Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

co do ubranek to wystarczy mieć te z listy ... i proponuje więcej podkładów SEMI - mnie w sumie starczyło 8 :) Mój Samuel dopiero w drugi dzień popołudniu został przebrany w swoje rzeczy - tak to miał rzeczy i rożek ze szpitala :) jeśli chodzi o ZO - to dają rodzaj velfromu, który po wyjściu z kręgosłupa jest mocowany za pomocą plastrów aż do karku i potem opada na obojczyk - gdyby 3ba dać 2 dawkę - ściągany jest po 24 godzinach od porodu :) przepraszam,że nie odpisuje na bieżąco ale krocze i szwy dają popalić i nie mogę siedzieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi Ś. powiedział jak byłam na drugiej wizycie u niego i nie mialam jeszcze skierowania ze w razie jakby sie cos dzialo to na podstawie tej pieczatki mnie przyjma. Teraz dostalam juz skierowanie wiec musza mnie przyjac na tej wlasnie podstawie. Zamierzam urodzic bez znieczulenia ale w razie jakbym czulaze zaraz umre to naszykuje sobie pińcet na to znieczulenie. Boje sie powiklan, juz sobie wyobrazam ze sie akurat rusze jak beda mi wbijac igle w kregoslup! i masakra! Wydaje mi sie ze kazda kobieta ma inaczej jedne mowia ze da sie zniesc inne ze nie takze to zdaje sie indywidualna sprawa no i zalezy duzo od tego czy szyjka m\bedzie juz gotowa czy sie bedzie rozwierac! mi tak lekarz powiedzial. Najbardziej boli jak szyjka sie dopiero rozwiera!czesto dlugo przed porodem szyjka jest juz gotowa ale to wiemy z wpisow niektorych tutaj dziewczyn :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia22
witam wszystkie mamuśki:) mam troszke pytań co do porodu na łubinowej:) mam termin na 20września i nie wiem na jaki szpital sie decydowac bo o tym slyszalam różne opinie:/ któraś z Was pisala ze kupiła znieczulenie bo nie umiala już wytrzymac ale ile kosztuje znieczulenie na łubinowej??jakie są tam położne? jestem przerażona porodem bo to moje pierwsze dziecko i nie wiem czego moge sie spodziewac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Funncia
Mąż nie musi kupować ubranka za 10 zł do porodu z żoną, jeśli jest przygotowany, tzn. jeśli ma swoje czyste ubranka na przebranie zabrane z domeczku! Jeśli chodzi o obecność tatusia dzieciątka przy porodzie, to jest to bardzo ważne dla kobiety rodzącej . I w 90% porodów mężczyźni właśnie towarzyszą paniom przy narodzinach maleństwa. Do terminu pozostało nam jeszcze 9 dni, ale jest mi już bardzo ciężko. I chciałabym już urodzić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcura
Cześc dziewczyny No i stało się. 11.09 miałam jechac na ktg na łubinową, zamiast tego o 7:30 tegoż dnia przyszedł na świat mój synuś :) A teraz od początku: w nocy z czwartku na piątek ok godziny 24 dostałam bolesnych skórczy. Ponieważ były regularne bo co 10 min po 2 godzinach zdecydowałam się jechac na łubinową (nie dzwoniłam wcześniej i nie miało to żadnego znaczenia). Najpierw podpięto mnie pod ktg a następnie poszłam na 1 piętro. Tam już zajęła się mną położna Ewa (ciemne włosy). Zrobiła mi lewatywę, oczywiście najpierw zapytała czy chcę i powiedziała, jakie mogą byc z tego korzyści. Powiem Wam, że obawiałam się lewatywy, ale sam ten zabieg jest absolutnie nie odczuwalny, jedynie później na kibelku :) Polożna mnie zbadała i miałam 5 cm rozwarcie. Poszłam na sale przedporodowa, gdzie były 3 inne dziewczyny i na porodówce 1. Przez ok godzinę poskakałamry na piłce i położna zabrała mnie na porodówkę. Tam już miałam 8 cm rozwarcia. Niestety skórcze zrobiły się dośc nieregularne i dostałam kroplówkę. Dziewczyny nie bójcie się przec, wtedy naprawdę