Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Witam ! lula tak czytam, ile musisz sie nachodzic po lekarzach ze swoja Zuzią, i szczególnie dbać o nią, jesteście dzielne :) Sylwia nie martw sie biderkiem, bedzie wszystko o.k, cieszmy sie że zyjemy w takich czasach kiedy możemy to kontrolować i zapobiegać, a znjąc Ciebie, napewno systematycznośc i pieluszkowanie itp. pomogą :) malpeczka zyczę ci aby dławienia ustały, wszystko będzie dobrze :) Mati juz po nocce, przespał noc z jedna pobudką, obudził sie rozesmiany jak tylko mnie zobaczył, nic nie gorączkował ani nie marudził. Kupilam mu te czopki homeopatyczne, ale sie nie przydały, dobrze ze maja termin wazności do 2010 roku. Więc szczepienie zniósł świetnie. W przychodni było kilkoro dzieci do szczepień, i mój Mati wydawał sie duzy w porównaniu do nich, a znowu jak patrze na tabelkę, to wasze pociechy sa wieksze. Dzisiaj idziemy na 10 rano do domu kultury, moja gr. z przedszkola ma wystepy, a o 18 przychodza do mnie kolezanki z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) anted ciekawy dzień Ci się zapowiada :) fajnie, że tak dobrze Mateuszek przespał noc, Zuza też nie ma problemów po szczepieniu :) myszsza, jenny czy nadal pierzecie ciuszki nowe przed założeniem? do kiedy się pierze? Zuza odlatuje :) ja posprzątam troszkę i na dworek po 11 :) znowu widzę, że się zadrapałą na buzi. Paznokcie obcięte, eh...musi mieć gdzieś zadziorka. Ale przez sen to ja jej paznokci nie obcinam, więc poczekam :) miłego dnia laseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy może się orientujecie kto odpowiada za wilgoć w mieszkaniu?, konkretnie za grzyba na ścianach? czy można coś wywalczyć w spółdzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lula nie pomogę ci, nie mieszkałam w blokach spółdzielczych, ale spróbuj interweniować, przecież sama tego nie będziesz tego robić, powodzenia ci życzę aby w spółdzielni nie robili żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie robią :( a ja mam astmę i alergię i boje się o Zuzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W koncu wiosna :-) Wczoraj sie opalilam, cala buzie mam czerwona. Anted faktycznie masz ciekawy dzionek dzisiaj. Ja czasami umieram z nudow,zostawilam w rodzinnym miescie praktycznie wszystkich znajomych i czasem nie ma nawet do kogo buzi otworzyc Sylwia co do tego krwiaka na uchu, to czy oby wycinanie jest konieczne? Moja bokserka juz dwa razy miala takiego, bo wali tymi uszami na prawo i lewo o cos. Jeden weterynarz tez chcial jej to wyciac, za to inny dal jakas masc i zastrzyk. Smarowalam i smarowalam i dzieki bogu zeszlo. Szkoda troche psiaka meczyc jak mozna to usunac bez skalpela. Moja pisnka tez poszla w odstawke, ale tez nie chce mi sie rak myc non stop, wiec staram sie jej nie glaskac. Chociaz do dziecka jest super. Kamien mi z serca spadl, bo co ja bym zrobila jaby bylo inaczej. Zreszta podobno bokserki to super raza dla dzieciaczkow. Co do mleka to slyszalam ze najlepszy jest bebilon. Nie za tani, ale w skladzie najbardziej przyblizony do mleka z piersi matki. Lula dzielne jestescie z zuzia.. Dziewczyny ponawiam pytanie, czy ktoras ma moze krwiste uplawy, albo troche krwi jej leci. Boze mam nadzieje ze to miesiaczka, ale z drugiej strony nie byloby tego chyba tak malo. No i tak wczesnie, przeciez karmie piersia... Dajcie znac. Jak mi nie przejdzie to chyba bede musiala leciec do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Dziewczyny!!! gratulacje dla was dzielne mamusie!!! co umnie? czuje sie dobrze,widzw w tym laske Boga,ze daje mi tak przejsc przez to wszystko.Badania nic nie wykazaly,z jednej strony fajnie,a z 2 nie wiadomo na co patzec.