Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość mała--21
annya GRATULACJE!!! ale masz fajnie:) możesz już przytulić swoje maleństwo:) ja mam jeszcze 2 dni, ale i tak pewnie urodzę po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
annya-serdeczne gratulacje:) super ze juz masz maluszka ze soba:):):) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
annya, gratulacje, sliczne imie wybralas dla malej :) aniania, trzymaj sie dzielnie! co by mialo byc dasz rade, bo jestes silna babka z tego co pisalas wczesniej o swojej przeszlosci....niejedna kobieta po takich przezyciach psychicznie by sie nie pozbierala. moj Misiek tez nie aniol i do idealu mu daleko, wierz mi. teraz jest dobrze, ale ile sie przez niego nadenerwowalam i naplakalam to moje...dalam szanse, ktoras z kolei zreszta, i na razie nie zaluje i mam nadzieje ze nie bede zalowala, ale pewne wspomnienia zostaja w pamieci, wiec pewnie jeszcze dluzo wody uplynie nim zupelnie wyblakna, ale to wszystko zalezy teraz od niego. Na razie widze, ze pracuje nad soba, ze sie zmienia na lepsze, jest dobrze..obym tego w zla godzine nie napisala... w kazdym razie czasem warto dac szanse nawet wbrew zdrowemu rozsadkowi i radom przyjaciol, a czasem nie warto... herbatka, pewnie ze mozesz zatrzymac mojego maila..a co do wiedzy, to coz mi po niej teraz, ze wiem tyle o oknflikcie serologiocznym jak nie udalo mi sie go uniknac...a poza tym czasem nadmiar wiedzy bywa szkodliwy, za duzo sie wie, to zbyt wiele sie czlowiek denerwuje... ja przytylam juz 20kg, nie tylko brzuszek urosl, cyce mam jak...generalnie przy moim niskim wzroscie wygladam jak "mleczarnia" :D moj Misiek jest zachwycony, ale moze tylko popatrzec, bo jakos w ciazy te moje piersi sa nadwrazliwe..i sa glownym tematem naszych zartow, i glownym tematem rozmow Miska z brzuszkiem, co na naszego maluszka czeka jak sie urodzi :D faceci naprawde bywaja zabawni, do dzis ciezko mi zrozumiec co ich te biusty tak kreca... ja generalnie nie jestem obecnie nimi zachwycona :D Zwlaszcza, ze wielkosc nie ma wplywu na karmienie. Brodawki moga miec wplyw, jak sa wklesle albo plaskie to moze byc problem i trezba je " wyciagnac " przed karmieniem. poza tym to zaczynaja mi sie robic rozstepy w dole brzucha...a myslalam, ze jak bede sie systemetycznie smarowala tymi roznymi smarowidlami dla ciezarnych to uda mi sie ich uniknac...ale niestety, zaczynaja sie to z dnia na dzien wiecej, koszmar... no to milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
annya- wielkie gratulacje z narodzin coreczki. Wichurka - ja mieszkam w dublinie. naprawde byla burza az byla w szoku. popadalo, pogrzmialo, poblyskalo sie i wszystko ucichlo. aniania*** - nigdzie w zwiazku nie jest idealnie. na pewno sie stresuje ; to nowe miejsce zamieszkania, brak pracy-sama pisalas ze jezdziliscie od belfastu po dublin i nic sie nie dzieje.wiec wiesz, wszystko ma swoje plusy i minusy. glowa do gory. bedzie dobrze. trzymajcie pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. annya gratuluje malutkiej.Teraz tylko odpoczywaj ile sie da i pisz wszystko. Chciala bym zaczac porod jak ty.Czasami sobie mysle jak to sie zacznie.Chyba bardziej zeby mojego postresowac troche :) Moja data to 25/26 czerwiec ale lekarze twerdza,ze bedzie wczesniej. Moja malutka chyba jest innego zdania,bo sie nigdzie nie spieszy. Ja osobiscie duzo nie przytylam.Przed ciaza wazylam 65 kg a teraz 71kg tylko,ze na poczatku ciazy z powodu odwodnienia schudlam 7kg i to mi chyba pomoglo nie przytyc az tyle.Ale teraz powoli zauwazam male faldki,bo od 3 tyg.jestem na zwolnieniu i malo ruchu mam a przez cala ciaze uparcie chodzilam do pracy i chyba to uratowalo moja wage.Ale zobaczymy po porodzie co mi tam po boczkach zostanie :) Co do laktatora to mysle nad medela ale sa drogie i nie wiem jak mi z tym karmieniem pojdzie,wiec chyba poczekam az urodze i wtedy zobaczymy. Sterylizator kupilam aventu do mikrofali,bo lekki poreczny i rekomendowany.Zawsze go mozna gdzies ze soba zabrac,bo elektryczne to duze sa.Jeszcze byl cena byla obnizona w bootsie,wiec warto bylo.Podgrzewacza nie kupujemy,bo przeciez mozna podgrzac mleczko w kubku z ciepla woda.A u nas juz cale mieszkanko zawalone rzeczami dla malej a co dopiero ja zabawki za jakis czas dojda itp. Pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doroti10
