Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Hej dziewczyny mam pytanko. Jak to jest na Lubinowej z używaniem tych jednorazowych majtek siateczkowych po porodzie?? Wielokrotnie spotkałam się już z sytuaaccjami z innych szpitali, w których tego zabraniają z jakiś dziwnych powodów i biedne dziewczyny muszą się z nimi ukrywać. Na liście rzeczy na stronie szpitala widzę, że majtki te są wymienione wiec wnioskuję, że nie ma problemu z ich używaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łubinowa mama ;-)
mei mei "zabraniają"? o matko!!! przyznam, że zaskoczyłaś mnie tym pytaniem, bo przez myśl mi nie przeszło, że gdzieś, ktoś może tego zabraniać! ja miałam seni siateczkowe i nie wyobrażam sobie jak mogłabym ich nie mieć? ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zabraniają majtek siateczkowych ;) Gonią ewentualnie za bawełniane, ale to też nie za specjalnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam siatkowe majtki - nikt nic nie mówił :) jakos nie chciałąbym trzymać tej wielkiej podpaski nogami ;) nic fajnego... dziewczyny, którym zbliza sie termin - miło urodzic ciut wczesniej, ale nie nastawiajcie sie za bardzo, bo potem czekanie będzie jeszcze gorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zabraniają siatkowych majtek, a wręcz nakazują.Po to są siatkowe majtki,aby utrzymywały tą seksi podpaskę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniałyście mi moje drogie o tych uroczych podpaskach :D cóż trzeba jakoś odcierpieć ten brak okresu w ciąży:P Dziś po praktycznie 6 miesiącach ide podpisać umowę na sprzedaż mieszkania :D nawet nie wiecie jak się cieszę z wymiany, wreszcie pierwsze piętro (obecnie X) i balkon :P i wszystko pachnące świeżością :P PS. W Tychach opierdzielali za majtki siatkowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łubinowa mama ;-)
agnieszka to ta cudną podpachę trzeba trzymać nogami czy jak? przecież te siateczkowe są w 100% przewiewne, nie uciskają nigdzie, a jednak trzymają co trzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie niecały miesiąc temu moja koleżanka rodziła w Rudzie Śląskiej i musiała się ukrywać z tymi majtkami bo położne zabranialy nosić...z inną znajoma było to samo:/ dla mnie to oczywiście nieporozumienie bo od tego wlasnie te majtki są! No, ale cieszę się ze tu przejmować sie tym nie muszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lil77
Witam ponownie, dawno tu nie zaglądałam a tu taka burza.... Napiszę tak: Do Galii- pionizacja po znieczuleniu zależny od rodzaju znieczulenia a nie niechęci personelu.Znieczulenie zewnatrzoponowe ( jak na łubinowej) działa dłużej , nie trzeba stosować w dużej ilośći leków uśmierzających ból- minus pionizacja po 24 godzinach. Znieczulenie podpajęczynówkowe- działa krócej (stąd możliwość wcześniejszej pionizacji) - minus - trzeba dać więcej leków p/bólowych po cc a leki te przenikają do mleka matki. Wcześniejszą pionizacje umożliwia także znieczulenia ogólne. Moje dziecko urodziło się także na Łubinowej, jestem z tzw. branży i wiem jak powinna wyglądać opieka nad noworodkiem, Nie mam nic do zarzucenia oddziałowi noworodkowemu. A ze Panie czasem nie były miłe- bywa.... pani w okienku i przy kasie też ma humory .I ze noworodki w ciężkim stanie odsyłają na Ligotę - każdy oddział tak robi na Śląsku i chwała im za to, bo dzieci mają tam najlepsza opiekę..... Oczekiwałam od Łubinowej normalności i ja dostałam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gallia
