Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość harbatka-ziolowa
jo.asia.chyba chodzimy do tego samego mlodego ginekologa.tez nie bylam zadowolona z ostatnij wizyty.podczas wizyty(na szczescie nie lezalam na fotelu)odbieral telefony i mial olewatoski stosunek do wielu spraw.sam widok lekarza przyjmujacego, bez kitla, tylko w katanie - to juz samo mowi za siebie.a najlepsze jest to ze moja pierwsza wiyta byla u kobiety-bylam bardzo zadowolona, a przy drugiej przyjal mnie 35 letni lekarz, i to bylo w tej samej przychodni.sama zastanawiam sie na znalezieniu inego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
herbatka ziolowa, ja juz zmienilam ginekologa, nie zamierzam wiecej isc do tego mlokosa. ponoc najlepsza jest dr Perenc w medicusia, ale ja niestety moge tylko w weekendy bo daleko mieszkam, a w medicusie straszne terminy na weekendy..choc to o czyms swiadczy...udalo mi sie w EMC, tam przyjmuje lekarz i lekarka, z tego co czytalam o lekarzu to jakis docent z Wroclawia, wydaje sie bardziej doswiadczony od pani doktor, ale ja trafilam tylkko na nia, i moze byc, w porownaniu z tym mlodym... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamba88
wszystkiego dobrego w nowym roku chcialam sie zapytac czy ktoras z was wie gdzie zarejstrowac dziecko jak sie urodzi obecnie mieszkam w dublinie ale nie jestem pewna do jakiego urzedu mam sie zglosci z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Witam! Ja byłam dzisiaj w szkole rodzenia. Ta irlandzka organizacja mnie dobija! Na jedną godzinę zapisali ok 60 kobitek i babka nie mogła nas wszystkich upchać na sali:) W efekcie tatusiowie musieli czekać w recepcji, bo nie było miejsc.Później był dość fajny wykład z fizjoterapełtką i do tego momentu było ok. Potem przegonili nas na drugi koniec szpitala po to, aby pani dietetyczka rozdała nam ulotki i powiedziała,że jest małe opóźnienie, więc sobie same poczytamy:)To samo babka z socjala! Obiecali, że na następne zajęcia będą mniejsze grupy, bo dzielili wg. terminu porodu. Teraz były babki od kilku do nawet 38 tygodnia ciąży!Bezsens! To tyle wrażeń na dziś. Jaki macie zdanie na temat tych łóżeczek , o które pytałam? Przecież niektóre z was mają już doświadczenie:)Poradźcie coś. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc dziewczyny, strasznie przybita jestem dzisiaj, zanioslam zaswiadczenie do mapower office ze jestem w ciazy i oczywiscie nie spotkalam sie z milym przyjeciem..zamiast congratulation uslyszalam "what?!!" i wogole ciezko bylo paniom zrozumiec ze skoro jestem w ciazy to sie musze oszczedzac zwlaszcza ze mam lozysko nisko polozone!! krecily nosem ze mam spotkanie z polozna a potem z lekarzem w Coomb gdzie mam przydzial na rodzenie...generalnie bardzo mi przykro jest, bo jakos sie tak poczulam jakbym jakas zbrodnie popelnila, ze zaszlam w ciaze.. Wychodzi na to ze irole sie moga rozmnazac jak kroliczki a przyjezdni maja na nich robic...strasznie mi smutno...i pewnie bedzie jeszcze smutniej, bo panie powiedzialy ze powiadomia tego glownego menagera, czyli jakby dyrektora szpitala i zabrzmialo to dosyc zlowieszczo..i pomyslec, ze pracuje w sluzbie zdrowia, gdzie sprawy zdrowia i ludzkiego traktowania powinny byc na pierwszym miejscu...nie wiem co o tym sadzic, jak myslicie, co moga zrobic? pozdowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
