Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Dziewczyny mam 12 lat i boje ię że dostałam okres < moja mama dostała jak miała 12 lat > wczoraj jechałam do cioci i w kibelku zobaczyłam na majtkach plamy śluzu które później strawały się coraz ciemniejsze < brązoewe> dzisiaj to samo tylko że obramówki plam były bardziej brązowe < a i na papierze jak się podcierałam od strony pochwy miałam śluz z krwią>. czy to jest pierwsza mięsiączka jeślki tak jak mam to powiedzuieć mamie i czy mam ćiczyć na w-f ie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam problem mam 12 lat < moja mam dostała pierwszy okres jakmmiała 12 > i wczoraj w kibelku zauważyłam że n majtkach mam brązowe plamy . Kiedy się podcierałam na papierze miałam śluz z krwią.! czy to okres ?? jeżeli tak jak mam to powiedzieć mamie ?? < jutro idę do szkoły i nie wiem czy ćwuiczyć na w-fie i ide obejrzeć gima mam brać podpaskę ??>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam problem mam 12 lat < moja mam dostała pierwszy okres jakmmiała 12 > i wczoraj w kibelku zauważyłam że n majtkach mam brązowe plamy . Kiedy się podcierałam na papierze miałam śluz z krwią.! czy to okres ?? jeżeli tak jak mam to powiedzieć mamie ?? < jutro idę do szkoły i nie wiem czy ćwuiczyć na w-fie i ide obejrzeć gima mam brać podpaskę ??>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a słysząłam żę na kilka dni przed ikresem pojawiąją się brązowe plamy na majtkach mniejwięcej na ile dni przed bo jak napisałam wyżej miałam je wczorajni dziś ale miałam także śluz z krwią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tortellinka
nati, to raczej pierwsza miesiączka, możesz mieć normalne krwawienie, a równie dobrze na plamieniu może się zakończyć, dla pewności załóż wkładkę, jak się źle czujesz to nie ćwicz, a mamie powiedz że masz miesiączkę po prostu, to nic wstydliwego, pomoże ci wybrać , jakieś podpaski albo wkładki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki tortellinka ale boję sie jej to powiedzieć a jeżeli boli mnie brzuch w dole i okolicy jajników mam nie ćwiczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek8
Hej dziewczyny co mogą oznaczac te paprochy czarne w sluzie miałam je przez 2 dni teraz chyba ich nie ma ale miałam taka malutka kropeczke czerwona na majtkach taką jak ta. co to moze znaczyc te paprochy ze śa i ne ma czy to miesiaczka sie zbliza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek8
Hej dziewczyny co mogą oznaczac te paprochy czarne w sluzie miałam je przez 2 dni teraz chyba ich nie ma ale miałam taka malutka kropeczke czerwona na majtkach taką jak ta. co to moze znaczyc te paprochy ze śa i ne ma czy to miesiaczka sie zbliza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek8
Prosze o szybka odpowiedz z gory dziex?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulek taka kropeczka jeszcze niczego nie oznacza a paprochy mogą być np. od czarnych lub tego typu majtek. Opisz dokładniej swoją sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znaczek
o boże . mam już strasznie długo białą wydzieline na majtkach . owłosienie wszedziej juz ponad rok . ta wydzielina nie ładnie pachnie prawda? i pojawiaja sie brazowe plamy? boli brzuch? -ja to wszystko przeszlam a z okresu nici . nie to zebym go pragnela miec ale najegorsze jest to kiedy on nastapi. prosze powiedzcie mi jakie moga byc jeszcze objawy i czy 1dnia jak sie nie wezmie podbaski lub tampon to strasznie plami spodnie?? z góry dziekuje ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek8
te paprocy nie sa od czarnych majtek bo w tedy miałam biale i zołte a i oprocz tamtej kropki byly jeszcze dwie cupke wieksze ale brązowe to wiec co to moze znaczyc ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek8
te paprocy nie sa od czarnych majtek bo w tedy miałam biale i zołte a i oprocz tamtej kropki byly jeszcze dwie cupke wieksze ale brązowe to wiec co to moze znaczyc ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znaczek
