Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość Baypera
a ja czekam dostane jak bede miala HO a na to juz czekamy z mezem 12 tygodni mam male dziecko i jestem w 5miesiacu ciazy ile to jeszcze potrwa?? jutro mam spotkanie z oficerem w councilu w sprawie ustalenia potrzeb mieszkaniowych wie ktos o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Baypera
przeprpwadza z Wami wywiad zeby sprawdzic w jakis warunkach mieszkacie i jak bardzo jestescie potrzebujacy - od tego zalezy na ktore miejsce w kolejce wskoczycie. Ale mowcie prawde bo pozniej ktos przyjdzie do waszego mieszkanie to sprawdzic - tak bylo w naszym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a oto jeszcze jeden przyklad
na to ze lepiej miec mieszkanie spoldzielcze (lub socjalne) niz wynajmowac od prywatnego landlorda. Spotkalam sie z wieloma opiniami, ze nie warto starac sie o mieszkanie ze spoldzielni bo nie jest ona na wlasnosc - lepiej juz wynamowac cos. Moje znajome wlasnie niedawno sie o tym przekonaly - mieszkaly na jednym mieszkaniu ponad 1.5 roku i teraz okazalo sie ze wlascicielka chce wynajac to mieszkanie swojej rodzinie a ona maja kilka tyg na znalezienie nowego. I znowu przeprowadzki, szukanie i nerwy. A my mieszkamy sobie spokojnie juz ponad rok w naszym mieszkanku ze spoldzielni i niczym sie nie przejmujemy !!! Tak wiec wszyscy Ci ktorzy narzekaja na te mieszkania sa w bledzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missmarta
Jeśli chodzi o mieszkania socjalne - wynajmowane od housing associations - to moge opowiedzieć parę rzeczy, w Glasgow pracowałam w takim miejscu. Co trzeba zrobić? Po pierwsze: znaleźć adresy biur housing associations i wybrac się do nich po formularze aplikacyjne, w housingu, w którym pracowałam, wyznaczali od razu datę i godzinę rozmowy. W formularzach pytają o obecną sytuacje mieszkaniową i ewentualną rodzinę, także o problemy zdrowotne (jeżeli są), miejsce pracy (czy ta dzielnica byłaby szczególnie dogodna w tym zakresie) itp. - wszystko to w celu ocenienia potrzeb mieszkaniowych kandydata i określenia wielkości mieszkania, jaka by mu przysługiwała. Podczas rozmowy wszystko to sie powtarza i opowiada z większymi szczegółami. Niektóre housingi maja praktyke sprzawdzania prawdomówności aplikujacych i wizytuja ich aktualne mieszkania. Jakis czas po rozmowie otrzymuje sie list, w którym wyszczególniona jest liczba punktów i podana pozycja na liście oczekujacych. No a potem się czeka - niewiadomo jak długo, zależnie od tejże pozycji i pojawiania się odpowiednich mieszkań dostępnych do zasiedlenia; bywa, że kilka tygodni, ale równie dobrze kilka miesiecy, nawet rok czy dwa. Nie należy sie jednak nastawiać na szybkie i łatwo zdobyte mieszkanie. Fakt, że jest się z Polski, zarabia nienajlepiej i ma dzieci na utrzymaniu da może klka punktów więcej, ale nie poda od razu na tacy kluczy do mieszkania. Jeśli ktoś miałby pytania w tym zakresie - w miarę możliwości służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanie :) zlozylam podanie juz dosyc sporo bo jakies dwa miesiace temu wlasnie o mieszkanie spoldzielcze (poprzez concil bo u nas taka mozliwosc jest zaznacza sie na formie ze interesuje nas HA) i nic... nie dostalam nawet nr referencyjnego. Zastanawiam sie czy sie tam nie przejsc albo zadzwonic bo troche dlugo to trwa... nie sadzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikaaa
to wydaje mi sie ze powinnas sie tam przejsc albo chociaz zadzwonic i powiedzic jaka jest sytuacje bo to troszke dziwne ze nie masz nawet numeru - nam przyszedl po 2 tygodniach chyba. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missmarta