Wtajcie kobietki. jestem na tym forum od niedawna ale przesledzilam wszystko. ja mam podobna sytuacje w pracy. zamiast lzejszej pracy zaproponowali mi ...nocki.no i co mam zrobic? mam do wyboru; siedziec w domu i nie miec niec, tylko czekac az "cos"lzejszego dla mnie sie trafi, albo po prostu sie zgodzic. ja tez wiele spraw nie rozumiem.jak chodzi o iroli to nie ma sprawy i problemu, ale jak chodzi o polki...to problem jest. Jo.asia- zawsze jest wyjscie z sytuacji.poczekaj co ci zaproponuja.jezeli masz oplacone skladki PRSI, tyle ile potrzeba, to pojdziesz na zwolnienie lekarskie.a jak z jakis przyczyn cie zwolnia to pamietaj jest solicitors.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia nie denerwuj sie niczym. Muszą powiadomic managera żeby szykował ci zastepstwo na maternity leave. Nie przejmuj się w ciąży jestes nie do tknięcia. Z drugiej strony dziwię sie że tak zareagowały. Pewnie zazdroszczą..hihi... Dzisiaj byłam w pracy bardzo długo a potem jeszcze na pogrzebie. Irlandzkie pogrzeby...najpierw szukałam kościoła, aż w końcu zobaczyłam kondukt pogrzebowy. No to zaparkowałam i się dołączyłam. Kondukt doszedł do kościoła i zaczęła sie a la msza 10-15 minut może to trwało a na koniec ksiądz zaprosił wszystkich w imieniu rodziny do pubu i zapowiedział kremacje na nastepny dzien. Dodam ze msza zaczynała sie o 19. Potem ustawiły sie dwie kolejki ludzi i jedni sciskali dłonie rodziny a drudzy wpisywali sie do ksiegi kondolecyjnej a potem zmiana. Ogólnie było ze trzysta osób...No a po mszy musiałam sie doczłapac do samochodu na drugim koncu miasteczka. Z pubowej atmosfery zrezygnowałam z pełna świadomością.. Teraz w domciu nadrabiam kafeteryjne zaległości...Trzymajcie sie ciepło kobietki i cos napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie wszystko Ok, przyjechal moj tata i mam troche mniej czasu na siedzenie przed kompem... Wlasciwie to dobrze, bo siedziec nie zabardzo moge przez te moje biedne obolale zebra. Cierpie na straszna bezsennosc ( 11-1am - przewracam sie z boku na bok, pozniej schodze do kuchni na goraca czekolade... a pozniej prasuje do 3:30 rano... niezle co?) Ostatnio porralam wszystkie ubranka, kocyki... ktore kupilam, dostalam od znajomych... - bede miala co robic w nocy... Uwielbiam prasowac! Bylam u mojej GP - GIN i dala mi zwolnienie na 2 tyg... Dzisiaj jade na scan do Rotundy... To juz 32 tyg :-) Pozdrawiam Was wszystkie bardzo cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jeszcze 2w1... U mnie to juz 38 tydz :) I nie moge sie juzdoczekac kiedy urodze :) Joanna-ie Ja tez nie spie po nocach, tylko sie krzatam po domu... Czesty gosc w toalecie ze mnie...hihihi tez lubie prasowac ale o 3 w nocy !!!!!!!! hihihihihihi Miłego dzionka kobietki !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
ale wam kobietki zazdroszcze tych 30-tu paru tyg.ja juz sama nie moge sie doczekac kiedy to bedzie. dzis siedze w domu i czekam na znak z mojej firmy.na razie cisza... pewnie na takim wolnym bezplatnym posiedze do koncz tyg. :( Milego popoludnia i 3majcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
Czesc dziewczyny, dzieki za wsparcie..poki co mapower office wciaz milczy..a mieli sprawdzic ile urlopu mi przysluguje w zwiazku z tym ze bede brala maternity leave, bo normalnie na pol roku pracy przysluguje mi 3tygodnie kalendarzowe (niestety bank holiday i inne wolne dni w to wchodza)..ale nie wiem ile przysluguje mi skoro che isc w maju na maternity..wiecie moze jak to jest? chcialam wziac ten urlop tuz przed maternity, ale i tak pewnie zwierzchnicy beda krecic nosem..Jeszcze czeka mnie rozmowa z moja zwierzchniczka z ktora pracuje, ktora generalnie decyduje kto kiedy z nizszych pracownikow z nia pracujacych moze isc na urlop zeby wszyscy nie poszli w tym samym czasie..no i juz uslyszlam, ze nie bedzie zachwycona nowina o mojej ciazy...coz pracuje z wyksztalconymi, cywilizowanymi ludzmi w cywilizowanym kraju...tylko, ze ich zachowanie swiadczy o czyms innym..smutne herbatka-ziolowa, lekarz moze Ci wystawic zasiwdczenie ze nie mozesz pracowac w nocy ani ponad sily, to jest zgodne z prawem, i pracodawca musi to respektowac i albo znalezc ci odpowiednie zajecie, albo jestes w domu na tzw safe leave za ktore pracodawca ma ci placic..poprzegladaj ustawy irlandzkie na ten temat. ja tez czekam kiedy