Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

hej no niestety nie ma jeszcze ząbków i jak narazie się nie zapowiada chyba fałszywy alarm:( ale za to na szczęście wyleczyłam malej odparzona pupkę dzięki dziewczyny za rade na temat tego bepanthenu naprawdę jest rewelacyjny:) Pozdrawiam i życzę milej nocki ja idę lulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Joanna-to jest taki wozek... http://cgi.ebay.ie/TRAVEL-SYSTEM-NEWBUGS-JOGGER-STROLLER-BUGGY-PUSHCHAIR_W0QQitemZ130272803099QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL?hash=item130272803099&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1298|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318 Najlepsze jest to ze nie placilam przez ebay tylko pojechalam do faceta i sobie go ogladnelam i na miejscu zaplacilam.:) Ja jestem zadowolona... Poszukaj, tam jest wiele modeli... Moze cos znajdziesz:) Muszka super ze odparzenia poszly w niepamięć :D Ja tez caly czas uzywam bepanten:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść dziewczęta;)) Ani79 tak paszport miałam już 27listopada,no a teraz czeka mnie lot do polski niestety dopiero w styczniu ale na 3tyg;)) Muszę się pochwalić moją kruszynką od 4 dni idzie spać o 8-9wieczór i budzi się 5-6rano;))Także jestem wyspana i zadowolona;)) Co do lekarzy buterflay ja osobiście też chodziłam do Medicusa do dr.Antepowicz,potwierdzam jest czasem trochę rozczepana ale ogólnie jest spoko.Medicus się mieści na Prussia street Park shopping Center oto nr tel.018686121, 018686122 Miałam pytać o szczepienia czy badanie przed jest odpłatne ale już wszystko wiem;) Ani79 tak jest zawsze że jek za darmo to totalna olewka.Tylko najlepsze jest to że oni i tak dostają za nas kasę.Ale najlepiej jest jakbyśmy jeszcze normalnie płacili;( Ja idę z Natalką w piątek na pierwsze szczepienie mam nadzieję że będzie spoko bo złapało mnie przeziębienie;((Jak narazie nie widzę żadnych objawów u małej,oby tak zostało. Kurcze moja Natalka jeszcze nie dostała szczepienia na gruzlicę;(( Ciągle czekam na list z ośrodka.Mam nadzieję że to nastąpi wkrótce:) Muszka 86 to super że malutka ma już zdrową pupkę;)) Życzę miłego dnia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Hallo! Butterfly, o już masz namiary na Medicus. Słyszałam, że Perenc jest ok, ale ona przyjmuje tylko w weekendy i ja osobiście u niej nie byłam. Antepowicz mogę polecić. Co do tej obsługi za darmo, to chyba już taka nasza narodowa wada - jak można zarobić, to czemu nie, a i za kasę ma się więcej czasu i cierpliwości do pacjenta. No cóż, życie:) dziewczyny, ale wam zazdroszczę ,że lecicie do Polski! Ja to do porodu ( w czerwcu) to na pewno się nie wybiorę. Ach! Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki ja też lece do Polski ale dopiero w lutym za to az na 6 tygodni:D i dlatego mam pytanie. Jeżeli nie biorę ze sobą wózka ale za to muszę wziać fotelik samochodowy to czy bede musiala za niego płacić a jeżeli tak to czy moge zaplacic na lotnisku bo juz kupilam bilet ale nie uwzglednilam fotelika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicia.ie
Hej Kobitki :) Juz od dluzszego czasu zagladam na to forum ale dopiero teraz znalazlam czas na odezwanie sie. Jestem w 26 tygodniu i 3 dni, termin 7 marca ( bardzo blisko JoAnnA_IE). Zdecydowalismy z mezem ze Synek urodzi sie w Dublinie ( Szpital na Holly St.). Co do mojego przebiegu ciazy to jest wszystko super, nie mialam zadnych dolegliwosci i ogolnie musze powiedziec ze czuje sie caly czas dobrze. Czasami jestem troszke zmeczona. Jesli chodzi o zakupy dla malenstwa to duzo rzeczy typu nosidelko, lozeczko, posciele, bujaczek itd kupilam na alegro i wyslalam do rodzicow do domu i na poczatku stycznia wynajmuje transport do Irlandii. Powiem tak ceny tutaj za niektore