Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość Tysia5000
Hm... objawy w zależności od organizmu są bardzo bardzo różne u mnie np.., pogorszyło mi sie jakieś dwa dni wcześniej samopoczucie (w domu bali sie że ich poizabijam wszystko mnie denerowało raz się śmiałam a po 5 minutach potrafiłam się popłakać), w dniu samej miesiączki miałam okropne bóle dolnyj części kręgosłupa (odcinek lędźwiowy, no i nie mogłam długo siedzieć w jednej pozycji bo strasznie bolał mnie cały gręgosłup hehe XD i to co mnie najbardziej dziwiło bóle wewnętrznej strony ud bo ból brzucha to chyba oczywiste :) także wszystko zależy od Twojego ciałka i noś podpaski każdego dnia ja się dałam złapać w szkole normalnie plama na honorze albo raczej na spodniach i to taka wielka czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baś16
Wiecie co ? Ja tez długo nie miałam okresu , jestem w pierwszej Liceum , martwiłam się, że moje rówiesniczki juz maja a ja nie . W dodatku bardzo dlugo miałam śluz , zaczęłam miec owlosienie i strasznie sie pocić . To normalne jest w okresie dojrzewania . Niewiadomo kiedy każda z was dostanie okres, ale mówienie, ze mam JUŻ śluz i czy dostane okres jest bezsensu [ bez obrazy ]. Wiem, ze to oczekiwanie jest troche niecierpliwiące , ale dziewczyny , Ja mam 17 lat i dostałam pierwszy raz okres dokładnie 8.04.2010 r. . Pierwszego dnia własnie w czwartek wieczorem moj śluz zrobił się bordowy , jakis miesiąc wcześniej tez tak mialam ale okresu nie było widać . Byłam na treningu i miałam przeczucie, ze wkrótce dostanę . I jak się okazalo wróciłam do domu , poszłam do toalety (nic mnie nie bolało) i okazało się że w końcu dostałam ciotkii :> w drugi dzień bardzo bolał mnie brzuch , w szkole myslalam , ze zwariuje , na lekcjach sie nie mogłam skupić bo ciągle o tym myslałam. Kolejne dni były juz z mniejszymi , ale lekkimi bólami , a dzis rano w szkole znów mocno bolało , myslałam , że sie popłacze . To juz 5 dzień okresu i mam nadzieję, ze jak najszybciej się skończy ; ) pozdrawiam wszystkie dziewczyny , które przeczytały moja "krótką lekturkę" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baś16
Wiecie co ? Ja tez długo nie miałam okresu , jestem w pierwszej Liceum , martwiłam się, że moje rówiesniczki juz maja a ja nie . W dodatku bardzo dlugo miałam śluz , zaczęłam miec owlosienie i strasznie sie pocić . To normalne jest w okresie dojrzewania . Niewiadomo kiedy każda z was dostanie okres, ale mówienie, ze mam JUŻ śluz i czy dostane okres jest bezsensu [ bez obrazy ]. Wiem, ze to oczekiwanie jest troche niecierpliwiące , ale dziewczyny , Ja mam 16 lat (rocznikowo 17 ) i dostałam pierwszy raz okres dokładnie 8.04.2010 r. . Pierwszego dnia własnie w czwartek wieczorem moj śluz zrobił się bordowy , jakis miesiąc wcześniej tez tak mialam ale okresu nie było widać . Byłam na treningu i miałam przeczucie, ze wkrótce dostanę . I jak się okazalo wróciłam do domu , poszłam do toalety (nic mnie nie bolało) i okazało się że w końcu dostałam ciotkii :> w drugi dzień bardzo bolał mnie brzuch , w szkole myslalam , ze zwariuje , na lekcjach sie nie mogłam skupić bo ciągle o tym myslałam. Kolejne dni były juz z mniejszymi , ale lekkimi bólami , a dzis rano w szkole znów mocno bolało , myslałam , że sie popłacze . To juz 5 dzień okresu i mam nadzieję, ze jak najszybciej się skończy ; ) pozdrawiam wszystkie dziewczyny , które przeczytały moja "krótką lekturkę" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baś16