martik: ale chodzi o mieszkanie z housingu, czy tak? bo właściwie tylko w takich się orientuję. W housingu opóźnienia i przestoje wynikają najczęściej z tego (o czym zapomniałam napisać wyżej), że aktualny landlord ociąga się z przesłaniem opinii o aplikującym jako lokatorze. Tak czy inaczej, nie zaszkodzi przejść i się pokazać, zapytać, będziesz wiedziała, na czym stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikaaa
no tak ale ona nawet nie ma jeszcze numeru referencjnego a na to nie trzeba opini landlorda - tak przynajmniej bylo w naszym przypadku. Referencje od niego potrzebowali jak juz bylo dla nas konkretne mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska27
WITAM.....ja złóżyłam papiery o mieszkanie socjalne i housing association na jednym jestem około 5 mies na drugim otrzymalismy 30 punkt na mozliwych 40 i w srode ma nas odwiedzic jakas kobieta i w ostatnim miejscu czekamy az wyjdzie gazeta zeby zabukowac sie poraz pierwszy a czekamy juz 3 mies. tam zazyczyli sobie referencji czy jestesmy wyplacalni potem dali nam numer reg..i czekamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedz..chodzi o mieszkania spoldzielcze/komunalne (wolalabym spoldzielcze) tez mi sie wlasnie wydaje to podejrzanie dlugo dotychczas przez te dwa miesiace dostalismy tylko jeden list gdzie wymagali od nas podania ostatnich 10 lat zamieszkania :) zadzwonie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moglybyscie mi podac mniej wiecej cene rentu za spoldzielcze bo wiem ze drozej od komunalnego ? 2 bed lub 3 bed dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikaaa
ja mam 2 bedroom i placimy na miesiac 310 w stolicy Szkocji wiec chyba nienajgorzej biorac pod uwage ze wczesniej placilismy ok600 za wynajmowane od prywatnego landlorda za taka sama ilosc pokoji. Ogolnie mieszkania ze spoldzielni sa ladniejsze i w lepszych dzielnicach. Nam nprawde super sie tutaj mieszka - jak sie cos zepsuje to dzwonimy i nastepnego dnia ktos przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki :) wlasnie wiekszosc osob otrzymuja mieszkania w Szkocji a nie tu gdzie ja mieszkam - mysle ze tu trudniej dostac.. tak czy inaczej bede zadowolona jak dostaniemy nawet po 2 latach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo w Szkocji
mieli wiekdzy niedobor ludzi ale dzieki reklamom w polskich gazetach tyle sie ich zjechalo ze juz o wiele trudniej dostac mieszkanie - tzn o wiele dluzej sie czeka a nie tak jak my kilka tygodni ale to i tak zawsze lepiej niz mieszkac w wynajmowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOOWROX
a po co starac sie o mieszkanie spoldzielcze jak nawet nie mozesz go wykupic ? i tak nie jest twoja wlasnoscia wiec to sie mija z celem. Nie rozumiem czemu takie wielkie halo wokol tego tematu. To juz o wiele bardziej oplaca sie wziac mieszkanie na kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to masz zle infromacje bo takie mieszkanie mozna wykupic, a co do kredytu nie chce wziasc i tyle bo to kupa kasy, tak czy inaczej, wole odkladac te pieniadze np na emeryture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOOWROX
no mozna ale po ilu latach ? 15 ? bo napewno nie wczesniej. Znajomi dostali takie mieszkaie i powiedzieli ze nie moge go narazie wykupic i nawet nic nie mogli sie na ten tamat dowiedziec. W spoldzielni powiedzieli im poprostu ze nie mozna go wykupic tak jak tego socjalnego. A co Ci za 40 lat bedzie z tych odkladanych pieniedzy ? przeciez ceny ida w gore i sie okaze ze ta kasa nic nie bedize znaczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to mi ze jak nie chce kupic tu mieszkania czy domu bo moge miec takie zdanie i tyle i nikomu nie musze sie z tego tlumaczyc - chcesz to kupuj, kazdy robi jak uwaza prawda ? z odkladanych pieniedzy cos moze byc, wystarczy ze odlozysz np 500 f miesiecznie przez kilkanascie lat na jakis oprocentowanym koncie, mozesz zalozyc specjalne konto sa fundusze itp rozne opcje - i zawsze to jakies wyjscie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata1981
s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata1981
Ja z moim chlopakiem mieszkamy w UK ponad rok i mamy trzymiesiecznego synka, miesiac temu zlozylismy podanie o mieszkanie socjalne a dzisiaj o spoldzielczde. Obecnie wynajmujemy mieszkanie z jedna osoba. Slyszalam jednak ze nie mamy zbytnio szans gdyz beda sprawdzac nasze warunki mieszkaniowe, a jak wiadomo wynajmowane domy czy mieszkania sa zazwyczaj w dobrym stanie, jak i zreszta to nasze.I najlepiej dla nas bylo by wynajac pokoj. Co robic, czy faktycznie szukac pokoju i mieszkac z kupa nieznanych ludzi i czy wogole ktos nam wynajmie jak mamy tak male dziecko. Dodam ze zaraz konczy mi sie macierzynskie i na to obecne mieszkanie nie bedzie nas za bardzo stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my tez mielismy wynajmowane
mieszkanie ktore bylo w dobrym stanie. Ale powiedzielismy ze nie bylo nas na nie stac co zreszta bylo prawda a nie chcielismy mieszkac z innymi ludzmi. powiedzcie ze musicie mieszkac z kims obcym bo nie stac was na samodzielne mieszkanie. A czy dziecko ma oddzielny pokoj? Bo jesli nie to o tym tez mozecie wspomniec. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny oczekujace a jaki mialyscie band ? my dostalismy C czyli na szarym koncu.. ale sprobowac warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikaaa
ja to nawet nie zdazylam sie niczego dowiedziec. Przyznali mi numer referencyjny a mieszkanie zaproponowali prawie 6 tygodni pozniej wiec juz niczym sie nie musialam interesowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kazdym concilu jest inaczej - my wlasnie sie przekonalismy - u nas zeby w ogole mozna bylo bidowac na jakies posiadlosci czy to z concilu czy ze spoldzielni mieszkaniowej (dzialaja wspolnie) trzeba czekac rok od rejestracji w concilu - nie wystarczy rok pracy czy WRs.. takie maja zasady :) takze dopiero w marcu 2008 wejdziemy na liste oczekujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w kingston z chlopakiem i 3 miesieczna corka w wynajmowanym pokoju chce moj chlopka tylko pracuje dodam ze legalnie dostal p6o juz od ponad roku. corka urodzila sie tutaj ja nie pracuje i cisniemy sie w jednym malym pokoju chce sie starac o mieszkanie socjlane lub ze spoldzielni prosze powiedzcie jakie mam szanse no i wogole gdzie mam isc i zglosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz udac sie do concilu i powiedziec ze chcesz starac sie o mieszkanie socjalne/spoldzielcze dadza ci forme do wypelnienia i to na poczatek wystarczy.. reszte dowiesz sie w concilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tylko jedno pytanie:Jakie mieszkanie ze spóldzielni możemy dostać mając 4dzieci, w tym chłopiec 7lat.Wiem,że mąz ma się do nich zglosić w poniedziałek bo mają dla nas mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pestka 277
foleta ...a gdzie mieszkacie i ile czekaliscie na takie mieszkanie ,ja tez mam 4 dzieci ,czekam w trzech urzedach juz ponad 6 mies. i nic............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×