.Także szpitale tutaj zostawiają wiele do życzenia,wsumie to nie mam porównania ze szpitalami w Polsce bo nigdy nie rodziłam,ale z tego co mi opowiadali to jest trochę inaczej.Usg też zrobili mi tylko jedno w szpitalu,dobrze że mam polską ginekolog która jest moim gp,więc usg częściej robiłam u niej.Dzięki niej wiem że z malutką jest wszystko ok;)) Dziewczyny zazdroszczę wam wyjazdu do Polski,ja będę chciała lecieć w styczniu też na chrzciny.Więc muszę jeszcze trochę poczekać:)buziaki dla was;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszka86 miło ze tez fruniecie :) udanego pobytu zycze i nie martw sie na pewno malutka sobie poradzi chociaz npewno bedzie ciezko. Z tego co wiem to nie ma problemu z przewiezieniem mleka i termosu z woda w najgorszym wypadku kaza Ci to po prostu spróbowac przy nich i tyle. ja tez mam sporo godzin przewidzianych na cała wyprawe chociaz mieszkam niedaleko lotniska to potem w Polsce musimy jechac autkiem sporo. Wiec powodzenia zycze trzymajcie sie dzielnie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cześć dziewczyny!! Uzupełniam listę MAMUSIE I DZIECIACZKI: Gosia.......8 czerwca07..........synek Filipek Żabcia.....6 lipca07...............córcia Amelia Karola......2 sierpnia07..........córcia Kasieńka Melka.......16 wrzesień07.......córcia Molly Kitek.......22 wrzesień...........córcia Maja Aine........24 wrzesień...........córcia Natalka Magda.....20 pazdziernik........córka Lenka Bebolek....12 listopad.............synek Fabian 19joasia85...13 listopad..........córcia Lusia Aga 84......18 listopad............synek Pawełek Ania_84.....03 grudnia...........córcia Oleńka Karola416...14 grudnia...........córcia Oliwcia Mamba 9.....15 luty...............córcia Viktoria Meggi 1982...4 marca............synek Antoś Wesmar......5 marca.............synek Maksymilian Aaagcia......2 kwietnia..........córcia Emilia Kathy100....19 kwietnia.........córeczka Zosia Themonic....23 kwietnia.........synek Bilal Motylek_22...27 kwietnia.......córeczka Lena Siobhane.....19 maj...............synek Antoś Wiktorianka...29 maj............synuś Adaś Muszka 86.....22 czerwca......córeczka Emilcia Viola.........3 sierpnia....coreczka Natalia Agula.................................?????????????????? ?? OCZEKUJĄCE: Olacork..........31tydz.........15 lipiec..........chłopiec Kania82..........30tydz.........24 lipiec..........chłopiec Magda...........7tydz...........10 sierpnia......???????? Magda...........18tydz.........21 września.....???????? Ani79............38tydz.........22 września......??????? Madziaraie.....36tydz.........29września.......córeczka Natalka Katarzynka73...34tydz.......17 pazdziernik...syn Maksymilian Happymama......31tydz......6 listopad..........córeczka Zuzia Myszkaa25.......14tydz......28 listopad.........????????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violaa gratulacje;) No i te imię przepiękne;)Mam nadzieję że wszystko poszło dobrze?!A gdzie rodziłaś??I jak to przeszłaś?Bo ja już niedługo i bardzo się boję.Oglądałam filmiki z porodów i to chyba był błąd,bo boję się jeszcze bardziej:)pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola-gratuluje!!!!!!!