Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Kurcze dziewczyny martwi mnie ta ospa w szpitalu. Juz dwie z nas pisały o tym paskudztwie , ja miałam ospę w dzieciństwie ale martwię sie o dziecko i o córkę. Niby była szczepiona ale i tak mnie to martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Omi4
Ona 332 - mam synusia. Urodziłam 21 sierpnia. Co do tych bioderek...mam w grudniu na 2 wizyte jechać z Małym ale nie jade dlatego że po tym jak ta Lekarka się niedelikatnie obeszła z moim dzieckiem to zwątpiłam. Wyobracała Go, wyrozciągała, Mały wrzeszczał ułożyła Go jak żabe, zgniotła mu jajka, posikał sie biedak, i jeszcze mu się przez to pępowinka oderwała a przecież to ma samo odpaść. Nie jadę bo nie wytrzymam i ją opier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniferek79
w kwestii sczepień na pneumokoki, wiadomo ze pieniądze to jedno ale ilość podawanych szczepionek maluchowi w pierwszym półroczu życia to drugie. Nie wierze że przy takiej ilości szczepień organizm takiego malucha będzie obojętny. A lekarze w tej kwestii nie wypowiadają się jednogłośnie i stąd mój dylemat. A o rota bałam się bo widziałam co się dzieje z maluszkami jak złapią to świństwo. A zabierać tak małe dziecko do hipermarketu to chyba czyste szaleństwo. To tyle w kwestii szczepień i podobnych rzeczy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanko do dziewczyn które w trakcie ciąży przenosily kartoteke od jednego lekarza na łubinową, czy powiadamiałyście swoich lekarzy ze to jest ostatnia wizyta bo chcecie rodzić w priv. szpitalu przez to przenosicie kartoteke do innego lekarza?? czy po prostu nie pojawialyście się na kolejnej wizycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka ka... ja ostatnio sie własnie tak przenosiłam od mojej Gin na łubinowa, nic nie mowilam poprostu nie umowilam sie juz na kolejna wizyte do niej, a ze karte ciazy mam zawsze ze soba to nie ma problemu z przenoszeniem jakiejkolwiek kartoteki bo wszystko pisze w książeczce ciąży i tyle tez wymagał ode mnie lekarz na Łubinowej o reszte pytał tylko jak nie bylo cos wpisane - bylam u dr Ślęczki. Mam tylko taka watpliwosc bo teraz jest cala ta "akcja becikowe" i lekarz musi wystawic zaswiadczenie ze od 10tyg ciazy jest sie pod opieka lekarska i nie wiem czy dr Slęczka mi takie cos moze wystawic na podstawie karty ciazy jaka mam czy musze isc do mojej poprzedniej Gin ktora wtedy mnie prowadzila do 25tc. Jak ktos wie cos na ten temat to prosze o info, ja moge zapytac dopiero na następnej wizycie na Łubinowej. Pozdrawiam wszystkie ciężarne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka-1
Kasieńka ka Mam pytanie czy cesarkę będziesz mieć robioną ze wskazań czy na życzenie /tzn odpłatnie/ ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robalowa ja tez przenosiłam kartę. Podobnie jak Ty nie umówiłam sie na kolejną wizytę i tyle. W temacie becikowego to nie ma problemu. My nie musimy miec takiego zaświadczenia. Słyszałam osobiście jak pani minister Ewa Kopacz mówiła że to dotyczy tylko kobiet które w dniu 1 bodajże października miały ciąże przed 10 tygodniem i one muszą chodzić od tego 10 tygodnia i potem miec zaświadczenie od lekarza że chodziły. Nas to nie dotyczy bo miałysmy o wiele starsze ciąże niz 10 tydzień. Sama powiedziała że gdyby MOPS od nas wymagał tego papierka to jest to niezgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -Jola-
Witajcie! Ja też chodzę na Łubinową do dr Wieczorka-super lekarz, i tam też będę rodzić w połowie lutego. Mam pytanie do Was chodzi mi o ciuszki dla małego które trzeba zabrać do szpitala czy wystarczy: 3 pary body i 3 pary śpiochów:-) Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama_inka potwierdzam Twoją odpowiedź dotyczącą becikowego, ja też słyszałam tą wiadomość, nas to nie dotyczy (na szczęście). Jola, witaj wsród lutowych mam:) na kiedy dokładnie masz termin? Może się spotkamy na Łubinowej. Co do ciuszków do szpitala dla dziecka to ja też będę brała po 3 komplety i rożek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z becikowym, czy rodząc w katowicach również tam muszę załatwiać wypłatę becikowego? I czy prawdą jest że akt urodzenia też zostanie wydany w katowicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika_ka, poczytałam trochę na tym forum i widze że termin masz niedługo przede mną... cieszy mnie że sama nie jestem :). Na brzuszek używam tłustej oliwki z firmy PENATEN a co z tego wyniknie to się okaże, skłonności do rozstępów mam więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Do Anika_ka: jak się czujesz? masz jakieś problemy w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Anika_ka: jeszcze jedno pytanie: jak często masz wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze raz ja...ale się zakręciłam od tych pseudonimów :) miało być nie Anika_ka tylko Anika11 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BECIKOWE!!!! Każda kobieta która urodziła po 01.11.2009 ma obowiązek mieć zaświadczenie od lekarza chcąc otrzymac becikowe. Na Łubinowej znają ten problem - sama byłam świadkiem dokładnie 13.11.2009 jak jakiś dopiero co upieczony tatuś dawał taki druk Pani w recepcji aby przekazała go dr. Ślęczce który prowadził ciaże jego zony. Gazeta Wyborcza z dnia 12.11.2009 bardzo dokładnie opisała ten problem - polecam lekturę. Możecie też sprawdzić w waszych urzedach miasta - mają juz najnowszą interpretację do tego rozporzadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi4 - biedne te nasze dzieciaczki, jak byłam z moją Malutką na usg bioderek to lekarz kazał mężowi wyprostować nóżki Małej do badania...płakała bidulka;( Za dwa tygodnie idę z nią do ortopedy, ciekawe co mi powie - czy wystarczą pieluchy czy aparat między nóżki, ale chyba to drugie bo na usg lekarz tak stwierdził. Musisz iść z synusiem na to badanie do ortopedy, najwyżej zmień lekarza, chodzisz do dr Klera??? - podobno jest to dobry ortopeda. Co do siusiania to moja Mała za każdym razem jak jestem z nią u lekarza, a ona jest bez pampersa to siusia;) - w domu też na przewijaku jak ma gołą pupkę to siusia;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_inka - Twoja córeczka jest imienniczką mojej;) To dobrze, że z bioderkami nie było, aż tak poważnie u Twojej Malutkiej, mam nadzieję że u mojej będzie podobnie. Kiedy urodziłaś???;) Pozdrowionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abejka - To co to za dziadostwo panuje... ospa i półpasiec - masakra jakaś, przecież takie coś to dzieci mają w przedszkolach, a nie my stare baby:D Ospa nie jest szczepieniem bezpłatnym, wieć jeśli będziemy chciały zaszczepić nasze dzieciaczki na to paskudztwo to musimy zapłacić, tak samo na te rotawiry i pneumokoki warto zaszczepić choć to niemało kosztuje. Jedno jest pewne - przed wszami w przedszkolu dzieci nie uchronimy, hehe;) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym becikowym to potwierdzam to co napisała milenka_net. Każdy kto po 1 listopada składa wniosek o przyznanie becikowego musi przedstawić zaświadczenie od lekarza. Nieistotne jest kiedy dziecko się urodziło (moje 30 października) czy też kiedy kobieta zaszła w ciążę. Tutaj jest ten artykuł z Wyborczej, wszystko ładnie opisane. http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79361,7247060,Nowe_becikowe.html?as=1&ias=4&startsz=x My też teraz jedziemy na kontrolę bioderek bo coś było nie tak po urodzeniu:( Mam nadzieję, że na Łubinowej jest dobry lekarz. A to co mama_inka piszesz o tym szerokim pieluchowaniu to ja głupieję. Położne powiedziały, że teraz się szeroko nie pieluchuje, często moją córę układam "na żabę" ale nie wiem czy to wystarczy do prawidłowego rozwoju:( No nic, mam nadzieję, że wszystko będzie okej! Pozdrowienia dla mamusiek!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sori, nie umiem wkleić żeby działał:/ Jak wejdziecie na www.gazeta.pl i u góry w wyszukiwarce wpiszecie "becikowe" to link pojawia się jako trzeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka-1 lekarz sam stwierdził że musze mieć cesarke bo w trakcie ciąży w 11 tyg. miałam operacje usunięcia mięśniaka i boi się że naturalny porod może mi narobić dużo złego dlatego wydaje mi się że ze wskazaniem nic mi nie mówił że będe musiała za coś płacić mam przenieść kartopteke 6 stycznia to wtedy popytam się czy będe musiała ponosic jakieś koszta czy nie osobiście mam nadzieje że nie bo nie mam za dużo kasy a wizyty nie