Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość widze ze wilgoc
i grzyb to problem nr 1 angielskich mieszkan, gdzie go nie ma to zaraz sie pojawia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co to chyba zalezy od mieszkania. U nas jak na razie (odpukac) nie bylo zadnych problemow. Ale wietrzymy mieszkanie bo to najwiekszy blad ludzi - zamykaja szczelnie okna a kaloryfery odkrecaja na full i pozniej tak sie dzieje. Woda sie skrapla na oknach i tym podobne. U nas nie ma nic z tych rzeczy wiec chyba nie mozna uogulniac, choc rzeczywiscie klimat jest tu bardziej wilgotny niz w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do cale szczescie.Jestem w angli od dwoch lat mam stala prace od 17miesiecy.teraz jestem w ciazy mam partnera nie jestesmy po slubie.czy wy jak staraliscie sie o mieszkanie w UK to byliscie po slubie?tak wogole czy mi sie nalezy mieszkanko??Prosze cie jak mozesz to odpisz mi bo dzidzius niedlugo przyjdzie na swiat a ja bym nie chciala mieszkac z obcymi ludzmi na wynajem i jeszcze na jednym pokoju:( chcialabym mieszkac sama i miec wlasne mieszkanie.co musze zrobic w tej sytuacji czy musze miec jakies dokumenty?? Z gory dziekuje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Karolcia13 nie wiem do kogo zadalas tp pytanie ale wydaje mi sie ze potrafie Ci na nie odpowiedziec. Bedzie mi jeszcze latwiej jak powiesz gdzie mieszkasz. Ogolnie na wyspach nie ma problemow z tym ze nie jestes w zwiazku malzenskim bo tutaj partnerstowo traktuje sie tak samo. Wiec wystarczy jak pojdziecoe do councilu i zlozycie podanie a w nim zaznaczycie ze jestes w ciazy i kiedy sie spodziewasz dziecka. Bedziesz pewnie musiala przyniesc jakies potrwierdzenie od lekarza - tak przynajmniej miala moja kolezanka. Ale on powiedziala ze nie ma gdzie mieszkac i dostala mieszkanie po 2 tygodniach. Ale wydaje mi sie ze lepiej bedzie jesli nie postawicie ich tak pod sciana bo wtedy dostaniecie co maja akurat. My poczekalismy kilka tyg dluzej i dostalismy nowiutkie mieszanie w ladnym budynku a nie rudere w wiezowcu do remontu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna z wyboru
A czy ktos wie czy osoby nie majace dzieci i nie majace wspolmalzonka,maja szanse na mieszkanie a jak tak to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przeciez wlasnie napisalam ze nie trzeba byc w zwiazku malzenskim zeby sie moc starac o mieszkanie... Dzieci tez nie mamy a mimo to mieszkanie dostalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna z wyboru
oki,ale ja chce tylko male mieszkanie dla siebie,nie jestem z nikim A gdzie mam wyruszyc po dokumenty,zeby sie staac o takie mieszkanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO Amikaaa witam.dziekuje za odpowiedz.mieszkam w Ealing Brodway dokladniej Perivale London.a czy tylko trzeba przyniesc zaswiadczenie od lekarza czy moze jakies papiery ze pracujemy??Czy oni przeprowadzaja z nami rozmowe w pierwszy dzien jak pojdziemy??Co musimy zrobic z ta aplikacja po wypelnieniu?wyslac??tylko gdzie??dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz w koncu do tego council officu i sie wszystkiego tam dowiesz bo byc moze u mnie w Edynburgu jest inaczej, Nie ma zadnego wywiadu na pierwszym spotkaniu - my jak skladalismy to podanie to nikt z nami nic nie gadal az do momentu jak nam zaproponowali konkretne mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadanie mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadanie mieszkania
mam pytanie,mamy 3 miesięcznego synka ,ja teraz nie pracuje tylko mąż i właśnie dostaliśmy wypowiedzenie mieszkania.chciałabym starać się o mieszkanie socjalne lub spółdzielcze.posiadam mieszkanie w polsce.czy jest to przeszkodą? czy wpisać to do formularza czy raczej przemilczec? co wy zrobilibyście na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie masz w formularzu