🌼 Madziaraie- ja tez to zrobilam:P Tez ogladalam filmiki... Ale jeszcze mnie nie wystraszyly... Zobaczymy jak mnie zlapie...:) Juz chce byc po... Nie lubie czekac... Kurde ta pogoda jest straszna:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ta pogoda tez na mnie niezbyt dobrze dziala, ale coz poradzic... mam pytanie odnosnie maternity leave: kiedy dostalyscie info, ze zasilek jest przyznany i w jakiej wysokosci? wyslalam formularz 05/08, za ok. 1,5 tyg dostalam info, ze moj formularz dotarl i jak tylko podejma decyzje to dadza mi znac i do dzis nic...nie wiem czy powinnam zadzwonic do nich czy jeszcze czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziewczyny dzieki za gratulacje :) Madziaraie rodzilam w kraju.Wszystko poszlo w miare szybko o 5.20 wziely mnie skurcze a o 14.00 urodzilam coreczke :) Tez sie balam porodu ale dalam rade :)ja filmow nie ogladalam bo chyba jeszcze bardziej bym sie bala :( Do Irlandii wracamy 1 pazdziernika :) Wiktorianka-dzieki za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka86
Viola gratulacje czekamy za zdjęcia:) joasiella jezeli chodzi o maternity leave to bedziesz musiala troszke poczekac na odpowiedz a jezeli chodzi o stawki to roznie przedzial jest miedzy 220 a 280 e wiec nie jest tak zle. Jezeli chodzi o filmiki o porodach to tez sie na nie skusilam ale szczerze to bardziej balam sie je ogladajac nic jak juz sie zaczelo:D Głowy do gory przyszle mamusie bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani79 ja też chcę być już po;) a najlepiej przespać ten moment:)Damy radę przecież jesteśmy do tego stworzone:) A pogoda hmmmm no cóż w tym roku w ciągu lata były tylko 3 dni gdzie nie padało-dużo nie!!!!Wiem bo u mojego męża w pracy prowadzą statystyki.Niezle nie może za rok będziemy mieć piękne lato-pomażyć zawsze warto:) Joasiella ja też dostałam list że dostali mój formularz i że go rozpatrują.Dwa dni temu przysłali mi że mam im odesłać moje p45.Więc też czekam nie wiem jak długo to potrwa.Więc musimy uzbroić się w cierpliwość.:)Może jeszcze poczekaj wiesz że w irlandii mają czas na wszystko.A jak się niepokoisz to może i zadzwoń,nie możesz się denerwować teraz.trzymajcie się kochane laseczki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszka86 masz rację oglądanie tych filmów to taki mały stresik.Wiem że jak przychodzi pora i na ciebie to się poprostu rodzi nie myśli się o niczym innym jak tylko o swoim maleństwie.Wszystkie to przechodzą i jest dobrze;))więc i my pozostałe damy radę:))Dobra jestem bo sama zaczynam się pocieszać:))Plus dla mnie bo te myśli mnie dręczyły i nadal w jakimś stopniu dręczą,ale jest już lepiej z samopoczuciem:)Byle by tak do porodu-a to już niedługo:))pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo... Ja po wielkim sprzataniu:P;) Nic sie nie rusza oprocz bolu plecow:P Odnosnie macierzynskiego to musze powiedziec ze wlasnie dzisiaj otrzymalam list ile mi przyznali (albo raczej nasrali :P ) Mniejsza z tym... Ja papiery wyslalam do nich nie cale trzy tygodnie temu.. Nawet sie smialam ze dostane wszystko juz po terminie... Odpowiedz ze rozpatrzaja moja prosbe dostalam chyba w zeszlym tyg a dzisia stawke jaka mi przyznali... Moze masz wpisane jakies prace z polski i musza to sprawdzic... Narazie sie nie denerwuj ... poczekaj jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis probowalam sie dodzwonic do instytucji zawiadujacej maternity benefit i niestety nie udalo mi sie z nikim polaczyc, bede probowac w poeniedzialek; zadnych zarobkow z polski nie wpisywalam, wiec tym bardziej nie rozumiem dlaczego to tak dlugo trwa....na razie nie stresuje sie tym, ale wedlug mnie juz najwyzszy czas na jakies konkretne info i ich strony... doradzcie mi gdzie najlepiej kupic wozek i lozeczko - mieszkam w Dublinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiella musisz popatrzeć w Smith albo w jervisie masz mothercare ja w tym drugim kupiłam łóżeczko,ale materac do niego już w smith bo były o wiele tańsze.Wózki też tam znajdziesz.Ja kupiłam