Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość funix*
:) cieszę się że może chociaż w malutkiej części ci pomogłam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Her name is Marta
Hej ! Już strasznie daaaaaaaaawno tu nie pisałam. Kiedyś byłam pod pseudonimem Maarta ;* czy jakoś tak. Od października moje okresy są nareszcie regularne, ale niestety bolesne i obfite :(. Dziś dostałam, przestałam ostatnio kontrolować kalendarzyk no i podcieram się a tu krew :/ .Tak niespodziewanie, niestety muszę przyznać, przez moje zaniedbania. Mam już okres ponad 2 lata i zastanawiam się nad używaniem tamponów. Podpaski niestety ostatnio mnie zawodzą, cóż myślę, że spróbuję jeszcze podczas tej miesiączki z podpaskami, ostatnio upodobałam sobie podpaski Bella Perfecta Rose. Odkąd pamiętam nie lubiłam Belli, ale jak ostatnio mama mi kupiła to byłam zadowolona :). Always ostatnio przyklejają mi się do tyłka i z tyłu jest trochę niewygodnie, jakby tak się tak to co jest w środku tej Always tak zbierało w kulkę taką i tak mnie uwiera w dupę. Jeśli chodzi o tampony.. nie wiem sama. :( Chyba zrobię tak, że jak się obecny okres skończy to spróbuję z palcem. Rozluźnię się i jak łatwo wejdzie palec to spróbuję. Jakoś tak dziwnie, ale trzeba się ''zapoznać'' xD A jak u Was ? Nie było mnie tu z pół roku i mam zaległości na jakieś 100 stron :D. Spróbuję trochę poczytać, forum rozkręciło się, że hoho. Jak pierwszy raz napisałam to była jakaś 30 strona, a tu 2 lata i tyle stron. No fajnie, fajnie :) Pozdrawiam dziewczyny, trzymajcie się :) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
hej Her name is Marta! fajnie że masz już regularny okres:) ja nie próbowałam podpasek z belli, ale z always używam tych sensitive, normalne ultra sprawiaja mi takie same wrażenie jak tobie:) powiem ci szczerze że zdziwiłaś mnie tym że jeszcze nie uzywałaś tamponów, ja mam zamiar spróbować przy 3 miesiączce, ale każdy sam wybiera sobie czy bedzie uzywac podpasek czy tamponów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funix* : nie wiem czemu jeszcze nie używam. Za każdym razem mówię sobie : od następnego okresu. Jakoś tak trudno mi się za to zabrać. Aczkolwiek u mnie to normalne :D. A Ty już miałaś pierwszy okres ? Ile masz lat ? Ja teraz idę do 2 gim. ( 14 skończę w listopadzie ) a dostałam okres jak miałam 11 ( 5 klasa ). :D Pozdrawiam, her name is Marta. ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
tak maiałam już pierwszy okres, mam 13 lat, ja teraz ide do 1 gimnazjum:) co do tamponów, mam starszą siostrę ona na 20 lat dostała okrest też jak miała 13 lat i już przy 3 razie używała tamponów, mówi że to dużo wygodniejsze od podpasek:) pozdrawiam funix:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to Ci powiem, że właśnie super jest jak już regularnie, ale ostatnio był jakoś tak co 35 - 40 dni. Cóż, reguluje się. Teraz przeczytałam, że miałaś już, gratuluję :). A jak go przeszłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" prosząca o poradę " - to najprawdopodobniej plamienie przedmiesiączkowe. Okres blisko. Teraz jak zbliża się szkoła radzę Ci zakładać rano wkładki higieniczne, aby nie zabrudzić bielizny i brać do kosmetyczki podpaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
byla masakra, bo cały tydzień przed i caly tydzien po nim padało, a akurat w trakcie była śliczna pogoda:( ale przezyłam, trwał 7 dni, ale były dwa dni że nic nie leciało i nagle... no cóż, już 29 dzień cyklu, może niedługo następny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
