Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość Karen14
Hej . Oh.. Jak Fajnie że znalazłam taką stronę. Czytałam tu parę rzeczy.. nom i widzę że super tu pomagacie .. więc również piszę do was bo potrzebuję pomocy.. Hmm. Może jakiś miesiąc temu a może dłużej.. zaczęłam nie pokoić się o swoją pochwę... ;( Hm.. Spróbuję to jakoś opisać.. Moje wargi sromowe są sine i takie jakby pomarszczone.. normalnie bym sie tym nie interesowała .. ale one mi tak chyba spuchly bo tak wystają wiecie..z tego co powinno je kryć.. nie muszę nic dotykać ani rozchylać żeby te wargi widzieć.. więc dlatego sie wystraszyłam. trochę się uspokoiłam jak zobaczylam ze macie podobne problemy. więc błagam pomóżcie..poza.. zauważyłam że na tych wargach.. tak jakby w środu po skórą w tych wargach są takie białe plamki.. wyglądają jak by w każdej plamce mieściła się ropa.. Tak wiem. powinnam powiedzieć mamie.. hmm.. ale nie mogę.. z moją mamą nie da się gadać o takich rzeczach. poza to bardzo wstydliwe zeby jej o tym tlumaczyć. A .. dodam jescze .. ze nie mialam jeszcze miesiączki!!! mam 14 lat. w tym roku. mam wszystkie objawy dojrzewania w dodatku śluz już rok. i piersi baardzo malutkie.. troche zaczynaja rosnąc ale mam tak jakby spuchniete sutki.. pomóżcie !!! błagam ! jakby co piszcie tez na gg : 32603702 błagam .. boje sie strasznie ! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karen: wydaje mi sie ze z ta pochwa piwinnas iść do ginekologa.. Czytała Gzdzies, ze przed okresem moze wystąpić piwiekzenie sie Pochwy, ale ty masz ja sina i ropna:o A z tymi sutkami to chyba norma:) ja tez mam teraz jakby takie powiększone bo ciagle rosną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karen a poza tym musisz sie przełamać i powiedzieć o tym mamie . Mama napewno ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karen, nie martw się. Jeżeli chodzi o wargi sromowe mniejsze, to od dłuższego czasu trwają dyskusje na ich temat, ponieważ tak naprawdę nie muszą być mniejsze. U większości kobiet są większe i nie jest to niepokojące. Natomiast ta ropa... o tym już musisz powiedzieć mamie i pójść do lekarza, choćby to było nie wiem jak wstydliwe. Może pomoże ci to, że ona też jest kobietą. No i jeszcze jedno- pochwa to kanał prowadzący na zewnątrz, znajduje się wewnątrz ciała. Może być powiększona przed okresem, ale tego przecież nie widać na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karen14
Ohh.. Jak dobrze że was tu mam.. ; ** Ale chyba nic mnie nie przekona do powiedzenia o tym mamie.. Aa.. co do tej ropy ;P Chodzi o to że na tych wargach Sromowych to te białe coś wygląda jak taki pryszcz z ropa.. ale to jest tak jak by taka wysypka.. hm.. nie wiem.. Ale to nie jest ropa : ) na szczęscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ;) kurczę , nie zdążyłam się pożegnac z maatylą , ale w razie gdybyś to miała przeczytac maatyla to milutkich ferii :) karen 14 ja raz miałam taką jedną malutką krostkę , ale zeszło po tygodniu .. nie wiem co to i skąd to się wzięło bo dbam o higienę itp. to dawno już miałam . powinnaś powiedziec mamie przełam się . warto , mówię ci . mama może pójdzie do apteki i kupi ci jakąś maśc i ci pomoże . albo napisz do ginekologa na gg może dziewczyny ci podadzą numer bo ja nie pamiętam . ta pani ma na imie kamila i ponoc dobrze pomaga w takich problemach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatylko; Miłych i cudownych ferii życzę :*** Nie wiem co to jest u cb:// Ale napisz to pani ginekolog;4840433

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moniczka co u ciebie ? miałaś 1 okres bo ja nie ogarniam trochę , dawno mnie nie było na forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Wiem , ze baaardzo dawno mnie nie było ale mam taki zapierdziel w szkole, że głowa mała ;p muszę nadrobic zaległości. Przychodze sobie po szkole do domu elegancko ide do łaznieki i .... ta dam OKRES !. Normalnie sie ze szczęścia popłakałam ;D Napisze później papa ; *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do was prośbe . jak powiedziec o tym mamie .. boje sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolcia:*