dzidzius bedzie wiekszy, nie moge sie doczekac kiedy poczuje jak kopie...choc pewnie az mi bedzie uszami wychodzilo to kopanie, bo te maluchy ponoc daja niezle w kosc jesli chodzi o kopanie, ale co tam, juz sie nie moge doszekac...poki co to dopiero 14tydz.. buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Czy wiecie może czy jak moja córa ma skazę białkowa to lekarz gp może przepisać mleko na receptę ??? teraz moja mała pije NUTRAMIGEN on jest tylko w aptece i jest trochę drogi bo 13 euro za 400g , a to starcza na 3 dni . Nie żebym jej żałowała pieniędzy ale pomyślałam że może na receptę będzie taniej, tym bardziej ze mamy medical card .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc kobietki. supervisor zadzwonil dzis do mnie i zaproponowal mi prace: od pon-pt od godz 18:30-20:30 w dublin 6 i kolejna prace we wtorki i w piatki 9:00-11:00 w dublin 4.dojazdy na wlasna kieszen i w sumie 14 godz tyg.niezle co? a jak ktos pojdzie na urlop to jakies 3 nocki.szok i jak czlowiek moze tu normalnie zyc i sie nie denerwowac? a jo.asia o tym safe leave szukalam ale nic o moim przypadku nie znalazlam. :( :( :( dobra kobietki, nie bede zanudzac. dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
Czesc dziewczyny, dzis troszke lepiej:) pogadalam z moja zwierzchniczka i byla szczerze mila, powiedziala, ze jak ja jestem happy to ona tez jest delighted :) zobaczymy co manpower wymysli... happymama- sprobuj z tym GP, bo ja wiem, ze tutaj sie nawet specjalny chleb pisze na recepte, wiec wydaje mi sie ze i nutramigen..a co do platnosci, to jakos to tak bylo, ze oni nie placa wiecej niz chyba 85E na miesiac( nie jestem pewna tej kwoty, moze sie zmienila), a powyzej maja za darmo leki..sprobowac warto :) herbatka-ziolowa ja znalazlam ten safe leave jak przeszukiwalam stronki z ustawami, a zaczelam od maternity leave w irlandii i tam czesto byly rozne kolejne odnosniki do klikniecia...generalnie troche czytania jest...poszukam maila ktory dostalam od takiej organizacji ktora sie chyba zajmuje prawami kobie czy cos w tym stylu, mozna im wyslac zapytanie i odpisuja lub oddzwonia.. poszukam to wkleje tu link, moze sie komus przyda buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
Herbatka, oto link i wiekszosc maila ktory od nich dostalam, hope ze sie przyda, pozdrawiam www.citizensinformation.ie The Maternity Protection Acts 1994 & 2004 contain provisions for Health & Safety Leave for pregnant employees. Employers cannot require a pregnant employee to perform nightwork if a doctor certifies that it poses a risk to the health & safety of the employee. If the employer cannot facilitate the employee by offering alternative work the employee is entitled be granted Health & Safety leave. For further information on Health & Safety Leave and definition as to "night work" you should contact the Health and Safety Authority. I have provided contact details below. In the event that you are granted Health & Safety leave on grounds of your pregnancy it may be possible for you to claim Health & Safety Benefit. This is a payment from the Department of Social & Family Affairs for employed women who are pregnant or breastfeeding and are granted health & safety leave from there employers. For further information on Health & Safety Benefit please see the link below. http://www.citizensinformation.ie/categories/social-welfare/social-welfare-payments/social-welfare-payments-to-families-and-children/health_safety_benefit/?searchterm=health%20&%20safety%20leave The Metropolitan Building James Joyce Street Dublin 1 Tel:+353 1 614 7000 Locall:1890 28 93 89 Fax:+353 1 614 7020 Homepage:http://www.hsa.ie Email:wcu@hsa.ie If you require any further information, please do not hesitate to contact me or my colleagues at the Citizens Information Phone Service by e-mail, text to 087 9788300 or at Lo-call 1890 777 121. Our office hours are 9am to 9pm Monday to Friday.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
