Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

madziaraie ja tez miałam ten problem ze mała przestała oddychać i to dwa razy ale dzięki bogu miałam monitor oddechu który ja przebudził i złapała oddech. Naprawdę polecam możesz spać spokojnie bo wiesz ze jakby coś to się obudzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Dzieki za odpowiedz dziewczyny:) Madziaraie-no to rzeczywiscie mialas weekend.... az mnie nastraszylas... Co do wizyty na pewno powinna byc free:) Jak nie to im przypomnij:) Nerwa ostatnio tam zalapalam😠 Mialam wizyte Malego na 12.30 zostalam przyjeta lekko po 13tej😠 a swoja wizyte malam na 13.20 i zostalam przyjeta o 15tej😡 normalnie gotowalo sie cos we mnie:P Dramat!!! Coraz gorzej tam jest... Pytam o tego lekarza poniewaz uwazam ze Francesco prezy mi sie zawsze w ta sama strone i zastanawiam sie czy u niego wszystko w porzadku z napieciem miesniowym a za tydzien w poniedzialek jestem umowiona na szczepienie i chce byc pewna ze wszystko ok. Jak zapytalam o to Pana dr. to nawet nie raczyl podejsc i sprawdzic tego tylko mi powiedzial zebym to obserwowala a w razie czego zglosila sie do otopedy:P Po drugie Malemu wyszla tak niby kaszka na policzkach i jest to bardzo suche w dotyku jak piasek troszke czerwonawe to tez bez zadnego spojrzenia na to powiedzial zebym mleko odstawila:P Ladna mi pomoc.. Czasami wiecej z internetu mozna sie dowiedziec niz od tych lekarzy... Jedynie ta Perenc im sie udala:) Fajna babka:) Muszka -a jakiej firmy masz ten monitor jak mozna zapytac??? Ok. Ide wszamac jabluszko i do lozeczka...;) buziolki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten monitor to Angel Care Movement and Sound Monitor można go kupić w sklepach z akcesoriami dla dzieci kosztuje ok 150E a nawet taniej troszke spory wydatek ale warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAnnA_ie
Ja Perenc tez sobie chwale! Zawsze ma czas, bez pospiechu, dokladna i wszystko wytlumaczy jak trzeba... Ciesze sie, ze do niej trafilam! Pelno pytan w mojej glowie.... - Zastanawiam sie do kogo bede chodzila na wizyty z malenstwem... - Jaki wozek kupic... (nie musze juz, ale warto miec juz jakis wybrany...) - Powoli robie liste rzeczy, ktore musze kupic... pojde po Nowym Roku - bo teraz szal przedswiateczny sie zaczal... Termin mam na 4 marca, ale moj syn urodzil sie 4 tyg wczesniej - wiec juz po Nowym Roku - trzeba sie organizowac... Jakies rady i wskazowki? (syn ma juz 11lat - wiec duzo pozapominalam, a Wy tu na biezaco... hehe) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja znów mam problem moja malutka odparzyła sobie pisię (chyba) bo na na skórze ma takie małe wypryski co tworzy zaczerwienioną plamkę. Smaruję ją Linomagiem ale nic nie pomaga macie jakiś sprawdzony sposób na odparzenia bo jeżeli w ciągu kilku dni się nie poprawi to chyba biegnę do lekarza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina28
a probowałaś moze Bepanten??nam zawsze pomaga przy odparzeniach!!::))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kellysss
Dziekuję bardzo za odp. dziewczyny :).. a ja wczoraj byłam na pogotowiu, bo myślałam że ma zatrucie ciążówe... ach ten internet!! Naczyta sie czlowiek a potem sie martwi ... pobadali mnie i powiedzieli ze wszystko ok... jak sie pogorszy to mam przyjechac znowu... kurde.. ja juz od 5 dni mam ból głowy i nudności i wcale mi nie przechodzi...łeeee czy ktoś wie od czego to moze byc... (cisnienie mam w normie) aha i chciałam sie spytac jakie wózeczki kupujecie lub kupiłyście dla swoich maluszków i gdzie najlepiej kupować... bo zwariować można... niewiem na co sie zdecydowac... Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszka ja też polecam BEPANTHEN smaruje małą od początku i jeszcze ani razu nie miała zaczerwienionej skóry :) w bootsie duża tubka 100g kosztuje niecałe 10 euro i mi starcza na jakieś 2- 2,5 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kupiłam ten Bepanthen i smaruje jej pupcię na noc bo w dzień leży cały czas bez pieluszki tylko tetrową podkładam pod pupcię żeby mi kanapy nie pomoczyła:) zobaczymy jak to bedzie za klika dni Dzieki za rade:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAnnA_IE