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej aniat, ostatnio o tobie rozmawiałyśmy... zastanawiam sie stało, wiem ze nie powinnam o to pytac, ale bylas juz tak daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuje nadrobic czytanie, bo synio już długo spi i pewnie zaraz wstanie, rozchorowal mi sie ostatnio :( i siedzi w domku, a Zuzka na balkonie sie wietrzy :) chrzcimy 11 maja w urodzinki mojej mamy, sukienusie już mamy po mojej siostry córci. czapeczka idealna bedzie, bo juz mierzona, reszta też bedzie pasować pewnie, bo wagowo małe były podobne. okres już też zaliczyłam niestety... tydzień temu, ale dosć ubogi w porównaniu do zwykłego przed ciaza i też karmię piersią caly czas, mała nie dostaje modyfikowanego póki co i mam nadzieję, zę tak zostanie, choć ostatnio daje popalić niemilosiernie. pieluszkować nie musimy, mała ma dobre bioderka, a kontrola koniec czerwca, tak na wszelki wypadek. a co do dławienia, mała dlawi się najczęściej podczas ssania, tak lapczywie pije, że szok, i przez te jej jedzenie, pewnie mamy problemy z brzuszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej rano pisalam ale cos nie mogłam wysłać :( Aniat witaj i pozdrawiam mocno Ja byłam z Piotrkiem ostatnio na szczepieniu i niestety powtórka z rozrywki, znów noga spuchla i plakal :( ale naszcescie niedługo i potem ładnie spał calą noc. Wazy juz 6300 zaraz poszukam tabelki to wpisze, dobrze ze wy nie macie takich problemów po szczepieniu bo serce peka jak tak krzyczy Wreszcie wszedzie sliczna pogoda to mozna spacerowac do woli, ja juz zaliczyłam pierwszego grila i malucha brzuch nie bolał :) w ogóle jem juz wszystko Nie mam zadnych plamien ani krwawien to nie pomoge w sumie to wydaje mi sie ze szybko te okresy macie dziewczyny, mam nadzieje ze ja długo nie bede miec, jak karmiłam córke 2 lata to 2 lata nie miałam @. Zaraz poczytam co u was jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki ja na moment bo dalej na walizkach i bez netu! Tilli dzieki za informacje Twoj maz mial racje. Przyjechala specjalistyczna firma i zbadala nasz dom i stwierdzili ze absolutnie nie da sie mieszkac i tak siedzimy w hotelu od tygodnia i jeszcze posiedfzimy chyba do poniedziałku,koszmar z firma ubezpieczeniowa sie caly czas ciagnie o wszystko trzeba suie k locic nie chca za nic płacic nawet za nasz przymusowy pobyt w hotelu! Istny koszmar juz dwa tygodnie zyjemy na wygnaniu bez domu! ciuchy wszystkie pozabierali do czyszczenia,mam tylko kilka rzeczy ktore juz i tak sa do wyprania ale ja to ja a Robert juz wszystko uciapal,staram sie prac recznie ale koszmar! W dodatku oboje z robciem sie rozchorowalismy ja 389 stopni i robcio tez:( Ale juz lepiej! Mam nadzieje ze niedługo wróce do domu bo ilez mozna tak zyc? Maly tez stresuje sie ta sytuacja Bylismy wczoraj na wazeniu i maly ma 15tygodni i wazy 5.300 strasznie mało przybiera! Dostalismy jakis zageszczacz w proszku ktory mamy podawac po jedzeniu ale jakkos malo dziala:( Mimo ze robert tak ma lo tyje to jest bardzo zadowolony usmiechniuety,wydaje mi sie ze to moze jego taka natura czy juz sama nie wiem...w Pl robilismy usg brzuszka i ma mały refluks ale wszystko wporzadku. Agnes czy dowiadywalas sie cos ma temat spirali? Tu jest bezplatna i chyba bym sie na nia zdecydowała ale najpier chce sie cos wiecej dowiedziec Lula ja juz nie dosc ze nie piore nowych ubranek to jeszcze wszystkie inne piore w normalnym proszku i