rzeczy sa poprostyu za wysokie dla mnie a poza tym nie ma takiego wyboru. Teraz jestem na etapie kupowania ciuszkow i wyprawki powolutku. Tylko mam problem nie wiem ile tego kupic. Kazdy radzi malo, ale malo to znaczy ile spioszkow, body, kaftanikow. Ile? Czy moze mi ktoras doradzic. I jeszcze jedno co ja mam zabrac do szpitala dla siebie i dla malucha i czy to ma byc w jednej torbie czy maz ma pozniej reszte przywiesc. Dzieki z gory i pozdrawiam wszystkie kobitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki;)) Muszka86 powinni uwzględnić fotelik zamiast wózka,a jeżeli nie to śmiało możesz zapłacić na lotnisku.Ostatnio czytałam regulamin.Tzn.jeżeli chodzi o ryanair.Także bez obaw;)) Alicia.ie Gratulacje i witamy na forum;))Jeżeli chodzi o ciuszki to naprawdę wystarczy po kilka sztuk jeżeli będziesz kupować to 6szt wystarczy z każdej rzeczy.Uwież dzidzie szybko z tego wyrastają:)) Sama jeszcze do nie dawna miałam ten sam dylemat;)) Jeżeli chodzi o szpital to naprawdę nie ma znaczenia czy wezmiesz jedną torbę czy dwie.Rownie dobrze mąż może ci dowiezć pózniej.Z rzeczy jakie masz wziąć ze sobą to powinnaś dostać listę ze szpitala.Ale napewno koszulę do porodu potem na zmianę,wkłady poporodowe nazywają się maternity pat,kosmetyki pod prysznic,kapcie,ręcznik,dla dzidzi to 3-4 body,śpiochy,pajacyk,kaftanik jeżeli wezmiesz body na krutki,ewentualnie jakiś sweterek(ja osobiście nie potrzebowałam)skarpetki,czapeczkę,możesz rownież kocyk,ręcznik dla synka kosmetyki(olejek,krem do pupy),no i łapki nie drapki,pampersy,ze dwie pieluchy tetrowe. To chyba tyle jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę.Nie ma sensu brać zbyt wiele bo po porodzie naturalnym spędzisz 48h jeżeli wszystko będzie ok,po cesarce chyba 5dni nie jestem pewna;)) Zyczę miłego kupowania,strasznie to cieszy;)) buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicia.ie
Dzieki madziaraie. W szpitalu jeszcze nie dostalam listy , przy najblizszej wizycia( w najblizszy wtorek) zapytam o nia, ale juz przynajmniej mniejwiecej wiem co i jak. Moze to zabrzmi glupio ale lapki nie drapki to rekawiczki? bo nie wiem :) Chcialabym naturalnie rodzic,ale jestem przerazona. To pierwsze nasze malenstwo :) Wiem, wiem nie pierwsza rodze i nie ostatnia na ziemi wiec wszystko bedzie dobrze jak to mi mama moja powtarza. Co do ciuszkow to wczoraj mniejwiecej spisalam co juz mam i chyba na newborna to juz mam dosc teraz troszke wiekszych pare kupie. Sprawia mi to taka przyjemnosc. Niestety jeszcze w styczniu czeka mnie przeprowadzka wiec nie moge jeszcze rozplanowac gdzie bedzie lozeczko i inne rzeczy. Dziekuje za rade i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Alicia.ie -witam! Dzieki Twoim pytaniom i ja dowiedzialam sie kilku rzeczy :-) Ja dokladnie tak jak Ty czuje sie swietnie, bez mdlosci... tylko plecy mnie ostatnio naprawde bardzo bola... Dzisiaj nie poszlam do pracy, bo mnie jakies chorobsko dopadlo... Czuje sie slabo, kaszel, katar... Mimo, ze to nie jest moja pierwsza ciaza... mam syna 11 lat - porodem naturalnym tez jestem przerazona (mialam cesarke) - wiec tak naprawde wiem co czujesz.... Ostatnio moze troche mniej sie boje, poczytalam troche i dziewczyny sa ogolnie zadowolone z pobytu i opieki w szpitalu. Tlumacze sobie, ze co ma byc to bedzie... i nawet cieszy mnie ta mysl, ze strach przechodzi gdzies obok... Pozdrawaim bardzo serdecznie... Mieszkam w D8, a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicia.ie tak łapki niedrapki to takie rękawiczki bez palców,znajdziesz je w każdym stoisku z dziecięcą odieżą. Dziewczyny bez obaw poród nie jest tak straszny jak się myśli,najgorsze są bóle.To był mój pierwszy poród.Rodziłam tylko albo aż 52min;))Ale czas uwija się szybko;)) Opieka super naprawdę,ze znieczuleniem też nie ma problemu. Naprawdę będzie dobrze,życzę powodzenia;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicia.ie
