Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dagusia24

Kiedy wasi chłopcy zaczeli mówić???

Polecane posty

Mój synek zaczął mówić zdaniami, jak miał 1,5 roku, ale wiem, że to wyjątek u chłopców, którzy z regóły o wiele później zaczynają mówić. Synek mojej szwagierki zaczął mówić zdaniami dopiero jako czteroletnie dziecko, ale za to od razu w dwóch językach / jej mąż jest cudzoziemcem/. Jak masz jakieś wątpliwości, co do swojego dziecka, radzę udać się do logopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka26
moj synek zaczal mowic jak mial ok 1,5 roku, teraz ma 2 lata i mowi wyraznie, ladnie calymi zdaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój zaczął mówić dopiero jak miał 2,5 roku, wcześniej tylko pojedyncze słowa. Ale jak zaczął mówić, tak zmienił się w Stasia Pytalskiego i do teraz mu nie przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój jak miała dopiero 2 lata, ale zato od razu całymi zdaniami, a wczesniej milczał jak zakęty, a było to jak poszedł do żłobka i po dwóch dniach mówił wiersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dwóch braci (teraz to już stare chłopy :P ) ale z tego co mama opowiadała Michał zaczął mówic jak miał 3 lata dopiero a Maciek w wieku 10 mscy już zasuwał :D :D ale generalnie podobno chłopcy później zaczynają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisab84
Mój syn ma 2,5 roku i nadal nie mówi ale sie nie przejmuje bo mąż podobno też taki był a gdy miał 3 latka zaczą mówić pełnymi zdaniami i już mu taka gadatliwość została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajkimka
MOj maly tez juz ma 22 miesiace a mowi pojedyncze slowa. Natomiast rozumie wszystko i pokazuje wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ma 19 miesięcy mówi tylko ma-ma,ta-ta,pic,ka-ka,am.Wszystko pokazuje paluszkiem lub za pomocem przytakiwania rozumiem jego.Chyba jeszcze nie ma się co martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka ma 22 miesiece i tez za wiele nie mowi. Wiele slow nazywa po swojemu. Synek zaczal tez pozno mowic, bo okolo 3 roku zycia, wiec sie nie martwie. Kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie. Ja za to jestem dumna, bo juz cora chodzi bez pieluszki. Synek rowniez w tym okresie sie nauczyl. No, ale za to z mowa kiepsciutko. Mysle, ze nie masz sie czym martwic. Wazne, ze dziecko uzywa pary slow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topiku
a sprecyzuj co to znaczy, że nie mówi: nic kompletnie żadnego słowa?, czy jakieś pojedyncze wypowiada? mój mały ma 14 miesięcy i mówi tylko mama, a i to nie jestem pewna czy tak do mnie czy tylko tak powtaża sylaby, poza tym mruczy coś pod nosem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek w wieku 2,5 roku mówił pojedyncze słowa, rzeczowniki tylko. Teraz ma 2 lata i 9 miesięcy i mówi pełnymi zdaniami, bardzo dużo, ma bardzo bogate słownictwo, uzywa synonimów. Też się martwiłam, bo jakoś długo był milczący :) ale jak juz zaczął gadać, to poszło jak burza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja was niestety przebije. moj ma 3,5 (prawie) i nie mowi:( chodzimy na zajecia. P psycholog powiedziala ze moze zaczac mowic nagle i pelnymi zdaniami ale wciaz czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on nie mówi żadnych konkretnych słów.Gada po swojemu.Czasem mówi mama,baba,tata ale nie do nas tylko w zabawie.Mój mąż podobno tęż późno zaczął mówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys net-ar pisała
ze jej syn długo nie mowił i pocieszała tu jedna mame ktora sie zamartwiała tym ,Pisała,ze choc długo nie mowił potrafił plynnie czytac w wieku 5 lat znam wiele przypadów kiedy chłopcy mowia pozniej czasem bardzo pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×