Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość Alex07
Dzieki herbatka-ziolowa i annya :P mialam leciec pod koniec listopada ale nic z tego nie wyjdzie :( za to mamusia do mnie na swieta przyjezdza :) hehe wczoraj bylam z mala na szczepieniu:( 3 zastrzyki-STRASZNE :((( na szczecie plakala mniej niz przy poprzednich szczepieniach i jedno szczescie a dzis wiecej spi niz robi okolwiek innego...tylko jesc nie chce i jak juz sie obudzi to marudzi strasznie :( NO I DZIEWCZYNY! JAKBY KTORAS LECIALA PO SWIETACH DO BYDGOSZCZCY BYLOBY MI MILO BO CHETNIE SIE WYBIORE BO SAMEJ TO MI TAK STRACH JAKOŚ :P trzymajcie sie kobiety moze jutro uda mi sie cos naskrobac tu bo ostatnio u mnie ciezko z czasem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex07
Ale tu cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc Mamy. faktycznie cisza tu nastała..... dzis bylismy na szczepieniu.... szkoda słow... prawie plakalam z moim synkiem :( a najlepsze jest to ze po szczepieniu jakudalo mi sie zabke uspokoic to jak zalpakalo inne dziecko to moj maluch plakal razem z nim :). jak wrocilismy do domu to spal 4 godziny.fakt ciezko go bylo ululac do snu, ale jak zasnal to na tyle godzin, az zagladalam co jakis czas i sprawdzalam czy wszystko ok. ale ma nowine: synus nauczyl sie pic z butelki. fakt faktem pije moje mleko ale pije. dzis podalam mu herbatke owocowa... i tez pije. a najlepsze,ze mam trzy rozne butelki i rozne smoczki i z kazdego pije. super... bo rozwiazal sie problem z karmieniem w samolocie. juz nie bede musial sie kryc z cyckiem aby dziecko nakarmic. kobiety a co u was??? odezwijcie sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Herbatka - to super, że dzidzia nauczyła się pić z butli, to znacznie ułatwia sprawę. Ja jak leciałam, to miałam zestaw do szybkiego przygotowania mleka i herbatkę, ale w samolocie karmiłam Hanię piersią i nie było problemu. Zakryłam pierś pieluchą ( dobrze jest mieć bluzkę z dekoltem lub rozpinaną żeby jej całkiem nie podwijać) i na prawdę nikt nie zwracał uwagi. A butlę zostawiłam sobie na podróż samochodem z lotniska do domu, bo mam 70 km i na wypadek gdzie karmienie piersią byłoby niemożliwe. Kocyk mialam, ale nie używałam bo było ciepło. Ale pogoda.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Długo mnie nie było... oj wieczny brak czasu ;(, a jeszcze nie wróciłam do pracy,co to będzie jak zaczne pracować chyba nawet czasu nie bedzie sie wyspać.... Herbatka gratuluje sukcesu butelkowego, to napewno w dużym stopniu rozwiazuje problem, ja do samolotu wzięłam sobie gotowe mleczko w kartoniku aptamil poprosiłam panią stewerdesse aby mi podgrzała, nie bawiłam się w wodę,proszek itd,wzięłam sobie też gotową herbatke a kocyk akurat mi się przydał po pierwsze jak brałam Olcie z wózka do samolotu, no i w samolocie mimo iż było ciepło to jakoś zawsze mi się wydaje żę lepiej się śpi jak jest się przykrytym a poza tym moja ręka nie jest zbyt miękka więc poprostu Olcia była zawinięta jak w rożek i jak było za ciepło to ją tylko odkrywałam. My już z Olcią po pierwszych nowych posiłkach, na poczatek poszedł w ruch kleik kukurydziny, potem jabłko, ziemniak no i wszystko jak narazie Oli smakuje, obz tak dalej. No i kupki nam sie normuja ;). pozdrawiam cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc alex07
