Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzidka24

polki z Norwegii odezwijcie sie.......

Polecane posty

Gość hejhejnorwezki!
znacie moze takiego K. z dlugimi wlosami? to moj maz-szukam go.dajcie znac jak bedzie sie chcial przespac z wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala79
Witam wszystkich. Mam pytanie chcę sprowadzić tutaj dzieci tylko nie wiem jak mam zalatwić tutaj im szkołe od czego zacząć ? czy można od półrocza . czy jak nie znaja wogole języka czy sobie poradzą ? maja 7 i 11 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz sie martwic poradza sobie :)mlodsze dziecko pojdzie bezposrednio do szkoly,ale starsze bedzie musialo isc do szkoly gdzie bedzie sie uczyl najpierw jezyka ,jak opanuje i nauczyciele stwierdza,ze jest ok przejdzie do szkoly gdzie zacznie nauke jak i inne dzieci w jego/jej wieku.Mniej wiecej rok czasu trwa nauka dziecka jezyka i w tedy przechodzi doszkoly gdzie bedzie kontynulowac nauke.Wystarczy isc do szkoly najblizszej miejsca zamieszkania tam pomoga i poradza gdzie sie udac.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala79
Dzięki a powiedz mi czy można zacząć od półrocza bo chciałabym mieć je jak najszybciej przy sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mozna nawet jak nie bedziesz miec dokomentow z policji(beda w trakcie zalatwiania) tez powinni przyjac bez klopotu.pozdrawiam i powodzenia.A moge zapytac gdzie bedziesz mieszkac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała79
w miejscowości Fitjar to jest na Stordzie. serdeczne dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PannaKasia
witam witam ! ja również z Norwegii :) z Drammen jak przygotowania do świąt kobietki ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PannaKasia
jeszcze troszkę czasu ale już się zaczyna powolutku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PannaKasia
jeszcze troszkę czasu do świąt ale już się zaczyna to miałam na myśli :) oj zaraz sama zapełnię to forum heh i dopiero będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robert1960
..jak sie tu pięknie i miło zrobiło .....kobiety rozmawiają nikt nikogo nie opieprza....pięknie się was czyta.....miłego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grans
jak sie macie dziewczyny? szukam mlodej i pieknej-;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do biała79 Hej! Mam pytanie: czy w tej miejscowości (lub gdzieś w pobliżu) są jakieś domy spokojnej starości lub tym podobne ośrodki zatrudniające pielęgniarki z Polski. Wybieram się tam w niedalekiej przyszłości z kumpelą, która ma tam ciocię przebywającą w takim ośrodku. Jadę z nią, żeby ratować ją od "śmierci przez zanudzenie" . Ktoś jej nagadał, że tam "wrony zawracają" itp. . W dodatku ona nie szprecha po norwesku. (Ale się uczy, ja zresztą też). Dlatego chcę się trochę zapoznać z tym miejscem zanim "wdepnę" w to cudo :-) . Proszę o wszelkie informacje - im więcej tym lepiej. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Sara .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robert1960
...wierzę w KOBIETY.......bałem się tylko że pojawią się jakieś ,,trolice.. i odbędzie się jatka jak w połowie tego topiku.....a był kopalnią informacji....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Robercie 1960 masz szczescie ze sie wytlumaczyles hiihhiihhihi. Ja bardzo bym chciala aby kobietki sie odezwaly, ale widze ze wszystkie porwane przez wir zycia i niemaja checi sie odezwac,a nawet nie zdaja sobie sprawy jak wiele wnasza do naszego topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pewien plan
witam wszystkie kobietki z Norwegii:) W niedalekiej przyszlosci planuje tez wyjechac do tego zimnego kraju i mam w zwiazku z tym pytanie, jak jest z praca jesli opanuje sie norweski? Zaznaczam, ze nie chcialabym pracowac przy sprzataniu, w fabryce czy jakiejs innej ciezszej fizycznie pracy. Mam plan pojechac i poswiecic najpierw kilka miesiecy tam na nauke jezyka a potem zaczac szukac pracy. I dlatego pytam czy moze ktos z was ma prace jakas mniej fizyczna i jak z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te bardziej ambitne
nie wchodza na kafeterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pewien plan
a dlaczego niby nie wchodza? Na pewno kobietki mieszkajace w Norwegii oreintuja sie jak to jest z ta praca. Ja co prawda mam kogos w tym kraju, ale chcialam poznac opinie na temat pracy wlasnie tez innych osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwidoczniej ja jestem ta mniej ambitna:(:(,bo tu wchodze i lubie czytac.To i inne fora. Z praca to jest tak jak masz zdolnosci aby szybko nauczyc sie jezyka ,ambicje masz, to znajdziesz prace.Ale to zalezy od nas samych . Zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam plan
a ja sie chcialam zapytac jaka mozna znalezc prace oprocz wlasnie sprzatania i pracy fizycznej jak juz sie w miare opanuje jezyk? Slyszalam juz rozne opinie dlatego chce zasiegnac jeszcze wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam plan
w ogole mialabym troche pytan wiec jakby byl ktos to chetnie bym porozmawiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam plan
szkoda ze nikogo nie ma:( A mialam tyle pytan, no coz poczekam moze na dniach ktos sie odezwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzo zaczyna od posrednikow.Zadawac pytanka mozesz ja w jak bede to odpisze jezeli bede znac odpowiedz.Nie siedze non stop na necie,ale postaram sie odpowiedziec Milego dnia :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te bardziej ambitne
sory ale mialam racje nie wchodza na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do"Te bardziej ambitne"brak mi slow xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zreszta jak sie uwazasz, za taka ambitna to po co tu wchodzisz?nawet nie umiesz napisac jednego konkretnego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam plan
witaj lezka:) Planuje wyjechac do mojego faceta. Problem w tym, ze on ma obywatelstwo norweskie bo mieszka tam od dziecka. I jakos trudno mu mowic o wadach pobytach w tym kraju tym bardziej ze mnie zniechecac nie chce do przyjazdu na stale. Mam obowy co do ludzi do towarzystwa. I chociaz bywam czesto w Norwegii to jednak wiadomo ze nie poznalam norwegow. Ciekawi mnie jak norwedzy traktuja polakow w pracy na przyklad? Czy da sie z nimi zaprzyjaznic, jak inni polacy sa traktowani w tym kraju, gdzie przewaznie pracuja? Zarobki znam, moj facet chwali ten kraj, ale mam jakies obiekcje. Jak tez jest jak ma sie dziecko, czy panstwo pomaga? Chodzi mi czy polacy maja prawa w Norwegii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×