JoAnnA_ie Ja mieszkam na Dublin 13 aktualnie ale juz w polowie stycznia bede sie przeprowadzac gdzies w okolice Lucan lub Clonsilli. Madziraie swietnie ze Twoj porod byl taki szybki. Tez mam nadzieje ze tak bedzie i w moim przypadku. Jeszcze na szczescie mam troszke czasu i tysiac innych rzeczy do zalatwienia wiec nie bede tykle myslec o tym co przedemna. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech, no to szybciutko Ci poszlo jak na pierwszy raz :-) Czuje sie koszmarnie... Chyba jutro wybiore sie do lekarza... Wlasciwie to za bardzo i tak nic nie mozna brac, ale zwolnienie do pracy bedzie mi potrzebne... I na yoge tez dzisiaj nie ide:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1
Witam. Przez przypadek trafilam na Wasze forum.I bardzo sie z tego ciesze. Jestem mama 3 miesiecznego synka Oskara. 20 pazdziernika moj synek dostal szczepionke BCG. I wlasnie teraz zaczyna mu sie robic blizna.Wedlug dostepnych mi publikacji, blizna jest prawislowa.Ale. Ale zauwarzylam zmiane nastroju mojego synka. Stal sie bardzo placzliwy nie mozna Go uspokoic niczym, spi niespokojnie bardzo, malo je. Pozatym ma jeszcze kolke. Ja sypiam moze ze 3-4 godziny na dobe lacznie. Wszedzie tylko pisza o zmianach blizny. Ale jakos nie moge sie doczytac jakie sa pozostale obiawy? Z gory przpraszam jesli ktos sie wypowaiadal juz na ten temat. Ten blog jest bardzo duzy.Przyznam ze czytalam wyrywkowo.(brak czasu). Jesli mozecie mi pomoc, bylabym wdzieczna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1
Dodam jeszcze ze bardzo mnie te zmiany niepokoja. Czy to jest normalne? Czy powinnam sie udac do lekarza? Tak czy inaczej bede za tydzien. Ale tydzien to bardzo dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Cześc laski:) Dziewczyny, mam do was pytanko ( jak zwykle;). Chodzi mi o płatny urlop macierzyński. Powiedzmy, że standardowo bierze się go ok 2 tygodnie przed porodem. Jak szybko wam zapłacili i jaka jest to kwota ( chodzi mi czy zależna od zarobków cz to jakaś stała). I kiedy zaczęłyście się starać o niego. Przed samym wzięciem urlopu, czy wcześniej? Jeśli chodzi o papierkowe sprawy tu , w Irlandii, to włos mi się na głowie jeży! A podobno to u nas w kraju jest biurokracja! Ale tam przynajmniej są jakieś terminy! Ja oddałam zwolnienie do social welfer prawie 2 miesiące temu i jeszcze mi nie zapłacili, bo ( jak napisali) muszą sprawdzić moje składki w Polsce! Horror! Z góry dziękuję za odpowiedź! Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mambaramba
Hej ja tez rodzilam w irlandii a konkretnie w Galway. Jesli chodzi o porod i opieke nie moge narzekac. Znam kobietki ktore jedno dziecko rodzily w polsce drugie w irlandii i bardziej sobie chwala irlandie -ja takiego porownania nie mam bo to pierwszy maluszek :-) ale brdzo bylam zadowolona tym bardziej ze przysluguja socjale( tak jak pisala anie777) Jednak ja nie musialam sie umawiac do szpitala bo to moj GP wyslal informacje do szpitala i szpital odeslal mi \"zaproszenie\" na pierwsza wizyte, ja musialam tylko potwierdzic czy pasuje mi zaproponowany termin. Wszystko odbywalo sie listownie ale oczywiscie mozna bylo zadzwonic. Jedyne co mi sie nie podobalo to malo badan USG ale jesli mieszkasz blisko Dublina to w dublinie jest polska klinika- wiem ze b.dobra, wiec zasze mozna sie tam udac. Wszystko bedzie dobrze i nie ma sie czego bac Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annya Jeżeli chodzi o macierzyński to składasz aplikacje na 16 tygodni przed dniem rozwiązania i wpisujesz datę kiedy chciałabyś zacząć macierzyński (nie później niż dwa tygodnie przed porodem) wtedy oni maja czas żeby wszystko przeglądnąć i odpiszą ci listownie