Wiecie co ? Ja tez długo nie miałam okresu , jestem w pierwszej Liceum , martwiłam się, że moje rówiesniczki juz maja a ja nie . W dodatku bardzo dlugo miałam śluz , zaczęłam miec owlosienie i strasznie sie pocić . To normalne jest w okresie dojrzewania . Niewiadomo kiedy każda z was dostanie okres, ale mówienie, ze mam JUŻ śluz i czy dostane okres jest bezsensu [ bez obrazy ]. Wiem, ze to oczekiwanie jest troche niecierpliwiące , ale dziewczyny , Ja mam 16 lat (rocznikowo 17) i dostałam pierwszy raz okres dokładnie 8.04.2010 r. . Pierwszego dnia własnie w czwartek wieczorem moj śluz zrobił się bordowy , jakis miesiąc wcześniej tez tak mialam ale okresu nie było widać . Byłam na treningu i miałam przeczucie, ze wkrótce dostanę . I jak się okazalo wróciłam do domu , poszłam do toalety (nic mnie nie bolało) i okazało się że w końcu dostałam ciotkii :> w drugi dzień bardzo bolał mnie brzuch , w szkole myslalam , ze zwariuje , na lekcjach sie nie mogłam skupić bo ciągle o tym myslałam. Kolejne dni były juz z mniejszymi , ale lekkimi bólami , a dzis rano w szkole znów mocno bolało , myslałam , że sie popłacze . To juz 5 dzień okresu i mam nadzieję, ze jak najszybciej się skończy ; ) pozdrawiam wszystkie dziewczyny , które przeczytały moja "krótką lekturkę" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baś16
kurde pisało , że jest błąd w połączeniu a jednak się wyslało x 3 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzisaj na bielizinie zauważyłam takie pomaranczowe paski nawet dużo ich było i mnie na lekcji strasznie brzóch bolał a jak wracałm z treningu to miałam mokrą bieliżne czułam jak bym się zeszczała za przeproszenie ale sie niezaszczałam ale to chyba niebył śluz na kalendarzu z internetu bo sobie siciągnełam wyszło mi że bede miała 6,7,8 kwietnia a miałam 9 marca pierwszą miesiaczke ale już ten termin minoł czy tojest moja druga miesiaczka i mam nałożyć podpaske czy nie prosze o odpowiedzi bym chciała dzisiaj i jak najszybciej:) Z góry dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc; Przez jakieś 5-6 dni z pochwy wydobywało sie coś w kolorze mniej więcej mlecznej czekolady Tak mi sie przynajmnie wydaje może jestem daltonistką...xD na papierze toaletowym było troche krwi, gdy sie podcierałam...;( Czy zaschnięta krew może mieć taki kolor.?! Nie mam pojęcia co to może byc. Trwało to przez 5-6 dni wczoraj wszystko wróciło do normy i nie mam już 2 dzień śluzu Bardzo prosze o szybką odp. Może ktoś miał tak samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werusia
do Sandy74: Uważam że to twoja 1 miesiączka. Gratuluje. Zausz podpaske i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUSIACZEK- osobiście nie zgodziłabym się z tą wagą... (44kg.) ja ważę 53 kg mam ok 168zm wzrostu, a ostatnią i zarazem pierwszą miesiączkę miałam w grudniu. w sumie trwała ona 1 dzień, no ale cóż.. xd ważne że była! ;d wtedy też już ważyłam ok 50 kg.;)) czekajmy na 2 miesiączkę.;d DZIEWCZYNY KTÓRE MAJĄ ŚLUZ I OCZEKUJĄ 1 MIESIĄCZKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1 miesiączka nadchodzi dopiero ok ROKU od pokazania się śluzu. (gdybyście jeszcze nie wiedziały) a jeśli miałyście PIERWSZĄ MIESIĄCZKĘ a DRUGIEJ NIE to możecie spodziewać się jej do ok pół roku. myślę że pomogłam.;d Iva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do SANDY94 myślę że tak. Krew po zaschnięciu ma ciemnobrązowy kolor. to normalne. nie masz się czym martwić. z krwią wszystko OK.;d ;p pozdrawiam Iva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Do baś16 : ja też w tym samym dniu dostałam miesiączkę , tylko ja dostałam 5 okres ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Do Sandy74 : tak, to Twoje pierwsza miesiączka :) gratulacje :) . Tak, ja też mam zawsze taki kolor okresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ip5358710
