Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Dziękuję agnes55!!! muszę to jeszcze przemyśleć!!! a kiedy trzeba się umówić z położną, tzn. ile przed porodem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskaweczka08 może się spotkamy na Łubinowej ;) Ale jeszcze troszke czasu przed nami także wszystko się może pozmieniać ;) agnes55 a możesz zdradzić ;) ile trzeba dać pieniążków położnej jak chcesz ją "wykupić" ;) na swój poród??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie napiszcie coś więcej o tych płatnych usługach położnej, też pierwszy raz słyszę... aha, dziś na Łubinowej był dalszy ciąg oblężenia, pani Sabinka mówiła, że już dawno tak nie było jak w ostatnich tygodniach i to ciągle trwa, niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O położnyc było już na forum. Ja nie miałam swojej "wykupionej", ale z tego co dziewczyny pisały to koszt 500 zł. Ile wcześniej trzeba się umawiać nie wiem. Wg mnie akurat na Łubinowej polozne sa tak zajeb**te, ze nie ma sensu kasy marnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff.... właśnie skończyłam prasować wszystkie ubranka od 0-3miesiąca a została mi jeszcze druga tura ubranek powyżej 3msc. Wczoraj policzyłam i wyszło mi 93 szt wszystkich Borysowych ciuszków !! :P !!!!!!! Wybrałam też ubranka do szpitala i przygotowałam te do wyjścia w trzech wersjach (na zimny dzień, na ciepły i w rozmiarze 50 :P) wszystko popakowane w woreczki :D Takie zboczenie w idealnym planowaniu i pakowaniu ale przecież czas do porodu trzeba jakoś wypełniać. Brzuch na miejscu, nic mi się nie odkleja, nic nie cieknie i nic się nie napina. Ręcznik dla małego trzeba mieć własny tak? Tetrowe pieluchy do pomocy też ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYNIminii, jesteś niesamowita:) tak dobrze przygotowana i zapobiegawcza, ja zawsze wszystko na ostatnią chwilę, co wiem - nie jest dobre. Fakt, że córunia zaskoczyła nas 3 tygodnie przed terminem, przyspieszył w mega tempie ostatnie zakupki, ale się udało:) Co do pieluszek, ja miałam kilka tetrowych i faktycznie przydały się. Ręczniczka w szpitalu osobiście nie miałam...ale może warto wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja mam takie pytanie, czy w ciąży bardzo urosły wam piersi? bo podobno rosną a moje narazie ani drgnęły (najwyżej brodawki minimalnie się powiększyły) i ciągle mieszczą się w stanik w rozmiarze (o zgrozo) 70A. Troche zaczynam się martwić czy przy tak małych piersiątkach będę miała wystarczająco pokarmu by karmić małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważam, że naprawdę nie warto płacić za położną. wszystkie tam panie pracujące są na medal. Pani Kasia szczególnie!!!!!!❤️ pieluszki tetrowe przydadzą się jak najbardziej, ręcznik chyba nie bardzo.tzn mnie się nie przydał.nawet nie wiem do czego mógłby mi się zdać :D kurcze dobrze, że mnie oblężenie ominęło:) 3majcie się dziołchy!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny-płaci sie 500zł ,a umówiłam sie z nią 3 miesiace przed porodem ,a potem tak do niej jezdziłam ,jak mi kazała.Własnie dzis miała przyjechac zobaczyc mi szły i skontrolowac malutką.Ale dzwoniła ze musiała zgłosic sie w pracy bo jest mnóstwo porodów!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas_luk
