Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość gonia 80
czesc dziewczyny, ma ktos moze namiary na jakas dobra nianke? i czy orientujecie sie jakie stawki obowiazuja w Dublinie? Wiktorianka dzieki za uspokojenie, a ty jakie masz plany ze szkola dla swojego bobaska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Czesc mamuski:)wkoncu wrocilam z Polski:)bylam cale dwa miesiace:)troszke odpoczelam...Bilek ma juz 4 mce i chce siedziec!!!marudzi strasznie bo ida zabki:(((przywiozlam bobodent z Polski, nawet dziala:)mam pytanie ..potrzebuje opiekunki od 1 listopada, mieszkam w Ongarze, Dublin 15, na jakies 5 godzin, 5 razy w tygodniu..Znacie kogos????musze znalesc do konca wrzesnia bo w pazdzierniku znowu wyjezdzamy:)a w listopadzie chce do pracy:)CALUSKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia 80
wrocilas z Polski? pewnie samolotem i jak maly zniosl lot bo my planujemy poleciec na swieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki. Ale ja wam zazdroszczę tych wylotów do Polski,ja muszę poczekać do stycznia jak już malutka będzie na świecie;))A to już całkiem niedługo właśnie jestem już w 37tyg.i2 dni więc poród zbliża się wielkimi krokami.Pogoda mogłaby być lepsza:)czuć już jesień. Gonia 80 jeżeli coś usłyszę o opiekunce to dam znać,a co do stawki to nie mam pojęcia ile biorą w Dublinie.Ja czasem jak chodziłam pilnować dzieciaków to brałam raz 10e za godz a raz 9e.Ale nie wiem jak jest w Dublinie.Ja mieszkam w Clane z jakieś 35km od stolicy. Buziaki dla was:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki Ja już w Polsce:) malutka zniosła lot bardzo dobrze nawet przez chwile nie plakala wrecz przeciwnie usmiechala sie. terazsobie odpoczywamy:::)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia 80
madziaraie, dobrze wiedziec, zycze ci milych ostatnich tygodni, dla mnie ostatnie 2 byly najtrudniejsze i tydzien po,ale to juz niedlugo dla ciebie i mam nadzieje ze pojdzie ci latwo. trzymam kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia 80 Dzięki za kciuki i dobre słówko.Ja też mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze musi;)) Jak narazie to na ciążę nie mogę narzekać,przez cały czas mam się dobrze oby tak dalej:) Trzymajta się papa Muszka 86 no to miłego wypoczynku dla was życzę:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMUSIE I DZIECIACZKI: Gosia.......8 czerwca07..........synek Filipek Żabcia.....6 lipca07...............córcia Amelia Karola......2 sierpnia07..........córcia Kasieńka Melka.......16 wrzesień07.......córcia Molly Kitek.......22 wrzesień...........córcia Maja Aine........24 wrzesień...........córcia Natalka Magda.....20 pazdziernik........córka Lenka Bebolek....12 listopad.............synek Fabian 19joasia85...13 listopad..........córcia Lusia Aga 84......18 listopad............synek Pawełek Ania_84.....03 grudnia...........córcia Oleńka Karola416...14 grudnia...........córcia Oliwcia Mamba 9.....15 luty...............córcia Viktoria Meggi 1982...4 marca............synek Antoś Wesmar......5 marca.............synek Maksymilian Aaagcia......2 kwietnia..........córcia Emilia Kathy100....19 kwietnia.........córeczka Zosia Themonic....23 kwietnia.........synek Bilal Motylek_22...27 kwietnia.......córeczka Lena Siobhane.....19 maj...............synek Antoś Wiktorianka...29 maj............synuś Adaś Muszka 86.....22 czerwca......córeczka Emilcia Viola.........3 sierpnia....coreczka Natalia Agula.................................?????????????????? ?? OCZEKUJĄCE: Olacork..........31 tydz.......15 lipiec..........chłopiec Kania82..........30 tydz.......24 lipiec..........chłopiec Magda............7 tydz........10 sierpnia......???????? Magda...........18 tydz........21 września.....???????? Ani79.............38 tydz........22 września......??????? Madziaraie......36 tydz........29września.......córeczka Natalka Katarzynka73...34 tydz......17 pazdziernik...syn Maksymilian Happymama......33 tydz.......6 listopad..........córeczka Zuzia Myszkaa25.......14 tydz.......28 listopad.........?