mniej boli. Na porodówce byłam sama z rodzących. Była przy mnie na zmianę położna Ewa i dyżurująca doktor (blond włosy dosyc długie), której obecnośc dużo mi pomogła. O godzinie 7:30 urodziłam dużego syncia. Ponieważ maluszek ważył 4250 więc nie udało się uchronic krocza - to było nie realne. W sumie to wszyscy się dziwią jak ja urodziłam takie duże dziecko. Oczywiście zawdzięczam to położnej i doktórce, które bardzo mi pomogły. Naprawdę muszę przyznac, że opiekę przy porodzie miałam bardzo dobrą. Po dwóch godzinach przewieziono mnie na salę na parter, gdzie cały czas byłam sama. Az się dziwiłam, że nikogo mi nie dowieźli przez te dwa dni. Na pierwszą noc zabrali maluszka. Przywieźli go na drugi dzień na karmienie. Można też poprosic jak ja z mężem w pierwszym dniu, żeby przywieźli na trochę. W drugą noc powiedziano mi, że mogę go na 3 godz oddac, żeby się przespac. Oczywiście dokarmiają maluszki jak się poprosi, z tym nie ma żadnego problemu. Ja akurat w sobotę i w niedzielę trafiłam na dyżur mojego lekarza dr Kozę. Powiem Wam, ze opieka porodowa super, opieka noworodków też super. Co do pielęgniarek to zależy, na którą się trafi, ale ogólnie też nie mam się czego przyczepic. Jeśli chodzi o potrzebne rzeczy do szpitala, to nic innego nie potrzeba oprócz tej listy, którą się dostaje na wizycie. Mnie jedynie brakło podkładów i pieluch poporodowych, ale każda z nas jest inna. Podobnie jak MDream boli mnie kroczę, ale kupiłam sobie specjalną poduszkę do siedzenia, więc daję radę. W piątek jadę na ściągnięcie szwów. Co jakiś czas będę tu zaglądac, więc możecie pytac :) Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z forum i życzę powodzenia oczekującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwcura gratuluje ! To fajnie ze masz juz poród za sobą! Czyli nie skorzysałaś ze znieczulenia? I jakoś to poszło czyli nie bedzie zle :) Dodałas mi otuchy zwłaszcza ze urodziłas tak duze dziecko! A dostałas L4 dla meza? Trzymajcie sie z malenstwem i mezem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwcura, GRATULACJE ;-) ja mam pytanie do tej listy, bo napisane jest ze maja byc spiochy, koszulki, kaftaniki lub body po 3 sztuki.....ze 3 spiochy to dla mnie jasne ale co z reszta.... z tych koszulek kaftanikow lub body ma byc 3? hmmm chyba tak wtedy beda w sumie 3 zmiany ubranek. Potwierdzcie prosze czy dobrze rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcura gratulacje. A z synka to kawał chłopa !!! :) Napisz jeszcze jak wygladało przyjęcie do szpitala czy panie pytały czy jesteś ich pacjentką. Czy chodziłaś regularnie do dr.Kozy czy tylko od czasu do czasu.Ktoś sprawdzał Ci kartę ciąży ? Pozdrowieni dla Ciebie i Twojej rodzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina777
iwcura: Serdeczne gratulacje:)) Powoli wszystkie się rozsypujemy;)) Ja już też na dniach, ale spróbuję małego przytrzymać... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Funncia
IWCURA: No i kolejna mamusieczka nam się "rozdwoiła". Całuski dla Maleństwa ;) Oraz szybkiego powrotu do formy po porodzie :) Problem z siadaniem po porodzie rewelacyjnie rozwiązuje zwykłe, pompowane koło do pływania (osobiście wypróbowałam po pierwszym porodzie). GOGE 79: Do szpitala potrzebne są dla maluszka trzy zmiany ubraneczek. Czyli 3 pary śpioszków, 3 kaftaniki oraz 3 koszuleczki lub 3 body.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wszystkie porodzimy to nie bedzie mial kto tu sie wypowiadac potem. Nowych dziewczyn mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meszsares