ja bede leciec w styczniu do bydgoszczy dokladnie 28 stycznia wiec moze sie spotkamy wogole to gdzie mieszkasz ?? jestem tutaj nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc mamuski, troche mnie nie bylo, bo nie mialam internetu. wszytkie kable byly zalane przez powodz i przez pare dni naprawiali. hope na razie deszcze dadza spokoj... moj maly dalej spi bardzo niespokonie w nocy, wczoraj budzil sie co chwile z placzem, trzeba go bylo wziac na rece i potem spowrotem do lozeczka i tak co chwile. kwilil przez sen, az mnie samej chcialo sie plakac, nie wiem czy cos mu sie zlego snilo czy to moze zeby w nocy rosna? w dzien jest ok, choc tez potrafi sie obuidzic z placzem. ide szybko pod prysznic, bo kto wie za ile minut bedzie "meme meme" dobrej nocki ps w tym tranie co pisalam w jednej lyzeczce jest tle wit D co w kapsulce Vita D czyli dzienne zapotrzebowanie. my na razie dajemy jeszcze wit D ,ale mysle ze jak juz przestanie dostwac piers to zmienimy na tran, tak ze wzgledu na profilaktyke infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex07
DO czesc alex07 fajnie by bylo :) mam nadzieje ze uda mi sie wygrzebac do tego stycznia :P mama bedzie na swieta jeszcze tydzien po sylwestrze :) bedzie trzeba sie troche nacieszyc po jej wizycie spokojem w domu ale bede dawac znac jak mi idzie zbieranie sie do podrozy :P my jestesmy z gorey a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc alex07
niestety dziela nas km. bo ja jestem z dublina zjazd 10 wiec spory kawalek ale jezdze czasami do wicklow do znajomych serdecznych moze gg sie wymienimy to czescie se poklikamy o swienie masz ze rodzinka cie odwiedza mnie nikt nie odwiedza ale swieta spedze u znajoych bo mnie zaprosili nic pozdrawiam i czekam na odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć starym forumowiczkom i tym nowym:)) Kawal czasu mnie nie było tzn,się nie udzielałam na forum ale bacznie was czytałam. Powracam w stare łaski hihi mama nadzieję że mnie przygarniecie:)) Jakby kto nie pamiętał mam córcię 15-o miesięczną- mała lobuziara;)) Ostatnio staraliśmy się z mężusiem o kolejne i wczoraj po zrobieniu testu okazało się że jestem w ciąży:)) Troszkę się przeeraziłam na początek ale gdy tylko emocje opadły zaczęliśmy się cieszyć... Więc pytanie dziewczyny poradzcie który gin jest spoko polski który jest jako gp i jest ginekologiem.dublin,blanchardstown itd.jestem z clane co kildare. A co do nocnych pobudek jo.asia to ja to miałam doslownie do tygodnia temu bo powoli mała przestała płakać w nocy.Potrafiłam do niej wstawać 5-6-7 razy w nocy.Pytałam lekarza co jest przyczyna tych pobudek małej to ząbki w nocy rosną najbardziej:) wiec musisz uzbroić się w cierpliwość bo to trochę potrwa,zalezy jak szybko wychodzą ząbki twojemu szkrabkowi;))Mojej idą strasznie wolno ma 15 m-cy i tylko 6 ząbków;)) pozdrawiam jeszcze raz buziole p.s zaczne czesciej się udzielać znów hihi papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Witaj madziare...gratuluje! Mnie prowadzila pani Antepowicz za Medicusa jest bardzo fajna z tego co pamietam to pare forumowiczek tez ja polecalo,ale niestety z tego co wiem to medicus juz sie wycwanil i nie mozna juz podlegac do gp ginekologa, poprostu podlegasz pod Gp a za wizyte u ginekologa juz placisz nie wiem czy tak jest we wszystkich polskich przychodniach ale medicus napewno tak juz robi. Moja Olcia też budzi sie w nocy kilka razy nawet nie na jedzenie bo ostatnio jak wracam z butla do pokoju to ona juz spi, moze to faktycznie zabki ja wybudzaja. Kupilam jej ostatnio nosidelko no i teraz swiat stoi przed nia otworem :), jak nie pada popoludniu to staramy sie wychodzic na drugi spacer wlasnie w nosidelku bo w wozku spacer popoludniowy konczyl sie na rekach, i po takich spacerach to ona wieczorem pada ze zmeczenia, dzis zasnela juz przy butli gdzie ona na rekach nigdy nie zasypia. Nigdy jej nie musialam usypiac ale teraz to poprostu zasypia w minute. Dziewczyny macie jakis dobry sposob na zatwardzenie u niemowlaczkow, powoli wprowadzam