Ja też nie miałam ręcznika dla małej w szpitalu, bo jak mała jechała na kąpiel to wracała już "gotowa" więc nie było sensu. A ja dopiero mam zamiar brać się za pranie, ale piorę tylko ciuszki w rozmiarze 56 i 62 w 68 moja mała wchodziła dopiero jak miała 4 miesiące i dopiero wtedy była wymiana garderoby i pranie kolejnej tury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orientujecie czy można samemu wykąpać maluszka pod okiem położnej/pielęgniarki czy bezwzględnie biorą do kąpania i przywożą dzidziusia już umytego. I jeszcze jedno: czy moża w ciąży pić wapno, bo wyskoczyła mi potówka, czy jakieś uczulenie na słońce na rękach i nie wiem jak sie tego pozbyć, a wizyta dopiero za 2 tygodnie:( - do tego czasu to chyba zdrapię skórę z rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojoj czyli, że co.. nie kąpiemy maleństwa w szpitalu? to jak mam się tego nauczyć (?!) Myślałam, że położne pomagają w kąpieli i pierwszym ubieraniu albo przynajmniej można sobie popatrzeć jak przebiega higiena naszego maleństwa. Czyli kosmetyków do higieny dla Borysa też mam nie brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie mi się pytanie nasunęło po ostatnich wypowiedziach dziewczyn, że nie potrzeba swojego ręczniczka dla dzidziusia i że przywożą malucha już umytego. Ale może to tylko efekt nadmiaru wolnego czasu, który spędzam na różnych przemyśleniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na łubinowej dzieci przecież nie są myte w wanienkach tak jak w domku, tylko pod bieżącą wodą hurtowo;) rach ciach i są już umyte.Przychodzą panie od noworodków zabierają maleństwa na kąpiel- wy dajecie tylko czyste ubranka, a potem go przywożą.Myślę, że można iść zobaczyć jak Panie od noworodków to czynią, ale w sumie to nie widzę sensu bo w domu i tak trzeba będzie sobie samemu radzić a ta kąpiel naprawdę odbiega od tych domowych:D żadnych kosmetyków dla dzieciaczków nie bierzcie. wystarczą wam mokre chusteczki , pampersy (new borny! nie bierzcie 2 one są zdecydowanie za duże!!!tzn. to jest moje zdanie) i linomag (albo coś w tym stylu do pupki) jakby ktoś nie miał dostaniecie i tak gratis tubkę alantanu. Natomiast jeśli poprosicie Panie bez problemu pokażą Wam jak przebrać maleństwa. chociaż ja też nie miałam pojęcia jak to robić, nikt mi nie pokazywał i nigdy wcześniej tego nie robiłam. ale instynkt zadziałał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pilam wapno w 9 miesiacu ciazy, tylko wybralam takie bez dodatkow typu kwercytyna i witamina C. Ja pilam bezsmakowe w syropie dla dzieci. Nie martwcie sie oblezeniem - nic sie na niego nie poradzi, stres niepotrzebny. Mi sie udalo rodzic jako jednej na sali, ale szczerze to watpie, zeby mi ktokolwiek przeszkadzal przy porodzie - chocby obcy chlop :) Generalnie to bylam tak skupiona na skurczach, ze bylo mi wszystko jedno:D A w drugiej polowie maja tez obawialysmy sie, ze bedzie oblezenie a wszystko sie ladnie rozlozylo... Swojego reczniczka nie trzeba miec dla dziecka. Ani innych przyborow kapielowych. Moja wspollokatorka pytala sie czy moze isc z malym do kapieli i polozne powiedzialy, ze mozna i ze wszystko pokarza co i jak. W koncu nie poszla i zalowala pozniej w domku. Trzymam za Was kciuki dziewczyny. Fajnie byloby przeczytac kolejna pozytywna relacje z porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :* W piątek wizyta, już się denerwuję... Ciekawe co tam w trawie piszczy... Zaczyna mnie kłuć w pochwie nawet gdy mała się nie rusza, no i pobolewa mnie od czasu do czasu tak jak na miesiączkę... A wczoraj ledwo chodziłam tak bolały mnie biodra, w pachwinach też mnie boli czasem aż nie mogę "rozchylić" nóg... Ja już mam poprane i poprasowane.. Ale dzięki CYNIminii uświadomiłam sobie, że muszę przygotować ciuszki na wyjście żeby już mój się nie głowił i nie wymyślał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia123