Czesc Dziewczyny! annya... GRATULUJE narozin małej Księżniczki, śliczne imię wybraliście :)!! aniania** facetami się nie przejmuj, oni już czasem tacy są... robią coś krzywdząc bliską mu osobę nie zastanawiając się nad tym że to naprawdę boli!! Pewnie to przez stres, dzidzia w drodze, brak pracy, przeprowadzka dla faceta to za dużo raz....to przecież my jesteśmy silniejsze psychicznie... i jak to mój Misio powiedział ....dlatego to my jesteśmy stworzone do porodów, bo faceci chyba nie daliby sobie rady z tymi wszystkimi problemami!! Głowa do góry na pewno będzie lepiej!!! Ja przytyłam jak na razie 11 kg a do planowego rozwiązania zostało mi jeszcze 4 tyg. Obym już zbyt dużo nie przytyła, bo już czuję się jak Hipcio :), a cycorki to mi tak urosły że patrzeć nie mogę,tylko mój zadowolony i ma nadzieję że takie zostaną ;)!! Z laktatorem też na razie się wstrzymuję zobaczę jak pójdzie mi karmienie ;) Herbatka ma rację...burza była, też byłam w szoku...oby taka pogoda już została, no niby w tym roku Irlandia i Anglia nastawiają się na susze i upalne lato! może im się to spełni!! Pozdrawiam was wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi rozstępy powychodziły w ciągu ostatniego tyg i to takie że brzuch wygląda tragicznie, smarowałam od samego początka a się nie uchroniłam. Przytyłam również w ostatnim okresie tak to utrzymy wałam wage +7-8 kg. Teraz dobiłam do 13. I oby na tym się skończyło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Jest 6 rano a ja od 3-ciej juz na nogach.Dostalam silnych bolow w pobrzuszu,do tego mala zrobila sie bardzo aktywna,wiec juz myslalm,ze to moze czas.Zrobilam sobie herbatke,zjadlam cos zeby wziasc tabletke, poczytalam i nic.Zasnac juz mi sie nie udalo.Falszywy alarm.Bole troche ustapily i zaczynamy kolejny dzien.Oby wiecej takich nocek nie bylo. Milych snow. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza3003 no to wstalas o godz o ktorej ja poszlam spac a teraz ja już na chodzie jestem, tyle że ja żadnych bóli nie mam, oprócz bólu głowy po przepłakanym ostatnim wieczorze i parszywym humorze...:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki,dziekuje za wiele slow pocieszenia:) humorek mi sie poprawil. Annya Gratulacje!!!! Moge Wam goraco polecic laktator Medela,uzywalam go poprzednim razem (niestety komus oddalam) i jesli wszystko dobrze sie skonczy to napewno kupie,bez wzgledu na cene,ha,ha,bo wiem jaki koszmar mialam przy recznym odciaganiu,a medela jest wrecz rewelacyjna,no i bezbolesna,co jest istotne w pierwszych tygodniach,gdy jest za duzo pokarmu i bardzo czesto sutki sa poranione. Wichurka,z tymi rozstepami juz tak niestety jest,jesli jest za malo kolagenu,to chocbys cala drogerie wsmarowywala to i tak sie zrobia,ja mam brzuch jakby po mnie traktor przejechal,zupelnie nic nie pomoglo,wlasnie w zeszlym miesiacu mialam robic sobie plastyke...no ale wyszlo inaczej:) i musze sie wstrzymac kilka miesiecy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza,to byla zdobyczna,jakis stary model,ale one wszystkie dzialaja w ten sam sposob,tj,niemal zgodnie z natura i delikatnie odsysaja nadmiar pokarmu,wiec kanaliki sie nie blokuja.Mozna sobie pozwolic na chwile relaksu z kolorowa gazetka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
