Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Witam wszytskich! Dzieki z amile slowa. Coz tak widocznie mialo byc :( Ja balam sie tego zabiegu cholernego bo co by tu nie mowic to zwykla skrobanka byla. No a ja nigdy w zyciu narkozy nie mailam. A ze nie biore zdanych lekow,niczego, z reszta wiecie to balam sie ze mi jakas konska dawke dadza czy cos. Zabieg przeprowadzam moj gin bo tak chcailam. Pojechalam do niego spejalnie do spzitala. Za tydzien mam isc do kontroli czy wsio ok. Troche boli ale da sie wytrzymac. Pamietam tylko jak pielegniara powiedzila ze zakreci mi sie w glwoie i ze zaczelo ale nieskonczylo bo zanselam :) A pozniej mnie sie spytali czy spie i wiem ze cos jescze mamrotnelam hehe dziwne uczucie strasznie. i jecze tylko zanim zasnelam pamietam jak pielegniara mowi do kogos zeby podali papier bo bede wymiotowac. nie mialam juz sily ale chcailam powiedziec ty durna babo wcale mi sie zygac nie chce. aha bo mi jazde zrobili ze weszlam na sale z guma w buzi bo nie mozna prezd zabiegiem bo sie zyga itp. nie wiem bylam naczczo tylko nta guma. z reszta ja zawsze zuje gume :) aha no i ze im sie w trampkach wpierdzielilam na fotel ;) ale to juz chyba z tych nerwow :) Ciekawe ile czasu bede dochodzila dos iebi. Niesamowite ale cycki malaly mi z godziny na godziene po zabiegu. No brzuch to nie ale to byl juz teoretycznie 3 miesiac takze gin mowil ze troche potrwa az sie macica obkurczy calkowicie. Dobra tyle o skrobance. Nic przyjemnego do dyskusji. Gosiaczek-gratulacje!!!!! bardzo sie ciesze za Ciebie :) to co ze nieplanowane :) Zycze zeby wszystko sie dobrze poukladalo i z dzidziusiem i z mezusiem :) a ktory to tydzien? kiedytermin? wiesz cos? Jak grudzien to zapisz sie do topiku. Bardzo sympatyczne dziewczyny tam sie zadomowily :) Pogoda brzydka, ja taka troche przydepnieta chodze i w sumie nic sie nie dziej. Napisze tylko ze z tym kibelkiem to Viki tez ciagle cos wrzuca. wkladki moje laduja tam egularnie. Z reszta mialam jzu klocki, budzik,klamerki do prania no te wszytskie lazeinkowe sprawy to norma. Tyle tylko jestem w dobrej sytuacji ze nie ma mozliwosci zeby sama spuscila wode takze wszystko jest do odratowania :) no wkladej i podpasek oczywiscie nie susze :) dzija wyladwaly w niej wlsanie podpaski bo nieistey teraz staly na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie skonczylo oczywiscie. literowki wale niemilosierne ale typowych ortografow nie lubie :) a spacje mam zepsuta odkad pamietam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamba, dobrze, że masz już te niemiłe przeżycia za sobą. Psychicznie też dojdziesz do siebie, ale trochę czasu trzeba. Ja skrobankę miałam we wrześniu 2006, wtedy na USG w 7 tygodniu okazało się, że serduszko nie bije. Ja się jeszcze łudziłam i lekarz dał mi dwa tygodnie czasu, żeby ostatecznie się przekonać. No i w 9 tygodniu ciąży niestety nadal nie było widać akcji serca, pęcherzyk był przerośnięty, co świadczyło o patologicznej ciąży, a zarodka prawie wcale nie było już widać. Sama nie zaczęłam krwawić, tzw. poronienie zatrzymane. Też mnie czyścił mój ginekolog, bo nikomu innemu nie dałabym się tknąć. Najgorsze, że miałam po wszystkim takie odczucie, jakby ktoś siłą jakiś gwałt na mnie dokonał, na mojej kobiecości, na moim marzeniu bycia matką. Nie wiem, takie