jej nowe produkty no i czasem ma zatwardzenie,ale ciezko mi stwierdzic dokladnie od czego bo jedzac przez tydzien to samo ma rozne kupki. Pozdrawiam cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Witaj madziare...gratuluje! Mnie prowadzila pani Antepowicz za Medicusa jest bardzo fajna z tego co pamietam to pare forumowiczek tez ja polecalo,ale niestety z tego co wiem to medicus juz sie wycwanil i nie mozna juz podlegac do gp ginekologa, poprostu podlegasz pod Gp a za wizyte u ginekologa juz placisz nie wiem czy tak jest we wszystkich polskich przychodniach ale medicus napewno tak juz robi. Moja Olcia też budzi sie w nocy kilka razy nawet nie na jedzenie bo ostatnio jak wracam z butla do pokoju to ona juz spi, moze to faktycznie zabki ja wybudzaja. Kupilam jej ostatnio nosidelko no i teraz swiat stoi przed nia otworem :), jak nie pada popoludniu to staramy sie wychodzic na drugi spacer wlasnie w nosidelku bo w wozku spacer popoludniowy konczyl sie na rekach, i po takich spacerach to ona wieczorem pada ze zmeczenia, dzis zasnela juz przy butli gdzie ona na rekach nigdy nie zasypia. Nigdy jej nie musialam usypiac ale teraz to poprostu zasypia w minute. Dziewczyny macie jakis dobry sposob na zatwardzenie u niemowlaczkow, powoli wprowadzam jej nowe produkty no i czasem ma zatwardzenie,ale ciezko mi stwierdzic dokladnie od czego bo jedzac przez tydzien to samo ma rozne kupki. Pozdrawiam cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Spokojnie strasznie sie zrobilo. Moja mala dostala ok.3 tyg temu alergie pokarmowa.Wyeliminowalam wszystko i nic bez zmian.Pojechalismy do lekarza i wszystko wskazywalo na to ze to mleko.Moja mala je mleko milupy i zawszy bylo dobrze ale milupa ostatnio zmienila nazwe tego mleka i nie wiem czy moze cos w jego skladzie. Teraz mala jest na nutramigenie. Specjalne z apteki chyba ktos na forum tez mial ten problem ale szukac juz mi sie nie chcialo. Na szczescie mleko amelce smakuje ale po dwoch dniach stracila apetyt,malo je, nie jest soba nawet bawic sie nie chce.Chora nie jest ale moze zabkowanie sie zaczyna.Dostala nagle wysypke na posladku a nigdy nie miala,dbam bardzo o pupcie,bo same wiecie w pieluszce ciagle mokro. Nie wiem juz co z nia jest.Do tego sypia tylko na brzuchu,nie moze sie ulozyc i poplakuje.Zadna inna pozycja jej nie pasuje,czasem musze wstawac nawet po 7-8 razy zeby ja odkrecic bo sie ruszyc nie moze lub cierpnie.Poprzestawialismy jej w lozeczku,zmienilismy strone materaca i nic.Wciaz to samo,tylko lezy i sie patrzy spokojnie. Czy ktos ma podobnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Zuza 3003 może idź do jakiegoś pediatry jezeli Amelka wczesniej była ruchliwym dzieckiem a teraz nagle coś jest nie tak. No wiesz może to faktycznie ząbkowanie ale tego raczej pewna nie jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex07
Hej dziewczyny :) Jak tam przygotowania do Świat? dzieciaczki pewnie nie pomagaja :) mi sie ostatnio nic nie chce...do 3 w nocy spac nie moge i sie snuje a moja mala rano wstaje czy ja sie wyspie czy nie :P na nic sily nie mam :( alejeszcze dwa dni i mama bedzie to sobie odpoczne i zabiore sie za jakies porzadki bo do tej pory to mi sie tylko firanki udalo poprac hehe No i moj babelek skonczyl 7 miesiecy i raczkuje mi po calym domu :) ostatnio nawet jej sie udaje podciagnac i kleknac w lozeczku :) nie wiem czy nie pisalam...do fikusa mi sie dopadla i liscie probowala zajadac:) a ile ziemi z doniczki nawyrzucala... :P teraz to mi sie zaczyna wieczne pilnowanie :) jakby co to moj nr gg 15904712 pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatam;)) Dzięki Doroti 10 za odp.Ja z moją Natką też