Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

hej dziewczyny:) wczoraj gdy szlam spac tak myslam o Marigo, ze jej ksiezniczka pewnie zdecydowala, ze wychodzi, mysle ze u niej po wszystkim i juz sciska swoja kruszynke w ramionach :) Kessi u Ciebie to tez moze byc lada moment, wiec trzymamy kciuki teraz za Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Marigo w nocy urodzila zdrowa dziewczynke :) Mam z nia kontakt bo jestesmy razem na innym forum ale nie osobisty poki co nic wiecej nie wiem Ja rodzilam pierwsza core w PL silami natury nie wspominam tego mile i dluuugo nie moglam dojsc do siebie druga core rodzilam od 5 rano do 20 silami natury az w koncu kleszcze nie pomogly i nagla cesarke robili doszlam do siebie szybciej jak po pierwszym porodzie.. Dzis sie dowiedzialam ze cesarki miec nie bede i czekamy na rozwoj wydarezn szczerze to jestem przerazona :( boje sie powtorki z poprzedniego porodu :o no nic ja zmykam powodzenia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jaka wspaniala wiadomosc GRATULACJE dla Marigo :):):):) i Tobie Kessi dzieki wielkie :):):) Mnie drugi dzien puchna nogi :( nie puchly w IE mimo, ze prace mam stojaca i coz nie raz na nogach bylam dluugo. Tutaj wrecz przeciwnie, mysle, ze moze puchna, bo malo sie ruszam? nie wiem ... wyniki mam dobre ... Milego wieczorku Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane ;) Margo Caluski dla ciebie i Twojej Ksiezniczki Dla calej Szczesliwej rodzinki ;) Ja dzis bylam u lekarza gina dowiedziec sie wkoncu co z tymi plamieniami bylo bo nie dawalo mi to spokoju i sie dowiedzialam ze lekarzw w Irlandi sa zacofani bo okazalo sie ze te plamienia mam z powodu niedoboru chyba progresteonu (zapomnialam nazwy)ale chodzi mi o hormon ktory potrzymuje ciaze i mam go za malo wiec przepisal mi zel hormonalny. Pokazal mi na USG moje male fikajace malenstwo ktore dobrze sie rozwija ;D i nawet widzialm juz jego malutki kregoslup i jak sie usmiechna ;) Powiedzial ze mam sie nie stresowac ale jak tutaj sie nie stresowac jak mam czegos malo i teraz boje sie ze znow strace te slodkie malenstwo.Moj maz mnie wspiera a jak dostaje czegos w glowie bo te mysli nie moga mi odejsc. Ojjj Kochane dzis to nie byl moj udany dzien Dobre wiadomosci na dzis Maly dzidzia jest zdrowy i ma 41mm ;) i ze moge leciec na wymarzony urlopik do Barcelony ;) Tyle u mnie dzis sie dzialo.. Buziaczki dla Was Kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) jak tam wasze brzuszki w tak ladny sloneczny dzien (przynajmniej w Dublinie)? ja dzis wracajac z pracy, wstapilam do przydomowego spara i zakupilam pake ciastek w czekoladzie, wlasnie ja pochlonelam i teraz mam wyrzuty sumienia :/ Po co mi to bylo? Ciekawe kiedy marigo wypuszcza ze szpitala? Tutaj nie trzymaja tak dlugo jak w PL, moja siostra rodzila wczesnym rankiem (w UK) i jeszcze tego samego dnia wieczorem wyszla do domu. Myszaa jak zalecil ci lekarz NIE STRESUJ SIE, wiem ze latwo powiedziec, ale skoro lekarz kazal Ci sie nie niepokoic, malenstwo bryka wiec wszytsko musi byc w porzadku:) Milego popoludnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Ciezaroweczki:) jak tam klimaty u Was ? u mnie w PL coz jak to czasem w IE. Niesamowice buro, pochmurno, coraz chlodniej a popoludniu padal deszcz i gdy na dokladke brak slonca to coz ... Za to u mnie w sercu "pelne slonce". w moim brzuszku