Czesc Babeczki :) ja moze dzie porusze inny temat. chodzi mi o to czy po wykorzystaniu platnego maternity, przysluguje urlop ? kiedys gdzies wyczytalam o tym, ale juz nie pamietam gzdie to bylo. jezeli ktoras z Was zna sie lub miala z tym do czynienia prosze o odpowiedz. milego dnia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
herbatka - należy Ci się jeszcze chyba 16 tygodni bezpłatnego ( nie pamiętam czy pracodawca nie musi się zgodzić) ale musisz wcześniej wnioskować. Szczegóły są na pewno na Citizen information.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc dziewczyny, herbatka, rzeczywiscie po platnym przyslyguje bezplatny maternity, i to Ty decydujesz czy go bierzesz a nie pracodawca. Musisz go tylko o tym poinformowac, chyba minimum 2 tyg wczesniej. A poza tym normalnie przysluguje Ci urlop, gdyz maciezynski jest liczony jako czas pracy. Wszystkie dokladne informacje sa na citizen information. A teraz z innej beczki. Macie dziewczyny jakas liste co wziac do szpitala, zwlaszcza dla maluszka, ile tych kaftanikow, spioszkow itp Musze sie w koncu zaczac pakowac zeby nie bylo ze trezba jechac a torba jeszcze nie spakowana... A moze gdzies mozna znalezc taka liste? milej niedzieli mimo tej pokreconej pogody irlandzkiej...chcielismy pojechac gdzies nad morze, zrobic sobie grilla na lonie natury, a tu oczywiscie sie zachmurzylo, ochlodzilo itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Co do maciezynskiego,to wszystko co ci trzeba jest w tym linku http://www.citizensinformation.ie/categories/employment/employment-rights-and-conditions/leave-and-holidays/urlop-macierzynski?set_language=pl do tego jest jeszcze dotatkowe wolne zwane parental leave. http://www.citizensinformation.ie/categories/employment/employment-rights-and-conditions/leave-and-holidays/parental_leave Co do listy do szpitala,to ja zapakowalam wszystkiego po troche.Nie za duzo,bo jest cieplo ale nic nie brakuje.Sporo sie naszukalam w necie,bo kazdy mowi co innego,bo kazdy szpital jest inny .Na poprzednich stonkach bedzie troche o tym,bo juz sie chyba wczesniej sama dziewczyn pytalam.Cofnij sie moze max dwa miesiace. Ja juz ostanie pytanko o ten nieszczesny laktator mam.Czy warto kupic mini czy zaiwestowac wiecej w wiekszy? Acha udalo mi sie kupic tutaj witaminke D3 bez recepty,bo w polsce po staraniach mojej rodzinki nie udalo sie dostac recepty od pediatry a tu jest w aptekach i to bez recepty.Koszuje miedzy €8-€10.Znalazlam tylko dwa rodzaje. Pozdrawiam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
zuza, ale w Polsce mozna kupic vit D dla dzieci bez recepty. Tak samo vit K. nazywaja sie vitaD i odpowiednio VitaK. Sa bez recepty gdyz sa tak przygotowane zeby nie dac przypadkiem dziecku za duzo tzn kazda dawka kropelek w osobnej zelowej oslone, po prostu wyciskasz. I do tego nie traca waznosci szybja tak jak kropelki w butelce. Jedno opakowanie jest na miesiac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc Kobietki. No i prawie po niedzieli. troche popadalo ale i tak czynnie go spedzilam, dotleniajac NAS w gorach wiclow. :) Dzieki za informacje i linki- to akurat wiem ze po normalnym platnym maternity moge wziasc kilka tyg bezplatnego maternity. Moze zle napisalam, ale dokladnie chodzi mi o to, ze bedac na maternity platnym - to czy jest tak samo jakbym pracowala i przysluguje mi za te pol roku 2 tyg urlopu platnego? czyli jednym slowem maternity nie wyklucza mnie z urlopu, tak? i czy po zakonczeniu maternity platnego moge napisac podanie o urlop platny za ten okres? mam nadzieje ze mnie zrozumiecie :) Jo.asia ja zabieram niewiele rzeczy dla maluszka tak po 2 kaftaniki, spioszki, 3 body, 2 czapeczki, plyn do kapieli, recznik dla maluszka, pieluszki, krem do pupki, niedrapki, rozek, kocyk. a jak okaze sie ,ze musimy zostac dluzej to i tak tatus dziecka moze dowiezc ubranka. moim zdaniem nie ma sensu duzo zabierac, bo i drugi bagaz to wyprawka dla siebie, prawda? nawet kiedys Kellysss pisala, ze nie ma sensu brac duzo rzeczy. zuza3030 - ja z kolei na temat laktatorow to nic nie moge powiedziec. to wszystko sie okaze ile tego pokarmu trzeba bedzie odciagac i czy wogole. dlatego ja jeszcze sie wstrzymuje od zakupu. moze zle robie, ale kazdy robi jak uwaza :) dobra uciekam, musze nas posilic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
