Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimika

Świadkowie Jehowy

Polecane posty

Gość bakost tadeusz
do gay is ok friend Pod tym co napisales podpisuje sie dwoma rekoma masz racje w zupelnosci i to uwiarygadnia odpowiedz powyzsza od ??? Polecam ci ksiazke Komentarz Listu sw Pawla do Rzymian ktorej autorem jest Orygenes. Wiele spraw mozna poprzez przestudiowanie jej uzmyslowic sobie Czytam duzo dziel pisarzy pierwszych wiekow chrzescijanstwa A dla kolegi ktory nie chce miec z nami nic wspolnego pozostaje publikacja chyba njjbardziej plytka jaka czytalem mam na mysli uczmy sie od wielkiego nauczyciela czy tez wspanialy final objawienia bliski On takich ksiazek nie moze czytac a warto aby przejrzal na oczy i przeczytal Dzieje Chrystusa ktorej autorem jest Henry Daniel Rops musimy kolego jakis zlapac do siebie kontakt nawet jak swiadkowie go zobacza bo mi grozili ze postaraja sie umiescic mnie w szpitalu psychiatrycznym a kiedys otoczyli i bylo niewyraznie Jest przykro ze ??? tak jest zamknietym na wszystko co nie napisane w straznicach coz jego wybor skoro czyta tylko swierszczyki straznicowe i jak widac reprezentuje to co napisales a ja moge tylko potwierdzic Nie wiem czy on wie ale gosciu co zabil 3 dzieci swoich i zone a potem sie powiesil to byl śj widocznie nie mogl sie doczekac ąrmagedonu pozdrawiam cie i mysle ze ow kolega okreslajacy sie jako ??? bedzie jeszcze mial cos do powiedzenia dla nas babilończyków Pozdrawiam cie i jak mowie nawiazmy kontakt Mysle ze i ??? tez niech z tego skorzysta chyba ze nadzorca mu nie pozwoli bo nawet rozmowa z bzbilończykami jest zlamaniem porzadku teokratycznego Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
do ??? ja zdaje sobie sprawe i kosciol przeprosil za swoje grzechy ale czy organizacja przeprosila za klamstwa swoje ktore wmawiala ze sa proroctwami boga Z toba rozmowa o doktrynie miala byc a ty z tej racji ze nie mozesz nic w niej wytlumaczyc to mowisz tylko o inkwizycji Trzeba bylo z hitlera zrobic sj a ie wysylac do niego lizusowego listu popierajacego jego polityke a pod ta petycja podpisal sie jf rutherford w imieniu wszystkich sj Wiesz ukazanie czy jezus byl bogiem to jest w chrzescijanskiej teologii nie kwestia kilku wersetow To jest piekny i obszerny temat ale do tego potrzebna jest jeszcze dotowosc przyjecia a nie patrzenia przez okulary straznicy Piszemy ale ty nie ustosunkowales sie do zadnego z moich zagadnien Twoje stwierdzenie twoje stwierdzenie dobrze ze nie masz z nami nic wspolnego jak pieknie pasuja do podejscia nikogo innego jak faryzeuszy oni podobie mowili Ze swej strony bym cos proponowal wezmy jeden temat pod rozwage i porozmawiajmy ale musisz wziasc pod uwage wszystkie zrodla Ja bede sie opieral w wiekszosci na tym co jest tez i w publikacjach sj Przeziez wierzymy w jednego Boga jedynego w trzech osobach zgodnie z mt 28.19 Bog w trzech osobach a nie trzej bogowie widze ze jestes na bakier z pismem sw albo poslugujesz sie tlumaczeniem z jezyka angielskiego tzw Nowego swiata Jest to jedyne tlumaczenie jakie znam i moge udowodnic ci sprzecznosc w nim co bylo by dziwne gdyby to bylo w oryginale Jak sie na to zapatrujesz?chyba potrafisz obronic to w co wierzysz bo jak narazie to odpowiadasz bes sensu cytujac to jest w straznicach Jesli juz jestesmy przy tym to powiedz co sie stalo z bozym proroctwem o pokoleniu 1914roku i dlaczego zostalo ono odwolane w listopadzie 1995roku -Bog przedzwonil do ciala kierowniczego a moze przy okazji powiedzial abyscie odkupili dom prorokow bo powroca w 2000roku zamiast w 1920 tu chodzi o wiarygodnosc i powage doktryny Czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Płyciutki poziom to ty reprezentujesz, bo opowiadasz same dyrdymały wymyślone i sklonowane przez półinteligentów. Jakoś żaden z twoich głupawych argumentów nie powtarza żaden historyk ( chodzi o rezolucje), czy też poważany teolog, jeżeli chodzi o zmiany poglądów religijnych. takie zmiany następowały również kościele katolickim. co do twoich wierzeń, to ty sobie wierz w co chcesz i opieraj sobie swoją wiarę na ojcach kościoła a nie na Biblii. Patrzyłem na podany werset z Mateusza w Biblii Tysiąclecia i tam też nie pisze o Trójcy. Głupio piszesz o naszej Biblii, ponieważ do niedawna posługiwaliśmy się wyłącznie innymi przekładami i to samo głosiliśmy. Nie odpowiedziałeś na pytanie, bo nie dasz rady odpowiedzieć. I nie ziej już nienawiścią, ale raczej kieruj się w życiu miłością do świadków i innych . Oskarżasz o faryzeuszostwo a sam tak postępujesz jak oni. same kłamstwa, półprawdy i szkalowania. A ja tylko przedstawiam prawdę historyczną, w której nie da się przeprosić wszystkich pomordowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