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki!!! Trochę się cicho zrobiło i pusto na naszym forum:(( Na dworze pogoda jak pod psem,nic się niechce;( Jutro mam wizytę w medicusie,no i zacznie się 38tydzień.Także rozwiązanie tuż tuż:))mogłoby już to nastąpić.Coraz bardziej brzuszek mi się pręży i nawet wczoraj zaczęłam odczówać dziwny ból jak na okres.:)) piszcie co tam u was. śle buziaki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki!!!!!!!!!!!1 znowu troche się nieodzywałąm.. ale niestety przy takim rozrabiaku jak mój Fabi ciężko znaleźc na cokolwiek czas!! u nas troszke nnowych rzeczy a mianowicie po raz kolejny uwarzam ze irlandzcy lekarze to KOMPLETNI IDIOCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlaczego?? te najstarsze forumowiczki paietaja napewno ze podejrzewałam skaze białkową u Fabisia.. a irlandzki lekarz 2 razy!!! powiedział ze to na 100% nie skaza!! a wiec do rzeczy. Fibi skończył 10 miesięcy i mieliśmy trszke kasy wiecej wiec razem z mezem postanowilismy pzrebada Fabisia od dołu do góry u polskiego lekarza , co było bardzo obrym krokiem z naszej strony. Okazało się ze Fabi ma bardzo zaawansowaną i rozległą skaze białkową , łącznie z rómieniem pampersowym!!!!!!!!!!!!!!!!! lekarz zalecił ostrą diete mleko sprowadzane z polski NAN3 mozna czasem dostac w polskim sklepie.oraz całą recept kosmetyków do pielęgnacji... za łącznie na kwote około 150 euro!!!!!!!!!!!!!! ale co tam zdrowie najważneijsze!!!!!!!!!!!!!!!!! polecił nam równiez założenie DPC (drugs payment card) w najblizszej zamieszkania aptece. co pozwała na to ze : mamy limit 90 euro i jesli do przekroczymy na miesiąc to reszte lekarstw mamy za darmo. czyli jak ja dostałam recepte na 150 euro o zapłace tylko 90!! i co miesiąc jest nowe 90 euro. sorki ze tak nieskładnie piusze ale mały niebardzo pozwala mi sie skupic. od 2 dni ejstem na ostrej Diecie 10-dniowej czuje sie dość fatalnie ale lekarz zalecił mi ostra diete przed tym jak acznę brac tabletki na odchudznie które mi zapisał.(ten sam polski lekarz) (135euro/miesieczna kuracja) Pan doktor również zapisał mojemu męzowi tabletki na życenie palenia (260euro) a za wszytko zapłacimy zaledwie 90 euro!!!!!! za wizytę u lekarza w POLMED-zie za[płaciliśmy 50 euro!!!!!! szok ze tak tanio a pan doktoe to ANDRZEJ KRYK.. polecam jako GP i pediatre dla osów z dublina!!! jest naprawde reweacyjny. dostałam jego prywatnyy numer telefonu zeby w razie pytan dzwoic o kazdej porze dnia i nocy!! odpowiedził na wszytkie moje pytania i zapisał mi tabletki o które poprosiłam bez zadnego \"ALE\" Fabi to słodki dzieciak. grzecznie sie bawi.. ale lubi jak wszytko jest jego.. ostatnio u kumpelki( której synekjest 6 goidzin starszy). chłopcy siue bawili.. i Fabi zarbał MAtiemu zabawkę MAti znów zarał FAbinkowi.. tym razem fabi się niecackał i tak go ugryzł w nóżkę ze tamten biedaczek tak płakał z 15 minut!!!! Fabian uwielbai STOPY!!!!!! najlepiej w czarnych skarpetach!!! (niemam pojęcia po kim taki fetysz:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D) dobra spadam szykowac kompiel dla SZKODNIKA!!! pozdrawiamy papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebolek moja droga jak wyglada ten rumien????? i nie bierz zadnych tabletek na odchudzanie bo takowe nie istnieja, a zeby schudnac wystarczy zmienic diete, nie trzeba zadnych srodkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themonic!! Ja w pażdzierniku(ok 7.10) przylatuje do Dublina(tzn. teraz jestem w Polsce bo tutaj pracuję,ale biorę urlop bezpłatny i przylatuje żeby zacząc tam pracowac,mój chłopak już tam jest od jakiegoś czasu i ściąga mnie do siebie). mieszkam na Clonee więc na Ongar rzut kamieniem :) Jeśli nie znajdę rzadnej pracy od razu to byłabym chętna zaopiekowac sie Twoim maleństwem :) Jeśli masz jakieś pytania to napisz tutaj,ewentualnie możemy skontaktowac się póżniej na gg lub mail :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Fragonard:))))jak przekrecilam to przepraszam:( to moje gg 7858002 jak bedziesz na necie daj znac, zgadamy sie:)Ciesze sie ze bedziesz mieszkac w Clonee bo to do mnie bliziutko:))Pozdrawiam i czekam na wiadomosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Dzieczyny co dajecie do jedzenia maluszkom...tzn.tak po 4 miesiacu???bo ja juz wariuje...1 w nocy, bo tak sie budzi mleko,7 rano mleko, 11 kaszka, 14 mleko, 18 zupa(marchew+ziemniak+kurczak), 20 troche mleka....w miedzy czasie starte jablko...Jedni mowia ze jeszcze nie dawac zupy, inni ze juz dawno ma byc sniadaniee, obiad, kolacja a mleko tylko w nocy....Co robilyscie???Bilek ma dokladnie 4 i pol miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaagcia ten rumien jest prawie niewidoczny dla mnei ale lekarz od razy go wypatrzył!! to taka bardzo lekko czerona szeroka kreska pod pępkiem mniejwiecej w miejscu gdzie kończy sie kończy pampers podobno jest to wywołane skazą bo przy skazie skura od byle czego potrafi być podrażniona. a tam cały czas ten pampers się ociera.. ale jest prawie niewidoczne.. ja myslałamz e to odcisk od pampersa...:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o themonic jak maluch je ci zupe choc raz dziennie to masz super, bo Emcika juz od miesiaca uczymy lyzeczka, a teraz ma 5 i pol miesiaca, i probujemy wszystkiego!! zupki nie chce, marchwi nie chce, soczkow nie chce przecierow tez nie chce , ostatnio udaje nam sie jej dac po pare lyzek takiego grysiczku o smaku owocowym z cow gate wiec caly czas tylko mleko i to jest calkiem normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Emilka już po chrzcinach, diabełek wypędzony:) Była bardzo grzeczna nie płakała jak ksiądz lał jej wodę na główkę impreza też się udała:D Szkoda, że pogoda się popsuła ale jeszcze ma dwa tygodnie by się poprawić. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Bebolek20 mam nadzieję że synuś szybko wróci do zdrowia;)) Co do lekarzy to wsumie mam tylko kontakt z nimi w szpitalu na wizytach,ale i polscy też pozostawiają wiele do życzenia. Byłam wczoraj na wizycie w medicusie,to była najgorsza moja wizyta jaką miałam do tej pory.Mianowicie byłam umówiona na 12 a pzyjęła mnie dopiero o 14.Także 2 godz.czekania w gorącej poczekalni po to tylko, żeby wizyta trwała nawet nie całe 5min. Gdy weszłam do gabinetu to nawet nie zdążyłam usiąść bo pani Antepowicz na stojąco zmierzyła mi ciśnienie.Nie zdążyłam cokolwiek powiedzieć bo odrazu kazała mi się rozebrać,żeby mnie zbadać.I koniec wizyty.:((bo jak się okazało spieszyła się po dziecko do szkoły.Zamieszania było co nie miara w recepcji bo pan który tam siedzi i druga kobieta nie mogą się zgrać w pracy.Jedno zapisuje ludzi na wizyty a drugie nie dopisuje,bo nie ma takiego zwyczaju:( a potem jest 5pacjętek na tą samą godz.Koszmar