brązowe plamy . tak od jakiegoś czasu ale dziwne bo pojawiaja sie one regularnie co jakies 3 dni .. ? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek8
odpisze kos ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek8
odpisze kos ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plmokn
hej, jestem tu nowa. Mam 12 lat. Mam owłosienie łonowe, włosy pod pachami i na nogach. Wszystko to gole bo jest czarne i gęste. xdd jakies 6 miesięcy mam wydzieline. Nie dawno zaczęłam wkładki nosic bo zaczeło robić się jej tak strasznie dużo! Nieraz jej żółtawa, czy to normalne? Po za tym brzuch lekko pobolewa, w okolicach jajników, szczególnie lewym ;] Piersi już się pojawiły, pocenie się wzmocniło i włosy strasznie się przetłuszczają... Mama dostała okresu .późno. Z nią nie da gadać się o tych sprawach - jest stara [ 52 ] lata i uważa mnie za dziecko, dlatego proszę, nie każcie pytać się mamy. Mniej więcej w jakim czasie mam spodziewać się miesiączki? I czy miałyście jakieś specyficzne objawy tak jakies 2 dni przed okresem? Bardzo proszę o odp ;* Pozdrawiam sedecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tortellinka
dziewczyny trochę za bardzo przeżywacie, nikt nie jest w stanie wam dokładnie powiedzieć kiedy będziecie mieć pierwszą miesiączkę, bóle brzucha, brązowe plamienia, śluz pomieszany z krwią, kilka plam krwi, nudności, czasami biegunka są to objawy typowe dla miesiączki, myślę że powinnyście mieć zawsze przy sobie wkładkę i w ogóle nie przejmować się tym tematem , nie oczekiwać jak na jakiś prezent, wierzcie mi jeszcze wam się znudzi, jeśli macie jakieś wątpliwości najlepiej iść do pani higienistki, jeśli nie możecie rozmawiać z mamą lub siostrą, krwawienie może być bardzo skąpe, lub bardzo intensywne, w zależności od organizmu, jeśli kilka miesiączek z rzędu jest zbyt długa i zbyt obfita, może spowodować osłabienie organizm lub anemię, wtedy konieczna jest wizyta u ginekologa, ból brzucha spowodowany jest skurczami macicy, można stosować środki przeciwbólowe rozkurczowe, no-spa, lub ibuprom, paracetamol działa słabiej, nie jest rozkurczowy, w ogóle każda z was powinna się z mamą udać do ginekologa, nie koniecznie mężczyzny, jeśli się wstydzicie i nie koniecznie musi was badać, może zrobić np. usg brzucha, tak było w moim przypadku, odpowie na wszystkie nurtujące was pytania fachowo. wiadomo że każda zmiana w życiu wywołuje jakieś emocje, tak samo pierwsza miesiączka, nie ma się czego bać, głowy do góry dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tortellinka
nati, jeśli czujesz się na siłach to ćwicz, ale nie musisz, indywidualna sprawa, każda z was ma prawo być zwolniona z ćwiczeń, ja nie ćwiczyłam w czasie miesiączki, bo było to mało komfortowe z podpaską w majtkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plmokn
Czy miałyście zółtawy śluz? na wielu stronach, pisze ze to normalne, ale chę sie upewnić... I czy miałyście jakieś specyficzne objawy tak jakies 2 dni przed okresem? Bardzo proszę o odp ;* Pozdrawiam sedecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominissia
Ja osobiście w czasie miesiączki na wf nie ćwiczę bo mam wtedy większy okres i mnie bardziej brzuch boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podPasencja
hej ja osobiśćie w czasie miesiączki nie ćwiecze na WFie bo mam baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo obfite miesiączki i robio sie jeszcze bardziej obfite jak ćwicze :/ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak miałam żóławy śłuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam wszystkie objawy
na 2 dni przed zakwitnięciem mojej róży na czerwono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plmokn
No tak, ale pytam czy jakieś dwa dni przed 1 miesiączką miałyście jakieś silne bóle brzucha, nabrzmiałe piersi, duzo sluzu itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×