tylko strasznie bym nie chciała żeby się zacząl w rozpoczęcie roku szkolnego:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może .. ;d Masakra, nie wiem jak ja przeżyję piątek :( . Czwartek ( rozpoczęcie roku szkolnego ) - 3 dzień okresu, wtedy mam spore krwawienie :/ Piątek ( pierwszy dzień szkoły ) - 4 dzień okresu, spore krwawienie, mocny ból brzucha :/ Jeszcze pewnie na złość dadzą 8 godzin. Ale właśnie chyba zacznę używać tampony, bo na wf nie można się zwalniać jak ma się okres, tylko na basenie ( za uczestniczenie na lekcjach wf są punkty i nawet jakbym nie poszła to będę mieć za tą lekcję 0 a to się dolicza do oceny :/ ). A podpaski są na serio niewygodne przy aktywności fizycznej. Właśnie moja siostra , 25 letnia też używa od dawna tamponów i mówi, że są wygodne. Mieszka daleko ode mnie ( ona nad morzem, ja w centrum kraju ). Znalazłam u niej w pokoju tampony , ale są to tampony " super " i są spore, więc chyba nie odpowiednie na pierwszy raz. ;d A Ty funix * jakie chcesz tampony na pierwszy raz ? Rezygnujesz całkowicie z podpasek, czy jak ? Ja to tampony będę zakładać na co dzień, ale też nie codziennie, tylko kiedy będzie obfite( 2,3,4 dzień ). Z podpasek całkowicie nie rezygnuję. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
ja też na pewno nie zrezygnuje z podpasek:) na pierwszy raz są podobno bardzo dobre o.b mini i tampax compakt, z tym że tAmpaxy są z aplikatorem a o.b nie co do siostry to moja też mieszka daleko (ona holandia ja polska) w jej pokoju też jest pelno tamponów i to we wszystkich rozmiarach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinkaa__
Ja strasznie przechodzę miesiączkowanie. Ide teraz do 2 gim i mam nielegularne miesiączkowanie. zawsze mam tak straszny ból że mdleje i zabiera mnie karetka. dostałam dzisiaj okresu a 2 miesiące z rzędu dostawałam piątego dnia miesiąca... moje cykle to 28 dni... masakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
jeeejjj malinka współczuje ci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh... fajnie, że ma tyle tamponów. Muszę spakować kosmetyczkę do szkoły, z podpaskami i tabletkami. Nie wiem czemu, ale jak godzinę temu wzięłam no-spę to brzuch mnie bardziej zaczął boleć, teraz nie boli. Dobra, ja lecę, poczytam jeszcze broszurki jakieś o dojrzewaniu :D. Ja właśnie akurat okres dostałam tydzień przed wyjazdem. :D Jak już byłam na miejscu to okres słabo już leciał, weszłam tylko do wody zanurzyć nogi 1 dnia pobytu, potem już ani śladu Pozdrawiam, dobranoc ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
ja też już lece, w końcu już za dwa dni do szkoly trzeba się zacząć przezwyczajać do wczesnego wstawania:) dobranoc:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinkaa__
pozdrawiaaam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosząca o poradę
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. A jak myślicie kiedy mniej więcej okres może nadejść, za ile miesięcy lub tygodni? Wolałabym chociaż w przybliżeniu to wiedzieć. I jeszcze jedno pytanie - jakie podpaski najlepiej wybrać na początek, jakie byście poleciły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co " prosząca o poradę " :). Jeśli chodzi o czas : tego niestety nawet ginekolog nie przewidzi. Myślę, że w Twoim przypadku może to nastąpić w ciągu góra kilku tygodni, przy tych objawach no i przy plamieniu, które miałaś. Nie martw się, bądź przygotowana. Jeśli chodzi o podpaski. Ja zawsze zachwalałam Always, ale odkąd mam te na noc ( bo mam obfite okresy, więc te najlepiej się sprawdzają ) to niezbyt jestem zadowolona. Fakt, świetnie chłoną, ale z tył robi się taka kula jakby z watą albo czymś tam co jest w środku tych podpasek i robi się niewygodnie. Poza tym mi się przyklejają do tyłka i jest niefajnie.Ostatnio wypróbowałam Bella Perfecta Rose. Jestem zachwycona, dziś idę sobie kupić paczkę. Dobrze chłonie, wygodnie się w niej chodzi. Jest też Bella Perfecta Violet : pachnie bzem. No, niestety trzeba się przyzwyczaić do rannego wstawania :(. Szkoda, że to już ostatni dzień wakacji. Muszę się na jutro jakoś przygotować, z rana wezmę lek na ból. Mam nadzieję,że mnie nie dopadnie akurat na rozpoczęciu. ;d Pozdrawiam. :* Jak macie jakieś pytania to piszcie, spróbuję Wam pomóc, trochę już się znam na tym. Aczkolwiek jeśli chodzi o podpaski : to sprawa indywidualna każdej z nas. :) Radzę Ci : "prosząca o poradę" wypróbować kilka firm : Always, Naturella, Bella. Sama zdecydujesz jakie są najlepsze. Jak lubię Bellę najbardziej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.blizejciebie.pl/podpaski_bella_perfecta_violet_deo_fresh_10_szt____drugie_opakowanie_50proc_taniej.html,146_389_198,1026,1 http://www.blizejciebie.pl/podpaski_bella_perfecta_rose_deo_fresh_30sz__10.html,146_389_198,1415,1 Na górze : tak wyglądają Bella Perfecta Violet Na dole : Bella Perfecta Rose. Polecam Ci je, myślę, że byłyby dobre na pierwszy okres. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do " prosząca o poradę " : jeszcze jedno : do szkoły możesz nosić chusteczki do higieny intymnej, jak będziesz miała okres i w szkole będziesz wymieniać podpaski to możesz się " odświeżyć " dzięki nim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
