Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia1230

Basingstoke

Polecane posty

kiedys widzialam w jednej z aecji w centrum nawet ogloszenia o prace po polsku, chyba to bylo w adecco, wiec mozesz sprobowac, najwazniejsze zeby nie bac sie i polsc i spytac, pewnie duzo osob z polski pracuje juz w tych agencjach, skoro wystawiaja po polsku ogloszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda221_2006
dzięki bardzo za pomoc pzd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda221_2006
czy łatwo kobiecie dostać prace w fabryce (jeżeli tak to w jakiej i na jakie stanowisko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze cie zmartwic ale niestety nie znam sie na tym, znaczy ja nie pracuje w fabryce i niestety nie znam nikogo kto pracuje. ale jesli znasz ang w stopniu komunikatywnym, nie powinnas miec problemow ze znalezieniem pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszenios
ruda221_2006 a kiedy jedziesz do basingstoke?? czy juz tam jestes?? ja lece 17 czerwca i tez szukam mieszkania i pracy pozdrawiam karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda221_2006
ja jade autokarem (na bilet lotniczy już za późno) 16 czerwca więc też będe 17 czerwca w Londynie a z Londynu do Basinstoke (pewnie do wieczora się wyrobię), a ty jedziesz sam czy z kimś i czy masz jakieś mieszkanie i prace na oku czy dopiero będziesz szukał, jak twój ang bo mój słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszenios
no mała poprawk,a bo jesdak też jade autokarem i tez jade 16 czerwca :D a ską wyjeżdżasz?? ja z poznania albo z leszna jeszcze nie wiem. a angielski jako tako, mature ustną w maju z angielskiego zdałem na 80% wieć jednak coś tam umiem. a co do mieszkania to mam tam koleżankę ale będe szukać osobnego mieszkania na początek, i prace też, ale jeszczesie rozgląam na miejscu. obiecałą mi ona że pomoże mi pozałatwieć wszystkie formalnośći wiec o to jestem spokojny. a wy6 ską jedziesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda221_2006
ja jade z rzeszowa, nikogo tam nie mam ale myśle że na miejscu szybciej już coś załatwie niż siedząć tutaj, interesuje mnie praca w fabryce więc chyba nie będzie tak źle Pzd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro jedziecie do Londynu to do Basingstoek najlatweij bedzie Wam dojechac pociagiem z London Waterloo. Bilet kosztuje ok £9 ( w jedna strone ) Pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda221_2006
dzięki, a czy nie orientujesz się jak z pokojami i pracą (obojętnie jaką) czy długo trzeba szukać pzd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety nie orientuje sie:( a co do pracy, przygotujcie sobie jakies cv i wydrukujcie, potrzebny tez wam bedize telefon, na karte najlepiej taki jak pop czy cos tam. a szukanie pracy wszystko zalezy od szczesica, mozesz szukac 2 tygodnie ale i mozesz 2 godziny. najlepiej szukac osobiscie, na poczatek zaczac w kanjpkach, restauracjach, fast foodzie., a potem popatrzec na agencje itp. co do mieszkania, to ne wiem, niestety, moze w jakis lokalnych gazetach, zawsze sa do wziecia w marketach allbo na stacji pociagow itp, albo kupic lokalna gazetke i popatrzec, w agencji chyba bedzie na poczatku trudnie znalesc. pozdr i szczescia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robinhood9
Witam wszystkich.Mam pytanko.Jak wygląda sytuacja z pracą w Basingstoke?Czy ktoś moze mi szczerze odpisać.Będę bardzo wdzieczny.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam prace, ale wszystko zalezy czego i jak i gdzei szulkasz. wydaje mi sie ze jest praca, bo jak zawsze przechodze kolo roznych agencji, a jest ich tu mnostwo, to na kazdej jest mnustwo ogloszen i nie tylko na jakies nie wiadomo jakie stanowiska. ale to tylko moja obserwacja, pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda221_2006
dzięki ci bardzo arvena4, jeszcze są spoko ludzie na tym świecie , pzd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robinhood9
Dzieki bardzo Arvena.A czy może przyjrzałaś się blizej jakiego typu sa te ogłoszenia,jakie firmy pośrednicstwa się ogłaszają?Bo ja raczej szukam pracy jako kierowca ,operator wózka widłowego i ogólnie mówiąc jako fizyczny, jak zresztą większość rodaków.Słyszałem że jest tam dużo magazynów ,hurtowni i fabryk.A mieszkańcy z jakim nastawieniem przyjmują polaków?Pytam bo wybieram się do Basingstoke w poszukiwaniu pracy i lepszego życia, i chciałbym coś wiecej wiedzieć o tym miescie.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszenios
ruda221_2006 mój gg to 7267459, odezwij sie to pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marbolo