głupie uczucie, że coś mojego, integralnego ze mną zostało wyrwane, zabrane. Pocieszałam się tylko, że to w miarę wcześnie, że nie widziałam jeszcze rosnącego brzuszka, nie czułam ruchów, nie zdążyłam się mocno przywiązać. Ale i tak było mi trudno, źle i dziwnie. Po miesiącu normalnie dostałam już miesiączkę. No a po 3 miesiącach znów zaczęliśmy się starać. Po pięciu miesiącach starań zrobiliśmy Tymka łobuza:):):) Danis - Witaj!:) Jak było na tym ślubie? Ty to masz zdrowie do tych kaw o tak późnej porze! A ciastka Ci nie będę wypominać, bo masz super figurę, więc Ci nie zaszkodzi:) A ja nawet troszkę zaczęłam Ci zazdrościć, bo od 2,5 tygodnia jestem na diecie. Ale wytrzymam, bo waga leci ładnie w dół;) Angelika - Tymek tez ma zastój w jedzeniu. Wydziwia, wybrzydza, je kęsami jak wróbelek. Też już palma mi odbija i mózg się lasuje od wymyślania potraw, które by mu smakowały. A kakao nie jest głupie. Mój Tymek tą kaszkę czekoladową lubi, dość sporo potrafi zjeść. Ale normalny obiad to udręka. Ostatnio jadł zwykły ugotowany makaron, tak bez niczego. Nasypałam mu w miskę i tak się karmił. Rano też latał z suchą pajdą razowego chleba. Dbaj tam o siebie i odpoczywaj!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuuutek wzielam sobie porzadnie do serca twoją rade i juz zrobiłam porządna listę przyczyn z powodu których warto poczekać z drugim dzidziusiem, jakby tak wziąść na zdrowy rozum, to niejest najlepszy czas, chata przed remontem, teSciowa cały czas na karku, Mati jeszcze cyca z piersi, biznes sie rozkreca i mnóstwo pracy wokół niego, itp. ziuuutek fajnie ze masz kotka, ja kocham kotki i pieski, Mati uwielbia naszego kota, i juz coraz delikatniej go traktuje, cały czas go uczymy jak robi sie cacy cacy. Ja mam niekapek lovi, i Mati z niegio pije, tzn. z tego z twardym dziubkiem pije wode i herbatki, a z tego z miękkim pije mleczko z kaszką, ale tez od kilku dni z checia pije wod ę z butelki z takim otwieranym pojniczkiem, i wykazuje ogromny entuzjazm kiedy pije wlasnie prosto z butelki, może poprostu czuje sie potraktowany wyjatkowo, choc ja nie pijam z butelki , więc nie wiem skąd te wzorce hehe. Sylwia jednak z tym nocnikiem to Uleńka super dziewczyna, mój Mati juz siedział, a od jakiegos czasu znowu tak w kratkę, i jak go posadze to muszę się nieźle gimnastykować , żeby posiedział, np. puszczam mu bańki mydlane. Anna powodzenia w szybkim załatwieniu tego zabiegu, i masz racje , nocnik już po. Dzisiaj kupialm Matiemu fajne sandalki, i nawet za przyzwoita cene , ponieważ 40 zł, firmy gufo, podczas zakupów Mati mnie nie przyprawił mało o zawał serca, poniewaz siedząc w wózku sklepowym na tym siedzonku, poprostu wstał na dwie nogi, no a to nisko nie jest, później próbowałam go wsadzic spowrotem, to nieźle sie umeczyłam, oczywiście nie chciał, facet idący obok skomentował, że łatwiej by było z ośmiornicą, no to nieźle to musiało wyglądać z boku, hehe Dziewczyny a z tym jedzeniem, to Mati tez ma lepsze i gorsze dni, i jada niereguralnie, tzn. rano jak sie budzi poraz pierwszy np. okolo 7 rano to pierś tak na spiocha jeszcze i dosypiamy, potem okolo 9 rano do 9,30 sniadanie , jeden tost z masełkiem lub pasztetem i okolo 1,5 takiej malutkiej paróweczki i herbatka, około południa z pół kubeczka owoców tego musu, lub wafle ryzowe, jak