Kellyss ja tez wlasnie zastanawiam sie co i gdzie kupic.... mam jeszcze troche czasu, ale coraz czesciej mysle o zakupach... Wozek - jaki, gdzie... Ubranka - ile i jakie... ech... W ktorym tygodniu jestes? Ja wlasnie dzisiaj koncze 6-ty miesiac :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kellysss
JoAnnA_IE ----> właśnie zaczęłam 8 miesiąc dokładnie to jestem w 31 tyg. i 5 dni..:) Ubranka to już większość mam kupione, bo w sumie dla noworodka to nieopłaca sie za dużo kupować bo szybko rośnie... a poza tym to myślę że tak po 2-3 tygodniach to bede mogła juz wyjsc z malenstwem i kupic cos jak bedzie potrzebne... Te pierwsze ciuszki , typu body ,pajacyki z długim, skarpetki , śpioszki to kupiłam w M&S i w Pennys... nie jestem zwolenniczką orginalnych ubran dla małych dzieci:) kocyk i reczniczek po jednym tez juz mam i kupilam tez w tych sklepach... w przyszłym tyg. mam zamiar kupic już łuzeczko i wyposażenie do łóżeczka(materacyk,pościelki itd) i tak sobie upatrzyłam teki sklep.. tutaj stronka: http://www.toys.ie/Baby.aspx są tam teraz obniżki przed nowym rokiem na dużo rzeczy bo wchodza nowe modele... No i są tam też wózki, ale ja nie mam pojęcia o wózkach i niewiem jaki kupić... podoba mi sie GRACO QUATRO TS... ale jeszcze chciałabym pooglądac jakies inne dla porównania tylko niewiem gdzie....... I tu pytanko: Czy ktoś wie gdzie są jakieś sklepy z wózeczkami? No to dobranoc...:) buziole:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kellysss
sorki ,to jeszcze raz ja... propo ciuszków to chodziło mi o dunnes stores a nie o M&S.. heh :) no to tyle... dobranoc... miłej nocki dla wszystkich MAMUSIEK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kellysss To jestes troche bardziej zaawansowana niz ja... ja wlasnie skonczylam 6-ty m-c (27tyg). Dzidzi bryka, kopie, szturcha... Napewno rzuce okiem na ta stronke... Moj tata przyjezdza pod koniec grudnia - a mama juz tam pakuje bagaze... wiec najpierw musze sprawdzic czym nas tam dziadkowie obdaruje a pozniej zrobie liste czego mi brakuje... ale nie ma co przesadzac z tymi firmowymi... takei malenstwo tak szybko rosnie... Tak czy inaczej na zakupy po Nowym Roku :-) Tylko z tym wozkiem chyba najwiekszy mam dylemat... Pozdrawiam i milego weekendu zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie wózeczek :) :) :) Gdzie go kupic ???? Ja również życzę miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Witam! Kellys, Joanna, ja co prawda dopiero zacznę 4 miesiąc, ale też już się zastanawiam nad ekwipunkiem:) Nawet myślałam, czy nie bardziej opłaca się kupić wózek w Polsce. Nie wiecie jakie są cenowo różnice? Mam do was jeszcze jedno pytanie, czy odczuwacie nadal bóle brzucha? Bo ja od jakiegoś czasu miewałam je już sporadycznie, właściwie przechodziły, a wczorajszej nocy nie mogłam spać tak mnie bolało i musiałam wziąć nospę. Czy to normalne? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Pl napewno są tańsze te wózeczki ale przesłanie ich tutaj to są też koszty... także myśle że na jedno wychodzi... :) Bóle brzucha są moim zdaniem jak najbardziej normalne... Ja do 5 miesiąca się ogólnie żle czułam,miałam nudności, bóle brzucha, bóle głowy i bardzo byłam senna... Oczywiscie jak masz mocne te bóle i sie bardzo martwisz to może idz do lekarza... :) 5,6 miesiąc są myśle najlepsze, tzn. najlepiej sie wtedy czujesz... Brzuszek już widać ale jeszcze nie jest tak duży wiec nie przeszkadza :) od siódmego zaczyna sie robić naprawde ciężko.. niestety ale czuć te nadrobione kilogramy :) Mam nadzieje że przejdzie Ci ten ból brzuszka :) buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki!!! Moja niuńka poszła smacznie spać więc mogę trochę popisać. Od ostatniej akcji z moim maleństwem,na szczęście nic więcej się nie działo i mam nadzieję że tak już zostanie:)) Minął tydzień a ja i tak dość czujnie śpię:) Dziewczyny jeżeli chodzi o wózki to popatrzcie w smyth i mother care w dublinie bądz w okolicach waszych domków jeżeli takie sklepy macie pod ręką. Ja osobiście kupywałam wózek w pl.Bo tu przerażały ceny,albo wygląd.Jak już jakiś wpadł mi w oko to cena z kosmosu. A chodziło mi o 3w1 czyli gondola,fotelik i spacerówka.W Pl dałam za niego 1200zł a przewóz hmm wynajęłam przewoznika i wyszło za przewóz tylko 60e.Więc chyba bardziej oplaca sie kupić w polsce:)) Dostawa szła 3dni;))Ewentualnie tydz.Polecam;)) Happymama Twoja Zuzia jest przecudowna;) Ani79 jak tam u Ciebie jak Francesco?? Buziaki i miłego wekeendu życzę wszystkim laseczkom papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina29
hej mamuski!!ja kupiłam wozek przez internet i wyszło mi nie drogo. a co do boli brzuszka to pamietam taz miałam i sie przejmowałam, ale to chyba jak najbardziej normalne wiec glowa do gory-jest dobrze,buziole.pozdrawiam mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Cześć kobitki! Dzięki za odpowiedź. Ja byłam u lekarza 3 dni temu i było wszystko ok. Może to jakaś reakcja na usg? Na szczęście dzisiejszej nocy było ok. Już wczoraj wieczorem poczułam się lepiej, więc mam nadzieję, że to taki jednorazowy incydent:) Wiem, że macica rośnie i to musi być odczuwalne, ale bez przesady. Madziare, ja też myślę o wózku 3w1, jesteś zadowolona ze swojego? Jaka to marka? Mi się też wydaje, że koszt przesyłki nie jest taki wielki, a poza tym mamusie się wybiorą dzidzie zobaczyć to mogą przewieźć samolotem. A ceny tutaj są na prawdę kosmiczne! Zobaczymy. Kellyss, jak samopoczucie? Przeszły Ci już te dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej!! Annya wózek mam marki coneco i jestem bardzo zadowolona.Szybko sie go sklada,do kazdej czesci masz pokrowiec.Gadola jest dosyc gleboka,nosidełoko tez fajne no i spacerówka super.Wszystko sie montuje bardzo prosto.Takze jestem zadowolona. A z tym bólem brzuszka to naturalne bo wszystko sie w srodku powieksza. Wiec głowki do gory bedzie dobrze;)) buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, witam kobitki!!!!! U mnie lepiej :) To znaczy przeszły mi juz te bóle głowy :) Dziękuje za porady a propo wózeczków :) Jak tam wasze maleństwa? Ja chce już przytulać mojego dzidziolka :) Jutro zaczynam pranie malutkich ubranek :) jejciu jakie one sa słodkie...Ciągle chodze i je oglądam.:) wariatka ze mnie :):):) buziaki :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellysss jaka tam wariatka jak każda mam czekasz na swego szkraba tak jak ja a teraz czekam na chwile wytchnienia bo skąd Emilka ma tyle energii to ja nie wiem:p a teraz pierwsze święta razem ciekawe jak na mikołaja zareaguje bo mój mężulek się uparł ze się przebierze:D pozdrawiam mamusie te rozpakowanie i jeszcze nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi brzuchami to juz tak jest... Mnie tez pobolewal... poszlam z tymi bolami do lekarza po ktorejs nieprzespanej nocy... Dowiedzialam sie, ze to wiazadla moga bolec... rozciagaja sie... taki bol w pachwinach i wyzej, klujacy... U mnie dodatkowo szew po cesarskim cieciu - tez ma prawo bolec, zrost rozciaga sie razem z rosnaca macica... I wlasciewie takie bole czasem sie powtarzaja... ale juz mnie tak nie martwia jak na poczatku... Z tymi wozeczkami to chyba i dobry pomysl... zeby babcia przywiozla z Polski :-) Musze poogladac te wozki, ktore macie... Zaczelam chodzic na Yoge dla ciezarnych - strasznie mnie plecy bola... a bol taki promieniujacy w nogi, ze momentami ciezko chodzic... Mam nadzieje, ze Yoga pomoze? Czy slyszalyscie o zajeciach aqua dla ciezarnych? Chetnie bym sie na takie zapisala - w centrum Dublina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butterfly*
