Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

czekasz dlugo na mieszkanie i przy braku szczescia jeszcze troszke sobie poczekasz bo masz duzo dzieci. A tutejsze przepisy mowia ze kazde dziecko powinno miec swoj wlasny pokoj jesli sa oddzielnej plci. Tak wiec jesli masz chlopcow i dziewczynki to minimum 2 sypialnie dla nich musza byc potem jeszcze sypialnia dla was i livingroom w ktorym nikt nie mieszka i daje to minimum 4 pokoje a o wiele wiecej jest mieszkac z np jedna albo dwoma sypialniami. A poza tym rodzina z dziecmi nie moze sie starac o obijetnie jakie mieszkanie - oni zawsze zaznaczaja w gazetce, ktore sa dla rodzin z dziecki a ktore nie. Pytalismy sie o co w tym wszystkim chodzi to pani ze spoldzielni powiedziala nam ze mieszkanie dla rodzin z dziecmi musi byc odpowiednio duze i miec wokolo miejsce do zabaw np plac zabaw. My czekalismy bardzo krotko na nasze mieszkanie ale pewnie dlatego ze nie mamy jeszcze dzieci. Placimy ok 300 na miesiac za sam czynsz i do tego council tax 1500 za rok plus oplarty za gaz i energie jakies 15 na miesiac takze nie jest zle. A mieszkania spoldzielcze sa tansze - 2 sypialnie mozna miec za 250 na miesiac plus oplaty oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie *
makkara Dziękuje za odpowiedz...masz racje z tymi pokojami,w sumie jak bym dostala 3 pokoje bylabym szczęśliwa.dzis wysylam aplikacje o mieszkanie spoldzielcze,zobacze co tam mi odpiszą.w kazdym razie jestem dobrej myśli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz wysylac podania do wiecej niz jednej spoldzielni - nie we wszystkich przyjmuja \"ludzi z ulicy\" tylko takich wytypowanych przez council ale zawsze warto szukac i probowac bo naprawde warto. Jak sobie pomysle, ze wczesniej musielimy mieszkac z innymi znajomymi bo czynsz byl za duzy na nas dwoje to az nie moge uwierzyc ze przez to przechodzilam. Teraz to nawet jakby mi ktos placil to bym sie nie zgodzila znowu mieszkac z kims :) A poza tym masz ta radosc urzadzania wlasnego mieszkania a nie jak w wynajmowanym nie lubisz koloru scian ale nic nie mozesz zrobic albo sie nie oplaca bo to nie twoje. Tak wiec zycze powodzenia i daj znac czy cos udalo Ci sie zalatwic. A tak poza tym to z jakiego miasta jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie*
MAKKARA fajnie ze napisalas,wlasnie tak zrobilam jak piszesz,wyslalam trzy aplikacje o mieszkania i co dziwne w kazdym są inne zasady.W jednym o socjalne jestesmy na 10 miejscu,ale podobno jest bardzo dużo oczekujących rodzin a mało mieszkań i może to potrwać.ostatnio wysłałam do innego urzędu o spoldzielcze i oprócz aplikacji kazali wysłać referencje a z tym nie mieliśmy problemu :) i w ostatnim urzędzie dają jakies punkty....ale jeszcze niewiem o co dokładnie chodzi i narazie czekamy.aaaaaaa a mieszkam w lincoln koło nottingham....może mieszkasz niedaleko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam w Szkocji wiec nie tamte okolice :) Trzymam za Was kciuki - troszke poczekacie ale pozniej zobaczycie ze bylo warto. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak myslicie
jak my mamy 4 dzieciaków 2 młodszych i 2 starszych, (1 dziewczynka-3 chłopców) to jakie nam mieszkanie moga przyznać i czy wogóle mamy szanse , bo juz wniosek złozylismy w marcu i czekamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak myslicie
acha, my mieszkamy w okolicach Londynu, -St.Albans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz w marcu
jesli zlozyliscie wniosek w marcu to chyba nie juz a dopiero bo przeciez jest dopiero koncowka kwietnia czyli czekacie miesiac. Uzbroj sie w cierpliwosc bo z taka iloscia dzieci to naprawde bedziecie potrzebowali duzego szczescia zeby Wam cos dali - no chyba ze mieszkacie w jakies miescinie to sa wieksze szanse niz w duzych miastach. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie*
ja czekam jakies 4 mies....i tez mam 4 dzieci ,na dzien dzisiejszy na liscie jestesmy 6...a w ciagu miesi\ąca daja 1 mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak wyglada ....
kiedy cie informuja ze dostalas to mieszkanie o ktore sie ubiegasz,czy wysylaja jakis list? czy moze jest jakies spotkanie? jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jade do chlopaka w anglii on ma 6 letnia corke ja 3 letniego syna czy dostaniemy razem wieksze mieszkanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co masz na mysli
piszac wieksze ? Sprecyzuj to moze Ci odpowiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie
jak dowiedzieliscie sie ze otrzymaliscie mieszkanie od miasta,czy listem czy moze telefonicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam jade do chlopaka znaczy ze on juz tam jest to chyba logiczne inaczej czy jestesmy w stanie dostac jakiekolwiek mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez nie jestescie rodziną
to jak mozecie dostac mieszkanie!? moze on dostanie z dzieciakami a ty to w świetle prawa obca jesteś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzduraaaa
ja dostalam mieszkanie z moim chlopakiem - 3 pokoje - nowo wybudowany bloczek w UK nie trzeba byc malzenstwem zeby byc uwazanym za zwiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzduraaaa
a o tym ze maja dla nas mieszkanie dowiedzielismy sie listownie - w ciagu tygodnia od momentu jak wybierzesz mieszkania i wyslesz im propozycje. Jesli nie dostaniesz listu w ciagu tygodnia tzn ze tym razem Ci sie nie udalo i musisz wybierac w nastepnym tygodniu tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie
dziekuje za odpowiedz,ciesze sie ze udalo wam sie dostac mieszkanie ja tez mam wielk\ą nadzieje ze i nam sie uda..to jest jedno z moich marzen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia007
witam tyle slyszalam o tych mieszkaniach ze sama sprobuje co mi szkodzi ale jest maly problem bo nie wiem gdzie sie z tym zglosic jesli chodzi o mieszkanie spoldzielcze bo ono chyba jest lepsze tak ze z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli mieszkam juz rok, a moj maz ponad rok pracuje,yo rowniez moge sie starac o mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze pomózcie mi to przetłumaczyć na angielski. Potrfię mówić ale natomiast kompletnie nie potrafię pisac po angielsku: *****\\\"Bardzo proszę o odpowiedź odnośnie rezerwacji, ponieważ nie wiemy czy rezerwacja jest nadal aktualna\\\"*********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I'm waiting for response about booking/ I would be grateful for response about booking...because we still don't know if reservation is current