razem z naszymi Anted super ze Mati tak dobrze zniosł szczepionke.Super ze nie masz z nim problemów OK zmykam bo moj wykupiony czas internetowy sie skonczyl! Trzymajcie sie cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniat witaj! pozdrowionka ! lula co prania to ja juz jakis miesiac wszystko piore w normalnym proszku razem z naszymi ciuchami, czescrzeczy ty;lko recznie piore bo farbuja, nowych mam niewiele ale nie piore przed ubraniem my dzis problemow z kupa cd wiec dostalismy dzis zalecenie by jesc codziennie rano i popoludniu dwie lyzeczki surowego jabluszka plus wprowadzic obiadki marchewkowo jablukowe :> tak sie ciesze wreszcie jakies konkrety bedzie maly wcinac i pewnie mniej mleka zejdzie a to antyzaparciowe cholernie drogie jest :) a dzis pan doktor zrobil lewatywke synkowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny któraś niedawno pisała że kupuje swojemu szkrabowi spacerówkę.Ja tez chcę kupić żeby czasem nie targać go w wielkim wózku tylko żeby poreczniej było.Więc czy nasze maluchy nie są jeszcze za małe na takie wózki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorem! Dzień pełen wrażen, a szczególnie końcówka, bo byłam z psem na tym zabiegu. Nie było źle, a czasem nawet komicznie, bo dostała \"głupiego jasia\" i zachowywała sie jakby była pijana. Widok niesamowity :D Obyło sie bez nacinania, zrobił tylko dziurke i wycisnał cała krew ze środka. BYł ze mną synek, bo mąż został z córcią i myslałam, że na widok tych operacji z uchem zemdleje. No chirurgiem to on nie bedzie :) Nikita moja psinka miałam to pierwszy raz i nawet nie wiedziałam, że mozna cos innego zrobić. A jak zapytałam to mi weterynarz pokazał ksiażke z zabiegami, gdzie był opis leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula - mi lekarz kazał 2 tetrówki. A co do ciuszków to fakt - wyjęłam wieksze zapasy, bo sie koszuki nbie dopinaja. Anted ja tez sie cieszę, że czopki maja długa date ważności. Może kiedys zajdzie uzasadniona potrzeba ich uzycia. Może prxzy ząbkowaniu? Ale oby nie. Oj fanie masz z takimi nocami. Chociaz ja dzisiaj tez nie moge narzekać, bo córcia spała 5 godzin, potem 2 i 2, więc nieźle jak na nia. Aniat 👄 Anastazja ja też już jem prawie wszystko i jest ok. No poza czekoladą. Jenny trzymaj się! Mam nadzieję, że już wkrótce to wasze wygnanie sie skończy. Lula ja jeszcz epiore w jelpie, ale raz wrzuciłam jakieś ciuszki małej do prania razem z innymi rzeczami (vizir sensitive) i było ok, więc jak mi sie ten jelp skończy to już nastepnego nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
dziś byłam u lekarza wszystko ok, wzięłam recepte na cerezete. Igorek ma fajna skórke w porownaniu z tym co było. Igor nie dlawi się , ale jak jemu mocno tryska pokarm to wkurza się marudzi i wykręca od piersi, wtedy ma zalane ucho, ciuchy, mokry koc, szybko łapie we wkladke do stanika. W pon. podejde do pediatry przypomnieć o tym usg bioderek bo zapomniano o nas. Sylwia ty tez bierzesz cerezete powiedz mi ile lekarz powiedział, że trzeba się doadtkowo zabezpieczeć. Mi, że 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Jennny nie martw sie waga Robcia, najpewniej taka jego natura.Njawazniejsze ze jest zdrowy i usmiechniety. Sylwia, biedna twoja psinka, aby szybko sie zagoilo i nie wrociło. Danis u nas tez lekarz nie daje skierowan, tylko polozna na patronarzu informuje ze w 6 tyg. trzeba to zrobic, i ja szlam sama rejestrowac na usg bez skierowania, i potem lekarz ktory robi usg, mowi mi kiedy mam przyjsc na kontrol poraz drugi i ja sama pilnuje terminow, i u nas sie placi 40 zl, choc jest robione na terenie przychodni. ja wczoraj mialam super dzien, wieczorem byly dziewczyny , 3 kolezanki, posmialysmy sie pojadlysmy slodkosci, a Mati wedrowal tylko od ciotki do ciotki, usmiechniety i zadowolony, od czasu do czasu kontrolował tylko czy mama jest w zasiegu wzroku. dziewczyny smarujecie buzie malenstw jakims kremem z filtrem uv, ja poprosilam mame zeby mi cos kupila w aptece tam gdzie pracuje, w niedziele bedziemy mieli, zauwazylam ze Mati dostal wczoraj rumiencow, od slonca. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek, sa roznego typu spacerowki, ale jak kupisz taka ktora rozklada sie na plasko, nie ma chyba przeciwskazań, sama musze sie za taka rozejrzec, bo mam dosc tego mojego wozka wczoaj pojechalismy do tesciowej i mojej mamy powiadomic o chrzcinach, w koncu tylko 2 tyg zostaly i efekt taki ze rozlozylo jeszcze mnie, mam temperaturke i potwornie boli mnie glowa, nochal zatkany i ledwo zyje. Dzis mam imieninki taty a jutro roczek siostrzenicy, wiec imprezki chyba nas omina :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek, ja planuje od czerwca mój głęboki przerobić na spacerówkę , z tym że tam może leżeć jak w głębokim, lub mieć na półleżąco, i można zawsze rozłożyć budę, i spokojnie będziemógł sobie tam pospać jak w głębokim, myślę że na typową spacerókę, gdie dziecko nie może się położyć jest za szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek spacerówka super, cena atrakcyjna, ale ja na tąką spacerówkę zdecyduję się na przyszłą wiosnę, pisze że rozkłada się aż do pozycji leżącej, więc powinna być dobra. gdyby mój wózek nie rozkładał się kupiłabym taką, ale skoro zainwestowałam wózek prawie 1000 zł chcę aby posłużył mi chociaż rok, a poza tym duze pomowane koła są super na spacery po plaży a mieszkamy nad morzem, więc się przydadzą. ja myśę że za te pieniążki możesz zaryzykować i kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula, ja obcinam paznokcie Kasprowi prawie tylko na śpiąco! A ząb nie boli mnie cały czas, on zaczyna mnie czasem pobolewać. Muszę najpierw go poobserwować, żeby wiedzieć, co debtyście powiedzieć. Za wilgoć odpowiada właściciel lokalu. Jeśli jest to mieszkanie spółdzielcze, to spółdzielnia powinna przeprowadzić remont. Odciągają Ci co miesiąc kasę na tzw. Fundusz Remontowy, więc łaski nie robią. Napisz do nich pismo. Opisz sytuację, tzn., że jesteś alergikiem i masz małe dziecko, i że żądzasz usunięcia grzyba i zabezpieczenia na przyszłość (czyli usunięcia przyczyny wilgoci). Powinni Ci odpowiedzieć do 14 dni. Aniat, trzymaj się! Wszystkie tu jesteśmy z Tobą! Anastazja, widać Twój Piotruś bardziej wrażliwy na te zakażenia, które szczepionki w sobie mają. Czyli dobzre, że ktoś mądry wymyślił szczepionki... :) Jenny, współczuję tułaczki! Na mój gust, to powinnaś ubranka Robcia do pralni oddawać i przedstawiać rachunki za pralnię właścicielowi domu. Przecież nie z Twojej winy to wszystko i dlaczego masz się tak męczyć... Dobrze, że w ogóle udało Ci się ten remont wywalczyć! :) Myszsza, biedny Tadziu! Taki mały, a już mu lewatywę robią :( No ale lepiej tak, niż miałby się jeszcz dłużej męczyć. Kurcze, że też się takie świństwa do takich malutkich dzieciaczków przyplątują! Gosiaczek, mi się wydaje, że w spacerówkach się zaczyna dzieci wozić, jak już siedają same. Ja na szczęście mam wózek wielofunkcyjny i nie za ciężki. I tak go po schodach nie noszę, tylko ciągnę na dwóch kółkach, no ale mieszkam na parterze i tych stopni mam raptem 9, więc da się wytrzymać. A z godnolki