Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

tradycyjnie juz ..nie moge zasnac...przegladalam allegro...duzo fajnych rzeczy dla dzieci tam jest...chyba musze mame naciagnac, zeby sobie tam kont zalozyla;)..ja korzystam z ebay...idziemy spac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zasnelam na troche a teaz sie obudzilam i nie moge juz spac wogole mi nie wygodnie nawet usiedziec nie moge:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malpeczko troche juz lepiej ale bezsennosc gora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego nadmanganianu, czy jakos tak, tak jest fioletowy, ponoc bardzo skuteczny, na zyczenie daja w szpitalu, a kora chyba bardzo sie nie farbuje, dokladnie nie wiem, nie doptywalam juz :), ale osoby stosujace byly zadowolone z rezultatow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja też miałam dyżur w nocy ale nie pisałam. Nie mam humoru. Do tej huśtawki nastrojów dochodzi teraz myśl o Mikołaju i jego stanie zdrowia. Czekam, aż mamba się odezwie, może coś więcej napisze o tej koleżce, której dziecko też miało zastój moczu. Najgorsza jest niewiedza i czekanie. Poranny spacer może odwróci moją uwagę o tych myśli choć na chwilę. Katarino, może dzisiaj będziej miała dobry dzień. śmiech proszę i gratuluję udanych zakupów. czekamy na wieści o anted :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co do tych karuzelek fisher price to nie polecam, drogie jak chol;era a niezbyt praktyczne, misie sa w pastelowych kolorach, efektow projektora nie bardzo widac no i baterie to tragedia bo wytrzymuja dwa-trzy dni, ja kupilam babymix z projektorem ma odpowiednia predkosc dla malucha kolorowe zabaweczki i super lampke z projektorem mase opcji itd polecam a fisher price nie polecam, moja kolezanka ma ogladalam i sie nei zdecydowalam na allegro tez mi sie podobala ale teraz sie ciesze ze nie skusilam sie :):):) ziuutek co do apteki to ja mma duzy sudocrem (extra) oliwke bez dodatkow (uczulaja maluszki), ja mam gaziki nasaczone do pepuszka i jest ok; sol fizjologiczna z malutkich opakowaniach (duzo) waciki kosmetyczne, gaza lub pociete gaziki, krem z cynkiem na twarz dla dzidzi; patyczki do uszu ze stoperami dla neimowlat; chusteczki nawilzane polecam \"happy\" z belli pieknie pachna i nie sa za suche, odradzam z pampersa i nivei drogie a suche:) puder w plynie moze sie przydac 9moj mial potowki i rewelka sie goi po tym) a tantum rosa ja mam na zbyciu jak mozesz poczekac to ci wysle ja dalam za 10szt 32zl ale moge ci za 32 wyslac bo mnie sie zupelnie nei przydalo, dla Ciebie z pewnoscia z 10 podkladow sie przyda i kilka paczek (ja zuzylam 8) wkladek belli i majtki flizelinowe, ja sie troche odparzylam od tych wkladek to smarowalam sie sudocremem i pzreszlo, linomag na razie nei musisz kupywac bo to jest tak jak sudocrem tylko niekiedy dzieci wola linomag zamiast innych bo jest tlustszy:) z reszta nie wiem jak u ciebie w szpitalu ale u mnie dali mi cale dwa pudla probek roznosci wiec mozna poprobowac za darmo co dziecku pasuje i dopiero potem kupic, bo ja np kupilam oliwke bambino i sie okazalo ze uczulony, mialam tez oliwke z rumiankiem i to samo, teraz mam taka za 2,50 zwykla i jest ok :) nie wiem czy wszystko napisalam moze mi cos umknelo ale chyba wszystko to co ja mam :) wkladek laktacyjnych nie polecam bo nic nie daja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...juz taki ruch tu....a ja wlasnie robie sniadanie, bo zaraz luby przyjdzie z pracy glodny..;).. mam pytanie do dziewczyn co maja juz skurcze...otoz wczoraj w nocy...jak spalam obudz mnie straszny bol... tak w polowie brzucha..mozna powiedziec w okolicach pepka...nasilal sie a potem ustepowal...i tak kilka razy....glupie pytanie ..ale czy tak wygladaja skurcze? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie w nocy co sie nawkuzalam to moje ale wkoncu jakos zasnelam wlasnie wrocilam z przychodni....i normalnie mam nerwa poszlam bo odeslali mi z tego macierzynskiego zaswiadczenie od poloznej ze nie ma tam mojego nazwiska wpisanego(chociaz na odwrocie tej kartki sa wszystkie moje dane)ale z przodu nie ma i juz i poszlam do przychodni i mowie ze mam taka i taka sprawe ze to pilne i ze to chwilka tylko a ona do mnie pierwszy wolny termin w srode na 15.15!!no kurde przeciez to 2 minuty!!!i musze czekac teraz do srody!!!!!wkurza mnie to wszystko juz naprawde:(a jeszcze do pracy musze dzisiaj isc bo tez jakiegos papierka mi brakuje wogole jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki jak nowy tydzien sie zaczal? ja mam dalej bole dolne i takie przeszywajace czasem caly brzusio. moze sie cos tak kroi juz? ciekawe ile bede czekac od takiego krojenia? hehe, oby po prostu nie przenosic za dlugo :) malpeczka bidulo wiem co znaczy bol glowy przez dlugi czas, i ogromnie Ci wspolczuje :( moze to w organizmie cos sie zmienia cos sie wydziela na zblizajacy sie porod i dlatego tak moze ta zmiana wplywa na bol..... zapka ja juz widze jak w szpitalu cos na zyczenie dadza ;) Katarina ja pierdziu ale oni sa niedo..ni widza ciezarna, widza ze termin ma zaraz i ze w kazdej chwili moze urodzic to takie problemy!! ja na razie wyslalam o becikowe i przymierzam sie do housingu bo tam duzo papierow trzeba miec i musze je skompletowac najpierw, a jeszcze do landlorda zadzwonic sie zapytac. ehhh i tak widzisz. a oczywiscie zlecialm to mojemu D zeby zadzwonil on to sie lepiej dogada no i zobaczymy jak szybko to zrobi ;) co ja mam sie o wszystko martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich ja dzisiaj już po wizycie..ale to co się nawkurzałam to moje..najpierw lekarz spóźnił się godzinę a potem przyjmował jeszcze bez kolejki pacjentki do cytologii z programu :/ wrrr...dwie godziny tam spędziłam :/ no ale u dzidzi wszystko w porządku :) na świat to jeszcze sie nie ma zamiaru wybierać..szyjka nie skrócona, rozwarcia zero, skurcze jedynie przepowiadające..więc wygląda na to że pewnie terminu doczekam, a już miałam nadzieję że coś wcześniej urodzę..no ale jak to mówi lekarz skoro jest mała to niech sobie jeszcze trochę podrośnie :) a to że matce ciąży brzuszek no to już trudno ;) a w przyszłym tygodniu mam przyjść na usg, to sobie zobaczymy ile nam podrosła :) oj nocne marki :) wy to macie z tym niespaniem..ja niby też kłade się późno ale jak już zasnę to przesypiam noc wstając jedynie na siku.. katarina Ty masz przygody..zawsze coś musi być nie tak..trzymaj się !! pozdrawiam wszystkich no i zaczął się 38 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem rozczarowana, taki spacer wczoraj dlugasny i nic :( Ale za to nie macie pojecia jak mi sie fantastycznie spalo, ani razu nie wstawalam, ani razu sie nie obudzilam, udalo mi sie w miare wygodnie ulozyc, mala nie kopala ani nie wypychala mi flakow. Spałam od 24 do 10 rano, bajka :) Kawe juz wypilam, pyszna byla, w koncu mocna porzadna kawa, szkoda ze nie mam ekspresu cisnieniowego, taka kawe uwielbiam najbardziej. Juz postanowilismy z mezem, ze jak tylko sie pojawia jakies wolne pieniadze to sobie taki prezent zrobimy. Taki porzadny ekspres co to mieli kawe od razu.... ale sie rozmarzylam, heh myszsza - dzieki za odpowiedz, szkoda ze nie zapytalam wczesniej bo kupilam juz chusteczki wlasnie pampersa i nivea, spory zapas bo byla promocja, 10 podkladow mam, kupilam najwieksze podpaski belli, majtki jednorazowe i jedna pare wielorazowych, no i wkladki laktacyjne tez juz mam heh. Ale reszte sobie uzupelnie jak pisalas. powiedz mi tylko do czego jest sol fizjologiczna potrzebna? i co na opatrunek pepka najlepiej, jalowe gaziki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katarina:) ja tez caly czas sie uzeram z macierzynskim. drugi list w koncu otrzymali ale zadzwonili jak pamietasz ze potrzebuja orginalu od poloznej no wiec im wyslalam i dalej nici...nic nie dostali..dzwonilam dzisiaj i powiedzialam ze jak dostana to maja do mnie zadzwonic bo ja juz kasy nie mam na te ciagle telefony do nich...a pytam jeszcze co jak nie dostana do konca tygodnia...a on to pani nie damy macierzynskiego...i ja sie tak zastanawiam czy oni sobie tak nie wybieraja...ona dostanie a ona nie bo \'niby\' nie otrzymali dokumentow i przeciez to nie ich wina...eh...ale o dziwo sie juz nie denerwuje:)...chyba po prostu moje nerwy osiagnely maximum i teraz to juz mi psychika siadla i caly czas sie smieje wzielam