sie obudzi około 15 obiad , tzn. pół kotleta z piersi takiego z grilla, lubi najbardziej, lub smazonego, ale ściagam mu panierkę, ( próbowalam robic delikatne duszone lub gotowane ale takich to nawet niechce do ust wziąść) albo pulpeta lub gołąbka, czasami gulasz z kasza, ziemniaczki, warzywa jak go oszukam miedzy kęsami mięsa, okoo 18 jak ma zupke to zje, a jak jej nie ma to owoce, kanapkę, a o 20 pije mleko sojowe z kaszka ryżową, dopija piersią i spać. Mamba dobrze , że masz to juz za sobą, trzymaj sie mocno. Viki widze zaprzyjaźniona z toaleta. Mati tez lubi zaglądać , ale jeszcze nie wpadł na pomysł rzucania niczego do środka. Ostatnio fascynuje sie naszą szczoteczka elektryczna do zebów, swoje uwielbia szczotkować, taka tradycyjna, a i moja próbuje wkładac do buzi, dopiero się zdziwi jak niechcący ja włączy, chociaż wolałabym nie, ponieważ może się zrazić do szczotkowania zębów. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaSzn- przykro mi. nie wiedzilam. u mnie nie bylo zarodka wogole. puste jajo plodowe. ale dziwi mnie fakt ze kurcze mimo to ze zarodka nie bylo to brzuch rosl, wszytskie objawy byly. Wszytsko roslo tyle ze bez zarodka. U mnie byl to juz 9,5 tc tazke nie bylo mowy o pomylce i dlatego na drugi dzien polecilam na zabieg. tazke tak jakby tej ciazy niby nie bylo. no bo jak to traktowac? ciaza bezz arodka? to co wyskrobali poszlo do badania hist.za 2 tygodnie maja byc wyniki. zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a ja poszlam do gina bo cos koloru wod plodowych zaczelo mi sie saczyc. Napewno byly to wody bo po powrocie juz zaczela eciec krew. A rano mialamzabieg. sadze ze gdybym poczekala to by wszytsko samoistnie sie rozwiazalo ale wydaje mi sie ze zabieg bezpieczniejzy bo wiadomo ze dokadnie wszytsko wyczysczzac a tak to nigdy nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha Anna szukalam tej zabawki na allegro poprostu wpisałam kaczke, ale nic takiego nie mają. mamba , Anna żal mi was dziewczyny, że jesteście po takich przejściach. wszystko będzie dobrze. Cieszmy sie naszymi pociechami psotami, dobrze , że te nasze dzieci to takie łobuzy i maja takie pomysły, zajmują nam czas nieprzerwalnie, i nie daja mysleć o przykrościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz poludnie, hej wszyscy na spacerkach, ?, my tez zaraz pojdziemy, tzn. od rana bylismy w ogrodzie ,teraz na barze, czekam az zmieni mnie maz, i idziemy spacerwac :) to pa, do popoludnia lub wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo Anna tak to opisalas ze mi lzawia oczy, mamba bardzo mi przykro dziewczyny... ja prawie stracilam moja Kluske gdybym w pore nie poleciala do Pl, a pozniej jeszcze w 31 tyg z zagrozeinem do szpitala trafilam, ile to kobieta musi przejsc w zyciu i fizycznie ipsychicznie... ja dzis biore sie ostro za wystawianie ciuszkow na allegro, mam juz cala sypialnie wypchana nimi i trzeba sie w koncu do roboty wziac. tymczasem dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety, ja siedzę w pracy do 22... buuu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamba, dobrze, ze już jestespo wszystkim, i że dajesz radę:) To okropne ile kobieta musi w życiu wycierpiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania na weselu supeR! nigdy na takim nie bylam i pewnie nie