Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

piszecie tez ze to zależy jak mama dostała okresu moja jak miala 15 lat no to jak ja mam go dostać około 15 roku życia no to sory ileż można mieć śluz 4 lata ! to chyba za duzo z deka bo wiekszość ma 2 lata a co do zmian nastroju to sa częste ostatnio...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiko
Co do kilku ostatnich poprzedniczek- wszystko wsazuje ze to juz niedlugo. Noscie ze soba podpaski! A teraz ja. Mam trzynascie lat, za miesiac czternacie. Od 2 lat mam wlosy lonowe, od roku rosna mmi piersi, ale sa jeszcze za male na stanik. jak to fajnie okreslila moja poprzednizka; mam za co zlapac, jak dotkne to sie prawie stykaja. Slua... Hm. No mam, od jakiegos 1.5 roku...Moze nawet wiecej. Nie boli mnie brzuch ani glowa... A boje sie bo w czerwcu jade na kolonie i bedziemy sie kapac w jeziorze. Pomocy, jaak dostane wtedy? Co robic i jak sie zabezpieczyc? Mozna jakos przyspieszyc? czytalam ze goraca woda dziala ale najwyrazniej nie na mnie. ;/// Pomozcie jesli mozecie, jestem w kropce... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiko
Sluchajcie mam problem.. jak wszyscy zreszta. ;) Mam trzynacie lat i jedenascie miesiecy. :] Od 2 lat rosna mi wlosy.. Od ok. roku piersi... jest za co zlapac ale saza male na stanik.. Co do sluzu... Mam czasem nawet duzo(czasem mi scieka ale rzadko. fuj!) od jakiegos 1,5 roku.. moze nawet dluzej. Innych objawow nie mam, no moze czasem kluje mnie lekko po prawej str. podbrzusza. Ae glowa nie, humorow ni mam... nic. A boje sie strasznie bo na koncowce czerwca jade na kolonie i bedziemy sie kapac w jeziorze. A jak dostane wtedy???!!!!! JK SIE ZABEZPIECZYC ALBO SPRAWIC ZEBYM DOSTALA WCZESNIEJ JAK PRZYSPIESZYC? Bo wole byc przygotowana... a tak to sie bede bala kapac!! :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiko
Sluchajcie mam problem.. jak wszyscy zreszta. ;) Mam trzynacie lat i jedenascie miesiecy. :] Od 2 lat rosna mi wlosy.. Od ok. roku piersi... jest za co zlapac ale saza male na stanik.. Co do sluzu... Mam czasem nawet duzo(czasem mi scieka ale rzadko. fuj!) od jakiegos 1,5 roku.. moze nawet dluzej. Innych objawow nie mam, no moze czasem kluje mnie lekko po prawej str. podbrzusza. Ae glowa nie, humorow ni mam... nic. A boje sie strasznie bo na koncowce czerwca jade na kolonie i bedziemy sie kapac w jeziorze. A jak dostane wtedy???!!!!! JK SIE ZABEZPIECZYC ALBO SPRAWIC ZEBYM DOSTALA WCZESNIEJ JAK PRZYSPIESZYC? Bo wole byc przygotowana... a tak to sie bede bala kapac!! :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiko
Sluchajcie mam problem.. jak wszyscy zreszta. ;) Mam trzynacie lat i jedenascie miesiecy. :] Od 2 lat rosna mi wlosy.. Od ok. roku piersi... jest za co zlapac ale saza male na stanik.. Co do sluzu... Mam czasem nawet duzo(czasem mi scieka ale rzadko. fuj!) od jakiegos 1,5 roku.. moze nawet dluzej. Innych objawow nie mam, no moze czasem kluje mnie lekko po prawej str. podbrzusza. Ae glowa nie, humorow ni mam... nic. A boje sie strasznie bo na koncowce czerwca jade na kolonie i bedziemy sie kapac w jeziorze. A jak dostane wtedy???!!!!! JK SIE ZABEZPIECZYC ALBO SPRAWIC ZEBYM DOSTALA WCZESNIEJ JAK PRZYSPIESZYC? Bo wole byc przygotowana... a tak to sie bede bala kapac!! :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiak78
hmm. nie mam jeszcze miesiączki ale ostatnio w tym śluzie są takie paprochy (czarne) czy tak jest zawsze? czy moze mam jakomś chorobe ? plis powiedzcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiko
Hmm... ja czasem tez mam czarne paprochy wiec podejrzewam ze to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj zauważyłam brązowe plamy na bieliźnie... czy okres się juz zbliża ? to ma jakieś znaczenie te plamy? boje się ze dostane okresy na święta...;\ proszę o szybka odpowiedz najlepiej od kogoś doświadczonego..;p !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj zauważyłam brązowe plamy na bieliźnie... czy okres się juz zbliża ? to ma jakieś znaczenie te plamy? boje się ze dostane okresy na święta...;\ proszę o szybka odpowiedz najlepiej od kogoś doświadczonego..;p !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusia44
Do Adusiak13 : Słuchaj, jeśli te plamy to nie były mikroskopijne kropeczki to znaczy, że to okres albo, że już sie zbliża. Jakiej wielkości były te plamy ?! Pozdrawiam.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spore nie nie były mikroskopijne..;p spore były .. a co do tego krwawienie przedmiesiączkowego to chodzi że ta cała meisiaczka niedługo nadejdzie tak..? Dziekuje ;* Ci Olusiu44 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didy.
Ja równieź ostatnio zauważyłam na wkładce małe czerwone kropeczki , ale wielkości hymm . kroopeczki od ołówka. Ale maiałm ( tzn. 2 dni temu) to tylko raz , a dzisiaj mnie tak strasznei brzuch boli na dolaa.... nie wiem , to normalne. :>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do DIDY.: jak na moją wiedzę, to te czerwone kropeczki to znak że za niedługo (myślę, że w przęciągu 1 miesiąca) miesiączka nadejdzie. tym bardziej że boli cię brzuch. :)) ale musisz się jeszcze obserwować, ponieważ takie kropki są nie tylko z wewnątrz. ;p ja na przykład od papieru toaletowego miałam podrapaną pupę i z tego była krew, też minimalna- ale była. więc zaobserwuj przez kolejne 2, 3 dni czy nadal kropki masz i czy napewno są z wewnątrz.;)) jeśli tak, to przygotuj się! do rossmana po podpaski, wkładki i bez wkładek ani rusz! ;p to tyle. mam nadzieję że pomogłam.;p _______________________________________________________ do ADUSIAK13 ja również jestem pewna w twoim przypadku ze okres nadejdzie za niedługo. ponieważ plamy nie są małe.;p zalecam także zabezpieczyć się podpaskami i wkładkami bez których na bieliźnie nie wychodź z domu!;p ________________________________________________________ Tiko myślę, że na koloni czy wycieczce powinnaś nosić wkładki. przy ćwiczeniach tańcu itp. nie są za wygodne bo mogą się zwijać, ale gwarantują ochronę.;) i na pewno kiedyś zachce ci się sikuu więc zauważysz coś. naś ze sobą podpaski (2,3 ale zawsze noś) gdybyś zapomniała a dostałabyś miesiączki radzę włożyć skarpetkę. wiem że śmiesznie brzmi ale najlepiej chłonie i nie przemaka od razu, dzięki czemu nie przemokniesz ;)) jakbyś na koloni czy tam gdzieś zauważyła inny niż zawsze śluz (przejrzysty, rozciągliwy, jak białko kurzego jaja) załóż wkładkę albo od razu podpaskę, bo taki śluz występuje tuż przed okresem i zrezygnuj z kąpieli w jeziorze dla swojego dobre. połóż się na ręczniku i powiedz że wolisz się opalać i przyjechać do domu jako czekoladka ;)) dziękuję za uwagę i myślę że wszystkim pomogłam.;* PS. chyba na tym forum nikt już nie odpisuje na problemy innych.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO T I K O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ten napis po to żebyś zauważyła.;p dzięki za uznanie co do piersi.;d jest za co złapać i jak przypcham to prawie się stykają ;d taka prawda. na mnie też staniki druciane są za duże, ale i tak noszę. nie wystają jakoś bardzo z tego stanika ale jest ok.;d _______________________________________________________ WIDZĘ ŻE NIKT NEI ODPOWIE MI NA WCZEŚNIEJSZE PYTANIE NA STRONIE 97 ???? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iva_iva dziękuje bardzo za odpowiedz;* niestety nie umiem Ci odpowiedzieć na twoje pytanie ... jeśli ma to stać niedługo to bd czekała...;) a co to podpasek to zawsze mam przy sobie 1 a wkładki ostatnio również zaczęłam nosić ;) Dziękuje i pozdrawiam;* Wesołych Świat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak ja miałam 9 marca pierwsza miesiaczke a w tym tygodniu miałam taki lepiący śluz tak jak żółtko jajek to moge miec niedługo druga miesiączke a czy mam nałozyć podpaske na wszelki wypadek prosze o odpowiedzić bym chciała dziesiaj:) A tak z góry Dziekuje:) I Wesołych Świąt pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusia44
Do Natka13 : Druga miesiączka może wystąpiĆ nieregularnie. Może opóźnic się nawet o kilka miesięcy. Na wszelki wypadek noś ze sobą podpaski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusia44
Do Iva_iva : No bo piersi rozwijają się z tkanki tłuszczwej i mogłaś schudnąĆ a więc piersi troche się zmniejszyłyy ale nie martw się one jeszzcze urosnąą :P Pozdrawiam i Wesołego alleluja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiak78
hmm. nie mam jeszcze miesiączki ale ostatnio w tym śluzie są takie paprochy (czarne) czy tak jest zawsze? czy moze mam jakomś chorobe ? plis powiedzcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusia44
Paprochyy czarne to chyba normalne. Chyba, że są jakieś duże i dużo ich jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuSIA*
Hej dziewczyny :) . Przede wszystkim życzę Wam wesołej Wielkanocy :) :* . To tak mam pytanie : Bo dziś rano jak się obudziłam ( tak w ogóle to jestem chora :( ) na spodniach od piżamy , od strony pochwy znalazłam dość dużą plamę krwi. Do tej pory nic nie ma . Co to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuSIA*
Ps. 21 października miałam pierwszą miesiączkę i do tej pory nie miałam. Mam 12 lat i 3 miesiące .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coneco ;)
Mam takie jedno pytanie: A więc miałam już pierwszą miesiączkę w styczniu, później drugą dostałam dokładnie miesiąc po pierwszej, a teraz czekam na następną już prawie dwa miesiące, i nic... czy to normalne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didy.
dzękuje Ci strasznie , bardzo mi pomogłaś . mam to cvoś z wennnątrz i strasznie lepiący rozciągliwy śluz więc jak czytałam to też objaw. Dziki i życzę wesołych świąt. ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Olusia 44 a mam nałożyci podpaske czy nie?Bym chciała się dzisiaj dowiedzieć. Z góry Dziekuje i pozdtrawiam i Wesołego Alleluja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiko
Iva_iva ; dzięki wielkie za pomoc. ;** Jeszcze jedno pytanie... Hmm. Jakbym dostala okres w WODZIE, to co? ;O Widac, to, nie? ;/ Matko,bd. sie bala kapac... :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruśś.
Do Tiko ; NO z reguły pierwsza miesiączka jest skąpa, więc tak od razu cała woda nie zrobi się przecież czerwona.. Możesz dostać miesiączkę nawet za kilka miesięcy bądź tygodni i co, przez ten czas nie będziesz się kąpać? Zapewniam cię, że nie ma się czego obawiać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruśś.
do Natka13 ; Radziłabym ci założyć podpaskę, tak na wszelki wypadek.. Bo planowana następna miesiączka powinna zacząć się za parę dni. A jak wiadomo okres często zaskakuje.. : ) Jeśli chcesz nie mieć niespodzianki to zabezpiecz się lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×