iwcura - moje najszczersze gratulacje! tak wlasnie myslalam sobie, ze skoro sie nie odzywasz od kilku dni to pewnie juz tulisz dzieciatko! Z twojego opisu wynika, ze porod to nie taka straszna rzecz jak sie wszystkim wydaje, dodalas wiec nam nierozpakowanym otuchy, ze i u nas przebiegnie to tak szybko:) No i pociesza mnie fakt, ze mozna urodzic naturalnie takiego wielkoludzika, bo moja Mala tez ma byc wielkogabarytowa:) Jeszcze raz ogromne gratki i wiele szczescia z Maluszkiem CI zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aklebazi
mam takie pytanie: ile dni po terminie trzeba sie zgłosić na KTG? byłam tylko na 1 wizycie u dr Wieczorka i zupełnie zapomniałam zapytać co dokładnie robić jak mija termin porodu... czy trzeba umawiać sie do lekarza na KTG czy robi to położna bądź pielęgniarka? i jeszcze jedno - jeśli nie rozpoczyna się akcja porodowa to ile dni po terminie zwykle zaczynają wywoływać poród na Łubinowej? będę wdzięczna za informacje (ewentualnie nr tel. do dr Wieczorka, wtedy sama go zapytam :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Funncia
KARRERA85: Jako, że wciąż wzrasta przyrost naturalny w naszym kraju, nie zabraknie wypowiadających się na tym forum :) MESZSARES: Najważniejsza jest Twoja psychika, to w jaki sposób podchodzisz do samego porodu. Jeżeli od samego początku nastawisz się na jakiś wieeelki ból może być ciężko. A trzeba myśleć pozytywnie: kobiety rodzą dzieci od wieków, więc i ja wytrzymam (takie było moje nastawienie przy moim pierwszym porodzie). A więc damy radę !!!!! :) (Ja już wiem, co mnie czeka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWCURA gratulacje :) :) :) tak się ciesze moja droga,że już masz syna w ramionach :) co do krocza - miałam szwy rozpuszczalne i ból był tak silny,że do dziś leżałam w łóżku - choć przy leżeniu też bolało :( dziś przyszła położna - powiedziała,że wszystko się poprzesuwało i zdjęła mi szwy - ach co za ulga !!!!!!!!!!!!!! do krocza proponuje kupić octenisept cena małego opakowania 25pl większego 45pl - można stosować okłady z rivanolu :) jeszcze raz gratuluje i podziwiam całe 500g więcej od mojego synusia Twój ważył :) pocieszam się ,że w ciąży przybrałam 9 kg na wadze a dziś ponad 12 jestem na minusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie gratuluję wszystkim świeżym mamusiom! Mam pytanie dot. listy rzeczy potrzebnych w szpitalu: podklady Semi. Czy chodzi o podkłady na łóżko zabezpieczajace pościel czy o megagrube podpaski poporodowe? Osobiście znalazłam w aptece pieluchy Semi dla dorosłych i takowe zakupiłam, podkłady poporodowe (czyli podpaski wielkości trampoliny) znalazlam innej firmy. Bardzo proszę o wskazówkę w sprawie podkładów Semi z listy. A propos, mój mąż stwierdził z rozbawieniem, że jak założę to wszystko na siebie plus biustonosz dla matek karmiących z wkładkami laktacyjnymi to wpadnie w depresję poporodową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Funncia
CERES_77: Podkłady Semi - chodzi tu o podkłady zabezpieczające pościel przed zabrudzeniem. Rolę podpasek poporodowych spełniać mają pieluchy Bella (wyglądają jak trochę większa podpaska-są bardzo dobre).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do dziewczyn po cesarce czy po cesarce też trzeba wkładac te wielkie pieluchy BELLA i podkłady SEMI? I ile dób bylyście w szpitalu ?, moje ubezpieczenie wypłaca dopiero za 5 dni. Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzidziusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liz_fc