do??? jak ty mi odpowiesz chociaz na jedno co ci zadalem to i ja ci odpowiem ale powtarzam to nie jest odpowiedz w stylu straznicy kiedy sj przeczyta werset i juz nawiedzony mowi ze wie wszystkoZreszta artykuly w straznicy to nie wiem kto pisze ty powiesz ze pokorni a ja powiem ze ci ktorzy sie boja odpowiedzialnosci za to co pisza bo to sa art tylko dla sj a oni przyjmuja wszystko Ty nie uznajesz boga twoim bozkiem jest cialo kierownicze i jemu sluzyszczy to nie dociera d o ciebie zapomnijmyo wszystkim i wreszcie odpowiedz mi na to pytanie chociaz jedno mimo ze tyle ci ich nadalem Ja cytuje artykuly ze straznic dlaczego ich nie czytasz zreszta moze masz i racje bo po co przeciez niedlugo Jehowa przedzwoni do ciala kierowniczego i zmieni to co podaje teraz Tak to rozumie wyprowadz mnie z bledu Czy dales sie skolowac az do tego stopnia ja chce odpowiedzi na temat pokolenia roku 1914 i czyje to bylo proroctwo bo ja mam przed soba straznice ktora to porusza chcialem zaglebic sie kiedys w tym zagadnieniu a tu proroctwo odwolano podaj mi jakas nauke z czego kosciol sie wycowal czy zadam wiele? W organizacji obowiazywaly nauki rusella rutherforda i potem kolejnych prezesow I wybacz jesli aniloa czelusci raz sie okresla ze jast to szatan a pozniej ze jest to jezus to mnie to boli ale dla ciebie to jest prawda bo podaje ją cialo kierownicze I nie mow ze na zebraniach biblia jest na pierwszym planie Zacznij sam myslec i zrozum ze postepowanie rowniez chrzescian jak i kazdego jest albo zgodne z ewangelia albo nie. Nas z tego rozliczy bog i nie ma ono wplywu na prawdziwosc nauki Czytaj wiecej biblie a nie straznice ktora ma tylko odnosniki do bibli-to jest napisane w twoich publikacjach nie w moich wiec nie miej do mnie pretensji Wiecej ci powiem wg sj inkwizucja usmiercila mniej osob jak swiadkowie kiedy zadali dla swoich czlonkow ofiary z zycia dla doktryny ktora potem ze tak powiem zluzowano Moze powiesz mi co ma inkwizycja do prwawdziwosci nauki kosciola Grzech kosciola napewno a czy powtarzam za te oszustwa prorocze czy organizacja przeprosila czy uderzyla sie w piersi? typowe faryzejskie podejscie Bądzmy konsekwentni Czy to w biblii na ktora sie tak powolujesz jest napisane o falszywych tych proroctwach przeciez mam prawo abys mnie uswiadomil I mniej zlosci bo wg tego co mowia sj wtedy jak zlosc to szatan mowi Zatosuj sie do tego i nie zaprzeczaj doktrynie straznicy bo w imie boze ktore pozostaje na zawsze jest ze forma imienia jehowa pojawila sie w 13 wieku uwazaj bo moze cie czekac sad wspobraci za to ze mowisz inaczej a oni nie lubia tego Ja czcze ojca oddajac czesc synowi tak mowi ewangelia a zydzi ukrzyzowali syna za to ze powiedzial kim jest oni zrozumieli to ty nie ale laczysz sie z nimi bo odrzucasz krzyz chrystusowy o ktorym pisze gleboko apostol pawel pozdrawiam i prosze o odpowiedzi chociaz te zawarte w tym pisaniu Dobrze ze ona byla ta inkwizycja masz przynajmniej temat zastepczy Znam temat inkwizycji ale czekam na odpowiedz chociaz na jedno moje pytanie tu zawarte jak i wczesniej jezus jest Bogiem ale zydzi tego nie pojeli i swiadkowie ktorzy mowia o sobie ze sa czciclelami boga abrahama ja tez jestem czcicielem Ojca ale swiadkiem tez nauki jezusa ktory od nas tego zada i ztego rozliczy Rowniez z poprawnego myslenia bo dla sj myslenie boli religia z 5000 wiekiem ma tylko paru prezesow ktorzy glosili jakze czesto nauki odwrotne do swoich poprzednikow podaj dwa tematy i bedziemy sie ich trzymac albo ja podam jak chcesz bedziemy docierac do zrodeł chyba ze dla ciebie cialo kierownicze jest jak wspomnialem bożkiem a ztego powodu dobrowolnie nie chcesz widziec Pozdrawiam Na temat Bóstwa Jezusa mam zbyt duzo materialu Wymienimy sie adresami to ci przesle tu za malo miejsca tak tylko ucza w straznicy pare wersetow i koniec dalej stop ale wiem jak to napisal juz tu jeden z rozmowcow pokazywac dla swiadka fakty to on mowi ze sie go przesladuje Zapametaj Bog niczego nie powiedzial z czego sie pozniej mialby wycofywac i nie ma polowicznych prawd jest tak albo nie Tylko zniewolony w mysleniu moze przyjąc pojecie ,,prawda na czas sluszny,, Prawda jest wartoscia bezwzgledną w kazdym czasie jest jednak falszowan co nie ma wplywu na jej prawdziwosc i naszym zadaniem jest docierac do jej zrodla ktore ja stanowi Ale sj jak pisza w e wspanialym finale.... maja pokornie akceptowac to co sie im podaje do wierzenia bo jak inaczej by postapili to lekceważa porzadek teoktatyczny To pisza w twoich publikacjach nie moich ja sie na nie powoluje Czyli sj glosi bezwzgledne gloszenie tego co podaje im do wierzenia straznica bez prawa do wlasnej uwagi i sam widzisz jak to doskonale pasuje do twoich uchylen w odpowiedziach ja je znam doskonale tylko chce abys ty pomyslal samodzielnie Czy przez to ciebie obrazam czy masz żal do mnie ?Wiesz hitler byl dyktatorem dzis tez sa mu podobni ktorzy chca panowac nad umyslem podwladnych Cialo kierownicze juz toba zawladneło tylko przykro ze swoja wladze i klamstwa podpiera slowem boga Musi je falszowac dla podparcia doktryny dbajac tez aby ci ktorymi wlada nie zdobyli sie na myslenie logiczne tylko straznicowe Stad tez tyle falszywych proroctw i zmian w doktrynie ty im w tym pomagasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
do ??? Pokasz mi chociaz jedna polprawde ktora podalem czym cie oszkalowalem i dzie sklamalem rosze o konkrety dlaczego ich nie podajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gay_is_ok_friend