chodziłam do medicusa i ciążę prowadziła mi Antepowicz.Ale teraz jak piszesz o tym że już się wycwanili to faktycznie trzeba szukać może coś innego.Tak naprawdę z medicusa już dawno zrezygnowałam bo kase tylko zdzierają no i z sochackiej nie byłam zadowolona jak dochodziło do szczepienia to o nic nie można było spytać.az znalazłam dr Baranowską b.fajna babka i na szczepieniu możesz pytać o wszystko co cię nie pokoi odpowie bez problemu i coś doradzi.A z zatwardzeniem niestety nie pomogę bo moja córa niestety nigdy na szczescie nie miała:)) Święta tuż tuż a ja nie mam ochoty nic robić ja zawsze zaangazowana tak te swieta lipa.Mogę to zgonić na ciążę hihi;)) Ale i tak mnie to nie ominie;) pozdrawiam wszystkie kobitki i dzieciaczki;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym razem posunelas sie zadaleko nic sie nie podszywalam pod nikogo mam jednego nika a danych sie nie podaje na forum grupia kretynko a wchodzilas na moje konto nawet moj maz to widzial wiec nie opowiadaj bajek dziecko skoncz szkole dowiedz sie co to jest dom i rodzina a puzniej sie czepiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj oj coś się nie ciekawie robi na naszym forum.Chciałabym jednak przypomnieć że to forum służy całkiem do czegoś innego ,niż do wypisywania na siebie wyzwisk. Alex07 i drzewozol nie wiem o co wam poszło ale takie sprawy powinniście załatwiać gdzieś indziej. Drzewozol piszesz ze alex07 powinna pójść do szkoły,ale tobie też by się przydała szkoła bo z ortografii to cienka byłaś chyba patrząc na tą wypowiedź powyzej. jeśli zaś chodzi o nk to ty decydujesz kto oglada twój profil,możesz zablokować go przed nieproszonymi gośćmi.Więc pewnie wszystko mozna zalaywić to w łagodniejszy sposób.Bo w tym momęcie zachowujecie się jak para rozłoszczonych bachorów;(( A teraz z innej beczki umówiłam się w końcu na pierwsza wizytkę do ginekologa.Idę w sobotę do polmedu.Czy któraś z was może miała przyjemność bądź nie przyjemność być badaną przez babkę stamtąd??dzięki za opinię . ślę buziole dla wszystkich i nawet dla tych naszych złosnic.dziewczyny wyluzujcie idą święta nawet najgorszemu wrogowi się wybacza;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj oj coś się nie ciekawie robi na naszym forum.Chciałabym jednak przypomnieć że to forum służy całkiem do czegoś innego ,niż do wypisywania na siebie wyzwisk. Alex07 i drzewozol nie wiem o co wam poszło ale takie sprawy powinniście załatwiać gdzieś indziej. Drzewozol piszesz ze alex07 powinna pójść do szkoły,ale tobie też by się przydała szkoła bo z ortografii to cienka byłaś chyba patrząc na tą wypowiedź powyzej. jeśli zaś chodzi o nk to ty decydujesz kto oglada twój profil,możesz zablokować go przed nieproszonymi gośćmi.Więc pewnie wszystko mozna zalaywić to w łagodniejszy sposób.Bo w tym momęcie zachowujecie się jak para rozłoszczonych bachorów;(( A teraz z innej beczki umówiłam się w końcu na pierwsza wizytkę do ginekologa.Idę w sobotę do polmedu.Czy któraś z was może miała przyjemność bądź nie przyjemność być badaną przez babkę stamtąd??dzięki za opinię . ślę buziole dla wszystkich i nawet dla tych naszych złosnic.dziewczyny wyluzujcie idą święta nawet najgorszemu wrogowi się wybacza;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj oj coś się nie ciekawie robi na naszym forum.Chciałabym jednak przypomnieć że to forum służy całkiem do czegoś innego ,niż do wypisywania na siebie wyzwisk. Alex07 i drzewozol nie wiem o co wam poszło ale takie sprawy powinniście załatwiać gdzieś indziej. Drzewozol piszesz ze alex07 powinna pójść do szkoły,ale tobie też by się przydała szkoła bo z ortografii to cienka byłaś chyba patrząc na tą