Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malk

kiedy powinnam zrobic test ciazowy zeby byl wiarygodny?

Polecane posty

Witam Was Kochane zastanawia mnie pewien fakt i postanowiłam zwrócić się do Was z prośbą o pomoc usmiech.gif . Moje cykle są w miare regularne z tym, że zawsze na przemian jeden krótszy 28-29 dni drugi dłuższy tak do 31. W tej chwili jestem w fazie tego dłuższego. Stosunek miał miejsce w 19 d.c. (był zabezpieczony, ale jak wszystkie wiemy różnie to czasami bywa). Dzisiaj mam 28 d.c i zdecydowałam się wykonać test ciążowy Rossmanowski, który wykrywa ciążę już w 6 dni po zapłodnieniu. Nawet gdyby cykl był 31 dniowy, owulajca późneijsza i miała miejsce nie w 14 a 19 d.c lub około, to w zasadzie do zapłodnienia powinno dojść do około 22-23 d.c, więc pomyślałam, że wykonam taki test dzisiaj żeby się uspokoić. Stres wywolał u mnie fakt, że zazwyczaj przed okresem mam drobne plamienia - wywołane być może niedomogą lutealną, ale bardziej prawdopodobne - nadżerką. Niestety nie zaboserwowałam u siebie żadnego plamienia zwiastującego okres smutas.gif . Trochę mnie ten fakt zaniepokoił dlatego zdecyodwałam sięna wykonanie testu - w zasadzie teoretycznie jutro już powinnam mieć okres także uznałam, że są szanse na jego wiarygodność. Wyszedł negatywny. Zamierzam go powtórzyć w pon lub wtorek czyli tak dzień lub dwa po terminie spodziewanej @. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brunetka...Termin mam 10.4 Juz nie moge sie doczekac;) A ty jak sie czujesz? Mialas w rodzinie blizniakow czy jest to tylko czysty "przypadek";)? Ja Czuje sie ok ...lekkie zawroty glowy i zmeczeni ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brunetkaa26
Ilo05 Daj znac jak tam po wizycie. Ja mam 07.04 USG Genetyczne z testem Papp-a. Oby wszystko bylo ok. Moj dziadek(od strony matki) mial rodenstwo blizniacze. Ja sama do sierpnia stosowalam antykoncepcje hormonalna. Nie wiem czy pigulki mialy w tym swoj udzial ;-) Jesli chodzi o ogolne samopoczucie, to przez 1,5 miesiaca mialam mdlosci, ktore dzieki bogu sie juz sie koncza. W zamian tego przywital mnie bol kregoslupa (przez skolioze i powiekszone piersi). Po za tym mam juz widoczny brzuszek no i strasznie jestem zmeczona, taki to juz kobiecy los :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powitać Patelka starania sa fajne ale wiesz jak sie starasz to takie emocje ci towazysza ze szok moj mąż był zestresowany okrutnie przeze mnie heheh ja mam juz 2 takich podrosnietych urwisow 6i 11 lat:) wiec spokoju nie ma na okragło cos . Arwena musisz sprawdzic testem owulacyjnym kiedy masz dni ja tak zrobilam i po 20 kazdego miesiaca mialam sprobuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja raczej poki co jeszcze nie chce zostac mamą wiele sie pozmienialo i byloby mi to mocno nie na reke wiec sie stresuje :( zrobilam dzis test z krwi wydaje mi sie, ze bedzie wiarygodny po tym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patelka
Kurde dziewczyny....glupota. Okres mam dostac dopiero 30go ale juz dzisiaj nie wytrzymalam i zrobilam test...pokazal mi jedna gruba kreske a druga taka ledwo widoczna...ale naprawde cien cienia...co mam o tym myslec?? Znajoma mi powiedziala ze moze pokazywal owulacje??? Ale na kilka dni przed okresem? Poki co trzymam emocje...i wole sie nie cieszyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brunetkaa26