pytanie o to czy masz jakis dom zagranica? ja przynajmniej nic takiego nie mialam. a zrobisz jak chcesz - ale z drugiej strony jak nie ma gdzie tego wpisac to przeciez nie bedizesz na sile im wciskac ze masz ten dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. Jestem tu poraz pierwszy i widze ze niezla lekuture mozna tu miec:), tez mam pytanie i moze Ktos z Was bedzie potrafil mi opowiedziec. Mam 13-to msc synka, mieszkamy z mezem w wynajmowanym mieszkaniu w Hampshire, w naszej rodzice tylko maz pracuje. Jakies 3 msc temu zlozylismy odpowiednie formy o mieszkanie socjalne i splodzielcze. Po jakims czasie dostalismy tel ze podanie zostalo przyjete i jestesmy na liscie oczekujacych. W zeszlym tyg przyszlo pismo z councilu, z nr ref i punktami, nie bardzo wiem o co w tym chodzi, na podstawie wypelnionego formularza dostalismy 12 pkt, czy Ktos z Was potrafi mi opowiedziec jak dalej wyglada cala procedura, po jakim czasie mozna spodziewac sie \\\"wizytacji\\\" kogos z urzedu? czy wtedy przyznac moja jakies dodatkowe pkt? Bardzo dziekuje za opowiedzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do troonka
wkradł się błąd w mojego posta CTC i WTC - 50 to tygodniowo (sorki), ale i tak housing benefit i counsil tax benefit był odrzucony - miasto Glasgow. dobrze, że życie Ci się odmieniło. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do troonka
no i tylko się cieszyć że wasz council tyle dopłaca, bo my mieliśmy cholerne warunki w 1 bedoomowym flacie za 400 f i niestety nic nas nie wsparli ,a na socjal, jak pisałam, też chyba zbyt "luksusowo i przestrzennie" mieliśmy w 3 na tym wynajmowanym. musieliśmy nieźle się nagłówkować, aby rachunki były zapłacone. a pewnie gdybym czynszu raz i drugi nie zapłaciła to socjal by si,e znalazł, bo lanlord by mnie wyrzucił. jestem zbyt uczciwa i od ust sobie odejmę ,ale rachunki popłacone zawsze mam. ale teraz to i ja się cieszę w moim pięknym nowym domu, że te kilka ciężkich miesięcy jest już za nami i mieszkamy w cieplutkim, slicznym domku z własnym ogródkiem. my mamy swoją sypialnię, syn ma swoją, trzeci bedroom to pokój komputerowy, a na dole jeszcze living room. życzę Ci tego abyś też mogła się w przyszłości cieszyć swoim własnym domkiem i rodziną, pa. ..ale tego pierwszego posta to myslę, że dobrze ,że napisałam, aby się ludzie nie nastawiali na kokosy, bo nie wszędzie jest taka pomoc z councilu, jak w Twoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna z wyboru
Dowiedzialam sie ze dla jednej osoby to 60 f tygodniowo,hmm dla mnie to troche duzo 60 f plus oplaty,przy zarobkach 850-900 funtow miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak długo czekaliście
mam pytanie-jak długo musieliście czekać na socjalne mieszkanie i który band dostaliście.ja na razie złożyłam wniosek.mamy wypowiedzenie od landlorta ze do konca marca ewent. kwietnia mamy się wyprowadzić,nie wiem co to dalej bedzie,czekac do końca a potem iść na pokój do znajomych czy wynająć coś za grube pieniądze i pozbyć się jedynej szansy na mieszkanie socjalne.... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodaczka
Witam wszystkich mam pytanko,może ktoś mi podpowie?czy aplikacja o mieszkanie socjalne to ,,application for housing in...area,,?znalazłam to w internecie i nie jestem pewna(słabo znam angielski).Jeśli składam aplikację,to czy odrazu muszę dołączyć jakieś dokumenty(np.payslip itp)?fajnie,jeśli ktoś mi odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polka1234
czy te mieszkania są na własność czy to z umową najmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rodaczki
