Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość funix*
ja właśnie nie wiem jak to będzie z w-f 'em bo pierwszy mam dopiero we wtorek, w środe dodatkowo 2 godziny na basen;/ lubie pływać ale się obawiam że babka może byc jakaś dziwna:/ fortuna, te podpaski są jakieś kiczowe, miałam w kalsie takie plastiki które się chwalily zawsze jakich podpasek używają i wgl i wlaśnie mówily o tych ultra normalnych..... już wiadomo czemu- plastikowe podpaski dla plastików:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta12
hejjkkaa! Wyspałyscie sie ja nie za barzdzo...:P ale co juz nie zaasne ...Jutro do szkoły ile macie lekcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
ja jutro na dzień dobry 9:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego bym chciała mnieć z nauczycielem . Ona twierdzi że miesiączka trwa 3 dni i tylko możemy w 3 dni nie ćwiczyć . A moja pierwsza miesiączka trwała 7 i pół dni , ponieważ gdzieś już po 15 jak poszłam się umyć zmieniłam podpaskę i nic nie miałam dlatego te 7 i pół ;] tak jakby 8 . I nie wiem co ja teraz u niej na lekcji zrobię . Ja mam jutro 8 lekcji i dotego na ostatniej mam fizykę ;] !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julietta12 : ja na jutro mam 7 godzin. Szczerze mówiąc to też się nie wyspałam, bo siostra mnie obudziła :/ Funix * : ja mam we wtorek basen a w środę wf :O. Chcę, żeby już było chłodno, bo jak będzie ciepło to wf będzie na stadionie, a to jest masakra. :O Ja już na szczęście nie mam okresu :). A jak u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńka145 : moja od wf może dlatego tak twierdzi, bo nie ma dzieci ( w szczególności chodzi mi o córki ) i jest " starą panną ". Poza tym na nią były skargi do dyra, że dotyka dziewczyny tam gdzie nie powinna :D. Mnie kiedyś złapała na basenie za zapięcie stanika i mówi " masz źle zapięty " ; O . Ale jeśli chodzi o długość okresu : jakby miała córkę to by może było jej to łatwo zrozumieć, a tak. xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie wiem czy ma jakąś córkę . Wątpię . Ale kiedyś była w naszym wieku powinna wiedzieć ;) ha ha ale jakoś będzie ok ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
ja teraz chodze do tego gimnazjum co kiedyś moja siostra i mówiła że ta nauczycielka jest spoko, ale nie wiem czy w 100 procentach jej moge wierzyc, bo ona dostala okres jak byla w 3 klasie gim:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja bym sie na waszym miejscu tak nie przejmowała, bo młode dziewczyny które dopiero dostały okres niedawno mogą mieć długie miesiączki i mogą mieć nieregularne - to jest fakt i jak ktoś tego nie wie to chyba na lekcjach biologii spał ;/ wiec olejce ten w-f i po prostu jak nie bedziecie sie z powodu okresu czuły na siłach ćwiczyć to mówcie to wprost i sie nie stresujcie ! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
moniak, łatwo ci mówić, ale nauczyciel i tak zawsze postawi na swoim:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etam, ja też miałam te 14 lat kiedyś i bardzo bolesne okresy, mama mi wypisywała zwolnienia, a nauczycielka do niej na zebraniu kiedyś wywaliła, że ja chyba te zwolnienia podrabiam bo jak można być "niedysponowanym" raz co 20 a raz co 40 dni, moja mama jest położną i jej powiedziała wprost, że ja miesiączkuje dopiero od roku i chyba trudno żebym miała super regularnie miesiączki juz ;) wiec naprawde ja wiem, że jesteście teraz na etapie ekscytowania sie tą miesiączką i wydaje wam sie że to koniec świata jest, nauczyciele od wf nie bedą was zwalniać itp. ale najważniejsze to nie traktować tego jako coś wstydliwego tylko mówić wprost o co chodzi, bo ja nie wiem dlaczego te baby od wf udają że nie pamiętają co to jest okres :P jak ktoś ma obfity i bolesny okres to ćwiczenia są męczarnią, doskonale to wiem i mi zawsze mama właśnie mówiła jak byłam młodsza że jak sie nie bede czuła na siłach ćwiczyć przez okres to mam nie cwiczyć i kropka, bo ani to higieniczne ani bezpieczne (o wiele łatwiej wtedy o zaslabnięcie) i tak trzeba robić ;) trzymajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak . Ja nie spałam na biologi ha ha :) ale zanim się ureguluje różnie bywa ;) ha ha ale ta nauczycielka nie zrozumie , bo zaraz mówi że kłamiemy i ble ble mnie strasznie bolał brzuch i miesiączka była obfita może dlatego bardziej się tym przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mama zawsze powtarzała, że