to co należy wziąć ze sobą do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IwonaAAa ciekawe jak się waga zmieniła :) Oby nasze maleństwa urodziły się w tej średniej wadze- cross fingers!!! Zazdroszczę tych objawów:/ .. jestem teraz przy prasowaniu partii kocyków pościeli i prześcieradełek. Czyli do szpitala nie zabieram również kocyka (zamiast rożka, którego nie mam)?? Ewentualnie do wyjścia ze szpitala mam go przygotować tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z szykowaniem wyprawki to jeszcze w lesie jestem, niedawno przeprowadzka, teraz remont mieszkania i brak czasu na większe zakupy. Mam trochę ciuszków i to narazie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYNIminii no właśnie się zastanawiam czy zabierać od razu rożek czy zostawić do podwiezienia później mojemu narzeczonemu? hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antlia
hej ja miałam spakowany ze sobą rożek i ani razu go nie użyłam dzieciaczki i tak przywożą w rożkach do nas a jak się on ubrudzi to bez problemu na noworodkach wymieniaj na czysty...no chyba ze ktos sie upiera ze musi w swoj zawijać maleństwo to można brac dla mnie to zbędny balast w torbie a miejsce zajmowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas_luk
Można iść z maluszkiem na kąpanie ja byłam po cc i chodził zawsze z córcią mąż i tam wszystkiego się nauczył po przyjściu do domu to on był ekspertem od kąpania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskaweczka08 to mamy oprócz podobnego terminu to i podobną sytuację w domu ;) Ja też mam remont mieszkania które na dodatek dopiero wczoraj formalnie kupiłam z mężem, do końca czerwca musimy się wyprowadzić z wynajmowanego mieszkania i do teściowej do końca remontu, a gdzie tu myśleć jeszcze o wyprawce ehh... No a piersi to u mnie to też jakiś mit ;) troszke urosły, ale nie tak jak sie spodziewałam, że urosną hehehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajnie, że można iść i po podglądać jak kąpać, jak chwytać itd. Szczerze mówiąc to na taką naukę i pomoc właśnie się nastawiałam :) Męża też wyśle :P Co do biustu to mi urósł sporo (jak zresztą cała ja) ale czy będzie mleko to już zupełnie inna sprawa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi biust urósł o dwa rozmiary :/ Poza tym cała ciążę stanik drażnił mnie do granic obłędu... Dopiero teraz noszę biustonosz z przyjemnością :) A i biust do pewnego momentu był jak flak :( a teraz zaczyna się wypełniać no i boli mnie jak cholera... Na szczęście nie cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć koleżanki, pisałyście o kąpieli, wczoraj właśnie miałam na szkole rodzenia, podaję link z filmikiem - prawie tak samo pokazywała pani Sabinka, tylko na koniec jak umyła plecki to już nie obracała tylko kładła od razu na ręcznik : http://www.youtube.com/watch?v=mKTyqHs7Lsg&feature=related. Ważne zasady o których mówiła połozna: należy wcześniej chusteczkami nawilż. wytrzeć pupkę dziecka, tak aby do wody nie dostały się żadne pozostałości, twarz myjemy po wyjęciu z wody gazikiem i przegotowaną wodą, do przemywania pępka nie stosujemy spirytus tylko octenisept - dokładnie gazikiem wycieramy nasadę bo tam zbiera się taka maź, ręcznikiem otulamy i lekko wklepujemy a nie trzemy, no i lepiej kąpać w dwójkę - bezpieczniej. Nie używać mydła ani bambino ani nivea itp. bp maluszek na początek potrzebuje ciagłego nawilżania a mydło wysusza, nie proponuje oliwek tylko mleczka i kremy, lub tylko emulsje nawilżające do kąpieli. Aha nie wiem czy byłyście już rozmawiać z położną środowiskową, podobno wyszedł w kwietniu przepis że powinna cię już odwiedzić przed porodem, a po przynajmniej 3 wizyty się należą. Ja jeszcze tego nie zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanki które rodziły przez cc, ile leży się w szpitalu po cięciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy chodzilyscie do szkoly rodzenia na lubinowa??? czy to jest obowiazkowe??? jaki jest koszt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×