Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość co to sa te bandy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadanie bandu przez nich to jak w jakiej potrzebie jestes by otrzymac mieszkanie - A - pilna a D - bardzo mala np dla ludzi ktorzy zamieszkuja poza terenem concilu .. im wiekszy band tym lepiej oczywiscie wiec najlepiej miec A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzienki za odpowiedz
szybka my mamy band C niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my nie dostalismy zadnego
bandu a mieszkanie mamy ze spoldzielni. Sami sie do nas odezwali bo dostali nasze namiary z councila. I tak sobie juz ponad 2 latka zyjemy w slicznym mieszkanku :) I wczesniej nawet nie trzebabylo miec przepracowanego roku zeby dostac takie mieszkanie ale niestety czasy sie zmienily bo za duzo rodakow zaczelo sie o nie starac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie zalezy to od danego concilu - czas rozpatrywania itp wiele tez zalezy od zwyklego szczescia... my na nadanie samego nr referencyjnego czekamy juz ponad miesiac :) nawet cztery lata oczekiwania na mieszkanie to nieduzo w porownaniu ze standardami polskimi przeciez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie ma oznaczec literami, sa kolorami, niestety my tez jestesmy w tym malo potrzebujacym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikka28
HEJ MY CZEKAMY JUZ 5 MIES....MIESZKAMY W MALYM MIASTECZKU,MAMY 4 DZIECI I JESTESMY TU ROK.MAMY BAND HELP....A TAK WOGOLE SA 3 BANDY,MY JESTESMY W SRODKOWEJ I JESTESMY OKOLO 15 W KOLEJCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berdzia3
czesc Mikka, gdzie mieszkacie? jakie tam są szkoly? w jakim wieku masz dzieci, napisz coś jeśli możesz, jak sobie tam dajesz radę? czy pracujesz, czy dzieci maja jakieś zajęcia poza szkolne? dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikka28
witaj berdzia mieszkamy w lincoln,zyje nam sie dobrze nie moge narzekac,ja prowadze dzialalnosc na zasadzie samozatrudnienia,sprzatam prywatne domy.dzieci mamy w wieku 10,7,4,1 :) chodza do szkoly angielskiej a od niedawna ruszyla szkola polska w kazda sobote wiec i tam beda uczeszczac.szkola angielska gdzie chodza jest ok...nie ma zadnych innych dzieci polskich wiec szybko zalapaly jezyk,maja juz przyjaznie angielskie z czego bardzo sie ciesze,bo nie ukrywam ze bardzo sie balam jak sobie poradza.jest tu calkiem inne zycie niz w polsce ja osobiscie do kraju na dzien dzisiejszy nie chce wracac....pozatym nie mam do czego.....moze za jakies 10 lat...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cale szczescie
ze zalapalismy sie na mieszkanie juz jakis czas temu bo mimo ze mieszkamy w duzym miescie czekalismy na nie 6 tygodni :) Od razu moglismy sie wprowadzic do nowiutkiego mieszkanka i zaczac sie meblowac :) I powiedzieli nam, ze jak nam sie dzieciatko urodzi to mozemy sie starac o wieksze. I jak tu wracac do Polski gdzie nie mozna liczyc na jakakolwiek pomoc ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baypera
pomocy!!! zlozylam z mezem wniosek o mieszkanie w councilu okolo 4 tygodni temu jestem w ciazy i mam corj=ke wlasciciel wypowiedzial umowe wszystkim mieszkancom naszego domu i do konca miesiaca mamy sie wyprowadzic nie mamy dokad nie mamy kasy na nowy dom wiadomo pierwszy miesiac najdrozszy bo kaucja itp zreszta maz i tak za malo zarabia a ja nie pracuje (ciaza) 30 kwietnia wychodzimy na ulice i nie mamy dokad pojsc co robic? czy ktos jest w stanie nam pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do baypera
a gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypierdalal z kraju w podskoka
System w Anglii jest taki ze faworyzuje i zacheca obywateli do tego aby nie pracowali tylko siedzieli na zasilkach, w socjalnych mieszkaniach, dorabiali sobie bez placenia podatkow poprzez drobne przestepstwa typu kradziez albo wlamanie w sasiedztwie i zeby palili maryche. Jak chcecie jeszcze sie rozejrzec za zasilkami to mozecie sie postarac o rente chorobowa ktora w Anglii nazywa sie Disabililty Living Allowance. Najlepiej to przyjechac od razu jako ciezko schorowany czlowiek wymagajacy opieki albo inwalida bo wtedy dostaniecie dodatkowe punkty i szybciej mieszkanie socjalne a moze nawet i dom z ogrodem jak wykarzecie ze nie mozecie po schodach chodzic. Obecny rzad rozdaja wszystkim na lewo i na prawo, wszystkim emigrantom nie patrzac na ich przeszlosc. Prasa moze i troche narzeka no bo trzeba o czyms pisac, a o prawdziwej polityce nikt nie bedzie pisac bo po co sie rzadowi narazac. Z kasa rzad Anglii nie ma problemow bo jak zabraknie kasy to wiedza skad wziac czyli jak co roku podniasa podatki i glupi uczciwie pracujacy Anglicy beda placic. Zaraz zaraz, niektorzy z Anglikow uciekaja zagranice. Ale to chyba nie tak znowu zle bo wiecej miejsca dla emigrantow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyska111
prosze wczesniej pisal ktos o rencie chorobowej w anglii..jak sie o nia starac ,lecze sie przewlekle i bardzo by mi cos na ten temat pomoglo,z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Baypera jesli macie taka sytuacje radzilabym udac sie z tym listem do swojego concilu, powinno to przyspieszyc danie wam mieszkania - poinformuj koniecznie concil okazujac nakaz opuszczenia lokalu - bo to podchodzi pod tytul -homeless-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmm.........