Witam, Widzę że forum się rozrasta powolutku ;) Jeśli chodzi o transport z Waterloo polecam stronkę: www.thetrainline.com macie tam rozkład i ceny na wszystkie połączenia kolejowe w UK. Jeśli szukacie mieszkania to lepiej chyba wynająć przez agencje, jednak pokój łatwiej i taniej znaleźć poprzez ogłoszenia drobne. Wiem, bo sam niedawno znalazłem tak pokój. Można je znaleźć w dodatku "Property" w lokalnej gazecie, "Basingstoke Gazete". Dodatek "Property" ukazuje się co środę i można go za darmo dostać w większości agenci nieruchomości. Prace, jeśli troche znasz angielski lepiej szukać przez agencje, bo masz dodatkowe referencje. Poza tym firmy znalezione i polecane przez agencje oferują zazwyczaj lepsze warunki pracy. Łatwiej też przez agencje znaleźć precę tymczasową aby zdobyć jakieś doświadczenie i rozejżeć się za czymś na dłużej. Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1230
O kurcze kilka dni mnie nie było i widzę że sie forum ruszyło :) Cieszę się ze jest nas więcej w Basingstoke. Ja nadal mam prace tymczasową ale ciągle szukam czegoś stałego. Nie jest mi zbyt łatwo ale nie poddaje się jak narazie. Arvena a Ty gdzie pracujesz? Może u Ciebie w firmie jest coś ciekawego dla mnie? Zawsze warto się spytać ;) Naszczęście narazie pracuje tutaj bo bym już oszalała. Mam co prawda często chwile zwątpienia i wyję do księżyca ale to dlatego że jestem poprostu zmęczona. Jeśli chodzi o prostą prace to byłam ostatnio w agencji right4staff i tam mieli prace fizyczną i polkę która się zajmowała polakami. Myślę ze jest więcej takich agencji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robinhood9
Witam wszystkich wczesnym rankiem.U mnie w Warszawie piękna pogoda.A u was? Ciekawi mnie czy ktoś orientuje się ile nas juz jest w Basingstoke? Tak szacunkowo oczywiście? Bo tak naprawdę nabrałem chęci na przyjazd do tego miasta. Ale czy warto?Jak to miasto wyglada i prezenuje się w waszych oczach?Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim, basingstoke, to fajne miasto, lubie tu mieszkac, pracuje od 3 lat w basingstroke a mieszkam od lutego. spokojnie czysto i przyjemnie. szkoda tylko ze tak ciezko zawiera sie znajomosci. duzo jest polakow, nawet bardzo duzo, al ejakos nie sa otwarci, i akzdy jak uslyszy polski jezyk to glowa w duga strone:( przykre al eprawdziwe. moja firma aktualnie chyba poszukuje recepcjonistki, nie wiem czy ogloszenie jest na stronie mojej firmy ale mozna wyslac cv zawsze i napisac jakie pozycje interesuja czy cos tam. www.huawei.com popatrz sobie na stronke i sama zobaczysz, tam powinna byc zakladka na oferty pracy. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robinhood9
Witam ponownie.Tylko ciekawi mnie czemu nasi rodacy są tacy wyobcowani za granicą.Czego oni się boja ? Tego że są polakami, przecież to żaden wstyd!Pozdrawiam wszystkich wyobcowanych rodaków w Basingstoke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda221_2006
czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś o pracy w fabryce, jakie są wymagania, czy dużo ich jest pzd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam sie nie wstydze ze polka jestem, czemu ma sie wsytdzic. niestety wiekszosc polakow, za granicami kraju, sa moze tak jakby zazdrosni o to co inni ich rodacy maja, co osiagneli, takie odnosze wrazenie. nie mowie o wszystkich ale tak sie dzieje. ja chetnie poznalabym nowych ludzi, zawsze razniej, i na wzajemna pomoc mozna liczyc, a tu tak nic, kazdy od kazdego ucieka. czemu inne narodowosci trzymaja sie razem tylko my nie potrafimy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wydaje mi sie zeby wymagania jakies potrzebne byly do pracy w fabryce, najwazniejsze zebys potrafila porozumiec sie po angielsku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda221_2006
ok tylko u mnie z tym ang jest tak że rozumiem co do mnie mówi się gorzej z wypowiedziami (ale podejrzewam że to przez to że boję się żeby czegoś głupiego nie powiedzieć, ale z czasem chyba się rozkręce, zresztą łatwiej uczyć się w praktyce niż jak ktoś cię uczy, bo każdy inaczej mówi a anglicy zupełnie inaczej), bardziej boję się o mieszkanie, żeby coś znaleźć, napisz czy w agencji dogadam się jakoś po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robinhood9
No właśnie czemu tacy jesteśmy?Dlaczego za granicą polak polakowi wilkiem?I tu masz rację Arvena jeśtesmy zazdrośni dosłownie o wszystko!To już taka nasza cecha narodowa.Po prostu mamy inne myślenie,inną mentalność.Czekam na opinię od was drodzy internauci.Jak to jest z nami polakami za granicą???Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwazniejsze, zeby sie nie bac mowic, nawet jak popelniasz bledy itp, w niektorych agencjach w basingstoke, pracuja polacy, a nawet byl artykul w lokalnej gazecie, ze gencje ucza swoich pracownic=kow jezyka polskiego. nie bedzie z tym problemow. a kiedy przyjezdzasz do basingstoke? jesli bede miala czas itp, to chetnie pomoge, ale niestey nic nie moge obiecac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda221_2006
Planuje wyjechać 16 czerwca autokarem, więc prawdopodobnie na miejscu będe 17 czerwca po południu, ale jak coś to jeszcze napisze, z góry dziękuje i pzd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×