bedę bylo 420 osób, jedzenia full io takie urozmaicone i dobre. Mieli stół szwedzki z potrawami regionalnymi i domowymi alkoholami, róznego rodzaju nalewki. Świetna sprawa! Zastanawiam sie ile teraz rodzice będą spłacać długów hihi. Ja tam wypijam kawe o połnocy i za 5 minut kladę się i spię. Ciastka poki co o tej porze też na mnie nie działają. Pozdrawiam wszystkie cięzarówki. Widzę, że \"owocne bzykanka \" były hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! No Danis jesteś nareszcie :) Mamba - dobrze, że już po, wracaj jak najprędzej do formy. Ile czsu musisz odczekać? Ja dzisiaj mam spadek formy :( Przyczyn jest kilka, nie będę wymieniać. Ale jedna z nich jest dołująca - boli mnie kark, tak jak rok temu przy zapaleniu stawów. Nie wiem czy pamiętacie, ale zapalenie atakowało mi różne stawy po kolei. Nie mogłam chodzić, ból okropny. Boję się, że jesli to sie powtórzy to niestety będzie choroba, a nie jednorazowe zapalenie. Mam nadzieję, że tylko mnie przewiało i niepotrzebnie panikuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, Anted - z tym nocnikiem nie jast aż tak super. Młoda nie woła jak jej sie chce. Wiem o jakich porach robi kupę i ją wtedy wysadzam. Do konkretnej nauki przystapię latem :) Angelika - na pewno nie jest Ci łatwo, ale może jak skończysz I trymestr to przejdzie? Idrisi - 22! W sobotę???!!! Danis - rzeczywiście menu weselne brzmi super! No i ilość gości faktycznie imponująca. A jak tańce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie tańczylismy, bo mojego meża tata niedawno umarł. Ten stół szwedzki to taki dodatek, a jedzenie bylo serwowane przez kelnerki do stołow. Sylwia ja też mam spadek nastroju. pochwalę się swoim mężem kolejne raz wygrał rajd gOrski w Sopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danisella twoj maz nie mial
oporow zeby bawic sie na jakims rajdzie a mial zeby potanczyc z zona na weselu? jestes pewna ze on jest normalny? przeciez jak zaloba to zaloba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, rajd górski w sopocie. Ugotowałam dziś super fasolową z przepisu gotuj pl zkoncentratem pomidorowym i czosnkiem wyszła extra! Pogoda pokrzyżowała nam dziś plany. Spadam na obiad i obejrzeć dekoratornie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny. Sylwia-jescze nic nie wiem. Dopiero w przyszym tygopdniu pojde do gina to sie wszytskiego dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
, czesc, ja dzisiaj obsluguje przyjecie komunijne, na 24 os., juz prawie wszystko podane, ale jeszcze desery lodowe, i bede mogla usiasc, jest nawet fajnie, nie ma alkoholu,rodzinnie i spokojnie :) Mati z mezem w domku, tylko u nas pada, wiec nici ze spaceru,nad czym bardzo ubolewa moj maz. , pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alantonina, hej co jest, zaglądam na twoje konto na allegro, a tam nic nowego, a bynajmniej nic dla nas :(, dziewczyno wystawiaj,wystawiaj te ciuszki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dzień wypełniony miałam po brzegi :) Daniu - gratuluję sukcesu męża :) Anted - widzę, że biznes sie nieźle kręci :) Ja już powiedziałam mężowi, że latem musimy sobie zrobić wycieczkę do Ustki na pyszną pizzę :) Alantoina - działaj, działaj :) Młoda dziś miała świetny humor :D Łobuzuje i szaleje non stop. Ostatnio uwielbia