Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Cześć wszystkim!! Już rozwiązałam swój problem z karmieniem:))Okazało się że mam za słaby pokarm prawie sama woda.A wiecie jak sprawdzić wystarczy odciągnąc trochę mleka i pozostawić w ciepłym żeby sie skwasiło.Wtedy doskonale widać ile jest mleka a ile wody.Od wczoraj Natalka jedzie na butli i poprostu nie mam dziecka.Cały czas śpi i budzi się na butelkę co 3 czasem godz.Cycka daję tak profilaktycznie raz na dzień bo musze zlikwidować mój pokarm. Czy któraś ma na to jakiś sposób? Wczoraj przez cały dzień upuszczałam po troszkę z cycka bo były strasznie pełne.Niewiem czy dobrze robię. Proszę gdyby któraś z was podpowiedziała mi jak zapobiec produkcji mleka w cycuszkach byłabym bardzo wdzięczna:)) Kamad A co do liczenia ruchów to niby jak naliczysz 10 w ciągu godziny to jest dobrze.Ale jak piszesz że bobasek ci się baraszkuje w nocy to nie masz się czym przejmować.Gdybyś nie odczówała ruchów to może się coś dziać niedobrego i wtedy musisz się natychmiast zgłosić do lekarza. A co do tego szpitala to Ci nie pomogę,ja rodziłam w rotundzie.:)) Pozdrowionka dla wszystkich buziolki;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziaraie ja jak chcialam pozbyc sie mleka to spuszcalam pompka trzy razy dziennie pozniej dwa razy pozniej tylo raz az wkoncu mleczko sie skonczylo. Ale radze ci spuszczac mleko jak najdluzej i podawac maluszkowi bo wtedy tworzy sie ulkad immunologiczny i dziecko tak nie choruje. A i jeszcze musisz czesto masowac piersi zeby nie bylo zastoju mleka i zeby nie bolaly, najlepiej pod prysznicem pod cieplutka woda, napewno masz kogos kto moze cie wyreczyc w masowaniu:D Powodzeniai pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszka 86 dzieki serdeczne.Postanowiłam dawać malutkiej raz dziennie moje mleczko,bo też o tym pomyślałam że będzie zdrowsza.A z tym masażem to mój mężuś napewno na to pójdzie:))buziolki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wiktorianka duzo zdroweczka dla chlopcow!!! Zmykam bo Malutka juz sie naspala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki:) Ja tak szybciutko... Mam pytanko do mamusi ktorych Maluszki maja irlandzkie paszporty... Gdzie to trzeba isc i co potrzeba? Z gory dziekuje za odpowiedz:) Mały daje mi koncert teraz wiec zmykam... Buziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewcyny, Gratuluje wszytskim szzcesliwym mamusia. Mam do was wielką prosbe napiszcie mi jak najwiecej informacji na temat szpitala w droghedzie. Do rotundy ma ok 2 godziny i boj sie ze nie zdążę, ma mieć cc, ale synek urodził eis wcześniakiem, leżałam już w szpitalu w rotundzie ze skurczami, wiec wole szpital który jest bliżej. Napiszcie czy maja tam oddział do ratowania noworodków i wcześniaków? Czy zawsze jest dostępny anestezjolog? Czy orientujecie sie czy jeśli w rotundzie podjęli decyzje o cc to tutaj nie będą jej podważać? Ile czeka się orientacyjnie na przyjecie w emergency room? Muszę podjąć trudną decyzję. Jestem w 24 tygodniu ciąży. Ściskam i z góry dziękuje za wszelkie informacje. Jak załatwić w ogóle zmianę szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny pisze żeby powiedzieć ze oficjalnie zostałam bezrobotna:(:(:( nie dali mi pracy na part time:( teraz muszę zacząć szukać czegoś a z 4 miesięcznym bąblem to nie takie łatwe i na dodatek jakieś choróbsko mnie chwyta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU - ja rodzilam w DROGHEDA hospital i jestem bardzo zadowolona maja oddzial specjalny dla noworodkow i wczesniakow, wiem bo moja Emilia spedzila tam 3 dni z zoltaczka, a my razem z nia , nawet dostalismy pokoj dla rodzicow poniewaz mieszkamy daleko od Droghedy i nie mamy auta, i jest tam super opieka dla noworodkow. ...pozdrawiam wszystkie nowe