czy się kwalifikujesz czy tez nie. Sprawa dotycząca wysokości kwoty macierzyńskiego jest następująca. Wysokość to 80% twoich zarobków ale kwota nie będzie większa niz 280E tygodniowo także min i max to 220-280E płatne przez 26 tygodni Po otrzymaniu listu ze się kwalifikujesz po jakiś trzech tygodniach dostaniesz list z wysokością jaka ci zapłacą. Zaczną ci płacić bodajże w każdy poniedziałek zaraz po dacie rozpoczęcia macierzyńskiego. kurcze trochę to poplątane co napisałam mam nadzieje ze coś zrozumiesz;D pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicia.i
Hej Kobitki :) Ja wlasnie tez jestem na etapie zalatwiania urlopu platnego macierzynskiego i jak sie okazalo nie jest to wcale takie proste. Mam akurat problem taki ze nie bylam zatrudniona w tej firmie powyzej 12 miesiecy i musze uzyskac P45 z poprzedniej firmy a dokladnie 2 bo w przedostatniej pracowalam tylko 8 tygodni. teraz dzwonie po agencjach dla ktorych pracowalam i czekam na dokumenty potwierdzajace moje skladki PRSI. Jest z tym troche zabawy jak ktos pracowal na kontraktach. Jak jestes zatrudniony w jednej firmie na stale to nie ma problemu. W nastepnym tygodniu powinnam juz wszystko miec i w poniedzialek wysylam. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki!!! Z tym macierzyńskim to wam nie pomogę bo niestety ja nie pracowałam będąc w ciąży i przed nią kilka m-cy.Wysłałam swoją aplikację o macierzyński bo byłam na socjalu.Dostałam że moja aplikacja jest rozpatrywana i kazali mi dosłać moje p45 i natym się skończyło ciszaaaaaaaa;(( A propo mojego porodu to nie wiem czy szybko poszło;)) Bóle dostałam z czw. na pt.a urodziłam dopiero w sobotę rano:)) Więc się troszkę nacierpiałam tyle czasu z bólami;(( Ale samo urodzenie malutkiej trwało 52min.Byłam po terminie 5 dni. I to prawda że ból b.szybko się zapomina.W dniu porodu mówiłam sobie że nigdy więcej dzieci,a teraz już zastanawiamy się kiedy będziemy mieć drugie.I wiem że napewno to kiedyś nastąpi może za 2latka;)) buziolki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Dzięki muszka za odpowiedź. Ja pracuję u jednego pracodawcy ponad półtora roku ( przed porodem będzie dwa lata), więc z tym nie będzie problemu. Zastanawiam się jednak jak oni mi policzą wysokość, bo odkąd jestem w ciąży, to przeszłam na pół etatu, a to wiadomo, że pensja 2 razy mniejsza. Madziare, na prawdę nie było tak źle z tym Twoim porodem, moja koleżanka rodziła 20 godzin!To dopiero masakra!Mam nadzieję, że mi pójdzie szybko:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annya poród to łącznie z bólami jest więc ja chyba miałam niestety gorzej niż twoja koleżanka:))bo mój poród trwał 32h ;)) ale było minęło;)) Pozdrawiam wszystkie kobitki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie :) U nas wszystko ok ...tzn. bez zmian.. Co do macierzynskiego to tez nie moge pomóc bo od 5 miesiecy nie pracuje i mi nie przysługuje... Ale dostaje allowance benefit- 200 euraków tyg. zawsze cos :) Pobieram juz to od 3 miesiecy a oni w tym czasie rozpatruja moje podanie o jobseeker benefit... ale mnie straszycie tymi porodami... ja mam nadzieje ze u mnie to bedzie trwało szybko i sprawnie :) Chciałam sie zapytac mamusiek czy śpiworek jest niezbedny?.. tzn. czy go musze kupowac?.. i czy wystarczy b=na przyklad na wyjscie ze szpitala jak ubiore maluszka w kombinezonik (oczywiscie po spód śpioszki , kafteniki itd.) i przykryje kocykiem? niewiem jak to jest... A do wózeczka na pierwszy spacer? z góry dziekuje za odp.:) :) :) Miłej nocki ... dobranoc :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki!!! Byłam dziś z malutką na szczepieniu,jakoś to przeżyła;)) A propo medicusa Ani79 miałaś rację z tą obsługą,jak się nie płaci to są strasznie nie mili;(( Spytałam pielęgniarki czy można tu dostać