Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Gość asiulek_23
gośćE u nas jest identycznie, po gęstych kaszkach mocne, częste odbijania. U nas niestety też niespokojny sen. kaszel i katar tez ma niemal non stop. Tylko, ze my wciąż na zwykłym mleku, może powinnam zmienić na nutre? Koleżanka ma mi dać puszkę neocate, powinno mi starczyć na tydzień, bo je 2 razy dziennie. Myślicie, że powinnam zobaczyć różnicę jeśli to mleko powoduje nasilenie? i odstawię też na ten czas gluten. u nas na usg nic nie bylo widać a na rtg z kontrastem- nasilony refluks. Pokarm wracał do przełyku raz za razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Dodam jeszcze, że kaszel zawsze jest brzydki mokry. Po czym dziecko zaczyna świstać w krótkim czasie. Objawy pasujące zarówno do refluksu jak i alergii. Jeśli refluks to na tle alergicznym bo skoro po mleku jest ok, a po innych pokarmach (o ironio gęstszych) jest gorzej to nielogiczne by był to "zwykły refluks" . Zastanawia mnie tylko ten mokry kaszel . w przypadku alergii chyba bywa suchy.. Mam wrażenie, że to naprawdę refluks na tle alergicznym.. Pytanie jak temu zaradzić. Szukać do bólu czegoś co nie będzie uczulało. Syn ma zrypane jelita przez tak późno wykrytą alergię na mleko. Czy poza probiotykami jest coś co pomoże "naprawić" jelita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa... i u nas nigdy nie było problemu z jedzeniem. Tzn na początku zaczelo się od rzucania przy piersi, łapanie, puszczanie, łapanie puszczanie i płacz. Potem jak przeszłam na butle to było lepiej choć pił nerwowo. Ale generalnie od zawsze wypija całe porcje, jest raczej żarłokiem. Też niby powinien miec już podrażniony przełyk, bo za tydzień kończy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Asiu ja bym probowała ze zmianą mleka. Nie waliłabym z grubej rury neocate bo to jednak już inny kaliber "mleka" :) dodatkowo ja obstawiam, że syn uczulony jest na maltodekstrynę - w neocate ona jest również. W neocate advance chyba nie. Jesli alergia na maltodekstrynę to i pewnie ziemniak, mączka ziemniaczana. Miałam wrażenie ze młody po kisielu na nutramigenie, kaszlał bardziej. Może to zbieg okolicznosci a moze faktycznie uczulenie na ziemniaka.. Mnie najbardziej przeraża to że syn ma 9.5msc i w zasadzie nie je nic poza mlekiem. Kilka dni kasza i potem znow samo mleko bo zaczyna sie piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
No własnie to byłoby chyba wręcz niemożliwe ze wszystko by go uczulało. Owszem jelita miał cholernie podrażnione ale ja obstawiam, że nie uczula go to wszystko co dałam, a jakiś składnik ktory łączy te rzeczy. Wywnioskowałam że może to być maltodekstryna zwłaszcza że ulewał naeet po żelazie które o dziwo miało ją w składzie. Po obiadkach kaszlał ale może to przez ziemniaka? No a kasza jaglana to teoretycznie pierwsza rzecz bez maltodekstryny i może to zwykły przypadek że uczula? Tak po prostu. Mi się wciąż ten nutramigen nie podoba bo to pierwsze mleko po ktorym dostał wysypkę. Nigdy nie miał takiego problemu. Z kolei w bebilonie pepti jest laktoza po której wył jak bóbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj podać wit C na język przed posiłkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli nie trawi dobrze to pojawią się objawy jak przy alergii, niestrawione białka jak wędrują do krwi to organizm traktuje je jak ciało obce i zaczyna je zwalczać pojawiają się np. wysypki... a choroby przewlekłe jak refluks są przeciwwskazaniem do szczepień więc jeśli szczepisz to zły stan będzie się utrzymywał albo pogarszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Zawsze odbijaliśmy go po połowie mleka, a dziś jak zjadł całe na raz to ulał po 2h. Wyglądało to nawet jakby zwymiotował. Teraz spróbowałam drugi raz i czka non stop. Więc ulewanie kiedy dziecko zje całe mleko na raz, czy czkawa, świadczy o refluksie chyba.. W najlepszym wypadku cofa mu sie, słychać to ewidentnie. To akurat miał od małego. Zastanawiam sie nad tym rtg. Skoro na usg kilkakrotnie podchodziło mu jedzenie choć było to już 3.5h po zjedzeniu kaszy to wg mnie coś jest na rzeczy. Już dawno nie diagnozuje się refluksu na podstawie usg. Asiu mówisz że po gęstych kaszach Twoje dziecko częściej odbija itp. Masz na myśli kasze przygotowane przez Ciebie czy te z paczki? A może jedne i drugie? Muszę dojść do tego co dolega mojemu dziecku. Na naszą lekarkę nie mam co liczyć. Prosiłam o skierowanie na posiew w kierunku grzyba to stwierdziła że da jak bedzie miał pleśniawki. Butelki mamy dr brown's więc nie zapowietrzają się, nie nałyka się powietrza zbytnio..