sie bawić w chowanego w specyficzny sposób. Sama zakrywa sobie oczy i mówi, że jej nie ma, a po chwili jak dostatecznie okażemy zmartwienie z tego powodu, sama się odnajduje i krzyczy, że jest :D No i dałam jej zabawkę do ciągnięcia i też jest zachwycona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja spędzilam dzień na porządkach praniu, sprzataniu, prasowaniu oraz gotowaniu chociaż przyznam , że znalazlam też czas na połgodzinną drzemke, która zrobiła mi bardzo dobrze:) Jutro chyba będzie lepsza pogoda to spędzimy sporo czasu na dworze. Igor po całym dniu w domu szaleje niesamowicie. Czy Wasze dzieci też tak gryzą? Junior gdy tylko nie może uzuskać tego czego chce strasznie gryzie. Ulcia ucieka przed nim ledwie zakręt wyrabia hihi. W tym tyg mam plan iśc do gina, fryzjera z sobą i Ulcią, w środę lub czw moja córcia ma wystep ze swoim zespołem Kasztanki w Domu Rzemiosła i musze ja zawieść na wystep. Jutro lece zanieść dokumenty o pracę. Tak że tydzie mam zaplanowany. Aha i w kanale wentylacyjnym w domu usłyszalam szczura załamka, jak usłyszał,, że ruch w domu zwiał gdzieś. wiem, że nie wylezie, ale jakos się dziwnie czuje z tą swiadomością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danis moja Ula też gryzie :) Jak nie ma mnie blisko (dobry obiekt jestem :P ) albo czegoś innego to potrafi sama siebie ugryźć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam moje kochane lutoweczki dziekuje za wsparcie dziewczyny z tym allegro, kurcze niestety przykra sprawa bo najnormalniej nie mam ciuszkow na nasze pociechy, mam albo male alb o do 12 mcy gora, i najwazniejsze brak kasy na nastepny towar :P ale mam mase tych malych i musze sie w koncu ogarnac i powystawiac a wierzcie mi ile to czasu zajmuje... ehhh lece dalej obrabiac zdjecia... dziekuje 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia czekam z utesknieniem :) DanisMati mial okres ze gryzl,ale mu mowilam ze nie wolno i niepozwalalam i jakos juz mu przeszlo z czego sie ciesze alantoina wystawiaj co masz, tu spora grupka spodziewa sie kolejnych dzieci, hmm mi marzy sie dziewczynka, a widze ze dla plci pieknej cos by sie znalazlo, jak nie kupimy teraz to kiedys, ale wiem samam z doswiadczenia, lubie sprzedawcow,ktorzy maja duzy wybor i lubie tez kupic dwie rzeczy aby powiazac przesylke. A ja wczoraj bylam do 18,30 na barze, i juz jestem znowu, mam przez cale matury catering na kanapki. biore sie do roboty pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej JA korzystam z okazji ze mala jeszcze (:) ) spi. Ostatnio w ogole ma jakies dziwne zachowania z tym spaniem. Wczoraj zjadla sniadanie - sukces. Podpasowaly jej platki z mlekiem, Zobaczymy jak bedzie dzis. Mleka z rana i wieczora ledwo co...:( Kakao jakos jej nei podpasowalo. Ja tez mam ostatnio jakies ciezkie dni z Kamilka. Zauwazylam ze duzo wiecej cierpliwosci ma do niej tatus a wobec mnie Kamila ostatnio bardzo czesto jest nieznosna. Nie wiem z czego to wynika :(. Moze tez czesciowo z mojego nastroju?? Weekend u mnie taki se bo maz mi sie narazil i stracilam jakos ochote na wspolne spedzanie czasu. Jeszcze mi nie przeszlo. Biore dzis przyklad z daniselli - plan ambitny z prasowaniem praniem i sprzataniem przy dziecku. Zobaczymy jakie beda efekty. Danisella ale ludu na wesela....Nie moge sobie