mieszka sobie ... Dziewuszka !!!!:):):):) Dzis bylam na badaniu prenetalnym dla II trymestru (choc juz deko bylam po czasie 24 tyg. + 4 dzien) + echo serduszka. Chetnie bym wymieniala wszystkie czesci cialka i narzadow mojego CUDU, wiadomo i chyba mnie rozumiecie ?:) ale powiem jedno wszytsko w porzadku !!!!! Nie ukrywam ... balam sie ... mam konflikt ... plakalam i chyba jeszcze nie raz bede plakac i oczami szukac w pamieci wypietego jezyczka, raczki na brzuszku, stopek ... :):):) Milego wieczorku Dziewczyny i zycze Wam takiego SLONCA jakie ja mam w sercu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszaa trzymam kciuki za Ciebie i Twoje Malenstwo !!!:):):):) Bedzie dobrze a w Barcelonie na pewno zlapiesz mnostwo poytywnej energii czego zycze Ci z calego serca:) Sylwucha czy ciasteczka byly pyszne? jesli tak to zapomnij o wyrzutach sumienia :) czasem "niedziela" moze byc w srode ;););) A Marigo moze jutro wyjdzie albo dzis wyszla? Moja znajoma urodzila w czwartek rano a do domku poszla w sobote z rana, w UK to rzeczywiscie biegiem "wysylaja" do domu a tutaj u nas w IE chyba nie tak ekspresowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac gratulujemy dziewuszki!!! Super i cieszymy sie ze Twoja malenka zdrowo rosnie:) nie ciekawie ze w Polsce masz irlandzka pogode gdy tu u nas calkiem wiosennie ale mam nadzieje, ze i u ciebie wyjdzie troche slonca...wypoczywaj i rozkoszuj sie polskimi specjalami:) Myszaa a ty kiedy wyruszasz zazywac hiszpanskiego slonca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane. kessi dzikeuje ze dalas dziewczynom znac:) kochane bardzo dziekuje za zyczenia i gratulacje.dzisiaj wyszlam ze szpitala.malutka caly czas spi i je..... jest slodka. ja jestem obolala...ale szczesliwa ..... lilac gratuluje dziewuszki.corka to prawdziwy skarb da mamy;) odezwe sie wkrotce bo musz jakos ogarnac cale to swoje towarzystwo.... moj maz nie dostal urlopu...swinie jedne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam Dziewczyny bardzo:):):) MARIGO !!!! wspaniale, ze wszytsko w porzadku, ze jestes w domku, ze jestes szczesliwa i, ze znowu z nami :):):) Z nieukrywana niecierpliwoscia czekamy na "wersje wydarzen" ;) Tymczasem duzo ciepelka dla Ciebie, odpoczywaj sobie (w miare mozliwosci), rzeczywiscie kurda bela, ze nie dali Twojemu mezowi choc dwa dzionki wolnego ... !!!!!!!!!!!!!!!!! Sciskam Cie mocno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marigo jeszcze raz gratulacje!!! odpoczywaj i zbieraj sily puki malenka jest w fazie ciaglego snu:) a z tym uropem twojego meza to rzeczywiscie dziwna sprawa, to jakies niepowazne traktowanie pracownika...gdyby to zdarzylo sie wPpolsce nie bylabym tak bardzo zdziwiona, ale tutaj???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac....dwa dzionki sam wzial.....akurat je przelezalam w szpitalu.i tyle zycia rodzinnego.buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny ;) Margo Gratuluje slodkiej ksiezniczki ;) Odpoczywaj poki jeszcze mala spi ;) Buziaczki dla Was ;) A z tym ze Twojemu nie dali wolnego to naprawde Swinie bo w ustawie jest ze MUSZA dac Tydzien Platnego tatciezynstwa !! wiem stad bo moj maz tak juz panikuje na porod ze z urlopami sie ustawil na zmiane jakby co i wlasnie mu jego szef powiedzial ze tutaj jest tak ze przysluguje mu tydzien platnego taciezynstwa i musza mu dac wolne wtedy kiedy bedzie