do Tadeusza. Nie wiem dlaczego chcesz pisać do mnie maile-znajdziesz mnie na onecie z takim samym nickiem jak się podpisuję. Na onecie przyjaciele znaja moja opinię o świadkach, nie kryję się z tym. Ja potrafię rozmawiac na kazdy temat. Niestety jestem bardzo zajetym człowiekiem i nie mam nawet często odpiwedziec na maile od przyjaciół, dlatego czasami są zdawkowe-z czasem to odrabiam, ale oni to rozumieją bo mnie znają. Możesz napisać do mnie maila, ale nie będziesz musiał mnie do niczego przekonywać, bo ja mam swoje zdanie wyrobione na skutek wieloletnich obserwacji świata i tego co się dzieje, a do źródeł róznych sięgałem. Za porady typu różne ciekawe źródła jak ostatnio dziękuję-zostawiam sobie takie rzeczy na urlop jesli zdobędę daną książkę. Ja tylko w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego dyskutujesz z takim ???, skoro to strata czasu bo żyjecie w zupełnie innych światach i macie inne percepcje pojmowania świata, a jak ktos ma wyprany mózg Strażnicą, to przecież nie odpowie na pytanie, nie będzie dyskutował tylko będzie kluczył a jesli przyprzesz go do muru i udowodnisz nieuctwo względnie sprzecznosć w jego rozumowaniu to wyzwie cię od odstępców względnie dowiesz się że własnie ziałeś do niego jadem nienawisci, więc dyskutowac z tobą nie będzie o ile nie przyjmiesz jego argumentów, które sa nie płytkie, ale bezsensowne. Pozdrawiam z UK:) ps. wiem, że kiedyś pewni swiadkowie szukali do mnie kontaktu, szukali mnie po całej Polsce oraz w UK(dowiedziałem się tego od znajomych-tyle że ja się nie boję otwarcie rozmawiac z kimkolwiek ani nie kryję się z niczym więc niczym nie mogą mnie szantażować, jak to robią z niektórymi biednymi jednostkami), ciekawy jestem dlaczego, czyżby mi posadę u masonów chcieli zapewnić? Bo do ich stowarzyszenia nie zamierzam się włączać nawet gdyby mieli mi płacić, cenię sobie pracę szczerą z klientami, którzy będą później zadowoleni z mojej pracy a nie prace werbunkowego, czy etatowego kłamcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslaca trzezwo
Świadkowie nie wymyślili swoich poglądów, tylko były znane one od samego początku. Przez wieki niektórzy uczeni ludzie zwracali na te nauki swoją uwagę. Jednym z takich wybitnych ludzi był Izaak Newton. Oto jego poglądy: Dwanaście artykułów Izaaka Newtona o Bogu i Chrystusie ok. 1710-1720 KEYNES MS 8, KING'S COLLEGE, CAMBRIDGE Art. 1. Istnieje tylko jeden Bóg Ojciec wieczny, wszechobecny, wszechwiedzący, stworzyciel nieba i ziemi oraz jedyny Pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Jezus Chrystus. Art. 2. Ojciec jest Bogiem niewidzialnym, którego żadne oko nie widziało ani widzieć nie mogło. Wszystkie inne byty są niekiedy widzialne. Art.3. Ojciec ma żywot sam w sobie i dał go Synowi, by miał żywot sam w sobie. Art.4.Ojciec jest wszystkowiedzący i od początku ma tę wiedzę w swej piersi i udziela wiedzy o rzeczach przyszłych Jezusowi Chrystusowi, i nikt poza Barankiem nie jest godny otrzymać wiedzę o rzeczach przyszłych od Ojca. I przeto świadectwem Jezusa jest duch proroctwa, a Jezus jest słowem, czyli prorokiem Bożym. Art. 5. Ojciec jest nieruchomy, gdyż żadne miejsce nie jest zdolne stać się Nim mniej lub bardziej wypełnione na mocy wiecznej konieczności natury. Wszelkie inne byty są poruszalne z miejsca na miejsce. Art.6. Wszelki kult (poprzez modlitwę, głoszenie chwały bądź dziękczynienie),który przed nadejściem Chrystusa należał się Ojcu, należy się Mu i obecnie. Chrystus nie przyszedł po to, by pomniejszyć kult Ojca. Art. 7. Modlitwy są wtedy najbardziej skuteczne, gdy kierowane są do Ojca w imię Syna. Art. 8. Powinniśmy dzięki składać jedynie Ojcu za to, że nas stworzył, obdarzył pożywieniem, odzieniem i innymi darami tego żywota; i za cokolwiek w ogóle mamy Mu dziękować bądź cokolwiek pragniemy, by dla nas uczynił, prosimy Go o to bezpośrednio w imię Chrystusa. Art. 9. Nie potrzebujemy modlić się o wstawiennictwo do Chrystusa. Jeśli bowiem modlimy się Ojca w należyty sposób, Chrystus sam wstawi się za nas. Art. 10. Nie jest konieczne do zbawienia, aby kierować modlitwy do kogokolwiek innego niż do Ojca w imię Syna. Art. 11. Nazywanie aniołów lub władców bogami nie jest sprzeczne z pierwszym przykazaniem. Sprzeczne natomiast z nim jest oddawanie aniołom i królom takiej czci, jaką Bogu oddawali Żydzi. Sens pierwszego przykazania jest bowiem taki: nie będziesz czcił innych bogów, a tylko mnie. Art. 12. Dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego również istniejemy, i jeden Pan Jezus Chrystus, przez którego istnieją wszystkie rzeczy i dla którego my istniejemy To znaczy, że powinniśmy czcić jedynie Ojca jako Boga Najwyższego , a samego Jezusa jako Pana, Mesjasza, wielkiego Króla, Baranka Bożego, który został zabity i zbawił nas swą krwią i uczynił nas królami i kapłanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostrosłup nieforemny