Aduśka:Wydaje mi się ,że powinnaś do niej podejść i powiedzieć jej: mamo chyba dostałam okres na pewno ci pomoże no wiesz powie wszystko Na pewno będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aduśka- Gratulacje!!!!! Wiem...mamie o tym najgorzej powiedzieć:P:P Moja mama sama się mnie zapytała. Domyśliła się bo raz w nocy na piżamę mi przecieklo;/ Pierwszą już miałam taką obfitą;d;;d tylko ,że po 28 dniach miałam taki lekko brązowy potem po 22 dniach;/;/ A teraz po 12 dniach mam taki jakiś mocno brązowy wręcz czarny trochę rano taki krwisty.... Nie wiem co to...(no na pewno napiszecie,że miesiączka) Ale dlaczego jest po 12 dniach???:?:?;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Moniczkaa :) Właśnie mam strasznie obfita bo w przeciągu 2,5 h musiałam 2 razy zmieniac podpaske . moze jakw nocy mi przecieknie to zawołam mame żeby zobaczyła xd a jak nie to wyśle jej chyba esa ze szkoły ;p PS. Fortuna dostałaś już?. bo na forum dawno nie byłam i jestem nie w temacie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tak mało osób wchodzi na forum ?. :) Piszcie co u was?. U mnie spoko . Dzisiaj drugi dzień okresu. W nocy troche przeciekło mi na piżame . Muszę kupic jakieś podpaski na noc :P Piszcie dziewczyny bo jestem ciekawa czy ktoś jeszcze z forum powiększył grono 'kobietek' hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie często tu zaglądam bo mam dużo nauki;/;/ A tak po za tym to ok:) Wczoraj to była jednak miesiączka bo dziś czerwono na podpasce^^:D Jestem zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko mnie boli i strasznie dużo leci . mam dośc x// ale ciesze sie że już mam . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje aduśka ! witaj w świecie kobietek :) no widzisz , tyle czekałaś i doczekałaś się ! :D a ja nie mam nadal ... czekam najdłużej ze wszystkich dziewczyn i nic :( czasem śluzu więcej czy coś ale okresu brak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fortuna: Dzięki :) Ja dostałam jak całkowicie przestałam o tym myślec. Zajęłam sie szkołą i nie miałam na nic czasu . i dostałam ale już mam dośc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też ostatnio na forum nie było , i miałam taki zapieprz w szkole że nie miałam czasu nawet na kompa wejśc ;) kurcze zazdroszcze ci :) a powiedziałaś mamie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen155
minęło 40 dni od pierwszego okresu ? i nic.. :( mam sluz taki biały rozciagliwy jak sie podetre jest go duzo.. ;/ nie wiem kiedy okres: ((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:P pamiętam jak kiedyś na wakacjach jak pisałyśmy na forum , to mówiłaś że tak powiesz mamie :P no a miałaś jakieś specjalne objawy przed nią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha13
nie wiem czy mam sie martwic... nie mam okresu chociaz mam 13 lat piersi mam już tak duze ze nosze stanik rozmiar 80b, mam największe piersi w klasie, ale nie jestem otyła więc to nie tłuszcz:( od ok 2 lat mam wydzieline na bieliznie, która farbuje mi majtki na żółto a moja mama mysli ze popuszczam mocz, bo mam problemy z pęcherzem, włosy pod pachami miałam juz chyba tez 2 lata i były tak długie ze w wakacje zaczelam sie ich wstydzic i mama kupiła mi żyletke zebym zaczeła je golić:(, ahhha no i włosy łonowe też mam, jedyny mój ubytek, że mam wąskie biodra... dziwne bo nie dostaje miesiączki a od około miesiąca strasznie boli mnie podbrzusze.. prosze pomóżcie, czy powinnam robic jakies cwiczenia?? nie mam pojecia co powinnam robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Aduska: gratulacje:)!!! Carmen: nie martw sie:) przez dwa lata okres jest nieregularny i pojawić sie moze nawet do kilku miesięcy po pierwszym:) Agniucha: jest dobrze;) masz wszystkie objawy miesiaczki, wiec iczekuj jej:) skoro sluz masz 2 lata to moze przyjść w każdej chwili ale równie dobrze za dwa lata. Spx:) gdybyś miała 16 lat, to byłby problem, ale teraz- pan pikuś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatyla: Dzięki :) Fortuna: No właśnie nie miałam żadnych objawów .. Tylko nie miałam śluzu . A tak poza tym mam 3 dzień i bardzo mnie brzuch boli i chyba będe musiała dokupic podpaski bo mi nie starczy ponieważ jak nazwała to pewna dziewczyna na innym forum leje się ze mnie jak z 'zarżniętej świni' :D:D Agniecha: Ja w styczniu skończyłam 15 lat i dostałam pierwszą dopiero 3 dni temu więc masz jeszcze czas :) Głowa do góry :) Buziaki dla was ; ***************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aduśka niechby się miała wylac cała rzeka , ja chcę okres ! a nie czekac , itp . i jak dla mnie to masz spoko bo ja bym wolała obfity , niż skąpy . od plamienia mojego minęły 3 miesiące i nic. ale ci dobrze :) :P matyla fajnie że wpadłaś na forum :) jak ci ferie mijają ? agniecha radzę ci nosic wkładki . jeżeli masz śluz to juz ci nie bd plamił bielizny . co do okresu nie wiem , możliwe , że dostaniesz podobnie do swojej mamy , warto więc żebyś się zapytała w jakim wieku dostała okres ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×