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Jestem rozdarta pomiędzy refluksem i alergią. Jedyne co mnie odwodzi od refluksu to fakt że kaszle wręcz koszmarnie po wszystkim co gęstsze. Ale skoro i po mleku czka i ulewa jak zje całe na raz, to coś musi być na rzeczy. Rtg czego musiałabym zrobić - klatki piersiowej? Kontrast jest konieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Ten kontrast jest do picia tak? :) myślalam ze zastrzyk :D problem w tym że syn nie chce pić niczego co nie jest mlekiem. Dużo tego wypić trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, alergia jest brana pod uwagę, ale raczej nie na krowie bialko, bo ja juz od tygodni jestem na bezmlecznej diecie. Coś jest szkodzi w moim mleku, ale nie wiadomo co, dlatego przechodze stopniowo na Bebiolon, ale na wszelki wypadek Pepti. Na poniedziałek umówiłam Tosie do pediatry - gastrologa. Jeśli nic nie doradzi to chyba na kolanach będę go błagać o Debridat, bo po nim bylo chociaż minimalnie lepiej. Ten Gastrotuss nic nam nie pomaga, ale może dlatego że nie jestem w stanie wcisnąć w Tosie całej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Tosi z refluksem
Wyżej to ja, mama Tosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Nam Gastrotuss też nic nie dawał, kompletnie. Chcieliśmy zrobic ten rtg przełyku i facet powiedział, że dziecku to tylko w szpitalu. Na stronie szpitala informacja, że nawet ortwatnie trzeba mieć skierowanie od lekarza. Ta stara wariatka i tak nam go nie da :( we wszystkich szpitalach tak jest że musi być skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
*prywatnie Znów były pojedyncze świsty po tej czkawce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Dałam synkowi dzisiaj płatki ryżowe (zmiksowane i ugotowane) . Po jedzeniu standardowo czkawka. W opisie usg Kąt Hisa otwarty, pojedyncze fale zwrotne o miernej objętości (przypominam,że było to 3.5h po karmieniu kaszą jaglana więc co u licha mu się cofało po takim czasie i to po gęstym pokarmie) . Podczas jedzenia mleka odbijamy zawsze po połowie. Podczas kasz nie bo i tak nie chce nigdy odbić. Teraz odbija w trakcie jedzenia, a mimo to po skończonym posiłku dostaje czkawkę. Myślalam że może to jednak za dużo ale płatkach przyrządzonych na 120 ml wody nie sądzę żeby był przejedzony bo część zjadłam ja ponieważ były to grydki które sie nie rozpuścily wiec liczę jakieś 100ml. Poza tym po jedzeniu płakał, nie chciał zasnąć i dopiero jak mu dorobiłam 45ml mleka (żeby juz nie przeginać i rzeczywiście nie przekarmić) to zasnął. Nie sądzę też by był uczulony na ryż ( choć na nogach ma wysypkę więc na jaglaną chyba naprawdę ma uczulenie bo płyn do kąpieli ten sam, piorę ciągle w płatkach mydlanych, a po nutramigenie wysypkę miał na czole za uszami i na płatkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cofało się 3,5 h po jedzeniu bo nie strawił tego.. jak nie ma czym trawić to tak będzie się działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
To co mam robić żeby zaczął trawić.. Po wit C wymiotuje i boli go brzuch. A ocet boje sie podawac. Boje się że zniszcze mu tym zoladek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mamy! Mam córkę 2,5letnia i trafiłam do gastrologa ostatnio x powodu refluksu. Mamy do wykonania badania-morfologia z rozmazem (znowu ostatnio robiłam 3mv temu) tsh, usg Jamy brzusznej (ostatnie robiłam rok temu) i tu pojawia sie problem...bo dziecko nie da sie dotknąć obcym ani sie nie położy!!! Ostatnie badanie było dramatyczne a teraz nawet ossluchac sie słuchawka nie pozwoli. Macie jakies patenty na wykonanie tego badania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Poza tym nawet jeśli przekonałabym się do rego octu bo w zasadzie to sama nie wiem czy może byc gorzej, to mój syn nie wypije wody z octem bo on nawet wody pić nie chce :O