Ja chciałabym się przywitać. Termin mam na 25 stycznia i jestem z Dąbrowy Gór. Dziś byłam na pierwszej wizycie u dr Ślęczki, gdyż zdecydowałam się rodzić na Łubinowej. Mam prośbę czy któraś z was mogłaby przesłać i na e-maila listę tych rzeczy do szpitala. Wybieram się na szkołę rodzenia ale to dopiero w październiku, a chciałabym co nieco pokupować póki jestem jeszcze na chodzie... Z góry dzięki. Gratulacje dla "już" mam i wytrwałości dla "jeszcze" nie mam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje mamusiom szczęśliwych rozwiązań, ja czekam na skończenie remontu i też będę gotowa chociaż ma to nastąpić na koniec października dopiero. Kompletnie nic jeszcze nie mam ale jestem super pozytywnej myśli i myślę, że spokojnie się wyrobię :D Dlatego Liz_fc jak przeczytałam, że chcesz już listę rzeczy to się lekko zdziwiłam ;) Masz kupę czasu jeszcze! Choć z drugiej strony to już chyba kwestia charakteru i tego, że pewnie lubisz mieć wszystko poukładane wcześniej :) A w ogóle dokuczają mi rozstępy na brzuchach, buuuu :( I nie mogę się już doczekać malutkiej na świecie! :D Listę rzeczy dostanę teraz na wizycie w czwartek:) Pewnie do tego czasu już ktoś ja tutaj wklei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodowa_mama ja mam termin na koniec wrzesnia i zaczelam szykowac wszystko 2 tyg temu. Wczesniej mialam co prawda ubranka bo dostalam od siostry ale nieprzejzane i niepoprane wiec mi sie tez wydaje ze masz jeszcze czas ;-) Liste rzeczy zamieszczala kiedys MDream wiec jest jakies kilkanascie stron wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liz_fc ja mam termin między 15 a 20 stycznia wiec może sie spotkamy na porodówce :) Też chodzę do Ślęczki i jestem bardzo zadowolona. Napisz czy będziesz chodzic do niego co miesiąc czy tylko co dwa ,trzy miesiące.Mnie kazał tak przychodzić i zaleciła żebym miała tez lekarza w Częstochowie . Wcale Ci się nie dziwie że juz chcesz kompletować ciuszki dla malucha. Termin mamy na zimę więc moze być różnie.Ja z doświadczenia po pierwszym porodze chcę byc spakowana miesiąc przed terminem.Mam sporo po córce ale teraz będzie synek i trzeba dokupić.Mamy już wózek i fotelik .Czas na ciuszki i medykamenty dla mnie.Jeśli jest taka możliwość to chętne też bym zobaczyła tą listę. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AbEjA
Hej laseczki :-) Ja mam termin za 26 dni :-) ale spakowana jeszcze nie jestem, jakoś się nie zanosi mam wrażenie na wczesniejsze rozwiazanie (to mój drugi poród zatem mniej więcej czuje, poza tym jakoś mniej mi się spieszy w drugiej ciąży :D). Odpowiadając na pytanie: Po CC też trzeba mieć podkłady na łóżko i podkłady poporodowe, macica też się oczyszcza w ten sam sposób co po sn, różnica jest taka, że szwy są w innym miejscu :-) Dziewczyny lista rzeczy niezbednych do porodu na Łubinowej jest tu wałkowana średnio co 3 strony, ja wiem, ze w ciąży budzi się w nas zwierze i zazwyczaj jest to leniwiec..... ale ciężko czytać wciąż to samo :-) a tak btw. każda przed porodem na Łubinową musi zawitać a tam w recepcji można takową listę sobie zabrać nawet w ilości sztuk kilka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak muszę zrobić , bo szukałam teraz tego wpisu od Mdream z listą co potrzeba do szpitala i nie widzę a sama go czytałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy i te przyszłe :-) Jestem tu nowa, termin porodu mam na połowę lutego. Tak jak wy mam zamiar rodzić na Łubinowej. Nie chodzę jeszcze do lekarza z tego szpitala ale mam zamiar się zapisać i dowiedzieć czy jest 100% szansy na poród tam. Bardzo mi zależy na tym, bo w Jaworznie w szpitalu jest rzeźnia...Mam nadzieję, że się uda i że