tego potrzebowal Dzis dziewczyny bylam w socjalu dac dokument ze nie moge pracowac do 20sierpnia no i oni mi wstrzymali pieniazki bo pisze w ustawie ze przysluguja one tylko tym co szukaja pracy. Fajnie nie .. choc to bylo marne 130e ale przynajmnie zawsze cos a teraz nic nie mam ;( Jak sie cos wali to wali sie wszystko ale coz bedziemy z mezem kombinowac.. Nie martwie sie bo mysle o malym fikaczu co jest w brzuszku i nie moge byc smutna i sie zamartwiac bo i wtedy on bedzie smutny a tego nie chce Do Barcelony lecimy 1.02 juz nie moge sie doczekac,mam nadzieje ze pogoda nam dopisze ;) Lilac Gratuluje dziewczynki ;) wcianaj Polskie smakolyki ;) i korzystaj z rodzinnych stron ;) haha a wiecie co ja dzis zrobilam ;) ugotowalam obiad nic w tym dziwnego tylko ze zapomnialam ziemniaczkow posoli hihihi a moj maz nic mi nawet nie powiedzial tylko zmieszal je z buraczkami i wcinal Usmialam sie z niego i z siebie bo dopiero jak ja sobie nalozylam obiad i sprobowalam to sie go spytalam czemu nic mi nie powiedzial o ziemniakach to uslyszalam ze Dobre sa i ze w wojsku jadl gorsze jedzenie i ze tak mnie Kocha ;) hihihi Buzaiaczki dla was Kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha usmialam sie z tych Twoich ziemniakow Myszaa i cudny maz co nie "plakal" z tym zapominaniem to u nas "ciezaroweczek" cos slyszalam, ze normalne ;) Przykra sprawa, ze zabrali Ci pieniazki ... :( pytanie podstawowe jak i gdzie szukac pracy z brzuszkiem? kiedy wysilek jest niewskazany? kiedy dla osob ktore nie sa w ciazy (chocby mezczyzn) z praca ciezko ? W PL dalej buro, wieczorem padal snieg. Marigo a jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm mysza.w irlandii nie ma paternity leave,a tym bardziej platnego i to tygodniowego.jest przepis ktory mowi ze zalezy to tylko i wylacznie od dobrej woli pracodawcy,i ze powinno byc to jednnoznacznie okreslone w postulatach i kontraktach firmy. meza firma niestety nie przewiduje takich okolicznosci jak urodzenie dziecka..... jedyne co jest uregulowane przepisami-to urlop 14 tyg. rocznie tzw opiekunczy-jednak jest bezplatny-lub platny przez social welfare w pewnych okolicznosciach.moze byc wziety w calosxci lub czesciach i musi byc zgloszony pracodawcy na 6 tyg.przed rozpoczeciem go. twoj maz widac pracuje w dobrej firmie-a nie takim dziadostwie jak moj....nie dosc ze laska z tytulu 2 dni na urodzenie dziecka,to jeszcze nie chca vgo puscic na normalny wypoczynkowy. i w dooopie mamy fakt jak to b\rdzo go potrzebuja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu nie mozesz pracowac do 20 sierpnia? ja jak skonczylam prace w grudniu to dostalam normalnie jobseeker allowance i mimo ze urodzilam nie wstrzymali mi go.zlozylam tylko oswiadczenie ze po 8 tyg. moge podjac wysilki w celu znalezienia pracy i ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszaa ja dzis szukajac informacji dla kolegi troche siedzialam na stronach social welfare i rzeczywiscie gdy jestes w ciazy i deklarujesz, ze nie mozesz suzkac pracy to nie nalezy ci sie zasilek, ale wydaje mi sie ze mozesz teraz dostac Illness Benefit w zaleznosci od oplaconych wczesniej skladek PRSI, a nawet gdyby tych nie bylo wystrczajaco to jest i tak obcja ze mozesz dostac jakies pieniadze, na pewno bedziesz msuiala przedstawiac zaswiadczenia od lekarza o niezdolnosci do pracy w czasie ciazy, ale nawet biorac to na chlopski rozum oni nie moga tak po prostu zostawic cie bez przychodow. ja nie ejstem ekspertem w tych sprawach bo nigdy z socila jeszcze nie korzystlam, ale dzis akurat sie troche tam naczytalam. Moze warto poszperac i poszukac troche informacji na necie, moze popytac znajomych. tutaj jest link z ogolnymi info na jakie ja sie dzis natknelam http://www.citizensinformation.ie/en/social_welfare/social_welfare_payments/social_welfare_payments_to_families_and_children/pregnancy_and_social_welfare_payments.