Gdyby tak w Polsce było to było by super ale niestety...najlepiej mają się uchodźcy polityczni, mój chłopak od ponad dwóch lat pracuje w firmie, która dba właśnie o takich ludzi, to jak wiem co oni wszystko dostają to tylko leżeć na leżaku i nic nie robć. Od mebli, lodówek. pralek. szklanek, sztućców, jak jest maleństwo to wszystkie akcesoria łącznie z wypażarką do butelek i oczywiście kase co tydzień i co najważniesze oni wprowadzają takiego ciapola (rumun np.) do chaty i on potrafi powiedzieć, że mu sie nipodoba i dają mu inne mieszkanie, jak się coś zepsuje to wydzwaniają, telewizory też dostają, totalnie full wypas..i gdzie tu kurwa sprawiedliwośc na tym świecie... a mnie aż trzęsie jak słysze fochy tych politycznych kretynouchodźców. Ostatnio mój chłopak musiał jechać do jednego bo zadzwonił, że nowa pralka którą dostał jest zepsuta a jak sie okazało to proszek i płyn wsypał nie tam gdzie trzeba i po ostatnim płukaniu wyciągnął wszystko obsypane proszkiem. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile czekalyscie na mieszkanie
liczac od czasu kiedy dostalyscie numer identyfikacyjnych. Ja 6 tygodni ale to bylo prawie 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nadal czekam
a podanie zlozylam juz prawie rok temu.. nie wiem jak to jest i od czego zalezy czekanie ale wydaje mi sie ze trzeba miec tez troszke szczescia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie*
czym sie rozni mieszkanie socjalne od housing association?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozni sie nazwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HA a mieszkanie socjalne to odrebne rzeczy, ha maja bardzo czesto lepsze warunki mieszkaniowe, czasem nowe bloki, w lepszych dzielnicach i w zwiazku z tym wyzszy czynsz - natomiast socjalne zalezy jak sie trafi jedni sa zadowoleni inni narzekaja ze syf itp - to ruletka tak troche.. w socjalnych tez mniejszy czynsz jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie*
dzieki martik.......wlasnie to chcialam wiedziec wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agidas
ale w mieszkaniach spoldzielczych tez nie jest wysoki czynsz w porownaniu do tych wynajmowanych od prywatnych landlordow. I rzeczywiscie sa o wiele lepsze warunki niz w tych socjalnych - jak i ze wzgledu na wyglad mieszkania jak i na dzielnice. Socjalne zazwyczaj sa w miejscach gdzie jest wiecej takich blokow i wiadomo czasem mozna trafic na jakis zuli a czasem na milych sasiadow ale wieksze prawdopodobienstow ze niestety okolica nie bedzie za bezpieczna. Pewnie jeszcze to zalezy od miasta w jakis sie to mieszkanie dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie straszcie
przychodza do na co tydzien oferty z councilu przegladamy je jedziemy zobaczyc okolice i dopiero sie zapisujemy zreszta mamy znajomych ktorzy juz nas poinformowali gdzie napewno nie brac domu to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabooooooaaaa
a po jakim czasie można takie mieszkanie sprzedać???? Po 5 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie*
ja wypelnilam podanie o mieszkanie socjalne i czekam juz 5 miesiac i mam 4 dzieci,teraz wysylam do pobliskiego miasteczka o mieszkanie spoldzielcze,podobno jest latwiej je dostac...i mam pytanie ile placicie tyg za mieszkanie ze spoldzielni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie*
ja wypelnilam podanie o mieszkanie socjalne i czekam juz 5 miesiac i mam 4 dzieci,teraz wysylam do pobliskiego miasteczka o mieszkanie spoldzielcze,podobno jest latwiej je dostac...i mam pytanie ile placicie tyg za mieszkanie ze spoldzielni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie*
nikt nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie*
prosze...napiszcie ile placicie za mieszkanie spoldzielcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×