wiele dziewczat pisze tu na forum, ze pierwszy okres to niewielkie krwawienie, a objawow jako tako brak. sadze, ze to zalezy od organizmu. w moim przypadku bylo tak, ze na rok przed miesiaczka wydostawala sie z pochwy pewna biala wydzielina, ktora sygnalizowala zmiany w organizmie. na kilka dni przed pierwszym okresem bardzo intensywnie bolal mnie brzuch, do tego stopnia,ze czasem trudno bylo mi wstac z lozka. pierwszy okres trwal 10 dni i doszlo do bardzo silnego krwotoku. przez 10 dni nie wychodzilam z lozka poza wizyta w toalecie w celu zmiany podpaski. dokladnie nie pamietam tego czasu, bo bol brzucha byl tak silny, ze czasami mdlalam. nie chce nikogo straszyc, ale jak same "widzicie" kazda kobieta przezywa to troche inaczej. tak jak wspomnialam - to zalezy od organizmu, u jednej przebiegnie to bezbolesnie i okres nie bedzie obfity, u innych kobiet okres bedzie bardzo obfity z jednoczesnym bolem podbrzusza. to prawie tak jak z pierwszym razem :) jedne kobiety odczuwaja bol i krwawia, inne nie. niemniej jednak wazne jest "zabezpieczenie sie", bo nie zna sie dnia ani godziny ;) najlepiej miec przy sobie podpaske w szkole czy gdziekolwiek indziej, zeby nie bylo tragedii i wstydu, a przy obecnosci wydzieliny z pochwy najlepiej uzywac wkladek higienicznych, ktore dodatkowo "ochronia" nas przy niespodziance, jaka jest miesiaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ip5358710
wiele dziewczat pisze tu na forum, ze pierwszy okres to niewielkie krwawienie, a objawow jako tako brak. sadze, ze to zalezy od organizmu. w moim przypadku bylo tak, ze na rok przed miesiaczka wydostawala sie z pochwy pewna biala wydzielina, ktora sygnalizowala zmiany w organizmie. na kilka dni przed pierwszym okresem bardzo intensywnie bolal mnie brzuch, do tego stopnia,ze czasem trudno bylo mi wstac z lozka. pierwszy okres trwal 10 dni i doszlo do bardzo silnego krwotoku. przez 10 dni nie wychodzilam z lozka poza wizyta w toalecie w celu zmiany podpaski. dokladnie nie pamietam tego czasu, bo bol brzucha byl tak silny, ze czasami mdlalam. nie chce nikogo straszyc, ale jak same "widzicie" kazda kobieta przezywa to troche inaczej. tak jak wspomnialam - to zalezy od organizmu, u jednej przebiegnie to bezbolesnie i okres nie bedzie obfity, u innych kobiet okres bedzie bardzo obfity z jednoczesnym bolem podbrzusza. to prawie tak jak z pierwszym razem :) jedne kobiety odczuwaja bol i krwawia, inne nie. niemniej jednak wazne jest "zabezpieczenie sie", bo nie zna sie dnia ani godziny ;) najlepiej miec przy sobie podpaske w szkole czy gdziekolwiek indziej, zeby nie bylo tragedii i wstydu, a przy obecnosci wydzieliny z pochwy najlepiej uzywac wkladek higienicznych, ktore dodatkowo "ochronia" nas przy niespodziance, jaka jest miesiaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baś16
Do Lollaxd No widzisz, to sie zsynchronizowałyśmy xD Ja wciąż mam okres [ 7 dzień ] ale już duzo mniejszy , na początku był bardzo obfity . Mam nadzieję, że to już końcówka . Do innych: Śluz nie koniecznie ma się tylko rok , ja miałam ponad 2 lata . pozdrawiam . (;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiaczek
Kurczee! Dzisiaj kupiłam sobie wkładki [ bella panty classic 60 w paczce ]. Jestem nieśmiała. Trochę się wstydziłam kupować sobie wkładek < nie wiem czemu > W sklepie [ w hipermarkecie ] ludzie patrzyli się na mnie jak na ufo. A najgorsze było to prawie że przede mną stali rodzice mojego " kolegi " . Pomyślałam - dobrze że ta babka przede mną dużo kupowała. xdd. I dopiero jak straciłam ich z oczu to położyłam paczkę na ladzie. Po zapłacie jeszcze do tego nie mogłam zmieścić ich w torbie. Koszmar ! Następnie wyszłam szybko ze sklepu i pobiegłam do domu. Opowiedziałam to mamie to powiedziała że ona może mi kupować i że nie ma czego się wstydzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baś16