wypowiedź powyzej. jeśli zaś chodzi o nk to ty decydujesz kto oglada twój profil,możesz zablokować go przed nieproszonymi gośćmi.Więc pewnie wszystko mozna zalaywić to w łagodniejszy sposób.Bo w tym momęcie zachowujecie się jak para rozłoszczonych bachorów;(( A teraz z innej beczki umówiłam się w końcu na pierwsza wizytkę do ginekologa.Idę w sobotę do polmedu.Czy któraś z was może miała przyjemność bądź nie przyjemność być badaną przez babkę stamtąd??dzięki za opinię . ślę buziole dla wszystkich i nawet dla tych naszych złosnic.dziewczyny wyluzujcie idą święta nawet najgorszemu wrogowi się wybacza;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorrki za 3 ypowiedzi o tej samej treści,jestem chyba szybsza od mego neta hihi.zbyt wolny jest dziad jeden.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma68
Witam wszystkie mamuski i ich malenstwa:) madziaraie ja chodzilam do Gp do dr.Wuczyńskiej z EMC Health Care Limited ta przychodnia jest na 50 Parnell Square West,D1,ta lekarz jest fantastyczna:)naprawde moge Ci ja polecic z czystym sumieniem:)Tak sie sklada ze na dzis mialam wyznaczony termin a tu dzidzi jak narazie nie za bardzo spieszy sie na swiat bo do tej pory zadnych oznak nadchodzacego porodu:(Moze dlatego ze to moja pierwsza ciaza.Jak narazie zero stresu oby tak dalej:)Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki nieznajoma 68 za wiadomość.Czy możesz mi jeszcze napisać czy w tej przychodnii ta dr ginekolog prowadzi ciążę bo tylko o takich lekarzy mi chodzi.No i popoludniowe wizyty mnie tylko interesują bądź na weekendzie.A w polmedzie takie są dostępne. Dzięki jeszcze raz;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Madziara ja tez mialam swoja ciaze prowadzona w emc, ginekolog chyba czajkowska jesli dobrze pamietam a gp wluczynska.Polecam obie lekarki. Moja amelka byla pod dobra opieka. 68 fajnie ze juz ten czas,tylko niestety trzeba byc cierpliwym,bo dzieciaczki to sie na ten swiat nie spiesza.Ale jeszcze chwilka i juz bedzie po wszystkim.Trzymam za ciebie kciuki. Co do tego co sie dzieje na forum to napewno jestem zawiedziona. Kazdy moze pisac jesli chodzi o dzieci co chce po to to forum jest,bo jesli jestescie same tutaj to kto wam doradzi jak nie doswiadczone mamuski lub ktos kto przechodzi to samo. A co do prywatnych interesow,to po co wprowadzac nieprzyjemna atmosfere,to forum o dzieciach i ciazy reszta sama mowi za siebie. Klotnie na bok. Jak przygotowania do swiat? My dzisiaj z moim jedziemy po prezenty dla malej. I moze jutro choinka,nie ma na nic czasu odkad wrocilam full time do pracy. Mala ma opiekunke 2 dni w tyg. i jest spoko.Martwilam sie ale ona ogolnie lubi ludzi i nowe miejsca. Wracam wieczorem,troche zabawy z mala a potem kapiel i codzienna rutyna i czasu juz dla mnie nie stracza ale dopoki jestem troche z moim skarbem nic sie nie liczy. A jak sobie radza mamuski ktore tez wrocily do pracy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Madziara ja tez mialam swoja ciaze prowadzona w emc, ginekolog chyba czajkowska jesli dobrze pamietam a gp wluczynska.Polecam obie lekarki. Moja amelka byla pod dobra opieka. 68 fajnie ze juz ten czas,tylko niestety trzeba byc cierpliwym,bo dzieciaczki to sie na ten swiat nie spiesza.Ale jeszcze chwilka i juz bedzie po wszystkim.Trzymam za ciebie kciuki. Co do tego co sie dzieje na forum to napewno jestem zawiedziona. Kazdy moze pisac jesli chodzi o dzieci co chce po to to forum jest,bo jesli jestescie same tutaj to kto wam doradzi jak nie doswiadczone mamuski lub ktos kto przechodzi to samo. A co do prywatnych interesow,to po co wprowadzac nieprzyjemna atmosfere,to forum o dzieciach i ciazy reszta sama mowi za siebie. Klotnie na bok. Jak przygotowania do swiat? My dzisiaj z moim jedziemy po prezenty dla malej. I moze jutro choinka,nie ma na nic czasu odkad wrocilam full time do pracy. Mala ma opiekunke 2 dni w tyg. i jest spoko.Martwilam sie ale ona ogolnie lubi ludzi i nowe miejsca. Wracam wieczorem,troche zabawy z mala a potem kapiel i codzienna rutyna i czasu juz dla mnie nie stracza ale dopoki jestem troche z moim skarbem nic sie nie liczy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma68