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac u mnie ok....mala slodka i poki co taka spokojna:) tylko nawal pokarmu mam a ona tego nie przejada:( i boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mysza pobierala benefit czy allowance? bo to zasadnicza roznica....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marigo ty z doswiadczenia pewnie lepeij sie orientujesz jak to z tymi zasilkami ale bardzo dziwne, ze jej tak po prostu to odcieli nie oferujac nic w zamian jezeli nie spelnia kryteriow...bo o ile dobrze kojarze to myszaa nie powinna pracowac w czasie ciazy wiec i szukac pracy i tu pewnie byl problem z tym zasilkiem ale w takim wypakdu powinna dostac inny??? czy nie ma tak latwo? a jak z tym Twoim pokarmem? zeby sie tylko jakies zapalenie nie przyplatalo bo slyszalam, ze to potwornie boli :/ a co do paternity to chyba w malo ktorej firmie daja tak po prostu tyle wolnego a szkoda... wiem ze kilkoro moich znajomych bralo sobie po prostu ruchomy urlop, ktory zaczynal sie w dniu narodzin dziecka ale to juz normalnie z przyslugujacych dni wypoczynkowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie za duzo wiem o zasilkach bo nigdy z niczego nie korzystalismy.wczesniej pracowalam normalnie na full etat,a pozniej mialam wlasny biznes i sama sobie oplacalam skladki.... zlikwidowalam to w grudniu i dopiero mi powiedzieli co moge dostac bo myslalam ze maciezynski.... ja chce isc do szkoly wkrotce,i skorzystalam z nowego schematu back to school. poza tym niestety nie wiem co tam komu przysluguje-sorry co do urlopu to masz racje-tylko te wypoczynkowe-standardowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Sloneczka jestescie ;) Odcieli mi poniewaz jak nie moge pracowac i takie zaswiadczenie dzis od lekarza gina pokazalam w socjalu i dlatego mi go odcieli ale ze byl on na zlym formularzu to musze isc do GP zeby mi wypisal na tym co trzeba i wtedy pojde na jakis inny mam nadzieje zasilek Bedzie dobrze Kochane ;) Musi byc ;) Naszczescie mam Kochanego mezusia ktory o nas dba ;) Do poniedzialku podszkole sie w tym temacie bo moj mezus ma wtedy wolne i bedziemy jezdzic i zalatwiac pieniazki Szczerze jestem pierwszy raz w takiej sytuacji bo ja zawsze pracowalam a tutaj maz teraz bedzie nas utrzymywal troszke glupio sie czuje w tej zaistnialej sytuacji a mezus sie cieszy ze ja jestem w domu i dbam o nasze malenstwo a jak przyjdzie z pracy po 15h to i ciepla herbatka na niego czeka i nie doprawiony obiadek ;) hihihi Kochane dziekuje za slowa otuchy ;) Margo ja do tego etapu jeszcze nie doszlam lecz slyszalam ze jak matka ma za duzo pokarmu czy nie powinna go odciagac..?? Abys nie miala jakiegos zakrzepu czy cos takiego .. Kochana zycze Ci jak najlepiej ;) ja bylam na Jobseeker's Benefit bo mialam wszystkie skladki prsi Jutro na obiadek zrobie pierogi hihihi kupne ;( moze one mi wyjda ;D hihihi Poczytam Kochane o tym wszystkim przez weekend ;) Milych Snow Kochanie ;) Buziaczki dla Was i Bobaskow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Myszaa ze jednak cos ci sie nalezy i tak po prostu nie zostawia cie bez przychodow, bo co jak co ale wydatki w najblizszym czasie nas wszytskie czekaja i to spore wiec kazde euro sie przyda:) W koncu jezeli przepracowalas tutaj juz jakis kawalek czasu, placilas skladki to naleza ci sie te pieniadze. Ja mam wolne do wtorku, takie dluzsze weekendy to jest to co lubie:) Mam nadzieje ze bedzie ladna pogoda w weekend bo juz sie troche dusze w tym miescie, mam takie usposobienie ze mnie ciagnie do natury, czuje ze musze doladowac energie i gdzies powloczyc sie po jakis polach i pagorkach, zbyt dlugie przebywanie w miescie baaaaardzo mnie meczy:/ Milego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! To się nazywa mieć "szczęście", od 2 dni nie mamy neta. Dopiero jutro mają przyjechać i coś naprawić... Nie mogłam wytrzymać by zobaczyć co u was i korzystam z uprzejmości szwagra, który ma vodafona na kartę. Cieszę się marigo, że obie jesteście w domku. Dałaś sobie radę z dziećmi? Moje maleństwo zaczyna szaleć, czuję to coraz wyraźniej.... Pozdrowionka dla wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Dziewuszki:) RudiK no i cudnie, ze i Twoje Malenstwo korzysta z karnawalu:) Ja tak sie "nauczylam" tych codziennych figli, ze wrecz "musze" je czuc dla swojego spokoju. W PL zimno i jak tu jestem ani grama slonca nie bylo :( szkoda ... Milego wieczoru dla Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ale wam zazdrosze tych figli w brzuszku, ja czekam z niecierpliwoscia ale jak na razie cisza... w pon mam wizyte u GP to moze chociaz poslucham bicia serducha:) marigo jak ty sobie radzisz ze swoja trojeczka? jak mala micheall sie miewa?? Milego weekendu dziewczyny, lilac mam nadzieje ze w koncu zazyjesz i troche zimowego slonca w Polsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) jak klimat na Wyspie? Dzis w PL nawet mialam troszke slonca ale zimnawo. RudiK Ty chyba trafisz na mrozy, zabierz sobie cieple ubranko i buciki. Sylwucha a jak wizyta u GP? jak Twoje Malenstwo? jestem ciekawa czy wszystkie bedziemy maly Dziewuszki czy, ktoras sie "wylamie"? Myszaa a jak u Ciebie? wszystko w porzadku? Ty niedlugo tez lecisz na staly lad wypoczywac prawda? Ja zakonczylam "medyczny" tydzien, ten ostatni to przeznaczylam na spotkania:) Marigo a co u Ciebie? jak sie czujesz? Pozdrowienia sle dla Was wszytskich, duzo zdrowka i ciepelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac może z tą pogodą nie będzie tak źle, zresztą trochę zimna nie zaszkodzi. Lepsze to niż wiosenna pogoda w zimę i potem choróbska... Nie chcę już chorować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny ;) Jak tam po weekendzie,wypoczete.. ;) Ja juz w przyszla srode wylatuje ;D juz teraz tylko odliczam dni ;) i zastanawiam sie co spakowac ;) Jak sie czujecie Kochane ;) ostatnio mam smaka na pomaranczowe soczki i paczki z nadzieniem waniliowym ;) hihi milych snow kochane buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... wypoczete, wypoczete ha tydzien jestem w PL a juz sporo wypoczelam i nawet uroslam ... w szerz:) Sniegu troszke popadalo, dzis snilo mi sie moje Malenstwo :):):) Milego dnia Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×