Zastanówcie się zatem, czy Bóg w ogóle może umrzeć i czy Boga można zabić? JEZUS UMARŁ I ZOSTAŁ PRZEZ JEHOWĘ (JHWH) BOGA OJCA WSKRZESZONY: Łk 23:46 "A Jezus zawołał donośnym głosem i rzekł: "Ojcze, w twoje ręce powierzam ducha mego". Rzekłszy to, wydał **ostatnie tchnienie**." Ap 5:9 "I śpiewają nową pieśń, mówiąc: "Godzien jesteś wziąć zwój i otworzyć jego pieczęcie, **ponieważ zostałeś zabity** i swoją krwią kupiłeś Bogu ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu," Dz 5:30 "A to właśnie Bóg ojców naszych zmartwychwskrzesił Jezusa, którego wyście zgładzili przybiwszy do krzyża." ALE CZY BÓG WSZECHMOGĄCY MOŻE UMRZEĆ?: Ha 1:12 "Czyż nie istniejesz od dawien dawna. Jehowo? Boże mój, Święty mój, ***TY NIE UMIERASZ ***. Ha 1:12 BP "Czy nie od wieków istniejesz, o Jahwe, Boże mój, Święty, **Nieśmiertelny**? Powołałeś go, o Jahwe, by dokonał sądu, Opoko moja, wyznaczyłeś go do wymierzenia kary." Ha 1:12 BT "Czyż nie jesteś odwieczny, o Panie, Boże mój Święty, **który nie umierasz**? Na sąd go przeznaczyłeś, o Panie, Skało moja, zachowałeś dla wymiaru kary." 1Tm 1:17 "A Królowi wieków, **nieśmiertelnemu**, niewidzialnemu i jedynemu Bogu niech będzie cześć i chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen." CZY BÓG WSZECHMOGĄCY MOŻE BYĆ KUSZONY?:? Mk 1:13 "Pozostał więc na pustkowiu czterdzieści dni, **kuszony przez Szatana..**" Jk 1:13 "Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. **Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu**, ani też nikogo nie kusi." Jaki sens miało kuszenie Jezusa skoro z góry byłoby wiadomo ,ze tej pokusie nie ulegnie? Czy Szatan podejmowałby takie próby ,gdyby były skazane na niepowodzenie? J 8:46 "Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie?" J 16:33 "To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat>>." Ap 3:21 "Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie." Ap 5:5"I mówi do mnie jeden ze Starców: ." Jezus walczył i zwyciężył. Szatan poddawał go licznym próbom ,ponieważ po kurzeniu na pustyni 'odstąpił od niego aż do odpowiedniego czasu". A co by było ,jakby Jezus uległ, jakby zgrzeszył? Jeżeli jako "ostatni Adam", doskonały człowiek Jezus Chrystus, zachowałby się w obliczu próby jak 1 Adam? 1Kor 15:45 "Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek, Adam, duszą żyjącą, a **ostatni Adam** duchem ożywiającym." JEŻELI JEZUS BY ZGRZESZYŁ ,TO ZAPLATA DLA "ADAMA" MOŻE BYĆ TYLKO JEDNA: Rz 6:23"Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć...." I co wówczas? Nie byłoby już Trójcy Świętej? Została by Dwójca Święta? Do takich nielogicznej sofistyki prowadzą wasze niebiblijne dywagacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Hej, nie dawaj takich trudnych tematów, bo niektórzy woleliby tylko mówić o podlizywaniu się Hitlerowi, za co później ich (świadków) zabijał. No może jeszcze o nie spełnionych przepowiedniach, bo już o swoich papieżach to już nie, broń Boże. Nie dawaj takich trudnych tematów, bo i tak ci nie odpowiedzą, albo zmienią temat na swoje ulubione dyrdymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
do ???zarzucajac wszystkim zabijanie siegnij po publikacje swoich braci z brooklynu wydana w 1975 roku Działalność śj w Niemczech i stamtad dowiesz sie jak to neutralni sj wysłali petycje do hitlera aby im zostawil dobra w spokoju i pozwolil dzialac boo oni cyt ,,Kierownictwo Towarzystwa straznica w Brooklynie bylo zawsze przyjaznie usposobione wzgledem Niemiec,, W tresci popieraj polityke antyzydowska itp podpisal ją Rutherford A o przynaleznosci do ONZ mozesz przeczytac w encyklopedii osmanczyka Czyzby dlatego boza organizacja zapisala sie do szatanskiej aby wszystkich nie swiadkow zabijac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Nie mówiłem, że za trudne dwa pytania? Po drugie okazało się jak kłamiesz, bo na ten temat można przeczytać tu: http://watchtower.org/p/19980708/article_01.htm Więcej na ten temat można się też dowiedzieć z dokumentalnego filmu wideo pod tytułem Niezłomni w obliczu prześladowań Świadkowie Jehowy a hitleryzm. A także niezależne wydanie filmu pt. Nie bójcie się - Prześladowania Świadków Jehowy i ich ruch oporu pod panowaniem nazistowskim. Polemika co do rezolucji wydanej przez Świadków Jehowy w 1933 w Niemczech a opisana w książce przez Cezarego Podolskiego to zwykła manipulacja faktami. Autor tej pozycji polemizuje na zasadzie zarzutów, że Świadkowie Jehowy w roku 1933 uchwalili rezolucję w której czołowi Świadkowie próbowali wyrazić poparcie dla nazistowskiego rządu i jego nienawiści do Żydów. Takie twierdzenia rozmijają się jednak z prawdą. To po prostu zwykła manipulacja i celowo błędna interpretacja faktów. Potwierdzają ją obiektywne relacje z tamtych czasów ludzi postronnych. Każdy historyk nie bierze pod uwagę w/w polemiki. Każdy kto naprawdę pragnie poznać prawdę o tamtej rezolucji, powinien rozpocząć od źródeł obiektywnych oraz u samych wydawców wspomnianej rezolucji. - Podstawowa publikacja to zbiór analiz historycznych pod redakcją Hansa Hesse "'Najodważniejsi byli zawsze Świadkowie Jehowy' Prześladowania i sprzeciw Świadków Jehowy w okresie reżimu hitlerowskiego", Wrocław, 2006, wyd. A Propos. Książka 350 str. zawiera sporo dokumentów i analiz. Pierwotnie wyszła w jęz. niemieckim. W wydaniu polskim dodano rozdział o historii Św. Jehowy w Polsce. Autorami są historycy zarówno będący Św. Jehowy, jak i nie będący. - Teresa Wontor-Cichy "Więzieni za wiarę, Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz", wyd. Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Oświęcim 2003 - wspomnienia z tamtych czasów również wydane przez wydawnictwo A Propos http://www.wydawnictwo-apropos.pl. Tak właśnie działają fałszywi ludzie, przekręcają fakty. Nie widzą tego, że jawnie kościoły popierały Hitlera i udzielały mu błogosławieństwa, tylko chcą cokolwiek zobaczyć w rezolucji wymierzonej w nazizm i masowo rozpowszechnianiem przed wojną. Za co Hitler się wściekł i przypuścił atak na świadków. Dl niektórych lepiej wymyślać paszkwile niż opierać się na prawdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
??? ja ci pokazlem co sami piszecie te ksiazki sa waszego autorstwa i zgognie co napisal ktos ja ci mowie o chlebie a ty o bananach na grenlandii Ta pycha i samochwalenie sie to jest ze strony sj az odpychajaca bo najlepiej umywac rece od obrony ojczyzny i nie isc do wojska ale korzystac z wolnosci to tak Sj bylo malo i w pierwszej wojnie nie wszyscy byli neutralni nawet w niektorych panstwach mieli inne normy tylko aby to wiedziec trzeba docierac do zrodel a straznicowe publikacje nie maja wiarygodnosci Tylko sj musza wierzyc co jest tam napisane oczywiscie bez porownywania tego z czym kolwiek bo jesli odwaza sie to ucynic to narusza porzadek omen nomen jeszcze nazywany teokratycznym POSTEPOWANIE TO CO INNEGO A DOKTRYNA CO INNEGO Tylko w organizacji jest inne myslenie Nawet jesli jak mowisz chrzescijanie wszyscy to zabojcy sam najgorszy element(tak to przedstawiasz) to ty slusznie masz prawo nie miec nic wspolnego z nimi Zle uczynisz jesli zmienisz doktryne z tego powodu dlatego ze oni swoim postepowaniem nie podwazaja doktryny tylko jej nie przestrzegaja niech to dotrze wreszcie do ciebie bo to juz nawet przedszkolak niejeden rozrozni a ty mowisz w tym duchu w jakim sie dales skolowac i Jezus to mowi napisalem ci to wczesniej Kazdy ochrzczony jest chrzescijaninem ale nie kazdy postepuje w duchu nauki jezusa Wiem ze sj mowia ze nauczaja tylko wg biblii Nie zgodze sie bo nie dosc ze w przekladzie umodelowanym dla potrzeb swojej doktryny wiele wersetow przekrecili to wasz pierwszy,, papież,,Ch.Russel wiele niewygodnych dla siebie wersetow pousuwal Czy to ma byc szacunek dla slowa bozego? mi chodzi o falszowanie doktryny przez sj a ty przyznajesz sie do tego bo zawsze na pierwszy plan dajesz postepowanie ktore ma wynikac czynem z doktryny z czym sie zgadzam Takie myslenie prowadzi do absurdu bo pozwala nadawac range prawdy kazdemu wymyslowi jesli tylko bedzie sie wg tego wymyslu postepowalo Sm wiesz ze jako sj nie mozesz czytac innych publikacji czy nawet dzielic sie swoimi myslami z innymi w waszym gronie bo doniosa na ciebie i bedziesz sie tlumaczyl przed starszym zboru Nie masz prawa do wlasnego myslenia ja to znam i wtym duchu caly czas piszesz Ja nie pisze w uchu nienawisci tylko sie dziwie jak mozna zyc w takim duchu kiedy inni mysla za ciebie a ty tylko powtarzasz mysli zawarte w straznicowych publikacjach Zdobadz sie na wlasne myslenie bo jak ktos napisal niedlugo bedzie armagedon i wiesz ze sj w nim tylko ocaleja ale za to czeka ich sprzatanie trupow proponuje kupno taczki to nie jest ironia o tym pisza w waszych publikacjach trzeba tylko dochodzic do nich I nie mow ze tak szanujecie biblie bo komentarz do niej jest ze straznicowych publikacji po prostu ją tam urabiacie na swoja doktryne niekiedy tam chodze i wiem nie powiem ci w jakim miescie bo mnie wtedy nie wpuszcza do sali krolestwa Jak ostatnio bylem to mowili o pracy i z Jezusa o maloby nie zrobili zwyklego pracownika dawnego PGR-u SERce sie kroi kiedy sie to slyszy ty jestes juz zobojetnialy na to a mnie obchodzi takie mowienie o jezusie o ktorym jan chrzciciel powiedzial ze nie jest godzien rozwiazać rzemyka u sandalow Przyznaje jeszcze raz wiele bylo grzechow ludzi Kosciola tak samo jak i w organizacji sj ale organizacja falszuje pismo sw co wiecej usiluje podeprzec slowem bozym antybillija wielokrotnie nauke w swoim wydaniu i to zawsze bedzie zlem i zawsze pozostanie jawnym oszukiwaniem nieswiadomych tego jej czlonkow Rangi prawdziwosci nie utwierdzi jak piszesz takie nieskazitelne postepowanie sj Wiem doskonale ze jest to wielokrotnie milosc wymuszona i sztuczna Napisz jakie macie zalecenia do sj ktorzy zostali wykluczeni Ewangelia mowi o modlitwie za nieprzyjaciol czy jest to w organizacji? Badz pewien jesli bym cie spotkal zprosilbym do siebie i przyjal jak brata ale ty z kolei musialbys sie tlumaczyc z podobnego postepowania wobec mnie przed nadzorcą ze przystajesz z takimi czy to jest myslenie ewangelizacyjne czy organizacyjne? Za maluccy jestesmy abysmy byli swiadkami Jahwe Ojciec wymaga abysmy do niego szli zachowujac nauki i oddajac czesć Synowi ktora jest czcia takze