w aptece sól fizjologiczną i jeśli tak to jak się nazywa po angielsku.W odpowiedzi usłyszałam martwą ciszę:( A po chwili z wielkim oburzeniem,że po co mi ona??A na koniec że to trzeba się pytać w aptece a nie u nich:(( Masakra!!!!!!!!!!!!!!!!! Kellyss jeśli chodzi o śpiworek to nie musisz mieć wystarczy to co napisałaś.wyjście ze szpitala to parę kroków do auta;)) A na pózniejsze spacerki to chyba byłby wskazany tym bardziej że jest zima.Ja osobiście nie mam śpiworka ale kołderkę,a na wierzch zawsze profilaktycznie ląduje kocyk. A co do tych porodów to naprawdę nie taki straszny diabeł jak go malują;)) Naprawdę my kobietki jesteśmy wytrzymałe,faceci nie mają się co znami równać:)) Także będzie dobrze;)) Wiem że łatwo mi mówić,ale sama też się bałam;) Naprawdę główka do góry,jak tylko dostaniecie maleństwo zaraz po porodzie na rączki to łzy się same pchają.I taka mała istotka wynagradza wszelki ból i wątpliwości;)) Ale się zrobiłam sentymentalna;)) Kellyss a możesz mi powiedzieć co należy zrobić by dostać to allowance benefit??Z góry dziękuję za odpowiedz:)) Dobranoc wszystkim:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja jestem zrozpaczona... bylam dzisiaj u fryzjera, pol roku przetrzymalam nie robiac balejagu... i koszmar! Poplakalam sie juz kilka razy, nie wiem co mam robic... Jutro pojade z rana z reklamacja... ale wiem, ze maja cala sobote zawalona... Bylam blondynka, a teraz wygladam siwo. Fryzjerka miala dobry pomysl, dac dwa kolory blad i zblizony do mojego naturalnego - ciemny braz - a dala prawie czarny - co wyglada naprawde zle... szaro - siwe, ech. Co ja mam zrobic? Chcialabym sie obudzic dzisiaj jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADZIARAIE , no wiec allowance benefit sa to pieniazki które daja tymczasowo... tzn. w momencie gdy czekasz na decyzje przyznania np. jak u mnie jobseeker benefit, czyli benefit dla bezrobotnych ale szukajacych pracy... No wiec ja poszłam na poczatek do social welfare, zapytalam o formularz do wypełnienia na jobseeker benefit, wypełniłam i tam zostawiłam ...(najlepiej jak sie zapiszesz tez do fax-u ---->dowód ze szukasz pracy)......w przyznaniu jobseekera biora pod uwage jeszcze rok 2006, ile tygodni przepracowalas...... ja przyjechałam do irlandii pod koniec 2006r i miałam przepracowanych tutaj tylko 5 tyg. no wiec powiedzieli ze jezeli pracowalam w polsce lub innym kraju to tez sie liczy...ja pracowałam we włoszech... powiedzieli ze ok i ze oni musza to wszystko sprawdzic, wzieli adres i reszte danych gdzie pracowalam we wloszech no i sprawdzaja.....do tej pory, juz 3 miesiace...... dobrze ze byla tam mila pani i powiedziala ze moge isc do health center i zapytac sie o allowance benefit (pieniazki na czas az oni podejma decyzje czy mi dac jobseekera czy nie) no i tam nastepny formularz itd... po tyg mialam juz pieniazki ... no to dobranoc...papa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ja wlasnie skonczylam imprezke urodzinowa (moja) kurcze juz 22 lata a tak szybko minely padam normalnie dzis od 6 na nogach : pichcenie :tort, bigos, schabowe, pieczen z grzybkami i wiele innych ale watro bylo imprezka udana malutka grzeczna byla szybko poszla spac bo o 9 wiec moglam troszke poszalec:) Pozdrawiam ide spaćku męzulek bierze warte nad emilka wiec cala noc moja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszka to Ty mlodziutka! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Tydzien temu skonczylam tyle samo +10 ;-) ... ech leca lata, leca... Ja jutro do fryzjera... powtorka z \"rozrywki\". Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Muszka - gratulacje i wszystkiego najlepszego! Ja to też raczej z tej dekady co Joanna! Joanna, życzę tym razem udanych zabiegów! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×