Patelka u mnie tez pokazywał 1 gruba a 2 cień. Wieczorem tez nie lepiej a teraz jestem w 10 tyg ciazy blizniaczej :-). Zrob kolejny rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 3 nuva ringi data ważności do czerwca lipca gdyby któraś chciała odkupić ja ich już nie potrzebuję usmiech.gif 3 sztuki za 100 zł plus koszt przesyłki kontakt na nikandra@g.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baluuu93
Witam chce bardzo miec dziecko ... Okres powinnam dostać 2 dni temu wczoraj bylam u ginekologa i powiedziała ze za wcześnie żeby stwierdzić ciążę dzis robiłam test i negatywny ... Czy jest możliwość ze jednak będę miała swojego upragnionego bobasa ;-):-) proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_lena88
hej nie wiem czy ktoś jeszcze tutaj zagląda. Ja chciałam poinformować, że dnia 01.04.2015 o godz, 15:10 w wyniku CC przyszedł na Świat Nasz Kochany Synek Dominik - wcześniaczek. Urodzony w 29tc+5dz ponieważ wykryto jakieś nieprawidłowości z przepływami, brak fali rozkurczowej w pępowinie, małowodzie i to wszystko zagrażało maluszkowi w brzuszku. Maluch w dniu ur. miał 870g i 37cm oraz 4 pkt.Agp. Maluszek dzielnie walczy na intensywnej terapii a my prosimy o modlitwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mgadalena trzymam mocno kciuki za Waszego synka wierze ze wszystko bedzie dobrze i wyjdziecie ze szpitala. Pamietaj wiara czyni cuda i nie dopuszczaj innych mysli do siebie. U mnie juz 21tc jak narazie jest wszystko dobrze rosnie kopie a mnie bola biodra juz nie wiem co robic:( pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazztina
Mirabelko gratuluję i dużo zdrówka dla Was:* Po tym co przeszlas teraz będzie juz tylko dobrze. Trzymam mocno kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brunetkaa26
Biedactwo :-( Mojej znajomej koleżanka urodziła w połowie 6 miesiąca bliźniaki. Teraz będą szły do przedszkola. Sa w pełni zdrowe. Badzcie dobrej myśli i będzie dobrze. Oczywiście pomodle sie za was wszystkich żeby wszystko skończyło się dobrze. Trzymam z moimi maluszkami kciuki za waszego synka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda_lena88 Ja 88 trzymajcie się dzielnie. Jak tam synuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_lena88
hej. Dziękujemy za pamięć. Maluszek ciągle w inkubatorze na intensywnej - dziś już ma 4 tygodnie. Stan jest stabilny. Już kilka dni jest bez kroplówki tylko na moim mleku. Wczoraj dostawał po 22ml :) ładnie toleruje pokarm. Na początku były problemy z kupkami teraz od 3 dni robi je już sam, jakiś czas też odkładała się mu woda w organizmie - dostał dwa razy leki na odwodnienie i ładnie wszystko wysiusiał i już jest lepiej i nie jest taki spuchnięty. Póki co pomału do przodu. Badania jakie ma robione wychodzą dobrze. Ostatnio miał pobierany powtórnie wymaz z policzka bo było podejrzenie cytomegalii :| na całe szczęście wynik wyszedł ujemny !! Jedyny problem to wzdęty brzuszek..i jest kilka opcji: że to od cepapu. który pomaga mu oddychać i wdmuchuje mu powietrze i ten brzuszek się wzdyma, albo ja coś zjadłam wzdymającego - chociaż bardzo się pilnuję co jem by nie przekazać tego małemu z pokarmem, albo dla tego, że on jest jeszcze malutki i musi przyzwyczaić się do większej ilości mleczka w brzuszku a wiadomo, że taki wczesny wcześniak ma jeszcze nie do końca rozwinięte jelita..mam