oddawana Ojcu i nie pisz nasz bog jahwe bo to tak twoj jak i moj bog jestesmy dziecmi tego samego boga Zydzi nie wymawiali imienia jahwe przez szacunek i bojażń a w zborach to tym imieniem sie wrecz ze tak powiem szasta Bog nie jest naszym kolegą Nie bedziemy rozliczani z grzechow cudzych ale swoich Nie przyznawanie sie do Jezusa jest nieprzyznawaniem sie do Ojca-Jahwe przeczytaj w szacunku i z duchem boga w sercu Ewangelie wg św Jana i badz w jej duchu a nie w duchu kolejnej publikacji straznicowej Ewangelia jet niezmienna i nieprzekresli tego zadne postepowanie chrzescian ale blagam nie uwiarygadniaj falszowania ewangeli postepowaniem ludzi bo to miesznie pojęć Jestesmy wyznawcami ewangelicznych nauk i kosciol chrystusowy istnieje20 wiekow a organizacja sj od roku 1871 ktorej historia jest jeszcze uslana falszywymi proroctwami jak i zmiennoscia nauk Jak mozesz nauczac ze jest ona przedstawicielka boga na ziemi Przeczytaj wasza ksiazke Swiadkowie Jehowy głosiciele królestwa bożego Jest tam zdjecie grobu zalozyciela twojej organizacji z pitamidą Cheopsa ktorej wymiary mialy potwierdzac wiele niby faktow z jego proroctw Siadz sobie i popracuj nad tym co ona uosabnia dla masonerii a potem napisz a wiedz ze naczelnym celem masonerii jest panowanie nad swiatem i celem podstawowym jest walka z kosciolem nawet przez to ze moze ona miec swoich ludzi w kosciele ale czy jezus nie ostrzegal na przed tym Ty przyrownujesz krzyz chrystusowy do genitaliow meskich bo tak uczy organizacja a ja obawiam sie ze bede przez boga rozliczany za to ze moze kiedys nie nakreslilem tego znaku bedac w towarzystwie bo przez to zaparlem sie przyznania do Jezusa Zwszystkiego bedziemy rozliczeni a tym bardziej z przwdziwosci gloszenia nauki chrystusowej z falszowania jej tresci tez a za postepowania odopwie kazdy takze indywidualnie i za to ze to postepowanie gorszylo innych Kazdy duchowny bedzie mial wieksza odpowiedzialnosc bo za siebie i za tych dla ktorych mial byc przykladem Jestem tego zdania ze krytykowac moge tego od ktorego wiecej zrobilem Sj krytykuja papieża JP2 co wiecej robia to doslownie smarkacze organizacyjni ktorzy po przeczytaniu paru straznic wmawiaja ze juz wiedza wszystko JP2 byl i jest nadal autorytetem dla swiata nie tylko chrzescijanskiego i jego zycie bylo gloszeniem ewangelii Jego wielkosc przewyzsza z cala pewnoscia cala historie organizacjji sj uszanuj to jesli masz watpliwosci spytaj sie o to innych bo jak umierali prezesi organizacji to malo osob ich zegnalo na pogrzebie JP2 byly tlumy a to cos znaczy Wiem zaraz odpowiesz ze oddawali czesc szatanowi ... Tak ale od kiedy to szatan jest glosicielem ewangelii? wiem jedno jest uwazany za boga tego swiata w organizacji tak postanowil jf Rutherford i tak ma byc. To my sprawiamy ze poszerza sie jego krolestwo a pismo sw mowi JESLI BOG Z NAMI KTORZ PRZECIWKO NAM Ty masz wszedzie obawiac sie szatana i byc przekonanym ze tylko organizacja cie przed nim obroni i nawet do budynku kosciola nie wejdziesz bo tam wg ciebie jest szatan Ja z szatanem moge nawet porozmawiac nie wiem czy podac reke bo to juz cos znaczy ale z cala pewnoscia nie moge przyjac jego nauki i tu jest podstawa Krzyz jest narzedziem zbrodni bo na nim zostal szatan pokonany i smierc tak ze to jest chwalebne znzczenie i ni porownoj go do pistoletu chyba ze bolejesz za tym iz twoj bog tego swiata na nim polegl Ewangelia to obowiazek to i krzyz bo bog do kazdego z nas ma swoje plany tak sadze dal nam rozum abysmy z niego korzystali a jesli zrobimy z niego urzytek to nie bedziemy mowic o prawdzie na czas sluszny bo slusznosc prawdy jest w kazdym czasie niezaleznie od postepowania ludzi zmiennosc nauk a juz falszywosc proroctw nie ma nic wspolnego z nauka ewangelii ktora zawiera slowa tego ktory mowi o sobie ze jest DROGA PRAWDA I ZYCIE Mysle ze nie tylko my jestesmy na tym portalu dlatego powiedz jakie proroctwo sie spelnilo w organizacji bo sposrod wielu falszywych jedno jest prawdziwe czy wiesz ktore ?ja powiem ktore jesli ty unikniesz odpowiedzi oczywiscie zarzucisz mi ze dyrdymaly ale to ukaze ci z publikacji straznicowych Czy w nich sa dyrdymaly? jedno falszywe proroctwo przekresla prawdziwosc doktryny a dokladniej powolywanie sie jej ze jest bożą organizacją Kosciol ma wiecej swietych osob jak cala organizacja czlonkow w swojej 140 letniej historii Oni maja byc dla nas wzorem a jak moze byc dla mnie ktos autorytetem kiedy rozmawiam z nim o bogu a potem za pare lalt przychodzi do mnie i mowi ze jest juz inne tlumaczenie Czy to jest kryterium prawdziwosci bozego oredzia? Cyba ze za tym stoi bog tego swiata nienawidzacy wprost narzedzia na ktorym zostal pokonany Dla apostola pawala krzyz byl i jet chluba a dla żydow i.... swiadkow jehowy narzedziem ktorym gardza On ma mi o czyms przypominac i odrzucenie krzyza to odrzucenie Chrystusa a sj przeciez nie moga odmawiac modlitwy ktorej on sam nas nauczyl Nie siegajmy glowa do nieba bo niebo to stan w ktorym bog pozwala sie nam widziec a w raju przedstawianym przez sj boga nie ma Rutherford uczyl ze bedziemy