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli maz ma rok pracy - mozecie starac sie o mieszkanie - i jesli to on pracuje - on bedzie skladac podanie o mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADZIUTA
czy mozecie mi powiedziec jak dokladnie sie naywa mieszkanie spoldzielcze i jak chcem sie o nie starac to co mam powiedziec i tak dokladnie czym ono sie rozni od mieszkania socjalnego prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADZIUTA
co mam powiedziec to wiemn ale nie wiem jak jest po angielsku mieszkanie spoldzielcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie555
mieszkanie spoldzielcze to housing associations

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak jest u was w miejscowosci ale tu gdzie ja mieszkam mieszkanie spoldzielcze zalatwia sie w concilu - starajac sie o home choice czyli mieszkania socjalne zaznaczylam na wypelnianej formie ze chce starac sie o spoldzielcze - najczesciej jest tak ze dany concil wysyla twoje zainteresowanie do tutejszej spoldzielni i jesli spoldzielnia ma jakies oferty moze ci cos zaproponowac.. jesli nie ma w concilu to mysle ze powinnas poszukac na wlasna reke w necie powinnas znalezc wpisz w wyszukiwarce nazwe gdzie mieszkasz i housing association ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz strac sie przez council ale i skladac podania na wlasna reke w spoldzielniach - tylko nie we wszystkich takie przyjmuja bo np w naszej trzeba bylo byc zgloszonym do nich przez council ale wiem ze sa i takie do ktorych mozesz sie zglosic samodzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez tak mialam
czy w takim mieszkaniu spoldzielczym jest okreslone ile mozna mieszkac czasu ? tzn czy oni moga mi wypowiedziec wymajem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×