herbatka - tak, możesz się starać o urlop, bo maternity jest okresem składkowym Co do wyprawki, to ja miałam tylko po 2 body, 2 pajace, skarpetki, niedrapki, sweterek, kaftanik i półśpioszki. No i okazało się to za mało, bo mała mi na początku strasznie ulewała, nawet kilka razy dziennie i musiałam ją często przebierać, a nie pomyślałam o śliniaczku :), raz mnie zaskoczyła kupką podczas przewijania i całe ubranko ( łącznie z kocykiem)do wymiany. No i okazało się , że będę w szpitalu dłużej niż się spodziewałam. Więc teraz wzięłabym więcej rzeczy. Pewnie , że zawsze można dowieźć, le jak Ci zabraknie w środku nocy.... A poza tym te dziecięce ciuszki to na prawdę nie zajmują wiele miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
annya - faktycznie masz racje z tymi kupkami i ulewaniem. chyba dopakuje jeszcze jakies ubranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny b.dawno mnie nie było,ale czasu brak na wszystko.Moja Natalka zaczęła już raczkować więc oczy do okoła głowy;) Annya moje gratulacje;) Dziewczyny mam do sprzedania: - wózek 3in1 firmy coneco kolor czarno zielony-bardzo funkcjonalny-cena 180e plus waniennka gratis. -kojec -20e -bujane krzesło z miękkimi poduchami-70e Jeśli któraś jest zainteresowana mój tel 0879632712 mieszkam w Clane co.kildare-35km od Dublina mój e-mail madziara-ie@o2.pl mogę przesłać zdjęcia.Wózek naprawdę b.fajny i w b.dobrym stanie. Gondola była używana do 3m-ca.Na każdą część jest pokrowiec,torba+folia przeciwdeszczowa+parasolka. jeśli jesteście zainteresowane zapraszam miłego dnia życzę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc dziewczyny, my wlasnie po kolejnej kontroli w Coombie, wszystko ok :) wiec maly moze jeszcze troszke urosnac w brzuszku :) I to jest wlasnie problem z ubrankami, ze tak naprawde nie wiadomo jaki bobas bedzie duzy jak sie urodzi. Kupilismy pare sztuk mniejszych ciuszkow, bo wiedzielismy ze moze bedzie trzeaba rodzic wczesniej, no i mysle, ze juz zostanie porod w 39tc, bo nic sie nie dzieje z malym..W kazdym razie ja spakowalam zestaw mniejszych i wiekszych ciuszkow, a czy wystarczy to sie zobaczy. Zapakowalam pare pieluszek flanelowych, mysle, ze beda bardziej poreczne przy karmieniu i ulewaniu. A czy oni sie tutaj kaza golic do porodu? Bo ciezko bedzie :D chyba ze jakos do lustra :D A macie jakis sposob na bol bioder? w nocy czasem ciezko sie ulozyc, tak bok na ktorym leze boli, pewnie od ciezaru, ale przekrecanie sie z boku na bok to prawdziwe przedsiewziecie :D Za to jak chodze boli mnie w pachwinach jakbym caly dzien po turecku siedziala i mi sie wewnetrzne partie ud naciagnely...chyba odnajde moja wielka pilke, bo gdzies sie zapodziala po przeprowadzce... Zabieram sie za mielone, bo ten moj maly pedraczek pewnie bedzie niedlugo dopominal sie jesc zeby miec sile na dalsze krecenie sie:D tak maly lobuz walna dzis w glowice usg, ze az obraz zniknal :D milego pololudnia. Dajcie znac czy macie jekis sposoby na te biodra, moze mowili cos na szkole rodzenia o tym, ja niestety nie chodzilam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejusia... Dziewczeta czy ktoras z Was rodzila w Kilkenny? u mnie to 35tydz ale mam problemy przy koncowce - zatrucie ciazowe, opuchlizna bialkomocz cisnionko etc...bylam juz z wizyta w szpitalu 2tyg temu gdzie podali medyki na rozwiniecie plucek u corci... Co do roztepow jak narazie nie mam ani jednego od 10tc sie smarowalam, ale troszke mnie przestraszylyscie, ze moga pojawic sie w ostatnich tyg, brzunia nie mam za duzego jak na 8mc... i +12kg Pozdrawiam serdecznie! ktora ze mna nastepna do rozpakowania? a tak poza tym mieszkam w Carlow... jesli Wam nie przeszkadza to bede Was podczytywac :) i moze cosik skrobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