do jusiaczek: Twoja mama ma rację, to żaden wstyd , na początku możesz czuć się z tym dziwnie, ale to normalne że kobiety [ dziewczyny ] kupują sobie podpaski , wkładki . (;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha... Ale ze mnie blondi, dostałam okres i nawet o tym nie wiedziałam...xD No dobra dzieki wszystkim ;* W takim razie czekam na nastepną miesiączke. Odezwe sie jeszcze... Pozdro ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha... Ale ze mnie blondi, dostałam okres i nawet o tym nie wiedziałam...xD No dobra dzieki wszystkim ;* W takim razie czekam na nastepną miesiączke. Odezwe sie jeszcze... Pozdro ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julusia101
plissssss pomóżcie!!! od 4(chyba) dni boli mnie brzuch wychodzą mi syfy piersi mi już rosną mam troche włosów już na ... wiedzieline tez chyba sądze ,że lada dzień dostane okres moja mama też tak przeczuwa nawet w nocy bolał mnie brzuch:( odp plisss. mój nr GG:20318768 ,nr.tel.kom.517590212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julusia101
plissssss pomóżcie!!! od 4(chyba) dni boli mnie brzuch wychodzą mi syfy piersi mi już rosną mam troche włosów już na ... wiedzieline tez chyba sądze ,że lada dzień dostane okres moja mama też tak przeczuwa nawet w nocy bolał mnie brzuch:( odp plisss. mój nr GG:20318768 ,nr.tel.kom.517590212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Do julusia101 - ile masz lat ? Mnie, zanim dostałam pierwszą miesiączkę bolał brzuch przez ok. kilku miesięcy non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baś16
do julusia101 : Jeżeli dopiero teraz masz wydzieline i zaczynaja ci rosnąć wlosy łonowe, piersi i wyskakuja syfy , to niekoniecznie musisz dostać teraz miesiączkę . Z reguły wydzieline ma się ok. rok - dwa lata. Ja miałam nawet ponad 2 , syfy też mi wyskakiwały wcześniej . To są objawy dorastania ale niekoniecznie dostania miesiączki .Jeżeli boisz się , że dostaniesz okres to kup sobie wkładki higieniczne . Pozdrawiam Baś . (;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
4 dni temu skończył mi się 5 okres. Zawsze nic mnie nie boli. Dziś natomiast zaczął mnie mocno boleć podbrzusze. Co to znaczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiko.
Ostatnio, na 99 str pisałam o tym że jadę na obóz, mam 14 lat i oczekuje miesiączki. Dziś mam trochę inne pytanie. ;) W czwartek w nocyokropnie bolało mnie podbrzusze. Myślałam, że jak rano wstane to bede miała okres.. Ale nic, nawet mnie już przestało boleć. Dzisiaj już praie o tym zapomniałam.. A gdy poszłam do kibelka, to patrze- a tam taka dziwna wydzielina na gaciach. Była taka brązowo- beżowo- czerwono- pomarańczowa. xD Tak jak napisała Sandy- jak mleczna czekolada. To chyba okres, no nie? Dziś znów boli mnie podbrzusze... Założyłam podpaske i mam problem.. Moja mama wyjechała, wróci za 2 tygodnie.. A ja potrzebuje kasy na podpaski. Przecież nie poposze taty! I jeszcze jedno: w poniedziałek mam 2 w-f. Mam ćwiczyć? Niby tej wydzieliny nie było dużo, ale jak będzie widać? I w czerwcu jade na kolonie... Akurat może mi wypaść w tym terminie... ! Co wtedy?! Mam pływać?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiko.
Sorki, nie potafię cci odpowidzieć, Lollaxd. Pliiis, pomocy- odpowiedzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Do Tiko. -nie ma sprawy xD . Tak, to raczej twoja pierwsza miesiączka. Jeśli twoja mama wyjechała na trochę to może poproś tatę, aby dał ci 3 zł do szkoły, na batona czy coś innego, a wracając ze szkoły kup za te pieniądze paczkę podpasek. Jeśli będzie cię bolał mocno brzuch to zgłoś n/d (niedysponowanie) i git. PS.Ja bym radziła powiedzieć tacie o miesiączce, albo zadzwoń do mamy i powiedz, że dostałaś okres. Poproś, by zadzwoniła do taty i mu o tym powiedziała. Tak moje koleżanki bliźniaczki zrobiła, gdy jedna z nich dostała pierwszą miesiączkę :) Pozdrawiam, 3maj się ;-* .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiko.
Wielkie dzięki, Lolla. ;* Chyba tak zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×