wyobrazic takiego spedu ludzi.Ale najawazniejsze ze Ci sie podobalo. Sylwia moja tez ma takie zapedy z gryzieniem, histeryzowaniem, wrzaskiem. Na mnie dziala takie zachowanie jak plachta na byka niestety :( A zabawa w chowanego przednia. Moja sie chowa rzeczywiscie. Raz tak mi sie schowala ze faktycznie nie potrafilam jej znalezc.A jak kark?? Alantoina powodzenia z interesem.:) Ja narazie czekam na okreslenie plci (troche jeszcze poczekam) i zobaczymy czy bedzie chlopak. Anted to tylko sie cieszyc ze obrot jest i robota prawda?? Idrisi mam nadzieje ze po dlugiej pracy masz chwilke wytchnienia.... Jesli pominelam to przepraszam - nadrobie kolejnym razem. Teraz korzystam jeszcze z tego ze mala spi :) ALE LUKSUS (zamiast od 6 na nogach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie wiem czy to ta pogoda , ale ja tez dzis mam zamiar wziąć sie za porzadki konkretne, nie wiem tylko jak mi sie uda bo po pracy zawsze uciekam do piaksownicy z Maksem, i wracamny praktycznie na kąpanie i spanie, a póxnije mam angirelski na 20, ale jestem tak bojowo nastawiona, ze na bank dam rade. A my w weked bylismy u teściów na imieninach. Mały spisała się na medal, tańczył, \"spiewał\" bił sobie brawo i ciagle gadał matko dziewczyny jak on ostatnio nadaje w tym swoim śiesznym jezyku, a jkaie przy tym grestykulacje rąk odchodza. Wczoraj tak gadal na basenie, ze az instruktorka się śmiała, ze Maks chyba chcę zajęcia prowadzić. Mało tego, po każdym wejściu pod wode, bił sobie brawo i robił aja, no ubaw niesamowity. ..u mnie odpukac z jedzeniem nie ma problemu, wrecz przeciwnie troszke mu ograniczam, bo jest chłopak istna mamusia za jedzeniem :), obojetnie jakby był najedzony to dopóki na stole jest to tzreba jesc. W wekend troszke mu podarowałam bo były imieniny, ale i tak wczesnije musiałam odchodzic od stoły bio jakby sie nagrał, tylko Dać i dać krzyczał. Mamba dobrze ze juz jestes po zabiegu, ja akurat miałam podobna sytuacje do AnnySZ poniewaz u mnie tez serduszko nie biło, lekarz zauwazył na usg ale nic mi jeszcze nie mówil, kazał przyjśc nastepnego dnia na porzadne usg, ale juz było zbyt póxno, poroniłam samoistnie w domu, ból niesamowity, choc i tak to co przezyłam psychicznie jest niczym z bólem fizycznym. No i zaraz po usg po poronieniu zapytaliśmy kiedy mozemy starać sie o dziecko, powiedział ze od razu, co mnie zaskoczyło, ale pewnie dlatego że było to samoistne. Powiedział, ze raczej i tak teraz w pierwszym miesiącu nie ma szans. No to jakos tak nie pomyslelismy o zabezpieczeniue. I co! z maksiem zaszlismy w ciąże na 1 po poronieniu. I juz nie wspomne jak mysmy byli zaskoczeni, a lekarz :) no i tez teraz się smiejemy z mężem ze Młody ma energii za dwóch. mambus tak więc trzeba byc dobrej myśli Trzymam za Ciebie kciuki. p.s dziewczyny czy kótres z \" naszych maleństw\" jest jeszcze tak szczerbate jak maksio. słuchajcie on ma 4 zęby dopiero :):) Oczywiście z kazdym jedzeniem sobie poradzi, bo przeciez nic nie moze się zmarnować, ale w tym temacie na tle innych dzieci dośc kiepsko wypada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natimp moj Igor ma 5 zębów. Ale daje rade z gryzieniem jak diabli hihi. widzę, ze więcej dzxieci gryzie gdy chce coś wymusić. Dobra spadam do obowiazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×