w raju na ziemi a bog bedzie na jednej z konstelacji plejad Jesli nie znasz tego to jest to napisane w waszej publikacji nie w mojej jak zarządasz podam tytul i rok wydania Wiecej pokory do ktorej wzywa nas modlitwa ojcze nasz w slowach ,, odpusc nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom,,jest to trudne wymaganie ale jak wazne Mamy im odpuscic a nie usprawiedliwiac przez to swojego zlego postepowania Jest to podejscie zupelnie obce organizacji wiem ze celowe Pozdrawia cie ten ktory jest swiadkiem i czcicielem Jezusa a przez to i Ojca Jahwe i nie pisz ze nasz i wasz Bog J5.23 mowi =Aby wszyscy oddawali cześć Synowi,tak jak oddają cześć Ojcu Kto nie oddaje czci Synowi nie oddaje czci Ojcu= Chrzescijanie i nie tylko, oddawali zycie z imieniem Jezusa na ustach jesli ktos w imie tego imienia zabijal to tylko on uwazal albo i nie ze to jest w bozym duchu i mam prawo zapewnic cie ze poniesie za to odpowiedzialnosc przed Bogiem rozważ w swoim sercu tekst( ale w oryginale nie w tlumaczeniu nowego swiata )J10.11 a nie z mieczem zabijajacy wszystkich w jakims tam wymyslonym Armagedonie Nie moze byc pasterzem dobrym ten kto wypowiada falszywe proroctwa udowodnij jesli sie myle Pismo sw jest tym co pozwala nam odczuwac Boga kiedy czytam straznicowe publikacje czuje ze rzeczywiscie nauka sj oparta jest tylko na odnosnikach do biblii To sa slowa zawarte w ksiazce wydanej przez Organizacje tyrul jej i strone gdzie to jest podalem wczesniej Pozdrawiam w duchu milosci ewangelicznej gdyz jak wiesz nie jestem za dowalaniem ale ukazywaniem wypadaloby abys i ty nie czytal pisma sw przez okulary straznicy a swoim sercem oddanym bogu ktorego jak mysle kochasz tylko sluzba ci sie nieco pogmatwala c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
do gay is ok friend== ja tylko chce podkreslic jednosc z toba w wypowiedziach i mysli bo stoimy w jednej mysli pracujac na tym samym froncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
do myslaca trzezwo = newton byl fizykiem a nie teologiem byl wyznawca a nie tworca doktryny biblijnej mamy stac z nim w jednym szeregu wyznawcow bo wiele mysli jego nalezaloby nam przyswoic i realizowac w zyciu Nawet jakby einstein powiedzial ze 2=3 to nie byla by to prawda Doceniac nalezy wielkie slowa wielkich ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Czyli przyznajesz Tadeuszu, że w imię obrony kraju lubicie zabijać bliźnich po drugiej strony frontu, choćby tam stał też katolik. Nie dziwię się też, że nawet podałbyś rękę diabłowi, przecież pierwszym ...... był diabeł. A tak na poważnie, to propagujecie nacjonalizm w łagodniejszej formie, czyli patriotyzm. Taka postawa powoduje nienawiść do innych i zawsze tak czyniliście, dlatego niektórzy z was zieją nienawiścią do nas. Zresztą widać jak ci psychikę skrzywili, potrafisz tylko maniakalnie pisać o tym, że bracia zapowiadali koniec i się nie spełniło. Zapominasz, że o końcu świata złych ludzi sam Jezus zapowiadał. Przeczytaj sobie ew. Mateusza 24 rozdział, gdzie m.in. pisze, że Jezus przyrównał ten koniec do zagłady podczas potopu (Mat. 24:36-39). To, że się nie spełniły, wcale nie znaczy że się nie spełnią, ale wasza religia nie wyczekuje przyjścia Jezusa i Królestwa Bożego, ponieważ od wieków mówicie, że wasz kościół jest Królestwem Bożym. Wierzymy w to, że Bóg zniszczy wszystkich tych którzy nie chcą mu służyć. W Biblii pisze, żeby uciekać z takich społeczności ( rozumiemy, że chodzi tu o religie), których grzechy narosły aż do nieba: "I zawołał donośnym głosem:Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego. Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu. I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości" ( Objawienia 18:2-5). My możemy przewidywać zbliżanie się tego dnia codziennie, ale to jeszcze nic nie znaczy, a jeżeli widzimy, że źle coś rozumiemy to zmieniamy to. Nie tkwimy w błędnych naukach i absurdach, które powstały w kościele katolickim. Zaadoptowaliście zwyczaje pogańskie tylko dla tego żeby przypodobać się ludziom, zazwyczaj nawróconych mieczem. Poczytaj sobie o niewolnictwie,w którym czynny udział brali jezuici w Ameryce Południowej, o fikcyjnych procesach w których posądzano o czary niewinnych ludzi, zwłaszcza kobiety i później topiono je albo palono żywcem. To są prawdziwe relacje o których możesz przeczytać i to nie od twoich przeciwników, ale w obiektywnych świeckich publikacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Jeszcze jedno panie Tadeuszu, może by pan raczył odpowiedzieć na zadane pytanie przez 'ostrosłup nieforemny'. 1. czy Bóg w ogóle może umrzeć i czy Boga można zabić? 2. CZY BÓG WSZECHMOGĄCY MOŻE BYĆ KUSZONY? Proszę chociaż spróbować porozmawiać o argumentach a nie szkalować całe życie, panie miłosierny obrońco pokrzywdzonych przez świadków. Proszę wybaczyć moją uszczypliwość, ale czym ona jest do pańskich obelżywych słów. Wmawiasz komuś ignoranctwo a tak naprawdę widać po Twoim chaotycznym pisaniu, że same paszkwile Cię interesują. Twoje twierdzenia, że nie znam Biblii, bo nie znalazłem tam określenia, że Bóg jest w Trójcy świadczy raczej o zawężeniu myślowym, ale to już inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest tylko jedna droga