jo.asia - boleć to Cię będzie tak czy siak, to tak żebyś wiedziała, że jesteś w ciąży :) Ja pod koniec ciąży nie mogłam się w nocy przewrócić na drugi bok, a bolało tak, że czasami mój mąż musiał mnie przewracać, bo ja nie miałam siły. Pomogło trochę jak spałam z poduszką między kolanami. Jak chciałam się przekręcić, to podnosiłam najpierw oba kolana ( tak by poduszki nie wypuścić) , przewracałam je na drugą stronę i dopiero potem całą resztę ciała. Tak poradziła fizjo w szkole i nie powiem, było lepiej. Musisz się oszczędzać i dużo odpoczywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Titowa:-) Ja będę rodzić w Kilkenny... ale dopiero za 7 miesięcy... Mam jednak parę znajomych co już rodziły i mówią że nie jest źle. Opieka jest podobno dobra i fachowa... czasami tylko jak jest duży ruch mogą być problemy z lekarzem, ale do poważniejszych przypadków zawsze przychodzi. Wydaje mi się że jest 3 czy 4 ginekologów połozników i oni pracuja na zmianę. Wszystkie położne są fajne poza jedną która jest podobno strasznie sukowata i bezwzgledna. Mam nadzieje że nie trafisz na jej dyżur. Zobaczysz że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Cos mi sie wydaje,ze wichurka juz ma swoje malenstwo.Mam nadzieje,ze jej dobrze poszlo. Ja rozstepow nie mam prawie wogole.Troche na piersiatkach ale malo widoczne porownujac do wielkosci moich sutkow :). Na poczatku uzywalam specjalnego srodka na rozstepy ale jak mi sie pojawily,to stwierdzilam,ze szkoda marnowac kase i zaczelam uzywac zwyklej oliwki dwa razy dziennie.Dobrze sie nawilzam i nic od tego czasu sie nie pojawilo a i koszty sie zmiejszyly.I choc wiem,ze moga sie jeszcze pojawic,to wierze ,ze moze nie,bo zostalo mi 9 dni do terminu. Moja mala chyba musi sie naprawde nudzic w srodku,bo ostatnie kilka dni wbija mi kazda chyba mozliwa czesc swojego malutkiego cialka i drapie.A to nowe jest.Cala ciaze byla dobra a tu chyba chce powiedziec mamusiu szykuj sie :) Milego slonecznego dnia zycze wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc dziewczyny, czyzbysmy mialy kolejny letni dzien w Irlandii? przynjamniej u mnie w Sallins jest ladne sloneczko od rana, az milo:) tez mysle, ze Wichurka juz dolaczyla do szczesliwych mam, badz jest w trakcie :) a kto nastepny? Ty, Zuza? mnie pewnie kaza przyjsc rodzic koncem czerwca, no ale sie dowiem w przyszlym tygodniu na usg...chyba, ze maly zdecyduje sam :D tez ostatnio daje rozne popisy ruchowe, no ale coz sily ma juz cosraz wiecej, nozki, raczki coraz dluzsze, a miejsca juz nie przybywa, a przynajmniej nie az tyle co by chcial...bo rozstepow co dzien to wiecej, po prostu pojawiaj sie w oczach, porazka, juz sie zastanawiam czy ten krem to na czy przeciw rozstepom... annya,ja tez spie z poducha ( taka dluga na 190cm) gdzies od 6tego miesiaca i rzeczywiscie lepiej, ale teraz to jeszcze by sie dzwig chyba przydal i moze jakis materac masujacy :D przekrecenie sie na lozku to dla mnie tez wyczyn..i jeszcze maluszek sie budzi i zaczyna dokazywac jak zmieniam pozycje :D A obowiazkowo budzi sie razem z tata do pracy, o 6tej rano :D ciekawe czy te przyzwyczajenia mu zostana po urodzeniu...na razie przygotowalam sobie aparat i jak bedzie dawal czadu to sprobuja nakrecic ten ruszajacy sie na boku brzuszek, bedzie fajna pamiatka :) milego dnia dziweczyny, oby sloneczna pogoda sie utrzymala. ps witaj titowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola29.