Jo.asia jestes super babka.Dzieki ci bardzo. ja gdzie indziej szukalam...poszperam i zobaczymy. jeszcze raz dziekuje. mam jeszcze inne pytanie. skad mam wiedziec ,gdzie ja mam swojego GP? czy moze byc to lekarz wybrany przez ze mnie, czy z gory ustalone to nim jest? czy lekarz polski tez moze byc? zawsze korzystalam z uslug pl lekarzy, wiec teraz sie zastanawiam kto nim bedzie jak dziecko urodze i kto bedzie sie nim zajmowal. Pozdarowionka babeczki :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia1
Czesc Dziewczyny, herbarka-ziolowa, jesli chodzi o GP to ja sama jeszcze nie mam swojego...musze sie rozgladnac..raczej nie bede patrzyla czy to Polak czy nie , ale zeby byl w Naas, tam gdzie mam" staly" adres i gdzie wroce jak juz wezme ten maternity..Rodzinny zajmuje sie nie tylko doroslymi ale tez malymi. Moze to byc Polak o ile ma tutaj uprawnienia jak GP, jest zarejestrowany w Irlandzkiej Izbie lekarskiej..jak poszukasz w internecie pod haslem polski lekarz w irlandii to na pewno znajdziesz, tylko musisz sie dopytac czy ma te uprawnienia.. ale co sie wypelnia i jak to wyglada to pojecia nie mam...ale wybrac mozesz sama, tak jak w Polsce :) happymama, i jak ? dalo sie na recepte? oki, koncze, bo mam chwilke przerwy w pracy i ide do manpower sie dowiedziec ile tego urlopu mi w koncu przysluguje przed maternity... buzka ps ale mnie zgaga pali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
Jo.asia dzieki za odpowiedz, a na zgage dobrze jest pic imbir.mnie osobiscie pomaga woda z cytryna. no i jak z tym Twoim urlopem? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc mamuski herbatka, poszlam wczoraj do manpower, nie bylo tej wstretnej baby, tylko taka panienka co z nia pracuje, takie cieple kluchy i co wogole nigdy nic nie wie, a jak informowalam ze jestemw ciazy tamta druga to ta byla ciezko przerazona sytuacja...no comments...w kazdym razie wczoraj byla tez zwierzchniczka obu bab, co wiecej byla mila, nawet pogratulowala...moze pierwszy szok o mojej ciazy juz minal..w kazdym razie moge wziac caly urlop czyli 3 tygodnie...czyli teraz musze sie tylko z moim teamem dogadac, bo juz slyszlam, ze nie mozna wziac 3 tyg na raz...okaze sie dzisiaj, bo nasza zwierzchniczka robi nam zebranie zeby ustalic co kto i kiedy...hope nie bedzie problemu z moim wypadem do Dublina na spotkanie z polozna a potem z lekarzem..juz sie nie moge doczekac tego maternity i ketdy znow bede mogla mieszkac z moim misiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
a co do zgagi, to ja nie bardzo imbir...kupilam sobie na poczatku ciazy taki imbir kandyzowany i skonczylo sie na " tamnczacy z kiblami" ;) ginekolog w Polsce poradzila mi migdaly, ktore nosze sobie w kieszone w pracy i pogryzam, ale ilez tych mogdalow mozna zjesc :D co do wody z cytryna, to raczej na razie nie, bo odrzucilo mnie w ciazy od mojej ulubionej herbatki z cytryna...za to bardzo mi smakuje rumiankowa z jablkiem, albo z mieta...albo cytrynowy ealgray( zglupialam, jak sie to pisze?:D) z mlekiem...a ostatnio zasmakowala mi kawa zbozowa z mlekiem..ot takie ciazowe smaczki :D kumpela mi radzila pic duzo wody niegazowanej, bo to rzociencza sok zoaladkowy, ale mnie jakie zimna woda nie podchodzi w zimie...a tu u mnie w Letterkenny mrozy! szkoda ze nie ma sniegu :( koncze ide sobie herbatke z mlekiem zrobic, albo dwie :) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
hallo kobietki. jo.asia mi tez ostatnio posmakowala kawa zbozowa z mlekim.herbaty owocowe i zielone... brrrrr chyba sie je przepilam.na sama mysl juz mnie mdli.woda niegazowana jest wskazana, ale ja musze ja zakwasic, bo ciagle cos mi sie chce kwasnego. jo.asia zastanawiam mnie jeszcze jedna sprawa. chodzi mi o ten urlop o ktorym ty piszesz.czy jest to tzw chorobowe przed maternity? pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
