Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Gość netka9386
A czy wasze dzieci mają jakies zmiany na skórze? bo mój ma szorstkie place na buzi i szyi które czesto są czerwone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Myślę, że te drugie pół roku będzie lepsze ;) mój do 6 miesiąca ciągle wyl, nostop jak nie spał to płakał, wrzeszczał. Jak usiądzie sam to będzie lepiej na pewno. A leki jakieś bierze? jak z jedzeniem? dobrze je? Szorstkie plamy na pewno alergia, coś go uczula. Mój tak miał po marchewce, ale wywaliłam ją z jadłospisu i buzia w miarę ok, chociaż ostatnio gastrolog zwrócił uwagę, że buzia alergika, szorstka skóra na policzkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka9386
Bierze juz 1,5 m-ca gasprid losec ketotifen gealcid czasami teraz fenistil. Z jedzeniem od ost 2 tygoni tylko przez sen lub pół spiąco ale zupki od tygodnia łyżeczką ładnie tylko pić wody nie chce. Te plamy to ma od zawsze nawet jak pił tylko mleko szorstkie czoło policzki ładne ale koło ucha plama szorstka. Miałam nawet przejsc na nutramigen ze niby papti za słabe ale się bałam ze nie4 bedzie chciał pić am lekarz mi mówi ze te plamy to od brzuszka i to przejdzie tylko kiedy?A co innego dawac mozna do picia zamiast wody? I może też troche dziasła go swedza wkońcu takim dzieciom też zęby wychodzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
mój synek był na takim samym zestawie leków przez ok 3-4 miesiące plus ranigast na noc i mleko inne. I po tym sie poprawiło, tak ok 6mż, tylko że to mleko dużo dało. A nie myśleliście żeby zmienić mleko na inne? może te plamy są spowodowane nietolerancją mleka? mój synek pił do 4,5m nutramigen, teraz neocate lcp i jest o niebo lepiej na tym . A nutramigen czy bebilon pepti też może u niektórych dzieci nasilać refluks, tak było u nas z nutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
a jak kupy u synka, u nas na nutra były ciągke z śluzem i to był kolejny znak że nie toleruje tego mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka9386
Dziewczyny a czy przy tych krzykach moge dac 1/3 Gealcidu w ciagu dnia bo moj lek mówi zawsze na noc ale ja juz wariuje On cały czas krzyczy i rzuca się don tyłu. Juz nie mam siły mozna jakos te dolegliwosci zmniejszyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
mozesz spokojnie, ja dawałam 3xdziennie 1/3 tabl gealcidu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwi29
Dziewczyny dajecie pić swoim dzieciom przy refluksie bo mój pediatra powiedział ze tylko po łyzece wody można dać ale jak to zrobić jak ona często chce pić. Co dajecie do picia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwi29
Czy wasze dzieci łapią często infekcje moja córka już trzeci antybiotyk w przeciagu 1,5 miesiąca jestem załamana tym razem zastrzyki. kilka dni jest dobrze i znowu wszystko wraca zapalenie ucha i oskrzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka9386
U mnie czesto lapie. Od poczatku kwietnia bral 2 antyb doustne i raz zastrzyki i jutro jade z nim do lekarza bo kaszle i nie wiem czy to znow nie oskrzela. Najgorsze ze infekcja nasila refluks a tym samym wiecej krzyku i wogole porazka. A jakie antyb przyjmuje bo mi lekarz zawsxe daja Klacid mowi ze to najbezpieczniejszy antyb przy refluksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka9386
U mnie czesto lapie. Od poczatku kwietnia bral 2 antyb doustne i raz zastrzyki i jutro jade z nim do lekarza bo kaszle i nie wiem czy to znow nie oskrzela. Najgorsze ze infekcja nasila refluks a tym samym wiecej krzyku i wogole porazka. A jakie antyb przyjmuje bo mi lekarz zawsxe daja Klacid mowi ze to najbezpieczniejszy antyb przy hrefluksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka9386
A bierze jakies leki od refluksu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwi29
Teraz dostała zinnat wczesniej augmentin i ceklor. Jak u Was się objawia zapalenie oskrzeli bo u mnie dziś miała temperaturę i charcholi w niej ale nie kaszle i zastanawiam się czy to na pewno oskrzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwi29
Na refluks bierze helicit debridat i zyrtec a wy co za leki macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka9386
Przy pierwszym Nie mial temp tylko kaszel i takie charczenie przy drugim mial temp malo kaszlal kaszel pojawil sie na drugi dzien No a teraz kaszle I charczy mu nosku ma niby katar ale nie leci mu z nosa. A jak z refluksem przy chorobach widzisz pogorszenie? Bierze losec gasprid gealcid czasami fenistil. Moim zdaniem jak jest temp to cos powazniejszego. Temp tez moze byc od gardla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwi29