ja polecam ci always ultra sensitive normal fresh, sama ich używałam przy pierwszej miesiączce i są naprawde super, za wzgladu na to ze sa sensitive, bo próbowałam ty zwykłych, ultra i robi sią u mnie zupełnie to samo co u her name is marta , wybrałam wariant fresh bo super pachną. naprawde bardzo polecam, pozdrawiam, funix:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
powiem wam szczerze, że napewno nigdy nie bede używać podpasek takzwanych "clasic" bo ich grubość mnie przeraża i nie mam pojęcia jaki dyskomfort bym przy nich czuła, jesli nawet wariant "ultra" mi przeszpadza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
za pieerwszym razem bylam z mama w sklepie, ja wybrałam ale ona płaciła:PP tym razem ide sama i chyba musze to dzis załatwic, bo do szkoly by wypadało wziąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh.. ja też właśnie dziś chcę to załatwić. :P Zawsze dziwnie się czuję jak wybieram podpaski. Na początku strasznie się denerwowałam czy mnie nie wyśmieją, nie będzie kogoś znajomego itp, ale to już powoli mija. Dziś chyba wypróbuję Bellę Violet, zobaczę , które mi będą bardziej odpowiadały. :P Właśnie wypada przygotować coś do szkoły, bo jutro muszę być dobrze ochroniona : mocny okres będę mieć, a muszę założyć spódnicę ( mudnurek :/ ). Żeby tylko wpadki nie było. A u Was jak tam przed rozpoczęciem ? Funix * mam pytanie : używasz chusteczek do higieny intymnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
teraz nie, bo kiedy dostałam pierwszy okres, bylam cały czas w domu i przy wymianie podpaski się "podmywałam" ale żelem do higieny imtymnej. w sumie w szkole bd zupełnie inaczej więc będe je tam ze sobą nosic, ale mysle ze wiecej niz raz na dzień nie bd musiała zmieniać podpasek, bo moje krwawienie jest bardzo umiarkowane. a ty używasz? co do zakupu podpasek, mam dokładnie to sam co ty, wstydze sie wgl stanąć pod tą półką:P a co dopiero jeszcze zaczac tam wybierac jakie mają być:O naprawde, nie mam pojecia czemu tak jest:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
her name is marta, jakich uzywasz wkładek? ja zawsze uzywałam discreet water lily ale zastanawiam się czy napewno wybieram dobrą firme, chociaż w sumie to ładnie pachna i sa super cienkie więc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom, w końcu połowa ludzkości używa podpasek. Ale chyba się przełamię, w końcu trzeba się przyzwyczajać. Jak będę miała 20 lat mama nie będzie mi podpasek kupowała :P. W sumie to jestem trochę nieśmiała, może to przez to ? ;d W sumie to pamiętam jak 22.12.10 r. wracałam wieczorem z siostrą z kościoła, byłyśmy u spowiedzi na Boże Narodzenie i wstąpiłyśmy do Biedronki, kupiła sobie tampony i normalnie przez całą drogę do domu niosła je w ręku. Ja bym podpasek w ręku nie nosiła, ale mówię to przez to, że jestem nieśmiała. Ogólnie to nienawidzę dostawać okres w ważne wydarzenia : dostałam na sprawdzianie szóstoklasisty, w Boże Narodzenie i tak jak teraz na rozpoczęcie roku szkolnego. Ale jeśli chodzi o podpaski : pójdę do Rossmanna, wiadomo większy sklep, dużo osób. Ostatnio jak kupowałam w małym sklepiku to jakoś się nieswojo czułam, gorzej niż w takim dużym sklepie. Ustanę przy półce z kremami i balsamami ( jest ona na przeciwko korytarzyka gdzie są podpaski ) i dyskretnie zobaczę gdzie są te Belli, podejdę i wezmę. Zakryję jakimś sweterkiem, pójdę do kasy i zapłacę. :) A Ty funix * gdzie kupisz ? Ja używam wkładek Discreet, ostatnio miałam takie różowe. :). Ale właśnie też chcę sobie kupić Waterlily Multifrom Plus czy coś takiego ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×