już za kilka miesięcy będę z moim maleństwem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamuśki obecne i przyszle! jak sie trzymacie? jak dajecie sobie rade z dzidziusiami lub z ogromnymi moze co u niektorych brzuszkami :) (np u mnie) Jezeli chodzi o to czy ktos bedzie rodzil na lubinowej czy nie to zalezy od ilosci wizyt. Mi Ś. powiedzial ze trzy wizyty mi wystarcza z tego dwie mam wbite w karte ciazy. I trzeba dostac skierowanie, no i ciaza sie musi kwalifikowac do porodu na Łubinowej ponieważ jak maja wystapic jakies komplikacje z gory wiadome to nie przyjmuja tam bo lepszy sprzet do owych skomplikowanych porodow maja w innych szpitalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja na łubinowej zaliczyłam juz 6 wizyt, termin mam na poczatek listopada. niby wszystko tam jest super jednakze kiedy mialam zwykle zatrucie pokarmowe i sie odwodnilam to nie moglam liczyc na ich pomoc.musialam szybko szukac lekarza w sobote ktory wypisalby mi skierowanie do szpitala.musialam trafic do szpitala w regionie gdzie oczywiscie komentowano ze chodzi sie prywatnie a pozniej zwykly szpital dobry. obecnie mam watpliwosci czy tam rodzic, bo komlikacje moga wyjsc w trakcie porodu i co wtedy? podobno odsylaja wtedy na ligote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina777
witajcie, ja wczoraj podjechałam do kliniki - jedyne co mi nie pasuje te ten dojazd i nie było gdzie zaparkować Wzięłam listę potrzebnych rzeczy z recepcji oto ona: DOKUMENTY: - karta ciąży, - dowód osobisty, - karta ubezpieczenia zdrowotnego, - wynik grupy krwi, - aktualny wynik układu krzepnięcia i morfologii, - adres poradni dziecięcej, do której zgłoszone zostanie dziecko RZECZY OSOBISTE: - podkłady jednorazowe Semi 5 sztuk - szlafrok, -koszula nocna 2 sztuki rozpinane w tym do porodu 1 bawełniana krótsza, - pantofle lub klapki, - przybory toaletowe, - ręczniki, - majtki siatkowe jednorazowe, - pieluchy bella RZECZY POTRZEBNE DLA DZIECKA: - chusteczki nawilżone, - pampersy 3-6 kg, - śpiochy, koszulki, kaftanik lub body (po 3 sztuki z każdego rodzaju) - rożek dla noworodka .........................................wszystko Cytuje Mdream:)), ale ja dostałam od lekarza znacznie krótszą listę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liz_fc
No może faktycznie troszkę świruję, ale to moje pierwsze dziecko, a poza tym jestem jedynaczką i nigdy z małymi dzieciaczkami nie miałam styczności, więc to wszystko dla mnie takie nooowe :-) U nas w domku to ja jestem panikarą, a mąż wszystko spookojnie, spokoojnie :-) Więc jakoś się uzupełniamy. mama_inka: zdecydowałam się "porzucić" lekarza z D.Gór. i następną wizytę mam u Ślęczki za m-c. NIe wiem czy to dobry pomysł, ale po pierwsze szkoda płacić mi za dwóch (nawet co drugi m-c), a po drugie po prostu jestem bardziej zadowolona z wizyty u Ślęczki. Rzeczowo i konkretnie. A poza ty uspokaja mnie, że jak Ślęczka powiedział "teraz jest Pani pod opieką szpitala". Więc "jakby co" to wiem gdzie się zgłosić. Ode mnie jeszcze to nie jest aż tak daleko, od Ciebie pewniej dalej, więc pewnie ma sens mieć też lekarza u siebie. Pozdrawiam "ciężaróweczki" i mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AbEjA
mfm ale po co ginekolog od zatrucia pokarmowego? Jeśli to sobota jedziesz na IP do zwyklego szpitala tam podłaczają kroplówkę i po sprawie. Co do odsyłania na Ligotę - owszem, ciężkie przypadki odsyłają - ze wszystkich szpitali w KTW. Nic nowego i nic dziwnego, skoro to Ligota ma najlepszy sprzęt do ratowania życia noworodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×