Hej dziewczyny! Przepraszam ze sie wtrace ale mam 5 miesiecznego synka i mieszkam w Balbriggan. Mam 7 opakowan mleka NUTRAMIGEN 1 i sprzedalabym je za polowe ceny. Lekarka stwierdzila u malego alergie pokarmowa i kazala przejsc na to mleko a sie okazalo ze ma alergie na kosmetyki. Jesli ktoras bylaby zainteresowana tym mlekiem to prosze o kontakt na 0872056113. Pozdrawiam wszystkie mamuski i te oczekujace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolwa
czesc Kobietki. dzis bylo bardzo cieplo z czasami to i nawet duszno. tez mysle ze Wichurka juz tuli malenstwo. zuza3003 - ty chyba nastepna co? jutro czeka mnie ciezki dzie, a raczej poranek: surag test - chyba umre z glodu tam siedzac i czekajac jakie 4 godz. na dzis zakonczylam jedzenie... oj tez moze byc ciezko w nocy :)oby test wypadl dobrze dla NAS, bo juz zaczynam sie martwic na zapas :( co do z filmowania brzuszka to wcale nie jest taka prosta sprawa. kiedy czatuje z kamera to synek nic sie nie poruszy. wkoncu kamera wylacza sie automatycznie,a synek harcuje, a nozkami wypycha boki. czasami jak sie wypnie to tak trzyma z pol minutye,az skora trzeszczy mi na brzuchu - oczywiscie to w cudzyslowiu "skora trzeszczy". a mam takie pytanko; czy kupujecie kobietki takie spiworki dla maluszkow? ok, uciekam sie polozyc i sprobuje zasnac, bo jak glod przyjdzie , to nie wiem co zrobie. milej nocki :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc dziewczyny, no i po pogodzie :( herbatka powodzenia na tescie..w ktorym Ty tygodniu jestes? bo cos mi sie wydaje, ze strasznie pozno robia ten test tutaj. W Polsce sie robi gzdies miedzy 24-27tc o ile dobrze pamietam.. U mnie zapomnieli o nim chyba, ale sie nie martwie, bo sobie sama zrobilam, tak jak sie w Polsce robi, czyli klucie godzine po 50g glukozy. Test z 75g sie robi jak trezba powtorzyc. a co do spiworka, to nie wiem czy Ci chodzi o tzw grobag? My kupilismy taki najcieplejszy, uwazam, ze to fajna sprawa tutaj przy tej pogodzie, male sie nie rozkopie, wygodnie mozna wziac na rece bez jakichs kombinacji z owijaniem kocykiem czy kolderka, a poza tym wygodne rozpinanie zeby przewinac bobasa. No i starcza na kilka miesiecy. My kupilismy ten grobag w tkmaxie, jeszcze jak pracowalam w Letterkenny, rewelacyjny wybor ciuszkow i akcesorii dzieciecych. Nie wiem jak jest w tkmaxie w Dublinie. milego dnia, chyba sie pojde jeszcze polozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×