już zrezygnowaliśmy i teraz ma na płasko rozłożoną spacerówkę, ale z taką osłoną nóżek jeszcze, więc i tak wygląda, jak głęboki. Choć już mu się nie podoba tak cały czas leżeć i częściej domaga się siedzenia :) Sylwia, wilczur mojej siostry też miał krwiaka i podczas zabiegu usuwania weterynarz uszkodził jakiś nerw i teraz wygląda, jak Miś Uszatek, bo klapnięte uszko ma... Głupio tak, bo to rodowodowa suczka, Xiti Von Schwarze Rose, czyli prawie księżniczka (ale wołają na nią Shila), a teraz ma ucho klapnięte. Na szczęście siostra jej nie wystawiała, bo weterynarz musiałby niezłe odszkodowanie zabulić za taki numer. Ale siostra mówi, że psy są do kochania, a nie do wystawiania :) Mam nadzieję, że u Twojego pieska obędzie się bez komplikacji :) A jeśli chodzi o pieluchowanie, to daję też jedną pieluchę. I to nie zawsze. Bo my termin na pierwsze po szpitalu USG bioderek mamy dopiero na 4 czerwca, też się musiałam o skierowanie upomnieć, bo pediatra zapomniała... A do teggo jest 2 miesiące kolejki i tak wyszło. Ale mi znajoma położna mówiła, że zaleca się pielcuhowanie wszystkich dzieci do 3 miesiąca życia i pokazywała jedną pieluchą właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, to idziemy na spacerek teraz :) Kasper wczoraj jadł mniej, tzn. normalnie co 2,5 - 3 godz., a dziś znów się dopomina co chwilę. I to nie, żeby ściema jakaś, tylko normalne, pełnowymiarowe, 20-minutowe karmienie :) OK, spadamy :) Miłego snia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
gosiaczek taka spacerówke mialsm dla coreczki, ale ona nie nadaje się dla takiego maluszka, takie jest moje zdanie. Jeździ tak dość trwardo nie ma tak dobrej amorytzacji, i mimo, że mozna rozlożyć nadaje się dla roczniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my dzis po pierwszym posilku jabluszkiem :D:D ale mu smakowalo :> mnai mniam :D wcina niezle lyzka zamiata bardzo sie ciesze ze tak przyjal to jablko bo sie balam histerii i wogole.. dzis caly dzien siedzimy w ogrodzie, ja malego smaruje filterem 18 na razie ale pytalam pediatre i powiedzial ze moge smarowac kazdym byle wysokim i z dobrej firmy , niekoneicznie przeznaczonym dla dzieci, pytalam go o avon i powiedzial ze ok wiec mam zamiar sie zaopatrzyc z avonu w spray na slonce mnie dzis strasznie boli glowa, wczoraj bylismy razem z malym na imprezie, takie male discoparty w knajpie i dzis mnie lepetynka nawala za to maly spal jak zabity :) co do spacerowki to ja zamiaruje zaczac go wozic od 1 maja :D mam spacerowke graco rozkladana, tylko ze jeden ma minus ze dziecko jedzie przodem do kierunku jazdy i nie bede go widziec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a cod o badan, to my na bioderka idziemy 8 maja bo mi sie jzu teraz nie chcialo jezdzic, a do okulisty i na krew w srode, mamy jeszcze isg jamy brzusznej do zlaiczenia ale to dopiero 16 maja jest termin a wlasciwie 30 maja ale uprosilam na 16 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc! Ale tu pustki! Ja tez tylko na chwile, bo jest teściowa. Znowu :( Przyjeżdża regularnie co 2 tygodnie, bo sprawdza jak wnuczka rośnie. Troche mnie to juz meczy. Danis mi tez powiedział, że 2 tygodnie. Najgorsze, że ja juz 3 razy przegapiłam godzine, w tym 2 razy powyżej 12 godzin, czyli jakbym zaczynała od nowa. A uważałam sie za osobe zdyscyplinowaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi jak Kasper tak czesto chce jeść to jeszcze coś z Ciebie wyciska? Moja córcia je co ok 2 godziny i ledwo nadążam z produkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×