Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość najpierw czytac
podcieranie pierwszenstwo ...? ale w ktorej grupie? pierwsze miejsce bezdomni samotne matki z dziecmi , pierwsze miejsce inwalidzi samotni bezdomni itd,,, jak jestes sama to masz pierwszenstwo za 3 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1katrin1
Witam!Chciałam o cos zapytac,poniewaz dopiero wdrażam sie w ten temat.Złożyliśmy z mężem podanie do concilu o dofinansowanie do mieszkania.Czy jednak jeśli chcielibysmy zamieszkac w moieszkaniu socjalnym lub spółdzielczym stracimy wtedy te dofinansowania.Wydaje mi się że chyba tak,bo w końcu byloby za dobrze mieszkać w takim mieszkaniu i jeszcze miec do niego dofinansowanie.Proszę niech ktoś sie wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1katrin1
Witam!Chciałam o cos zapytac,poniewaz dopiero wdrażam sie w ten temat.Złożyliśmy z mężem podanie do concilu o dofinansowanie do mieszkania.Czy jednak jeśli chcielibysmy zamieszkac w moieszkaniu socjalnym lub spółdzielczym stracimy wtedy te dofinansowania.Wydaje mi się że chyba tak,bo w końcu byloby za dobrze mieszkać w takim mieszkaniu i jeszcze miec do niego dofinansowanie.Proszę niech ktoś sie wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poza Polską praca studia
jezeli wasze dochody sie nie zwiekszyly dalej to mozecie dostawac tylko zalezy to od nowego czynszu itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1katrin1
Nie pomyślcie że chce za wiele,ale w naszym przypadku tylko mąż pracuje i mamy dzieciaczka.przeliczylismy -na przykładzoie jednej pani ,ktora ma mieszkanie spółdzielcze (2 sypialnie i salon)-310L+100Lconcul tax+gaz i prąd 25L,że mimo wszystko to troche duzo z jednej pensji.W takiej sytuacji te dofinansowania do mieszkania byłyby dla nas z pewnością wielkim zastrzykiem finansowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1katrin1
Czy ktos pobiera te dofinansowania mając mieszkanie socjalne badz spoldzielcze.A moze ktos na swoim przykladzie kwotowo przedstawi mi jak to wygląda?czy ktoś z okolic Blackpool starał się o takie mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbb
mam pierszenstwo:) dlatego ze jestem key workerem, a to mieszkania budowane specjalnie dla nich, dowiedzialam sie dzis wszystkiego dokladniej, zadzwonilam, takze pierszenstwo mi sie jednak nalezy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbb
najpierw czytac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbb
ah i nie mowie generalnie o mieszkaniach ale o tym o ktore zlozylam podanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbb
wlasnie dostalam od nich maila potwierdzajacego ze jestem na liscie oczekujacych na mieszkanko dla key workerow:D:D dostalam rownierz wiadomosc ze blok sie jeszcze buduje i bedzie do oddania latem 2008 i dostalam jakis tam numer referencyjny ale nie wiem czy to ten sam numer o kotrym pisaly wczesniej dziewczynym w ciagu 8 dni maja sie ze mna skontaktowac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katrin 1
mysle ze wam sie będzie nalezało...tylko musicie się sami o to starac albo doplacą wam do mieszkania albo będziecie zwolnieni z concil tax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja23 majkaszywp.pl
prosze podpowiedzcie mi gdzie zlozyc dokumennty o mieszkanie spoldzielcze czy to te same miejsce co mieszkanie socjalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my staramy sie o mieszkanie socjalne w blackpool od stycznia i ....czekamy czekamy rowniez na dofinansowanie do mieszkania pracuje tylko maz i mamy dzieciaczka ja narazie staram sie o nin zobaczymy co z tego bedzie i dostalismy band c w zwiazku z mieszkaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slone paluszki
podnosze powyzsze pytanie a propo's mieszkania spoldzielczego. Najwyrazniej jestem nie w temacie-pierwsze slysze o mieszkaniach spoldzielczych io co w tym chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fibiii
chciałabym z toba nawiązac jakis kontakt,poniewaz interesuje mnie sprawa mieszkan spółdzielczych i socjalnych wlasnie w blackpool.Jęsli ci to nie przeszkadza to bardzo prosze kontakt moje gg 10110053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fibiii
lub kontakt mailowy sobolewska81@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do slone paluszki
wpisz sobie w wyszukiwarke housing association i wszystko sie wyjasni. ja mam mieszkanie ze spoldzielni juz ponad 2 lata i wypowiadalam sie na ten temat juz nie raz i wszysto dokladnie wyjasnialam wiec nie chce mi sie po raz setny pisac tego samego, mozesz tez wejsc na strone www.szkocja.net tam tez znajdziesz wiele na temat mieszkac spoldzielczych powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupuup
upppppppppp jak widac temat na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co i jak
Witam wszystkich mam pytanie jakie trzeba spelniac kryteria by otrzymac mieszkanie socjalne??prosze o pomoc wyjasnie jeszcze moja sytuacje: Jestem w 6 miesiacu ciazy,pracuje zarabiam 180 funtow tyg moj chlopak zarabia 250 funtow tygodniowo mieszkamy w 1 pokoju z jeszcze 2 dziewczynami. czy nasze zarobki nie sa za duze aby moc starac sie o mieszkanie socjalne prosze niech ktos odpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co prawde powiedziawszy to wydaje mi sie ze macie za duze zarobki, ale to wszystko zalezy od miasta w jakim mieszkacie. Wiec najlepiej jesli sami przejdziecie sie do biura i zlozycie podanie a jak bedziecie mieli za wysokie dochody to Wam o tym poprostu powiedza. A poza tym mozecie zaznaczyc rowniez opcje ze chcecie mieszkanie ze spoldzielni, ktore nie dosc ze ladniejsze to jeszcze w lepszych dzielnicach. I zazwyczaj spoldzielnia bardziej zalezy na tym zeby lokatorzy placili w terminie wiec nie zwracaja za duzej wagi na zarobki - no oczywiscie w granicach rozsadku. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilipo
Mój mąż od kwietnia jest w anglii legalnie. Zarabia ok. 250 funtów tygodniowo na czysto. mieszka w karawanie- duży camping. Chciałabym przyjechać z dziećmi do niego na stałe ale się boję czy sobie poradzimy. musimy znaleźć jakieś tanie mieszkanie. Pracuje w Delamere niedaleko Chester. A jak jest ze szkoła dl;a dzieci? mamy dzieci w wieku 8 i 12 lat. Kiepsko znamy język.Poradźcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyspa 666
Do Lilipo mieszkanie spoko znajdzie ... ale ze szkola teraz moga byc problemy z przyjeciem ale niekoniecznie twoj maz musi troche za tym pochodzic o dzieci sie nie martw bedziesz zachwycona szkola i podejsciem i nie szukaj na sile katolickiej szkoly bez sensu ...jak przyjedziesz wyrobisz Nip angielski i dostaniesz benefity na dzieci i chyba ulge na mieszkanie i tax takze glowa go gory i do przodu !!! daj dzieciom lepszy start w zycie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilipo
Ogromne dzięki! Chyba zdecyduję się po zakończeniu roku szkolnego, bo szkoda vaby dzieci straciły rok, a poza tym syn w maju ma I Komunię.Ile może kosztować wynajęcie mieszkania?Czy można ubiegać się i czy warto o mieszkanie socjalne?czy gdybym pracowała za 250 f lepiej byłoby siedzieć na socjalnych?Jakie dodatki by nam przysługiwały gdybym i ja pracowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyspa 666
jak twoj maz zarabia 250 to siedz w domu i dostanisz dodatki aha jak bedziesz wynajmowac mieszkanie to tylko pokoj z kuchnia wtedy macie szanse na socjal mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez po co od razu
taki luksus sobie fundowac i wynajmowac na 4 osoby 1 pokoj z kuchnia ? A nie lepiej zostac w tej przyczepie albo jeszcze lepiej rozbic namiot na trawniku ? Po pierwsze to na malzenstwo z 2 dzieci nikt im legalnie nie wynajmie takiego malego mieszkania bo landlordowie nie chca miec pozniej problemow z prawem. A poza tym gratuluje podejscia juz na poczatku - jeszcze nie przyjechala a ma juz plan zeby nie pracowac i siedziec na socjalach... A i jeszcze jedno - twoje dzieci sa juz na tyle duze ze jesli nie znaja angielkiego w stopniu komunikatywnym to raczej beda mialy nieciekawie. Mojej kolezanki syn zaczal szkole jak mial 12 lat i mimo, ze sobie swietnie radzi z nauka bo poziom jest o wiele nizszy niz w Polsce to nie ma zadnych przyjaciol bo nie rozumie co do niego mowia...Tak wiec jesli nie chcesz aby Twoje dziecko juz od poczatku poczulo sie kims gorszym bo nie potrafi sie wyslowic po angielsku to zapisz je na jakis dobry kurs ang jeszcze w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawda....
moj syn tez nie zna angielskiego ale jest polski nauczyciel , a jedno dziecko bez przyjacoil nie przesadza sprawy , moj ma kolegow ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 3 dzieci
ktore tez zaczyna\ły tu szko\łe bez języka.po roku czasu moja corka ktora ma7 lat mowi bardzo dobrze ma mase przyjaciol i jest zadowolona ,teraz martwie sie o jezyk polski zeby ja troszke podciagnąć,bo myli litery albo zapomina,akcent ma juz angielski mieszkanie dostalismy socjalne miesiac temu,czekalismy pol roku,ale naprawde bylo warto... duze 3 sypialnie duzy salon i ogrod za 260f mies.....w pieknej i cichej okolicy wszystkim czekajacym zycze duzo szczescia i wytrwalosci bo naprawde warto...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×