mamy:) dawno mnie nie bylo, ale jakos tak to wychodzi, praca noi Milusia w domu sa bardzo zajmujace Emilia wlasnie skonczyla 7 miesiecy i wlasnie zaczyna raczkowac, wiec oczy naokolo trzeba miec, od paru dni sama siada i nawet stoi na stupkach jak sie ja trzyma ..i dziewczyny jestem bardzo zawiedziona drewnianym lozeczkiem, bo jak teraz po nim smiga to sie obija poprost o szczeble i to bolesnie, wiec musze chyba kupic materialne, ktorego nie chcialam wczesniej pozdrawiam wszystkie mamy serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opieka w ciazy jest wszedzie taka sama- mocz, raz krew, pomiar cisnienia, obwod brzucha , i sluchanie bicia serca dziecka to jest cala opieka w ciazy chyba wszedzie taka sama a porod- ja pierw bylam na ginekologii, a gdy juz mialam wieksze skurcze to przeszlam na porodowke, pokoj duzy bylo tam 6 lozek, ale bylam sama bo akurat tylko ja rodzilam:) przy kazdym lozku wieszak do znieczulenia w kregoslup, pilka dla ciezarnych, caly czas byl ze mna chlopak pielegniarki i polozna byly bardzo sympatyczne, od razu pytaly czy chce epidural! czy gaz czy inne znieczulenie, zrobily tosty i herbate, zaproponowaly ciepla kompiel z czego skorzystalam, to pomieszczenie nie bylo jakies eksklusiwe , ale wanna z woda byla, jak juz zaczal sie porod to przeszlismy do pokoju porodowego, ktory byl jednoosobowy, po wszystkim (1,5 godz) dostalismy dzidzie :) , tosty, herbate, a po godzinie poszlam z pielegniarka pod prysznic noi potem na sale matek z dziecmi tak to wygladalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę przyznać ze w Rotundzie jeszcze obwodu brzucha mi nie sprawdzano. Jestem w 24 tygodniu teraz, następną wizytę za 6 tygodni. Do tej pory jeździłam do Rotundy, ale mam problem ze skurczami i boje się ze nie dojadę do rotundy ma jakieś 2 godz drogi w dzień (korki straszne). Do Droghedy ma ok 30 min, wiec jest różnica. W rotundzie zdecydowano o cc ze względu na komplikacje prz pierwszym porodzie pękniętą miednice, cewkę i problemy z nietrzymaniem moczu. Synek był wcześniakiem a przez wąska miednice nie mógł się urodzić dostał tylko 3 punkty był wpychany i miał wgnieciona główkę, teraz choruje, dlatego obawiają się powtórki. Nie wiem jak to będzie w Droghedzie, bardzo się boj ze nie zrobią cc. Czy któraś z was orientuje się czy będą respektowali postanowienie w Rotundy? A jak wygląda kwestia gdy przyjeżdżasz na poród, czeka się długo? dużo pacjentek jest na ogól na emergency?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina29
hej ASIASZYM.ja jechałam do szpitala o 2.30 w nocy bo były bole a Oskarus juz o 3.18 był na swiecie urodził sie tez przez cesarke.takze wszystko poszło szybko ale moze dlatego ze byłam akurat jedyna o tej porze.bedzie dobrze-trzymam kciuki.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A możesz napisać z jakiego powodu zdecydowano się u Ciebie na cc? Cały czas się zastanawiam czy zmieniać szpital... boje się strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU poprostu zadzwon do Droghedy i sie umow na wizyte, i wtedy sie wszystkiego dowiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Witam wszystkich! Muszka86 - przykro mi,że tak Cię załatwili! Ale czego można się spodziewać po irolach:) Dziewczyny, mam pytanie. Czy któraś z was korzystała lub korzysta ze szkoły rodzenia ( najlepiej rotundzie, ale nie tylko )? Czekam na zaproszenia za szpitala na pierwszą wizytę i podobno już wtedy trzeba się na taką szkołę zdecydować. Powiedzcie mi czy warto? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anny-nie trzeba ... Dopiero jak bedziesz na pierwszej wizycie zadadza Ci to pytanie:)) A pewnie do niej sobie jeszcze poczekasz tak ze bez paniki:)) A ja ponawiam swoje pytanie... Czy ktoras z mam posiada dla swojego dzieciaczka irlandzki paszport??? Proszę o odpowiedz:)) I z gory dziekuje:) A pogoda taka ze krew czlowieka zalewa😡 Buziaki dla was dziewczyny... Zmykam bo ksiaze juz oczy otwarte ma i zaraz uderzy w krzyk bo juz zaczyna... papapa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