jakiś.:( I do tego uruchomili system sms-owy.Dzień przed wizytą wysyłają smsa z prośbą o potwierdzenie wizyty.Tylko jest to nie możliwe w żaden sposób bo smsy nie dochodzą a tel nikt nie odbiera;))Jedynie osobiście chyba;)) mam pytanko dotyczące szczepień dla dzidzi,czy są darmowe chodzi mi o medicus,tam mam swojego gp,i ile ich jest ??dzięki za odpowiedzi.Pozdrowionka;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziaraie szczepienia w irlandii sa darmowe a jezeli chodzi o ilosc to dostaniesz specjalna ksiazeczke ze szczepieniami i tam wszystko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka73
Witajcie kobietki:) możecie mi powiedzieć co brałyście do szpitala dla dziecka: jakie ubranka i kosmetyki? za pomoc dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszka86 dzięki za wiadomość;)) Katarzynka73 Wiesz co ja wsumie też jestem tuż przed porodem,ale moja torba już spakowana.Dostałam listę ze szpitala ale tam niema ile sztuk.Więc dla dzidzi wez kilka bodów,możesz wziąść kaftaniki i śpiochy,ale zamiast tego możesz wziąść pajacyki,czapeczkę,rękawiczki,ewentualnie jakiś sweterek,pampersy,pieluchy tetrowe kilka 2-3 ręcznik,z kosmetyków to wzięłam tylko krem do pupy,husteczki nawilżone,krem do buzki i chyba to tyle bo ponoć nie kąpią dzieci więc nie pakowałam żadnych olivek i płynów do kąpieli.to chyba tyle jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę.Pozdrawiam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska1369
witam dziewczyny jestem tu nowa i mam problem jestem w 18 tygdniu ciazy bylam u lekarza z jakis miesiac temu powiedzial ze otrzymam skierowanie do szpitala na usg ale miesiac minal a tu nic martwie sie ze cos jest nie tak na szczescie za kilka dni jade do polski wiec porobie potrzebne badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska1369 ja czekałam na pierwsza wizyte w szpitalu 6 tygodni od wizyty u GP wiec jeszcze sie nic nie martw :) brak pospiechu to u nich norma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska1369
dziekuje bardzo za odpowiedz troche mi lepiej jetsem tu nowa ale widze ze calkiem tu sympatycznie czy sa jakies mamy z okolic donegalu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanie do dziewczyn ktore juz rodzily : co stosowalyscie do przemywania pepka dziecku ?? trzeba miec cos swojego czy dadza cos w szpitalu ?? bo nie wiem czy mam prosic mame zeby mi cos z polski wyslala czy moge kupic tutaj cos sprawdzonego ?? i czy w ogole mam robic jakies \"zamowienie\" z polski jesli chodzi o kosmetyki czy leki dla dziecka , czy lepiej kupic tutaj ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...co wiem to powiem.... _pepka niczym szczegolnym przemywac, nie przemywaja, kaza tylko przecierac wacikiem z woda i tyle, poprostu utrzymywac w czystosci _dziecko w szpitalu kapia, tzn. ucza przyszla mame kapac, poprostu nie odrazu po porodzie, po porodzie tylko przecieraja, przemywaja _z Polski nie trzeba sprowadzac nic z kosmetykow, poniewaz wszystko potrzebne mozna tu znalezc jedynie witamine D3 nalezy sprowadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymama Ja do przemywanie pepka uzywalam 70% spirytusu na dwa kieliszki 90% spirytusu jeden kieliszek przegotowanej wody i pepuszek odpadł po tygodniu:) bo w szpitalu rzeczywiście używaja tylko wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metlikWglowie
Mam małe pytanko: jak to jest z aktem urodzenia dziecka?? w szpitalu wypełniałam wniosek i nie wiem czy mam się sama stawić czy czekać na list aż mi przyślą że mam iść po akt urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×