sie za malowanie calego changing topa:) aktywny wypoczynek...a na pocieszenie pozeram brzoskwinie z truskawkami, wisniami i porzeczkami z bita smietana:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuutek sol fizjologiczna jest do nasaczania noska i wyciagania koziorek z noska :) gaziki potzrebne sa do pzremywania oczek i buzi wewnatrz takie malusie wiec labo pociac gaze tzreba a lbo kupic takie malutkie gaziki, co do pepuszka to rozne sa zalecenia, ja mma takie male jednorazowe gaziki nasaczone 70% spirytusem i tym obcieram mu pepek resztke polzona kazala wycisnac okolo pepka i tak robie, w szpitalu maziali go tym fioletem ale to bardzo brudzi :/ mojemu jeszcze kikut nieodpadl ale juz jest bardzo suchy wiec moze niebawem :) co do tych chusteczek to wiesz moze jak raz Tobie spasuja ja mialam pierwsza paczke nivei i nie byly zle na poczatek ale jak otworzylam wlasnie te z belli to bez porownania nivea wysiadla, teraz mam pampersa i tez mi nie pasuja, nakupilam roznych firm to bede probowac :) tego sporo idzie mnie mneij wiecej 1,5 paczki na tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza dzieki za wyjasnienia, a co uzywasz do opatrunku na pepek? zaklejasz to czyms? Zastanawiam sie nad kremem do buzi, takim na mroz, bo mam oilatum soft bo sama uzywam i tego sie bede trzymac przy dziecku, ale na wyjscie to chyba cos innego powinnam, nie wiem czy nie jakies zwykle bambino, ale nie chce tak mieszac z kosmetykami ze kazdy z innej firmy Wslalam smsa do anted ale nieodpisuje. nuuuuudze sieeee, wszystko posprzatane, w telewizji nic nie ma kurcze no, ja chce juz rodzic! co tu taka cisza, rodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.... Ja tylko na chwilke póki mała śpi.... Zaczynamy już wychodzic na spacerki więc od razu dzień wygląda inaczej. A poza tym nie moge narzekać na moja malutką bo jest grzeczna. Co do kosmetyków.... Ja używam chusteczek dzidziuś....U mnie się bardzo sprawdziły...Ładnie pachną, nie wysychają, cena bardzo przystępna (używałam wcześniej innych firm i raczej zostane przy dzidziusiu). Krem do pupy u mnie to sudocrem (a na noc zwykla oliwka bo najszybsze zmywanie w trakcie nocnych zmian pieluszek). Pozostałe kosmetyki to sól fizjologiczne i płatki (do przemywania oczek), zwykłe mydło i oliwka Bambino (jeszcze musze dokupić szampon bo moja ma bardzo duzó włosków), spirytus i patyczki do pępuszka, krem do buźki jak wychodzimy na zewnątrz. I to wszystko...No i pieluchy...Narazie używam stal papmpersów ( a zużycie jest naprawde wielkie :D), ale zamierzam wypróbowac pieluszki tesco fioletowe i dada z biedronki. Jak się nie sprawdzą o wróce na pampersy. Widze, że jak narazie zastój na formu z rozpakowywaniem się mamus. Czekam na najnowsze wieści i trzymam kciuki za was Wszystkie. To juz niedługo....A potem skarby w ramionach wynagrodza wszystkie bóle i cierpienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, jakos pustką świeci, wszystkie na porodówce??? Oj ja bym już też chciała, a tu nic cisza..... Jak widze w tv niemowlaki to łezki mi sie zbieraja, chwytam za brzuszek żeby upewnić się ze niedlugo i ja bede taka szcześliwa:) Teraz kazy dzien dla mnie to jak tydzien:( Wy tez takie niecierpliwe jak ja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj elenass mozemy sie policytowac, kto bardziej niecierpliwy. Ja juz kota dostaje, zwlaszcza dzis, nie mam nic do roboty, tzn moze by sie cos znalazlo ale mam lenia strasznego (eh konsekwencja w ciazy mnie powala), nudzi mi sie, i jakos mnie tak nosi. A porodu nic a nic nie zapowiada :( moze okna umyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuuetek, pepuszka sie nei zakrywa, on ma wyschnac szybko i sie goic wiec potrzebne jest powietrze :) Angelika pisze o patyczkach to tez jest wygodne moczysz w spirytusie i pocierasz pepuszek :) z dzidziusiem to tez mam ale jeszcze nei uzywalam a cena faktycznie jest super 9zl za 4 paczki maz dal w promocji w carrefourze :) krem na wyjscie ja mam bambino i jest fajny, ja go smaruje w domu buzke tez tym kremem bo z oliwki to rozne wypryski dostaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wrocilam z pracy dostalam potrzebne papiery ale musze i tak czekac do srody:/ wizyta w pracy poprawila mi troche humor pogadalam z ludzmi i jakos mi lepiej wczoraj kupilam sobie zonkilki w doniczce i wlasnie przesadzilam je na ogrodek a 1 wzielam sobie do wazoniku i jakos tak fajnie oko cieszy... w sumie teraz mam ochote uciac sobie drzemke i chyba tak zrobie bo na 17 mam goscia wiec teraz odpoczne troche ja tez chce rodzic juz i miec Filipka przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
