Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość pije kawe sama
Dzery przeczytaj troche wypowiedzi i bedziesz bardzo duzo wiedziec komu sie nalezy takie mieszkanie :)powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulka37
Witam! Ja to dopiero mam cyrk ze swoja aplikacja na mieszkanie. Mieszkam od 5 lat w tym samym domu- wynajem od landlorda- niestety pan chce sprzedac chate i tu zaczynaja sie moje problemy. Ostatnia umowa wygasla 2 czerwca biezacego roku, po czym podpisalismy kolejna ale tylko na 3 miesiace. Dodam, ze byla to decyzja obu stron. Po kolejnym miesiacu otrzymalam od landlorda 2 months notice, ktore wygasa 1 wrzesnia. Ze wszystkimi dokumentami udalam sie po raz 5000 nie wiem ktory do wspomnianego wyzej urzedu gdzie wszystkie papierki starannie obejrzane zostaly skopiowane i dodane do mojej aplikacji, zlozonej jakis rok temu. Po 2 tygodniach otrzymalam bardzo uprzejmy telefon i zaproszenie na spotkanie celem wypelnienia aplikacji na osobe bezdomna. Pelna jak najlepszych mysli udalam sie do urzedu i jakiez bylo moje zdziwienie kiedy pani z usmiechem na ustach oznajmila mi, ze moja ostatnia umowa podpisana z landlordem jest nielegalna i tak wlasciwie to ona nie wie co ma zrobic, w zwiazku z czym musi udac sie do ichniego prawnika co oczywiscie potrwa nie wiadomo jak dlugo. Dowiedzialam sie rowniez ze samo 2 miesiecznie wypowiedzenie umowy najmu do niczego tak naprawde nie zobowiazuje i w sumie to mam jeszcze jakies2 do 2.5 miesiaca extra, kiedy to moj landlord bedzie czynil wszystko zeby sie mnie pozbyc. Jakos nie trafia do mnie to tlumaczenie i obawaim sie ze sprawa oprze sie o prawnika. Jutro kolejne spotkanie w jakze milej i uprzejmej atmosferze, tylko szkoda ze nic z tego nie wynika. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kto wie jak długo czeka się na mieszkanie cauncilowskie w Hatfield??? Złożyłam aplikacje, i dostałam band C na 2 bed. Nie wiem jak długo mogę czekać, na co się przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka2011
Witam mam pytanie, w zeszłym roku spaliła sie fabryka, w której pracowałam. Od tamtej pory nie pracuję, zajmuję się domem i dziećmi. Pracuje tylko mój mąż. Otrzymaliśmy HB i Council tax benefit, niestety dopłata do mieszkania przy reszcie oplat jakie ponosimy jest dla nas za duża. Mąż niestety pracuje w takim systemie, że ciężko nam zorganizować opiekę do najmłodszego dziecka, bym mogła iść do pracy. Urosły nam zaleglości. Nie jesteśmy tego w stanie splacić. Właściciel agencji zagroził, że wręczy nam wypowiedzenie. Czy w tej sytuacji otrzymamy dom z Housingu? Czy mogą nam odmówić. Właściciel agencji powiedział, że nie mam co liczyć na dom z housingu, ponieważ on wystawi nam złą opinię. Proszę o odpowiedź, to bardzo ważne, ponieważ nie wiem co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raika
majac sredni poziom jezyka angielskiego w czym mam szanse pracowac, jestem kobieta 36 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka wracaj do polski
Agencja mieszkaniowa to nie instytucja charytatywna . Ich nie obchodzi ze nie masz . Mieszkasz - płać. Zajmij się czymś , weź może czyjeś dziecko do opieki , sprzataj domki lub cokolwiek jeśli chcesz żyć w uk a jeśli nie to wracajcie do Polski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kaska
Nie macie co liczyc na dom z councilu. Oszalalas chyba kobieto. Jak was wyeksmituja za dlugi to ty bys chciala dodatkowej nagrody w postaci domu? :O Szans nawet nie macie. Trzeba ciac wszelkie koszta a rachunki placic. Albo powrot do PL jak sobie na obczyznie nie radzicie. Zycie nie jest lekkie moja panno ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , udało mi się nawet przeczytać cały wątek choć musze przynać że troche tego jest .Ale wracając do tematu poszukuje osób z cardiff co też starają sie o mieszkanie counsilowskie lub je już dostali . Widze z tego co piszecie w wątku to w każdym rejonie jest inaczej u mnie w Cardiff dosteje się pukty i zaznacza się we wniosku w jakim rejonie chcemy domek lub mieszkanie, no i czeka się w kolejce a na niej 12 tys osób także nie kolorowo.Jestem zainteresowana kontaktem z osobo która jest z mojego rejonu jak ja i może już przeszła już wszystkie etapy czekania na lokal przyznany przez counsil.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kaski
no niestey maja racje, marne szanse na chate, council nei lub ludzi ktorzy nie placa niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Kaśka
Myślę, że najlepiej jak udacie się do waszego councilu i tam przedstawicie waszą sytuację. My tak zrobiliśmy (mieszkam w Birmingham) i dostalismy mieszkanie w ciagu 3 tygodni. Wszystko zależy od twojego oficera w councilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swietny pomysl.....