wypełniasz aplikacje i idziesz do urzędu czyli counsilu.najlepiej zabrac ze sobą-np.notice to leave czyli list od landlorta tzn. wypowiedzenie mieszkania,potwierdzenie otrzymywania child benefit no i payslipy.dalej nie wiem co bo tez czekam zeby sie odezwali do mnie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOZCIE!!!! mieszkam w londynie już 8 lat i pracuje legalnie...od 1,5 roku staram sie o mieszkanie socjalne gdyz ciezko zachorowalem bedeąc tutaj, lecze sie na chorobe nowotworowa. od czerwca jest ze mna moj syn ma 14 lat i chodzi teraz tu do szkoly ..na liscie oczekujacych jestem 820 na mieszkanie 2bedroom +livingroom, przyznali mi 50 punktów a wymagane jest 150. obecnie wynajmuje mieszkanie one bedroom+livingroom, warunki sa okropne...lazienka po prysznicu zaparowana jak w saunie a podczas gotowania wody na herbate okna sa tak zaparowane ze nic przez nie nie widac, pokoje malutkie...osiedle tez nie jest przyjazne...ostatnio musialem wymieniac wszystkie opony w samochodzie bo ktos je poprzebijal...w polsce jest moja corka i zona, corka ma przyjechac w tym roku po maturze i pojsc tu na studia ale jezeli nie dostane mieszkania to nie wiem jak sie pomiescimy.... jezeli ktos wie cokolwiek co moge zrobic to piszcie prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzinne
witam .wynajmujemy z chlopakiem i dwojka dzieci domek 3 sypialnie ,salon i kuchnia.tylko razem z nami mieszka tez jego siostra i dwoc chlopakow ktorzy wynajmuja tam pokoj.umowa jest na mojego chlopaka i jego siostre .chcialabym sie dowiedziec czy w takim wypadku mozemy dostac jakies mieszkanie ?bardzo chcialabym mieszkac tylko z chlopakiem i dziecmi .oprocz tego jestem jeszcze w ciazy lub moze moglibysmy sie starac o jakies dofinansowanie do tego gdzie mieszkamy bo bez pomocy nie stac nas samych utrzymac to zwlaszcza ze ja nie pracuje zyjemy tylko z jednej wyplaty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro masz tyle dzieci
a tylko twoj chlopak pracuje to macie kupe benefitow wiec nie przesadzaj ze jest wam tak ciezko. mozecie oczywiscie starac sie o ulge w placeniu council taxu i zlozyc podanie o mieszkanie - kazdy moze kto przepracowal tutaj legalnie rok wiec nie widze sensu pytac sie czy mozecie starac sie o mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska2222
ile punktow otrzymaliscie od councila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia_sz
Mam pytanie! Czy ktos z Was wie czy moge wykupic mieszkanie z council? Jak tak to po jakim czasie zamieszkiwania w nim moge wykupic mieszkanie na wlasnasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko czy ktos moglby pomoc mi przetlumaczyc z polskiego na angielski? Chodzi o mieszkanie socjalne mam tam wpisac dlaczego sie ubiegam itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenka pisz
ja ci przetlumacze - mam dzisiaj luz w pracy wiec chetnie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzata791
Witam Mieszkam w londynie (wschód), czy ktoś mógłby mi pomóc ?! Gdzie szukać tych spółdzielni mieszkaniowych?! I jak się do nich zapisać?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znasz pana google
wpisz tam housing association in london i juz ? czasem wystarczy troszke ruszyc glowka a nie ze wszystkim biec na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybacz...
że zawracam głowę tak prostym pytaniem, jednak nic jeszcze nie wiem na ten temat i nie wiem jak się w tym odnaleźć.Twoja rada- poprostu genialna i gdyby każdy z nas takich rad udzielał, to nikt by nic nie wiedział (czeski film). Ja radze Tobie ruszyć główką i jeśli masz rozeznanie w tym temacie to nie pisz takich banałów bo szkoda czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×