u mojej tez w nosku charczy ale kataru nie ma. Refluks myslę ze się nasila bo dzis jest niespokojna. Ile twoj synek ma moja 6 miesięcy. Długo bierze już te leki? Moja córka nie ma jeszcze zabków więc myslałam ze ta tem. to od ząbkow ale lekarz mówi ze nie ale jakoś nie wierze ostatnio lekarzom bo gdzie nie zajde to inna diagnoza. Pisza antybiotyki bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwi29
Podawałas może gastrotuss podobno jest bardzo dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 maja skonczyl 6 miesiecy leki bierze tak pewnie z 1,5 mies ale nie ma rewelacji u mnie to caly czas krzyczy i jest na rekach no i ost je tylko na pol spiaco. Moze jak wyjdzie z tych infekcji to moze sie poprawi a moze jak usiadze i tym leku nie slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka9386
Tez nie ma zabkow wiec moze dodatkowo dziasla swedza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwi29
u mnie po tygodniu juz sie uspokoiła na tych lekach. No i zageszczmy mleko gotujac kleik wczesniej nie tak jak to robia wszczyscy ze dodaja do mleka mała nie ulewa wogole. Co dajesz do picia i w jakich ilosciach? Teraz wyczytałam ze taki chrapot to tez od zębów może być może nie potrzebnie dostaje te zastrzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwi29
Z karmieniem to u nas też jest problem najgorzej jest z butelką wygina się i złości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka9386
U mnie nie ulewa tylko cofa do gardla. Pic nie chce wcale troche przy zupce ale to z 10 ml i daje wode. zobacze co jutro powie lekarz. mi to zawsze mowi ze chrabot w nosku to tylko refluks i zwalczyc trzeba bo pojawi sie kaszel no i tak jest po 2 tyg cfarczenia kaszel. Ehh i te krzyki niby na lekach ale i tak niespokojny wiec nie wiem jakby było bez leków. A Ty co dajesz do picia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwi29
tylko wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaLali
Hej dziewczyny, chyba to pogorszenie to u wszystkich. Może faktycznie przez pogodę? Ostatnio codziennie pada. My jesteśmy po wizycie w poradni rehabilitacyjnej (skierowanie od neurologa). Małą oglądał drugi neurolog i rehabilitant, ogólnie stwierdzili, że rozwija się dobrze ale do końca czerwca mamy chodzić na rehabilitację, gdyż Malutka ma wzmożone napięcie w środkowej części klatki piersiowej (robi mostki) i obniżone w okolicy ramion, dodatkowo układa się lekko asymetrycznie i asymetrycznei układa główkę (na lewą stronę). Zarówno neurolog jak i rehabilitantka stwierdzili, że ta jej niewielka asymetria wynika z refluksu (Mała znalazła sobie pozycję w której najmniej ją boli), zaproponowali rehabilitację, twierdząc, że ćwiczenia powodują wzmocnienie mięśni brzuszka i załagodzą objawy refluksu lub spowodują jego szybsze ustąpienie. Tak się też zastanawiam, czy ta asymetria nie wynika też z częstego leżenia na klinie (czytałam, że dziecko broni się przed "spadaniem" z klinu i przez to układa się asymetrycznie). W czwartek zaczynamy, więc jeszcze o to podpytam. Mi dzisiaj córka zażygała całą poduszkę, także obawiam się, że będzie ciężki dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaLali
Anihana konsultowałaś te zachowania z neurologiem? Hana co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Hej, u nas jako tako. W sumie nie najgorzej, czasami się pręży. Ale je w miare dobrze, dzisiaj tylko zrobiłam mu kaszkę manną i miał odruch wymiotny przy jedzeniu. ALe on tak ma jak mu konsystencja nie podpasuje to tak jest. Czasami obiadek wyjdzie o innej konsystencji i już nie zje. Także manna odpada, wcześniej tylko dosypywałam 2 miarki a reszta kleik i jadł normalnie. W nocy czasami popłakuje przez sen, ale nie budzi się. Spi długo bo po 11-12h. Próbuje sam stać, bez trzymania się i coraz dłużej wytrzymuje :) cieszę się, że już coraz bliżej do chodzenia, może już całkiem będzie dobrze, mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwi29
Dziewczyny moja córka dostaje zastrzyki zinnat i dziś zaczęła się jakoś dziwnie wyginać robi taki dziwny ruch głową i sztywnieje jakby na chwilę i za każdym razem ten ruch jest identyczny nie wiecie co to może być? Od refluksu chyba by tak nie robiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaLali
Malwi a slyszysz, że by jej w tym czasie lub chwilę po tym wracał pokarm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaLali
Hana- 11-12h w nocy? super! Moja na razie 7h ale to i tak dla mnie duży luksus. Fajnie, że Twój już kombinuje, pewnie jeszcze chwilka i pójdzie a refluks razem z nim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
A w dzień ile Ci śpi? Żeby mój w nocy przespał 7h to w dzień drugie tyle by musiał odespać :P 11h to jego takie minimum, jak śpi krócej to w dzień i tak nadrobi ;) no to jest cudowne, że chociaż noce mieliśmy zawsze w miare spokojne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×