ani79 - ja wiem, że to potrwa, ale jak już pójdę na tą wizytę, to chciałabym być decydowana, co odpowiedzieć. Dlatego ciekawa jestem waszych doświadczeń. A Ty ani79 chodziłaś na takie zajęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annya- chodzilam ale nie bylam na wszystkich bo dwa razy ugrzezlam w korkach:Phe heh e... Normalne w dublinie...:P Ale nic specjanie nie stracilam... Ogolnie polecam bo mozna sie bardziej zrelaksowac.. Ja tak to odebralam:) Nagle widzisz kilkanascie kobitek w ciazy i sobie myslisz... Nie jestem sama, One sie czuja tak jak ja:D Ogolnie polecam zwlaszcza ze jest to za darmo a po drugie pracodawca jest zobowiazany dac Ci wolne w tych godzinach i Ci za to jeszcze zaplacic:D Nie ma co sie zastanawiac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Ani79, a dostawałaś jakieś zaświadczenie z tych zajęć dla pracodawcy, czy tak Cię zwalniał na "piękne oczy"? mój szef ma ostatnio schizę, bo mu interes gorzej idzie i najchętniej to by wszystkich pozwalniał ( kryzys na świecie, a on myśli , że jego nie dotknie!) Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina28
ASIASZYM sory ze dopiero sie odzywam ale nie miałam netu,a wiec u mnie było wiadomo od początku ciaży bo miałam łożysko przodujące i tak sie nastawiłam na cesarke ze naprawde nic sie nie bałam i szłam do szpitala spokojna.jesli zdecyduje sie na drugie dziecko to takze przez cesarke.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina28
ASIASZYM sory ze dopiero sie odzywam ale nie miałam netu,a wiec u mnie było wiadomo od początku ciaży bo miałam łożysko przodujące i tak sie nastawiłam na cesarke ze naprawde nic sie nie bałam i szłam do szpitala spokojna.jesli zdecyduje sie na drugie dziecko to takze przez cesarke.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina28
ANI79 ja posiadam irlandzki paszport dla mego dzieciaczka tak wiec jak co to prosze pytaj!::))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) annya- na pierwszych zajeciach dostaniesz tylko popros... Pewnie na nastepych rowniez ale ja juz nie zabiegalam bo szef moj jest normalnym czlowiekiem i mnie rozumial:D... Mysle ze nie bedzie problemu jak zapytasz i Ci dadza:) a szefem sie nie przejmuj tylko myslo sobie:D Buzka kina28-mozesz mi powiedziec czy dziecko moze miec dwa paszporty? I co dokladnie trzeba zalatwic zeby go otrzymac? Jakie warunki spelnic? Z gory dziekuje za odpowiedz:D A co z reszta dziewuszek??? Muszka? Katarzynka? Madziaraie? .........i w ogole reszta???????????????? Milej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina29
ani79 szczerze to nie wiem czy moze miec 2 paszporty,natomiast ja mam jeden wyrobiony-irlandzki na polskim mi nie zalezało wiec....a co trzeba??powiem ci ze tak łatwo nie jest go otrzymac -bynajmniej ja sama nie dałabym rady załatwic pomogl mi irlandczyk.A wiec minimum 2 lata musisz przebywac w irlandi,potwierdzic to musi osoba cie znajaca typu lekarz gp,ja akurat mialam potwierdzenie prawnika a nastepnie idzie sie z tym na garde i sprawdzaja zgodnosc.nastepnie wysyłasz to poczta i poczta tez przychodzi ci paszport.oczywiscie wszystkie ksera dokumentow dziecka twojego paszportu.jak co to pytaj./buzka dla mamek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja za bardzo nie wiem co pisać mała rośnie jak na drożdżach musieliśmy już zmienić jej fotelik samochodowy na większy. Trochę zdołowana jestem ta praca:( miałam nadzieje ze choć na chwile wyrwę się z domu i w pracy odpocznę:) dziwnie brzmi ale tak