Ja co prawda, zawsze wszystkie rachunki place najpierw a potem sie rzadze ttm co mi zostaje ale od dzis szlus :D Przestane placic za mieszkanie to w nagrode dostane council. No i co? Nie patologia tam mieszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mieszkam w Uk od niedawna z chłopakiem i z moja roczną córką. Chce od niego odejść, ale nie mam dokąd. Chciałabym się dowiedzieć czy mogłabym dostać mieszkanie socjalne jeżeli nie pracuję bo opiekuję się dzieckiem. Dom w którym mieszkamy wynajmujemy wspólnie z 3 współlokatorów co jest bardzo uciążliwe. Bardzo proszę jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to byłabym wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Tydzien temu zlozylismy w counsilu wniosek o mieszkanie spoldzielcze. Dodam ze podlegamy pod Richmond upon thames :), mieszkam obecnie na Twickenham w one bedroom z dwojka dzieci i mezusiem. Dostalismy punkty 190 , nie mamy bandow ani nic takiego jak pisaliscie wczesniej - chcialabym sie dowiedziec czy to duzo czy malo ????? dodam jeszcze ze przyznali nam 3 bedrooms. Nigdzie nie moge sie doczytac o punktacji stad moje pytanie bede wdzieczna za odpowiedz :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od niecalego roku mieszkam w cansilowskim mieszkanu z dwojka dzieci i mezem w one bedroom chcielibysmy wymienic na wieksze na 2bedroom jest na to jakas szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasia235
Sylwiao2 Z tego co wiem z zamiana jest duuuuzo prosciej ,, poszykaj w necie albo idz do Councilu. POzdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie !! mam pytanko co chodzi o mieszkania w U.K jeśli ktoś z was się orientuje co może grozić za niepłacenie za wynajem mieszkania ?? mam tu w londynie przyjaciółkę i troszkę się o nią martwię ;( jej facet poznał jakiegoś kolesia w pracy (polaka) i ten mu nagadał że jak nie będzie płacić za mieszkanie to dostanie cansilowskie mieszkanie (bo ponoć on w ten sposób dostał ) a ten go posłuchał ...widzę jaka chodzi zmartwiona co będzie z nimi na dodatek mają małe dziecko co mu grozi za to , może ktoś wie ?? bardzo byłabym wdzięczna chciałabym jej pomóc ale nie wiem jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
mam nadzieję, że ktoś ci jeszcze potwierdzi, ale towarzystwo pakuje sie w kłopoty - zapewne kolega by chciał, żeby go landlord wyrzucił z mieszkania i wtedy by uzyskał status bezdomnego, bo wtedy jest priorytet na przydział mieszkania z councilu, ale o ile wiem to jesli wyleci za niepłacenie to raczej nie ma na to szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasdsasdadsa
Polactwo-cwaniactwo :O Jebane frajerstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOTKA78
Z nieplaceniem mieszkania nie jest tak prosto po pierwsze i tak bedziesz musiał wszysto spłacic a po drugie moga zaproponowac hptel z innnymi patologicznymi rodzinami nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biela
czekam w kolejce na mieszkanie socjalne w londynie ale trzeba czekać bez końca moja córka jest niepełnosprawna,czy moge złozyć wniosek do innego cansilu np.do LUTON moze tam będą leprze szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeCiA69
biela możesz składać do wielu housing-ów. Najważniejsze by mieli mieszkania w okolicy, która ciebie by interesowala. Zawsze jest to większa szansa na to, że szybciej cos dostaniesz. Warto też rozejrzeć się czy nie ma też innych instytucji , które na podobnych warunkach oferują mieszkania. U nas w Yorkshire jest ich wiele, np. Akcent, Place of people itp. Ceny za domek wahają się od 65 (1-2 sypialnie + salon) - do 95 (3-4 sypialnie) Za mieszkanie w bloku lub wieżowcu jest dużo drożej (95-115) . My za domek z 3 sypialniami, dużą kuchnią , salonem i dwiema łazienkami placimy 88 tygodniowo :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zytka wróc
słuchajcie a mam pytanie o osobę samotną czy ma szanse w ogóle dostać ? czy jest sens starać się ? To osoba już w podeszłym wieku prawie 70 lat, najniższe możliwe dochody, przyznane różne dodatki z powodu ciężkiej sytuacji. Jest praca legalna od lat ale to głodowe zarobki a osoba w tym wieku też .. hmm już wiadomo. Nie ma oszczędności ani nieruchomości. Była na rozmowie ale nie chcieli dać nawet papierów do wypełnienia bo powiedzieli, że nie ma szans. Jak to wygląda ? chodzi o Londyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zytka wróc
Dzięki :) zaraz poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam W anglii mieszkalem 3 lata w tym czasie dostalem mieszkanie socjalne w ktorym mieszkalismy 2 lata niestety z powodow rodzinnych wrocilismy do polski a teraz chcielibysmy wrocic. Jesli chodzi o prace to nie ma problemu gorzej z mieszkaniem. Czy ktos orientuje sie czy mozna dostac mieszkanie socjalne po raz drugi? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia_29
Witajcie, mam do Was pytanie odnośnie szans na mieszkanie z councilu. Otóż wynajmuję z mężem 1 bedroom flat, tylko mąż pracuje, ja jestem w 6 miesiącu ciąży. Czy mamy szanse na jakiś przyzwoity band? czy oni będą brać pod uwagę, że niedługo będzie nas troje czy jako parę i wtedy szanse są małe? A może lepiej poczekać aż sie dziecko urodzi? Wtedy przydzielą nam wyższą grupę? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×