chciałabym spróbiwać z tą wit C ale jak mam to zrobić jeśli wyje z bólu :( sam sok z cytryny wystarczy? A może jest inna forma wit C oprócz znanego Cebionu? Swoją drogą nie rozumiem czemu po cebionie boli go brzuch i wymiotuje :( jak długo potrwa zanim zobaczę ewentualną poprawę? Bo czyrając o tych lekach zobojętniających kwas to mam mieszanie uczucia - co z tego, że zobojętniają skoro żołądek dalej zarzuca treścią pokarmową tyle, że już nie kwaśną (refluks pozostanie tyle ze nieodczuwalny -do czasu gdy żołądek dostanie w d.. przez leki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość e - lekarz nie proponował wam gaspridu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dajesz jeść zaraz po podaniu wit C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Nie byliśmy u gastrologa bo nasza lekarka rodzinna stwierdziła, że to co wyszło w usg nie świadczy o refluksie i jest ok. Odnosnie tego niedokwaszonego żołądka - jest też coś takiego jak zakwaszenie organizmu, ktore rowniez jest szkodliwe chyba bardziej niż niedokwaszenie żołądka.. Myslę że przy takich "octowych kuracjach" trzeba wziać to pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Tak zawsze dawałam jesć od razu po podaniu wit C. Podawałam ją też czasami z mlekiem. Ja jestem generalnie antylekowa więc ten ocet zaczyna mi chodzić po głowie choć boję się.. Jaka dieta byłaby wówczas ok - zawsze mowi sie o eliminowaniu tego co kwaśne.. A skoro żoładek należy zakwasić to powinno być na odwrot.. Czy soki jabłkowe domowej roboty byłyby dobrym rozwiązaniem? Wszyscy przecież twierdzą, że to nasila refluks (picie soków i spożywanie surowych jabłek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
W gaspridzie jest laktoza. Moj syn niestety ma nietolerancję laktozy. Czy nie jest tak, że skoro wymiotuje po wit C to jednak ma zbyt duzo kwasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile ma twój syn ? i kiedy był ostatnio szczepiony i napisz w pigółce co obecnie dostaje do jedzenia i z leków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ją pytalam o gasprid. Skoro pediatra nie widzi problemu to ja nie wiem kobieto na co ty czekasz, nie idąc do gastrologa. Na skierowanie? Na NFZ sa lekarze do...wiadomo czego, pomijając kosmiczne terminy. Tym bardziej że jak piszesz problem jest chyba z każda dziedzina żeby małemu pomoc, czy to leki czy jedzenie. Może do bierze inny lek, bo coś na zasadzie gaspridu powinmiscvie mieć. Raz że wzmocni zwieracz żołądka a dwa przyspieszyć trawienie. PS na usg rzadko kiefy wychodzi refluks, eiem po corkach oraz od radiologa ktory robil kilka razxy badanie no i od gastrologa. Powinni malemu zrobic phmetrie, koniecznie. Mama dwóch refluksowcow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze, przepraszam za te literowki, brz!i to potem jak kali być kali mieć :p ale mam nadzieję że idzie się domyślić o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dotyczy gaspridu Ostrzeżenie Do roku 2000, US Food and Drug Administration (FDA) otrzymał ponad 340 zgłoszeń o poważniejszych problemach nieregularny rytm serca związanych Cyzapryd użytku. Producent, Janssen Pharmaceutica, a potem zaczął udostępnianie wyłącznie przez ograniczony dostęp do programów. Możliwe skutki uboczne: Najczęściej występują: ból i zawroty głowy, wymioty, zapalenie krtani, bóle w klatce piersiowej, bóle pleców, uczucie zmęczenia, odwodnienie, bóle mięśniowe, depresje. Ponadto: biegunki, zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej nosa. Bardzo rzadko obserwowano zaburzenia rytmu serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem o mozliwosciach klopotow m.in z sercem. Gastrolog zlecil co 3msc ekg i echo serca. Ale z lekami, a przynajmniej wiekszoscia juz tak jest, ze moga wystepowac skutki uboczne. Szczegolnie u malych dzieci. Ale w przypadku konkretnego refluksu a u starszej taki byl, konieczne bylo podawanie refluksu. Skutkow ubocznych w naszym przypafku nie bylo zadnych. I juz tak nie straszcie tymi ubocznymi bo lekarze bez powodu nie zapisuja silnych sridkow. Zwykly ibuprofen tez moze powodowac roznosci ze smiercia wlacznie jak ktos ma np uczulenie i w pore wie nie zareaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×