jest ze do pracy się chodzi żeby odpocząć Myślimy z mężem o kupnie domu tu w Irlandii ale z tego co wiem to trzeba mieć 20% wartości żeby dostać pożyczkę no a 60 tys to my nie mamy:( i tak same kłopoty:(:(:( jedyne moje pocieszenie wlanie śpi w łóżeczku:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim!! Już nie pojawiam się tak często,mała domaga się mojej uwagi non stop:)) jestem wykończona,nawet nie mam czasu kiedy iść do fryzjera:( Jestem w trakcie szkolenia mojego męża przebierania małej (wczoraj był go pierwszy raz:)) )teraz tylko karmienie jeśli się uda może będę mogła się wyrwać i coś z sobą zrobić wkońcu:)) Muszka86 tak mi przykro w związku z twoją pracą:(Ale główka do góry nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:)) Trzeba myśleć pozytywnie:) Ani79 jestem i jeszcze jakoś ciągnę:) Malutka jest słodka kiedy śpi,no i wtedy kiedy nie płacze:)) Właśnie czekam kiedy się obudzi żeby pójść na dwór i przy okazji zrobić jej fotkę do paszportu,bo wizyta tuż tuż. A tak po za tym to beż zmian większych:)) Buziolki dla wszystkich papa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia..............8 czerwca07.........synek Filipek Żabcia.............6 lipca07..............córcia Amelia Karola.............2 sierpnia07..........córcia Kasieńka Melka.............16 wrzesień07........córcia Molly Kitek..............22 wrzesień...........córcia Maja Aine...............24 wrzesień...........córcia Natalka Magda............20 październik........córka Lenka Bebolek..........12 listopad.............synek Fabian 19joasia85......13 listopad.............córcia Lusia Aga 84...........18 listopad.............synek Pawełek Ania_84..........03 grudnia.............córcia Oleńka Karola416.......14 grudnia.............córcia Oliwcia Mamba 9.........15 luty.................córcia Viktoria Meggi 1982......4 marca................synek Antoś Wesmar..........5 marca................synek Maksymilian Aaagcia..........2 kwietnia.............córcia Emilia Kathy100........19 kwietnia...........córeczka Zosia Themonic........23 kwietnia...........synek Bilal Motylek_22......27 kwietnia..........córeczka Lena Siobhane.........19 maj.................synek Antoś Wiktorianka.....29 maj.................synuś Adaś Muszka 86.......22 czerwca...........córeczka Emilcia Viola..............3 sierpnia.............córeczka Natalia Madziaraie......4 października.......córeczka Natalka Ani79.............6 października.......synek Francesco Katarzynka73...9 października......syn Maksymilian Agula.................................?????????????????? ?? happymama .....3 listopada..........córeczka Zuzia OCZEKUJĄCE: Olacork............31 tydz......15 lipiec............chłopiec Kania82............30 tydz......24 lipiec............chłopiec Magda..............7 tydz.......10 sierpnia.........???????? Magda.............18 tydz.......21 września.......??????? Myszkaa25........14 tydz......28 listopad.........????????? hej laseczki :) 🖐️ ja tylko na chwilke, pochwalic się chciałam że już rozpakowana jestem hehe :D poród długi ale wszystko dorze i ze mna i z Zuzią :D ona jest taka słodka ze czasami poprostu siedzę i się patrze jak śpi :) postaram się znaleźć chwilke w tygodniu to wam wszystko napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim!!! Moje gratulacje Zuzia jest cudna:)) I widze ze masz tak jak ja,ze siedze i patrze jak słodko wygląda,ze chcialoby sie ją tak mocno przytulic:)) Jeszcze raz moje gratulacje papa i buziaki dla wszystkich:)) Jest ładna pogoda wiec czekam az Natalka sie obudzi i ide na spacer papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymama gratuluje rozwiazania mam nadzieje ze ty i Zuzia czujecie sie dobrze powodzenia w pierwszych dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×