dziewczyny cześć, ktoraś z was pisala, że wkladki laktacyjne nie zdają egzaminu, w takim razie jak się chronicie przed zaleniem? wkladacie pieluch y i co macie wtedy biust jak Dolly Parton. UwaZam że bez wkladek anie rusz.Już kiedyś pisałam jak przy 1 dziecku zapomniałam raz jedyny i żalowalam jak cholera bo wracałam do domu jakimiś kątami zasłaniając cycki, bo pokarmu wyciekło tyle że miałam plamy do pasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny juz wiem wszystko :) anted odpisala ze ma skurcze i bole z krzyza ale rozwarcia zadnego, polozne jej powiedzialy ze juz od 4 dni powinno byc po wszystkim, ma czekac do srody, beda probowac jakiego zelu a jak nie to cesarka. i tak czy siak do srody mati powinien byc z nia. no i humor ja juz opuscil... biedna tyle sie juz meczy i nic a mnie dalej nosi... na 19 ide na szkole rodzenia, pocwicze troche to moze mnie ruszy. gdzie jestescie wszystkie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
tym zelem bedą jej nacierać szyjke macicy bardzo bolesne ale nie piszcie jej tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dziewczyny zlapal taki strach ze normalnie powietrze trudno mi zlapac i chyba jestem teraz jedyna ktora najchetniej to by z brzuchem pochodzila jeszcze z 2 miesiace....tak bardzo sie boje nie porodu, ale tego ze sobie nie poradzimy:( normalnie ryczec mi sie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
jasne , że sobie poradzisz, zobacz ile kobiet samotnie wychowuje kilkoro dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danis - dobrze wiedziec, wlasnie sie zastanawialm co to takiego tilli - poradzicie sobie, wszystkie damy rade. nie mamy innego wyjscia :) Pociesz sie ze do tego przeciez nas jednak natura wyposazyla w hormony, intuicje, instynkty. Ja tez sie boje jak to bedzie jak sie mała pojawi, ale wierze ze dam rade, no przeciez musze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bidulka ta nasza anted...trzymam mocno za nia kciuki🌼 ja rowniez uwazam ze wkladki bardzo sie przydadza ja juz teraz czasem mam taki dzien ze musze sobie zalozyc bo inaczej to wygladam jak.... poprostu trzeba sobie dopasowac dobre i chlonne tilli u mnie to jest tak na przemian czasem chce jeszcze ponosic Filipka bo boje sie tego co bedzie po porodzie ze nie dam sobie rady ze nigdzie sie z domu nie rusze ze nikt mi nie pomoze ze zostane z tym wszystkim sama....a czasem chce zeby bylo juz po...zebu moc cieszyc sie synkiem opiekowac sie nim,chwalic....:) dziwne sa takie zmiany w glowie:) bedzie dobrzemusimy sie godzic na to co jest teraz i jak przyjdzie czas na to co bedzie.... mialam sie polozyc ale jakos tak pranie wstawilam zabralam sie za zupe (kapusniak) i jakis przyplyw energii mnie dopadl kurde powinnam go wykorzystac na porzadki w pokoju a tam jakos mi sie nie chce zagladac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danis - i szczerze powiem, ze nie wiem jak one to robia, cudotworczynie, skad biora sily i pieniadze.. ide sie schowac przed strachem pod koc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuuutek to anted ma nieciekawie..... jeszcze sie bidula meczy.... danis chodzi Tobie moze o to ze to jest masaz szyjki? bo mnie w poniedzialek za tydzien to czeka.... tilli glowa do gory bedzie dobrze, bedziemy sie wspierac nawzajem :) a mnie dalej tak pobolewa brzuchol juz myslalam ze jakies skurcze bede miala, tzn mam cos ale tak lapie mnie co 20 minut na krotko, czasem trzyma dlugo czasem tylko tak przeszyje, wody na miejscu, czop na miejscu, wiec dalej czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny:) katarina...a my to na zmiane z tymi humorami, jak u ciebie energia i lepiej to u mnie odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×