lil77 Bardzo dziękuję za odpowiedź odnośnie do znieczulenia. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest kwestia niechęci personelu, ani zdrowia kobiety tylko samego znieczulenia. Niestety dla mnie brak możliwości opieki nad dzieckiem w pierwszą noc po cc to poważny problem. Co do samej opieki noworodkowej - Być może odniosłam mylne wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lil77 a ja sobie nie chwalę Ligoty, i klnę na ten szpital ile się tylko da. Mój Maluch tam niestety trafił prostu z Łubinowej i wykończyli by mi Maluszka. Przeniosłam na Chorzów i wszystko ok, personel super, opieka rewelka i wyniki szybko i wszystkie były (a na Ligocie to nawet probówkę z krwią do badania zgubili, nie mówiąc o bliznach jakie "sprawili" mojemu dziecku). Więc jeśli ktoś chce sobie dziecko "wykończyć" to wtedy polecam ligotę!!!! A ja mam pytanie do już rozpakowanych i bardziej doświadczonych Mamuś, może mi pomożecie. Powoli zaczynamy się rozglądać nad jakimś fotelikiem dla Młodego do samochodu. Polećcie jakie macie, czy jesteście zadowolone no i najważniejsze, żeby były bezpieczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia1004 Z takimi pytaniami najlepiej odezwać się na "Rozpakowanych z łubinowej". Ja mam Cybex Pallas 2 Fix, ale czytałam, że nie każdemu dziecku pasuje ta poduszka z przodu. U nas sprawdza się rewelacyjnie :) A jak tam Twój Maluszek? Próbowaliście odstawiać leki? Galia Co do braku Maluszka w pierwszą noc po CC to zawsze możesz wziąć jedynkę i Mąż może zostać wtedy z Tobą na noc i będziecie mieli dzieciątko przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gallia
magart Tak chciałam zrobić, ale powiedzieli mi, że nawet przy planowanej cc w pierwszą noc nie pozwolili by mi iść do jedynki tylko na jakąś salę obserwacyjną - bez męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magart wiesz co leki nadal dostaje. Teraz 18lipca mamy wizytę u neurologa, więc zobaczę co powie, ale odstawiamy po pół tabletki na miesiąc, z 3 doszliśmy na razie do 2 dziennie, 1 rano i 1 wieczorem. Ale Filip od 2 miesięcy niestety jest chory. Najpierw zapalenie gardła, antybiotyk nie pomógł, dostał jeszcze biegunki po nim, potem co tydzień wizyta u lekarza, ciągle tylko powtarzała, ze katar mu schodzi, a jemu charczało i strasznie dusiło, mówiłam, że to może być alergia, ale ona nadal swoje. Po 1,5 miesiąca się wkurzyłam i poszłam do innej lekarki prywatnie i okazało się, że a zapalenie oskrzeli z alergii. Dostawał inhalacje, ale nadal nie przeszło i teraz w piątek dostał znowu antybiotyk, bo stało się, to już bakteryjne zapalenie oskrzeli. I organizm radząc sobie z tym produkuje jeszcze więcej flegmy, której niestety Filip nie potrafi wykrztusić :( No i nadal nie widzę super efektów, w czwartek lub w piątek znowu wizyta. Do tego zęby wychodzą i jest taki sajgon czasami, że opadam z sił, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo... :) A co tam u Ciebie i Dzieciaczków :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia1004:serdecznie współczuję i dużo wytrwałości życzę.Nie cierpię lekarzy którzy bagatelizują obserwacje rodziców lub wręcz wszelkie sugestie z ich strony traktują jak atak na ich kompetencje. Teraz mamy super pediatrę w przychodni,która słucha co się do niej mówi i nigdy nie lekceważy moich obserwacji. Mam nadzieję,że Twój synek się wychoruje i będzie już tylko lepiej. X My pojechaliśmy dziš do Borczyka zaleczyć kanałowo ząb i niestety skończyło się wyrwaniem.Podtlenek nie zadziałał,znieczulenie też chyba nie bo krzyczał strasznie,a mnie nie pozwolono wejść z uwagi na ciążę i gaz, był z mężem a ja w poczekalni myślałam,że urodzę z nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łubinowa mama :-)