wózek w Polsce i wzięłam przewoznika z polski kosztowało mnie jedyne 60euro za przewóz.Dostarczają w ciągu tyg.płatne przy odbiorze.Miłego kupowania;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie czy to prawda ze jak lece z mala do polski to moge wrócic dopiero jak skonczy 3 miesiace i dostanie jakies szczepiania? Bo mi tak znajomi powiedzieli i teraz nie wiem co mam zrobic. Odpiszcie najszybciej jak sie da dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszka- co do tych lotow to naprawde pierwsze slysz ale moze nich sie wypowiedza dziewczyny ktore juz przez to przchodzily...:) Tak czy siak milego pobytu Ci zycze i bezstresowej podrozy:) Joasiellka-naprawde nic sie nie przejmoj... Przeciez jest zaznaczone ze papiery trzeba wyslac 6tyg wczesniej bo musza sobie wszystko posprawdzac... Sama jestem w szoku ze u mnie tak szybko poszlo... Pewnie w poniedzialek Ty tez otrzymasz list:) Mam pytnie do dziewczyn ktore rodzily w rotundzie... Czy tutaj po porodzie dzieciaczki otrzymuja punkty Apgar-a??? Madziaraie-ojjjj..... ja tez bym chciala to przespac:) Nawet mi sie kiedys tak snilo:Dhe he he he... Ta pogoda mnie dobije...😡 Satelita mi przez nia siada i da sie nic ogladac😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje z maternity nie mam co robic teraz problemu... jutro zamierzamy wybrac sie na zakupy - dziekuje za info o smiths - myslalam, ze tam sa tylko zabawki :-) milego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszka 86 wiesz też pierwszy raz słyszę takie coś z tymi szczepieniami?!popytaj jeszcze ale nie wydaje mi się żebyś musiała czekać.Miłego lotu:) ani79 a z tymi punktami to tu chyba nie stosują,z tego co wiem jak rozmawiałam z dziewczynami które tu rodziły.Chyba że nasz wybrany szpital jest inny;))Ponoć jeden z najlepszych w Irlandii:)) No fakt pogoda do bani,ale tobie czasem nie odbiera ta satelita;) My z mężem po przeprowadzce w nowe miejsce-ogólnie jest super nie mogę narzekać bo widok z okna rewelacja,same sosny czujemy się jak w nadmorskim kurorcie;)tylko przez te sosenki o satelicie musieliśmy zapomnieć.Zero sygnału:)Także o polskiej tv możemy pomażyć;))Ale dajemy radę,mamy ponagrywane seriale na dvd więc sobie je włączamy zawsze o tej samej porze.Czasem jak jesteśmy zajęci i mija godzina naszego serialu,to się śmiejemy że ustawiłam nagrywanie i obejrzymy sobie pózniej:))teksty znamy na pamięć:) Najgorzej będzie miał mój tata,Który przylatuje z mamą.Kota chyba dostanie przez 2tyg. te same seriale:))Ale jest spoko Gorące buziolki dla was dziołchy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Muszka86 je tez nic nie słyszałam o takich dziwnych przepisach najlepiej zapytaj na lotnisku ale byłoby to zupełne waiactwo!! Jesli chodzi o punktu apgar to sa nadawane zaraz po porodzie zupełnie tak jak w Polsce (rodziłamw Rotundzie) ale tego co pamietam nie podaja ich od razu tylko wpisuja w karte pacjenta, pozniej do domu przychodzi wypis ze szpital i tam tez jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja wlasnie siedze na lotnisku i czekam na samolot:) Malutka jakos przezyla droge samochodem teraz czeka nas lot:( boje sie jak to bedzie.Dam zanc jak juz dolecimy Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia 80
czesc dziewczyny, dzieki za pocieszenie, juz humor mam lepszy ogolnie. Rodzilam w Rotundzie i moge wam powiedziec ze dzieciaczki dostaja punkty w Apgar. Mam pytanie do tych co juz urodzily. Jak dlugo krwawilyscie po porodzie ja juz 3 tyg, ostatnio jakby znikalo a dzis troszke czerwonej krwi i dwa male skrzepki, czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×