dziewczyna która dopiero od niedawna miesiączkuje ma zwykle długie i obfite okresy i że o ile to jest intymna sprawa o tyle jeśli z powodu okresu bede sie w szkole źle czuła to mam zawsze mowić, nie zmuszać się do ćwiczeń itp. bo to nie jest zdrowe także pamiętajcie że okres to jest jednak normalna sprawa u kobiety i może być uciążliwy i po prostu są te dni w których możecie czuć się gorzej, i to nie jest na zasadzie czy ktoś wam uwierzy czy nie - jak sie źle czujecie to nie zmuszajcie sie do niczego bo nauczyciel wam mówi, że kłamiecie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie nic nie bylo, wchodze do kibelka a tam czerwona kropka, najpierw mysle ze moze sie uderzylam czy cos. ale potem dumnie powiedzialam mamie ''mamo dostalam okres" najpierw sie cieszylam,a teraz przeklinam ten dzien :( czemu faceci nie moga miec okresu!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta12
CZesc ,sorki z sie tak wcinam w dyskusje ale ja to mam nauczyciela od w-fu.I on jest raczej wyrozumiały w tych sprawach bo jak moja kol miała to nam tłumaczył ze jak nas boli brzuch to wtedy mamy sie zwalniac a jesli nam nic nie jest o mamy cwiczyc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej; ) Nie było mnie tu ostatnio ,bo miałam problemy z internetem;/. Wczoraj dostałam miesiączkę. Jestem nawet z tego zadowolona mimo ,że jest trochę obfita; ) Ja to mam też nauczyciela od w-f'u jest bardzo fajny. Jak ktoś ma miesiączkę to normalnie może nie ćwiczyć ,nawet gdy się dobrze czuję.:) Jutro 5 lekcji;) Plan mam jak na razie ok;)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortuna 22
sorki że nie pisałam ale miałam problem z kompem . Okres mi się skończył 3 dni temu :) nareszcie jest tak jak dawniej :) co do nauczycieli to mam nowego teraz i jest nawet spoko ( narazie :D) ale uczył siostrę koleżanki i wiem że jak się u niego zgłasza niedysponowanie to zwalnia i się nie czepia. A co tam u was ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
dziewczyny, sorki ze tak późno pisze, ale mam problem i prosze o szybką odpowiedz:) chciałabym jutro założyć do szkoły szare, bardzo jasne spodnie, tyle ze juz 37 dzien cyklu i boje się że jak okres sie zacznie a ja nie zauważe to bede musiala chodzic z czerwona plama na tyłku:o a wy jak myslicie, zalozyc czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz założyć dlaczego nie ? :] weź wkładkę podpaskę do torby ;] ja dzisiaj miałam szare spodnie , mnialam wkładkę , na moje szczęście . Zaczął mnie fest na Angielskim na końcu pierszej lekcji bolał brzuch . Więc zaraz na przerwie poszłam do wc i tam niespodzianka dostałam wzięłam z torebki podpaskę i po temacie . Ale brzuch wdawał się we znaki . Nie przebiło bo założyłam po 1 lekcji zaraz ha ha . Ale wogóle w domu się nie spodziewałam bo mnialam 16 . Przez te lekcje myślałam że padne ale przeżyłam a na wf zgłosiłam nd . I po kłopocie . Pani się nie czepiała ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bym nie mniala wkładki założonej to by przebiło , bo mam obfity okres . ;] haha trochę nie wyraźnie to napisałam sr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
malenka, ja mam podpaski w szafce zawsze:)) jednak dzis nie zalozylam tych spodni, ale dobrze ze nie bo jakoś tak desz padal... i by cale brudne potem były:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
nie nie możesz, to jest forum o miesiączce:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
heeejjjoooo! dziś dostałam swój drugi okres:D mam pytanko, czy powinnam spytać mame czy wolno mi uzywac tamponów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemka ;) co tam u was ? mi okres skończył się prawie tydzień temu, teraz czekam na następny. funix - możesz spytac. Nie żebym była specjalistką ale wydaje mi się że nie powinno się używac tamponów przy pierwszych okresach. Ale nie znam się na tamponach wcale a wcale , a myślę ,że jeśli ci mama pozwoli to nie widzę większych przeszkód :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To też moja druga miesiączka . Już trwa 3 dni . Ale moim zdaniem jak ja bym mogła wybierać to bym wybrała podpaski bo to chyba troszeczkę za wcześnie. ;) ! Kiedyś tak teraz nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta12
hejka,dziewczyny.co tam u was ?? U mnie nic , wczoraj miałam dużo śluzu.To tyle do jasnej anielki ja chce dostac okresuuuu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×