nadzieję, że szybko to się unormuje i że niedługo mały zacznie oddychać już bez wspomagania. Będzie ładnie przybierał na wadze i w końcu będziemy mogli zabrać Go do domu..a musi mieć min 2kg by wypisany był no i oczywiście musi wszystko inne grać. A wczoraj waga jaką miał wpisaną w kartę to 1148g. Dziękujemy za pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia ciesze sie bardzo ze maluszek rosnie i ze badania wyszly dobrze trzymam mocno kciuki u mnie juz 25tc rosne w sile coraz bardziej juz 7kg do przodu :) Anita jak dla mnie to ciaza:) Gratuluje idz do lekaza zeby potwierdzil wynik powodzenia i odzywaj sie co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazztina
Mirabelko super, że u Was wszystko dobrze się uklada:) Nadal trzymamy mocno kciuki:) Kasiulka na kiedy masz termin? Bo u mnie to już 27tc:) i znasz już płeć Maluszka? Dziewczyny, Asik, Rudziutka, Anansowa , odezwijcie się co tam u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brunetkaa26
Magda_lena88 co za dobre informacje nam tu przekazałas. Bardzo się cieszę, że wszystko zmierza ku dobremu :-) ja zaczynam 16 tydz. Z usg 18 z okresu i poki co dobrze się czuję w trójpaku. Badania Pappa i usg wyszły bardzo dobrze. Niestety nie znam płci. Bylam u ginekologa i dowiedziałam się że za wcześnie. Może dowiem się ja badaniu polowkowym pod koniec maja. Kiedy wy poznalyscie płeć swoich maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Jazztin termin mam na 15 sierpnia z usg na 11 ale obawiam sie ze jak poprzednio urodze po terminie i to jak wywolaja bo jakos sama to nie moge:( a synek bedzie :) 2 juz pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Dawno mnie tu nie było. Madzia to dobrze, że jest coraz lepiej. Powoli i małymi kroczkami ale stale do przodu. Trzymam za Was kciuki :) Anitki - gratulacje :) z wizytą u lekarza jeszcze bym się wstrzymała bo może być za wcześnie i nic nie zobaczysz (a po co się niepotrzebnie stresować). Lepiej zrób betę z krwi, wtedy będziesz widziała czy ładnie przyrasta :) U mnie już 33tc i czekamy na dziewczynkę. Mała się wierci jak szalona i fika koziołki. Płeć poznałam bodajże w 16 tc. Od kilku tygodni muszę się oszczędzać bo szyjka zaczęła się skracać i brzuch napinać, ale ogólnie jest ok. Najgorsze były pierwsze 3-4 miesiące gdzie nonstop wymiotowałam, zaliczyłam dwa pobyty w szpitalu i spadek wagi o 7 kg :( a teraz przytyłam 7 kg więc się wyrównało i dopiero zaczynam "być na +" :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka291 u mnie termin na 2 sierpnia a z usg na 7 i tez będzie drugi Synuś :) ale u mnie pewnie tak jak za pierwszym razem urodzi się wcześniej i tez przez wywołanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik14
jazztina czesc slonce ciesze sie ze wszystko dobrze drugi synus powiadasz :) to teraz trzeba bedzie sie dzielic zabawkami , przynajmniej zaoszczedzisz :) ja mialam corke a teraz syna ciezko to widze przeciez barbie mu nie dam hi hi hi hi ale pozatym dziekuje ze o nas myslisz synek w czwartek skonczyl 2 miesiace czas szybko ucieka, rosnie w oczach sweterki trzeba dawac juz na 3-6 miesiecy bo te 0-3 miesiace sa bardzo ciasne i opiete i zle sie raczki wsadza . po za tym w srode idziemy na szczepienie 2 miesieczne. malutki juz sie smieje i jest cudowny od ponad 2.5 tygodnia przesypia cala noc jak zje kolo 8-9 wieczor to sie obudzi 6-7 rano :) przestal kaszlec wiec po szczepieniu idziemy na lekcje plywania , czekamy na paszport i w wakacje lecimy do polski z corka i synem coreczka jest przekochana jest w pierwszej klasie zaczela szkole w zeszlym roku jak miala 5 lat tu zaczynaja wczesniej szkoda dzieci :( ale slicznie juz czyta ksiazeczki i pisze jestem dumna z niej mimo ze jest leworeczna bardzo dobrze sobie radzi , a braciszka uwielbia oczywiscie kiedy nie placze hi hi :) pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_lena88