witajcie! Ja takze mieszkam w Irlandii i wlasnie podjelismy z mezem decyzje o powiekszeniu naszego stada :) problem mam tylko taki,ze nie wiem co z lekarzem. Pewnie mowilyscie wczesniej na ten temat ale czy moglybyscie mi powiedziec do jakiego lekarza chodzicie,do polskiego czy irlandzkiego? Slyszalam ze irlandzcy ginekolodzy sa koszmarni i opieka slaba,czy to rzeczywiscie prawda? Czy to tylko stereotypy? A moze macie jakis sprawdzonych lekarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Cześć kobitki! Butterfly - ja chodzę do Madicusa , do dr Antepowicz i jak na razie nie narzekam. Ona jest czasem trochę roztrzepana, ale ja jestem zadowolona. Irlandzkich ginekologów to praktycznie nie ma, w szpitalu usg robią położne. Dziewczyny, czy któraś z Was robiła usg3d i 4d ( najlepiej w Medicusie). Czy warto je robić, bo cena jest zawrotna:) Czy ono może coś pokazać, np. jakieś nieprawidłowości u płodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annya jeżeli chodzi o usg 3d i4d to polecam z całego serca, nieprawidłowości płodu wyryje nawet zwykle usg (przynajmniej powinno) natomiast 3d i4d na pewno . Największa jednak zaleta jest zdjęcie bo to tak jakby ktoś włożył ci aparat do brzuszka i pstryknął zdjęcie widać na nim dosłownie wszystko oczka włoski nawet grymas twarzy:) Wiem ze jest to kosztowne ale warto!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butterfly*
annya dziekuje za odzew. Czy moglabys mi jeszcze powiedziec gdzie znajduje sie Madicus? Czy to ta przychodnia w Cork?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki:) Ojjjjjjjjjj...... Ciezki dzien dzisiaj mialam.... Szczepienie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:P:P Francesco pod wieczor dostal temeratury i mu ja teraz zbijam:( Bidulek malutki:( Tak starasznie sie rozplakal na szczepieniu ze nie moglam go pozniej uspokoic:( Mam nadzieje ze pospi sobie w nocy... W ogole to wtym medicusie coraz bardziej mnie zadziwiaja!!! I to negatywnie!!!:P Malemu wyszla wysypka na buzi i zapytalam Pani doktor ktora Go badala przed szczepieniem co to? A Ona mi na to ze to skaza... Wiec pytam od czego ? A Ona mi na to ze musze umowic sie na osobna wizyte bo teraz On przyszedl na szczepienie!!!😡 Normalnie mi szczeka opadla!!!!!!!! Zastanawam sie nad zmiana kliniki, bo tutaj zauwazylam ze podczas darmowych wizyt maja olewajacy stosunek do pacjentow!!!:P Mniejsz z tym... Szkoda nerwow... Aha....... Odebralismy paszport dla Francesco:D Juz za 3tyg do domku:D Co do wozka to ja tez na ebay-u kupilam:D Jestem zadowolona i z wozka i z ceny jaka za niego dalam:D 300€:D nowka sztuka;) Tam sobie dziewczyny zakupcie... Napewno polowe z tego zaplacicie co sa w sklepach... Witam nowe kolezanki i gratuluje:D butterfly-jezeli chodzi o gin. to polecam dr. Perenc w Medicusie:) Super babka... jak dla mnie jedyna normalna w tej klinice;) A Medicus miesci sie w Dublinie 7... A w ogole dziewczyny jak u Was z powrotem do formy z przed ciazy??? Ja musze sie przyznac ze u mnie dramat:P:( Najgorszy jest brzuch:P Wisi!!!😡 Dobra ... koniec uzalania sie ... Katarzynkaco z Toba??? Madziaraie-paszport odebrany???:) Muszka -zabki sie pojawily???:) Oki... spadam... Milej nocki babulki:)😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×