Hej, Zuza3003 ma racje dr.Wuczynska jest Gp a ginekologiem jest dr.Czajkowska ja rowniez chodzilam do obu pan i jestem bardzo zadowolona:)Powiecie mi czy odejscie wod plodowych da sie nie zauwazyc?Co moge zrobic aby przyspieszyc porod bo slyszalam ze dlugie spacery bardzo pamagaja czy to moze byc prawda?Aha i jeszcze jedno czy naklucie w kregoslup przy znieczuleniu zewnatrzopnowym jest bardzo bolesne?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki dzieki za info.Ja w pierwszej ciaży chodzilam do Antepowicz ale teraz trzeba płacic i ona nie prowadzi juz ciązy jako gp. Nieznajoma68 z odejściem wód to ci nie pomogę bo mi przebijali,ale chyba tego nie mozna przeoczyć;) Na przyspieszenie hm słyszałam że seksik jest dobry na przyspieszenie porodu,nawet ginekolog o tym mówi.Spacery wchodzenie po schodach itd.Moja niunia urodziła się 5 dni po terminie. Jeżeli chodzi o znieczulenie w plecy to powiem ci z własnego doświadczenia że jak masz bóle to nie myślisz o tym że to znieczulenie boli mocniej,nie nie boli mocniej jest to chwilka i całkiem znośne.To tylko strasznie brzmi.Nie martw sie bedziesz na nie czekać jak na zbawienie.Mi osobiście chyba nie pomógł,nie czółam nóg ani nic na zewnątrz,jeszcze ladnych kilka godzin po porodzie mialam dretwe nogi.A cały ból jaki towarzyszył mi przy porodzie był taki sam jak bez znieczulenia,więc teraz przy następnym porodzie się zastanowię czy go brać?!Pewnie na każdy organizm inaczej działa więc może ci pomoże. Święta tuż tuż i przygotowań czas a tu tyle roboty, a mi się trochę nie chce.Zaczynam być bardziej wrażliwa na zapachy nie wiem jak podołam,Buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej,tylko komu hmmm??? Nie wiem czy każda z was jest tak zajęta przygotowaniami do świąt?? Od kilku dni nikt nic nie napisał:( Życzę wszystkim ciepłych, radosnych i spokojnych świąt w gronie najbliższych;)) Wesolych Świąt;)) p.s.nie wiem jak przeżyję te wszystkie zapachy hihi tak mi niedobrze:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc wszystkie mamusie, witam nowe i powracajace :) dawno mnie nie bylo, ale ciezko siasc do kompa przy tym moim marudku. a jeszcze staram sie przygotowywac powoli do porotu do pracy, trezba cos poczytac itp jakos ciezko mi to sobie wyobrazic, a to juz od stycznia ;( wlasnie wrocilismy z Letterkenny gdzie znow wracam do pracy. musielismy znalezc jakies lokum. jedyny plus jest taki ze tam taniej, bo za domek zaplacimy polowe togo co tutaj za mieszkanie...tylko ile ja tam bede w tym domku skoro cale dnie bede w parcy..ale przynajmniej bedzie do kogo wracac, nie tak jak poprzednio. teraz chlopaki beda na mnie czekac, hope poradza sobie i ja sobie poradze, bo juz mi sie chce ryczec jak pomysle ze bede musiala zostawic mojego maluszka na caly dzien... madziaraie, gratulacje, ja rokm temu o tej porze przezywalam pierwszy trymestr z jego "urokami" :D nie moglam przejsc korytarzem w moim bloku to mieszkania, bo na podlodze byla wykladzina, ktorej zapach strasznie mi przeszkadzal w ciazy, a korytarz byl dlugi z dwojgiem drzwi przeciwpozarowych..wiec wygladalo to specyficznie :D "bieg" na dwoch wdechach, przy czym klucze