A ja polecam maxi cosi cabrio fix z baza :) 5 gwiazdek w testach adac no i jak dla mnie wyjatkowo wygone "mocowanie" :) kosztuje "troche" ale jak ktos duzo km robi to uwazam że warto. X Asia wspolczuje! Mam nadzieje że Filip szybko wyzdrowieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze odnośnie fotelików,my mieliśmy coneco zenith i byłam zadowolona.Posłuży jeszcze Agatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Dagmarko to ja ;-) Pozdrawiam Cie mam pytanie może uznacie je za głupie ale kto pyta nie błądzi wszyscy mówicie o znieczuleniu do kręgosłupa i pionizacji po cesarce a jak jest jeśli rodzi się naturalnie z tym znieczuleniem. Pierwszą córkę rodziłam bez znieczulenia naturalnie i po 4h chodziłam wiec nie wiem jak to jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja mam maxi cosi tobi i jestem zadowolona :) chciałąm cybex pallas, ale ta poducha z przodu zabiła młodą - nie dała sie nawet próbnie posadzić :) a skąd jesteś? gdzie chodzisz do lekarza? moze trzeba jeszcze raz zmienić? Justyna po zwykłym znieczuleniu do porodu po godzinie mozesz iść pod prysznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykłe znieczulenie podają w kroplówce a po tym do kręgosłupa można chodzić jak zejdzie??(mi to trzeba dokładnie dużymi literami) hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MAXI COSI TOBI rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lipcowa Helen
Łubinowa mama, Tak, to moja pierwsza ciążą i strach przed porodem powoli się zaczyna wkradać w zakamarki mojej świadomości :) Też przestałam się nastawiać na wcześniejszy poród przed terminem, bo jak wcześniej miałam jakieś objawy, to od dwóch dni zero, jakbym miała rodzić nie za 8 dni, a co najmniej za miesiąc, dwa... Czy któraś z Was ma wynik GBS (wymaz z pochwy na obecność paciorkowców grupy B) dodatni? Ja mam i wiem, że to oznacza antybiotyk w trakcie porodu. Nie wiecie czy można na Łubinowej odmówić podania tego antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu będę truła o dentystach na tym forum bo jak zakładam nowe wątki to nikt nie odpisuje.Dziewczyny mamy do lleczenia jeszcze 4 zęby potrzebuję dentystę z podejściem doświadczeniem gazem wandem rtg bajkami w gabinecie i kącikiem zabaw.Na Borczyku się strasznie zawiodłam.Czy naprawdę na śląsku nie ma nic o podobnym standardzie.Chodzi o dziecko oczywiście. X Justyna19840 Ty chyba pisałaś o Borczyku.Do kogo tam chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipcowahelen Yyy a czemu pytasz czy antybiotyku można odmówić? Pewnie można, ale po co ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etm A czytałaś o dormicum? Powiem tak, średnia przyjemność dla rodziców ale u dziecka powoduje niepamięć wsteczną czy jakoś tak. Ja raz byłam zmuszona zastosować u syna. Dla mnie trauma, syn nic nie pamiętał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
etm30 DUDA CLINIK - zaznaczam ze tani nie jest ale rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ja z córką chodziłam do borczyka do takiej młodej dentystki obecnie szukam też nowego i otworzył sie nowy w rybniku stoma dent podobno dużo taniej w zeszłym roku zpłaciłam za mleczne zęby 10 usuneli 2 razy narkoza ozonowanie plomby itd prawie 7tys zł a po roku teraz okazało sie że ozon na jej zębach się nie trzyma rok przeleciał więc gwarancji też nie ma i za plombę plus ozon plus coś tam jeszcze jeden ząb 700zł niestety zrezygnowałam jak sobie uświadomiłam ze znowu bym miała zaplacic tyle za zęby....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna piszę duzymi literami: po zewnątrzoponowym po godzinie szłam pod prysznic :) zresztą ono nie wpływa na chodzenie ani na nic. mnie podali 3 minuty przed partymi skurczami, więc nawet nie wiem czy faktycznie mniej boli ;) spokojnie będziesz wszystko mogła robić a za te zęby dziecka to faktycznie jakieś miliony wydajesz... masakra... Lipcowa Helen a czemu odmówić antybiotyku?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz przy drugim dziecku wiem, że nie dam ani grama soku do picia, nabawiła się mała przez to próchnicy butelkowej, mimo stałych wizyt u dentysty i plombowania, zrobiły się ropnie na korzeniach i trzeba było usunąć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justyna to w jakim wieku Twoja corka te soki z butelki pila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×