herbatka, ten urlop o ktorym ja pisze to tzw annual leave, czyli normalny urlop wypoczynkowy. Ja tutaj jestem na polrocznym kontrakcie od stycznia do lipca i w ciagu tego pol roku przysluguje mi 3 tygodnie kalendarzowe urlopu, nawet jesli ide na maternity. nie wiem jak to jest jak ktos jest na jakims innym kontrakcie niz fix term..generalnie w Irlandii jest tak, ze jesli kontrakt Ci wygasa w czasie ciazy to po prostu wygasa, a nie tak jak w Polsce, ze nie mozna zakonczyc kontraktu z kobieta ciezarna...czyli ja po prostu juz nie wroce do Letterkeny po maternity :) co do kwasnych rzecy to mnie jakos nie ciagnie :D na poczatku ciazy najadlam sie raz mandarynek, bo mialam ochote i na tym sie skonczylo :D potem moglam tylko slodkie, oslodzona herbatka, kakao, jakies napoje mleczne, albo mleko itp dodam ze przed ciaza to ja wszystko nieslodzone pilam :D no ale teraz powoli wracam do nieoslodzonych, ale jeszcze moja ukochana herbatka z cytryna nie wrocila do lask :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jo.asia ... polecam mleczko na zgage.. pije cala ciaze i mi pomaga... do tego jesc czesto w małych ilosciach i odczekac koło 2 godz po jedzonku zanim sie pojdzie do łózka...aha i spac z wysoko uniesiona głowa... Ja spie juz prawie w pozycji siedzacej :) I mam pytanko z innej beczki: JAK PRZYSPIESZYC PORÓD ??? Jutro zaczynam 39 tydz... Mały wazy chyba juz 4 kg... Jak dotrzymam do konca to bedzie ponad a jak przenosze to nawet nie chce myslec...:( 2 tygodnie temu w szpitalu powiedzieli ze moge juz spokojnie rodzic, mały zdrowy no i nie jest juz taki mały... Nie chce zeby mi robili cesarke .. bo jak jeszcze posiedzi w brzucholu i urosnie to chyba beda musieli robic... Bo cos mi juz o tym wspominali... A ja tak chce rodzic siłami natury :) HELP !!!! Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kellys podobno seks pobudza macice do skurczy w ostatnim tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Kellyss - ja też słyszałam, że sex przyspiesza, choć teraz to pewnie średnio masz ochotę:) Możesz też szybko chodzić po schodach górę i w dół.Ale przecież masz jeszcze czas do terminu. Może mały ma powody, żeby się nie spieszyć ( np. czeka aż będzie cieplej:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam moje kochane mamusie !!!!!! Wiem ze powinnam byc cierpliwa i poczekac az maluszek zdecyduje kiedy chce wyjsc... Ja po prostu jestem juz strasznie zmeczona a poza tym przeraża mnie ta waga mojego malenstwa... Seksik niestety na mnie nie działa, łazenie po schodach tez nie:( No nic... pozostaje czekac..:) Aha... słyszałam ze przy pełni rodzi sie najwiecej dzieciaczków... Jutro ma być pełnia... Wiec trzymajcie kciuki... moze sie samo cos ruszy..:) Buziaki i miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc kobietki. wiecie ze to prawda,z e w pelni rodzi sie najwiecej dzieci.moi irlandccy znajomi juz czekali na porod od 2-och tyg i nic, az dzis nad ranem wkoncu urodzila synka.chyba jest prawda ze pelnia ma cos w sobie :).takze kellysss... kto wie... moze ty bedziesz nastepna :). trzymam kciuki :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza3003
Witam przyszle mamy. Mam pytanko czy ktoras z was kupowala rzeczy dla malucha w polnocnej irl.? Ja jestem dopiero w 17-stym tyg. ale powoli z mezem chcemy rozpoczac zakupy,bo to nasza pierwsza pociecha i nie mamy nic a ceny w dublinie sa bardzo wysokie ceny? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma irlandka jezdzila na North po wszystkie rzeczy dla dziecka (wozek, mebelki, ubranka...) - mowila, ze naprawde sie oplaca - kupowala wszystko w Mamas & Papas. Musze zapytac dokladniej w jakiej miejscowosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×