hej. dawno nie pisałam bo i czasu mało..dom-szpital i tak w kółko a jutro już będzie 6 tygodni jak tak funkcjonuję, w między czasie staram się jakoś ogarniać dom, obiady, porządki itp.sprawy, zakupy itd..ciężko czasem jest bo trzeba to jeszcze pogodzić z "pseudo karmieniem" tj. odciąganiem mleka co 2,5/3h póki co mleka jest wystarczająco jak dla Synka :) chociaż czasem mam dość takiego stylu życia to nie wyobrażam sobie życia bez Dominika ❤️ ❤️ wiadomo, że łatwiej byłoby mi i maleństwu gdyby urodził się o czasie ew. najwcześniej w 36/37tc ale widocznie taka była wola Pana i z nią trzeba się pogodzić. Ważne, że na tym etapie póki co u malucha jest ok. waży 1350g waga z 9 maja, od 4 dni oddycha już samodzielnie bez wspomagania :) mam nadzieję, że jak dziś pojadę to też tak będzie, wyniki badań na razie są w normie - oby tak do końca. ładnie zjada mleczko póki co dostaje sondą bo jest za mały na butelkę chociaż odruch ssania ma bardzo dobry - każda położna się nim zachwyca jednak póki co wagowo nie odpowiada karmieniu butlą bo to wysiłek dla takiego okruszka i mógłby mocno tracić na wadze a wiadomo, że chodzi o to by "tył". Jedyny problem jaki ostatnio wyszedł maluch ma niedobór wit. D3 wapna i fosforanu co doprowadziło do tego, że sama z siebie złamała mu się kość udowa w prawej nóżce - to było tydzień temu dziś ma kontrolę ortopedyczną mam nadzieję, że już będzie wszystko dobrze. Myślę, że tak będzie bo od kilku dni Słonko znowu się tak cudnie uśmiecha a jak go nóżka bolała to zero uśmiechów było.. Kochane dziękujemy za pamięć i nadal prosimy o modlitwę. Jazzita gratuluję drugiego chłopca :) Asik niech maluch dalej rośnie zdrowo :) a ja mam sporo ubranek dla chłopca ale podejrzewam, że będę musiała nowe zakupić bo mam ubranka od 56 wzwyż a Nasz Synuś taka drobinka, że podejrzewam iż jak wyjdzie ze szpitala może mieć gdzieś pomiędzy 45-50cm więc w tym co mam będzie pływał :| Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulka291
hej wszystkim nie wiem co porobili nawet zalogowac sie nie da piscie co tam u was slychac u mnie juz 33 tc i nie moge sie doczekac sierpnia oby wszystko poszlo sprawnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patelka
Cześć dziewczyny... Wczoraj zrobiłam test.. I dzisiaj rano tez i wszystkie pozytywne! Z wyliczeń wynika ze to 5 tydzień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazztina
Petelka gratulacje! Kasiulka291 u mnie 35tc i niestety musze leżeć, ( czego niestety nie da się zrobić przy moim małym brzdacu) ciąża zagrożona przedwczesnym porodem z powodu skracają ej się szyjk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucielo mi tamten post:( dodatkowo mam rozwarcie i dość mocna anemie:( póki co jadę na tabletkach i wg gina może jakimś cudem wytrzymam jeszcze 3 tyg:( Mirabelko a co u Ciebie i Maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×