musialy byc przygotowane, bo niestety i tak witalam powrot do mieszkania nad umywalka :D potem szybko mylam naczynia ( o ile sie duzo uzbieralo) bo jak odwlekalam to tez sie mycie garaow konczylo jak wejscie do domu :D oj smiac mi sie chce z tych wspomnien:D i jeszcze szybkie przechodzenie kolo takeway, bo tez zapach mi nie odpowiadal... ja chodzilam do dr Antepowicz i bylam zadowolona mimo ze trzeba bylo sporo zaplacic. z tego co wiem to hse nie zgadza sie juz zeby specjalisci prowadzili ten program meternity. tylko lekarze rodzinnni( gp) moga to robic. Z JAsiem chodzimy do dr Wuczynskiej w EMC , ona jest rodzinnym i pediatra i jest bardzo fajna. A co do dr Czajkowskiej to bylam raz, ale nie bylam zadowolona, pomijam to ze jest chlodna, bo nie to najwazniejsze. po prostu nie wiedziala paru rzeczy ze swojej dziedziny, ja sie potem skonsultowalam z dwojgiem lekarzy i kazde z osobna sie dziwilo, ze moja lekarka tego nie wiedziala..wiec zmienilam na dr Antepowicz. a co do zabkow, to Jaskowi wlasnie wylaza powoli na dole. poplakuje w nocy. ale generalnie budzi sie z placzem juz od miesiaca a zeby widac od 3 dni. a to dopiero pierwsze zabki. ile czasu wynurza sie taki zabek jak juz przebil dziaselko? bo ja myslalam ze 3 dni to juz caly zabek wyjdzie, a tutaj caly czas tylko czubek wyrzniety:( Doroti, na zatwardzenie to sa rozne sposoby: dawac duzo pic, woda, herbatka, polecaja nawet z samego rana dac cieplej przegotowanej wody do picia. poza tym masaz odbutu, albo czopek glicerynowy. no a u nas swietnie dziala dodawany codziennie od mleka probiotyk optibac( wczesniej probiostart). nie w kazdej aptece jest. na pewno nie ma w bootsie. my chcba bedziemy przez internet zamawiac w uk, bo sie bardziej oplaca, a przynajmniej nie ma nerwo ze w aptece nie ma. Zuza, nasz Jasko jest na mleku dla alergikow, ale nie na nutramigenie. my sprowadzamy z Polski bebilon pepti, to jest polski odpowiednik aptamilu pepti, ktorego nie ma w irlandii. tutaj maja cow & gate pepti, ale Jaskowi srednio smakowalo. ja nie chcialam nutramigenu bo on jest jeszcze bardziej gorzki. ale tez sie wogole dziwie ze JAskowi to mleko smakuje, bo jest paskudne w smaku. a jak Twoja mala? dalej chce tuylko na brzuszku spac? moze tak jej wygodniej. jesli umoe glowka ruszac na boki i nie laduje twarza w materacu jak moj maly jak sie zmeczy na brzuszku, to chyba moze tak sobie spac. a jak wysypka na pupie? moze to pieluszkowe zapalenie skory. czytalam ze czesto idzie w parze z plesniawka w buziaku. moze dlatego mala nie ma apetytu? chociaz pisalas o tym pare dni temu wiec moze mala juz wrocila do formy. aha, jeszcze jak maluch nabywa nowych umiejetnosci to ma gorszy apetyt i gorzej spi. takie okresy sie zdarzaja co pare tygodni. ale sie rozpisalam. ale teraz juz koncze. czas na mycie i spanie. jutro po poludniu lecimy do Polski a ja w "proszku" dobranoc i Wesloych Swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma68
Hej dziewczyny,ja wkoncu doczekalam sie porodu i oczywiscie mojego kochanego skarbka Maji:)Urodzilam 21 grudnia a moje moje malenstwo wazy 3,3 kg i miarzy 54cm.Porod to byl jak z bajki o 6rano pojechalam do szpitala z lekimi skurczami a o 8.53 na swiat przyszla moja mala krolewna:)Oby wszystkie kobiety mialy taki porod.Ja nawet nie zdarzylam wziasc znieczulenia-na szczescie:)No i teraz prosze was o pierwsza rade tzn.moja mala ma gleboko w nosku jakas wydzieline co bardzo utrudnia jej oddychanie szczegolnie w nocy,jak mozna jej pomoc bo slyszalam ze sol morska jest bardzo dobra i pomaga,czy to prawda bo w aptece dali mi kropelki?Pozdrawiam i zycze wszystkim Wesolych Świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×