należą do najtańszych heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...dziekuje za odpowiedzi, tak na marginesie bez sensu te przepisy - moja kolezanka dowiedziała się ze jest w ciąży w 6 miesiącu i co wtedy? nie ma jak nasze polskie prawo... jeszcze mam pytanko kiedy lekarz decyduje o cesarce ze wskazań i czy wpisuje to gdzieś? bo mam zaświadczenie od neurologa a lekarz mi jasno nie określił co mnie czeka:) a wolałabym się przygotować psychicznie bo termin mam na 7 marca, coś lekarz wspominał ze moze nawet koniec lutego bo dzidziolek rośnie jak na drożdżach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_ROBALOWA_ - zapytaj proszę lekarza (dr Ślęczki) czy on może ci to zaświadczenie wystawić, no chyba że inna dziewczyna będzie na wizycie pierwsza. A tak apropos: mamy ten sam termin, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona32
No właśnie ospa w wieku dziecięcym a w wieku dorosłym półpasiec. :-) Jeno jest pewne - jak powiedziała mi dermatolog - nie zaraziłam się półpaścem w szpitalu. reniferku - cóż, najwyraźniej ja wyrodna jestem, bo zabieram moje dziecko do marketu jak muszę zrobić zakupy. Albo jestem wyrodna, albo szalona - jak wolisz, mnie obojętne :-) Starszą też zabierałam i nic jej nie jest, ale oczywiście była szczepiona. Ponadto odwiedzają nas w domu ludzie - rodzina, przyjaciele, znajomi. Oni również mogą coś ze sobą przywlec - nooo..... chyba, że te odwiedziny to też czyste szaleństwo :-) a tak btw. jak chodzi o pneumokoki i schemat szczepienia 3+1 to ważne jest zeby podać dziecku pierwsza dawkę do 6 mca życia - nie musi to być w 7 tygodniu i razem z pozostałymi szczepieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abejka
pomyliło mi się wpisałam w pseudonim informacje do kogo była pierwsza częśc posta :-) sorki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ona 33
Do Ona33 Moja córcia mała dysplazję bioderek i od 7 tygodnia życia przez 4 m-ce nosiła poduszke frejki, . U nas po tym czasie wszystko sie wyrównało i moglismy zdjąć poduszkę, teraz idziemy na kontrole dopiero jak mała zacznie sama biegac. Generalnie im szybciej wykryty niedorozwój stawów biodrowych tym wieksze sznase na wylecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K.C. może uda nam się spotkać, bo terminy rzeczywiście pobliskie (Roblowej również:)). Co do odpowiedzi na Twoje pytania to tak: jak na razie byłam na 1 wizycie u Ślęczki 17.11. i kazał mi przyjść na następną 15.12. więc jak na razie będę chodzić do niego co miesiąc. Jeżeli chodzi o moje samopoczucie i dolegliwości to czuję się dobrze (pierwsze 4 m-ce były kiepskie ale teraz jest ok). Trochę męczy mnie zgaga i czuję osłabienie kończyn (szczególnie rąk, czasami nawet mi drętwieją tak nieprzyjemnie). A Ty jak tam z samopoczuciem, mam nadzieję, że wszystko w porządku? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1
Kasieńka ka Dziękuję:-) Dziewczyny czy któraś z Was może sie orientuje czy na Łubinowej mogę mieć cesarkę na żadanie /tzn odpłatnie/, bardzo boję się porodu i psychicznie już się nastawiłam na cesarkę ale zastanawiam sie czy na Łubinowej jeszcze takie wykonują. Jeżeli macie jakieś informację albo jeżeli czyta to forum osoba która w ostatnim czasie takową miała to bardzo proszę o informację. Wielkie dzięki i pozdrowienia dla Wszytkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1
BECIKOWE ...... "Jak wyjaśnia MPiPS, kobieta, której 10. tydzień ciąży będzie przypadał po 31 października br., będzie musiała przedstawić zaświadczenia lekarskie, natomiast kobieta, która po 31 października będzie w ciąży dłużej niż 10 tygodni, nie będzie miała takiego obowiązku...." /część artykułu z wyborczej./ Jasno z niego wynika że kobieta która urodzi w styczniu, lutym to dotanie becikowe BEZ ZAŚWIADCZENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za informacje o poduszce frejki, nawet nie wiedziałam że coś takiego jest, dużo poczytałam o tej poduszce, nie wygląda aż tak strasznie, ale czy to nie będzie uciążliwe dla Małej? A Twoja córeczka szybko się przyzwyczaiła do tej poduszki i kiedy ją zdejmowałaś Malutkiej??? Trzeba ją było kupić samemu czy u lekarza??? Pozdrawiam!!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×