do boga przez Jezusa innej nie ma sami na to zarzucacie wienc modlitwa do boga jehowy nic nie daje by modlimy sie do Jahwe bo jehowa to imie szatana tak sie tłumaczy w słowniku hebrajskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Głupio piszesz i ośmieszasz się swoim ignoranctwem. Doucz się troszeczkę. Może niektórym przeglądarka przycina się, więc przytoczę fragment z tej strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/JHWH cytuję: ...W języku polskim, obok współcześnie dominującej formy zapisu "Jahwe", występuje także starsza forma - "Jehowa"... ...Natomiast w przekładzie katolickim dra Johannesa Ecka z 1537 roku, imię Boże występowało tylko w przypisie do wersetu z Księgi Wyjścia 6,3 w formie Jehoua ("Der name Adonai Jehoua").. W późniejszych przekładach niemieckich imię to występowało najczęściej w tym wersecie Księgi Wyjścia (6,3), chociaż np. w katolickim przekładzie Biblii, dokonanym przez Leandera van E w I połowie XIX w. imię Boże w formie Jehova występuje także m.in. w Psalmie 83,19 i księdze Ezechiela 48,35. Również w przekładzie Elberfelder Bibel z II połowy XIX w. występuje imię Boże. Współcześnie jednak dominuje tendencja do stosowania w miejscach, gdzie imię występuje, tytułów "Pan" lub "Bóg", także w tych przekładach, w których pierwotnie się ono znajdowało.... Imię Boże w postaci Tetragramu, czyli czterech liter JHWH, nikt z nie potrafi poprawnie odczytać, ponieważ Żydzi nie zapisywali samogłosek. Uczeni próbowali dopasować te samogłoski kierując się różnymi względami ( to dłuższy temat). Takiej formy imienia Bożego nie wymyślili Świadkowie, ale zastosowali ją uczeni , którzy przeszli na protestantyzm. Najczęściej przytacza się, że pierwszy dokonał tego William Tyndale, ale nie przekładał on Biblii w Anglii, ale w Niemczech. Za jego przykładem wielu sprzeciwiających się kościołowi katolickiemu w podobny sposób tłumaczyło imię Boże. Wśród nich często byli byli duchowni tegoż kościoła. Oto cała prawda, oczywiście uproszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
??? Po pierwsze musimy tu troche uporzadkowac i po kolei Blagam cie nie wmawiaj mi ze lubimy zbijac w imie obrony kraju Stąd pozwol ze sie tym zajme Spojrz teraz na siebie zyjesz w wolnym kraju mozesz dzialac a co by bylo gdybys byl pod okupacja zborcy obojetnie czy tego z zachodu czy wschodu Nazywasz poswiecanie zycia za ciepiace rodziny matki dzieci luboscią zabijania? Sw Paweł powiedzial kto nie pracuje ten niech nie je podobnie mozna powiedziec kto uchylał sie od obrony tego co daje mu obecna sytuacja nie ma prawa podkreslam nie ma prawa w tej ojczyznie mieszkac i dzialac Swiadkowie powinni Polske opuscic bo ta wolnosc z ktorej skwapliwie korzystają zostala okupiona krwią nie dla przyjemnosci zabijania tylko dla terazniejszosci Powiedz co organizacja uczynila aby wojnie zapobiec nic kompletnie nic umyla raczki i teraz mówi ze sj gineli w obozach zachowali sie jak tchurze w imie falszywej ideologii a teraz ukradkiem wyszli i korzystaja z dobroci wolnosci Pojedz do Iranu i tam głoś bo zapewniam cie ze u nas pod okupacja moglobyc podobnie Ty ból matek po stracie meżów dzieci po stracie ojców nazywasz przyjemnoscia zabijania niech to inni ocenia ktorzy to przezyli i do dzisiaj nosza ból w sercu Pismo sw ni potepia zolnierzyi nie wprowadza zakazu sluzenia w wojsku Sw Pawel nie unika uzywania porownawczo terminow wojskowych co byloby dziwne gdyby potepial ta instytucję Pismo sw ukazuje przewaznie setnikow i zołnierzy jako osoby pozytywne Słowo wojsko w Ap19.19jest uzyte na oznaczenia ludzi przeciwnych Bogu a nie na oznaczenie żołnierzy Stojący po stronie Chrystusa to tez wojsko a nikt nie kojarzy ich z żolnierzami Ap19.14,19 Chrystus nie unika stosowania terminu wojsko Mk22.17Lk14.31 Hbr11.34 chwali ludzi którzy stali sie bohaterami w wojnie Chrystus mowiąc św Piotrowi aby schował miecz J18.11 pogodzil sie z zaistnialym w tym czasie stanem w swiecie Tolerował istnienie broni ktora ma byc ku przestrodze dla czyniacych zle.Rz13.4 Iz2.4 ,,miecze przekują na lemiesze a włocznie na sierpy jest obrazem prorockim zapowiadającym przyszłą pokojową rzeczywistość w Krolestwie Chrystusa Werset ten nie moze dotyczyc dzis sj bo w nich mowa jest o calych narodach a nie o czesto malych grupachsj w poszczegolnych krajach Choć sj broni nie biora do reki(nikomu nie pomogą w niebezpieczeństwie) to Chrystusa i aniolów przedstawiaja z mieczami szykujących sie do wojny z ludzmi por straznica5/1997 s 9 Coć sj broni do reki nie biora a stosują doslowną interpretację biblii to strach pomyslec co by bylo gdyby Jl4.10 zastosowali do siebie W strażnicach 10/1990s.7 i 5/1997s.9 przedstawiona jest zgraja istot wygladajacych raczej na ludzi niz aniolow majacych w podniesionych rekach miecze i pełne nienawisci twarze Jadą oni na koniach pod przywodztwem pelnego zemsty wodza w koronie i czerwonej plachcie i mowia ze jest to Chrystus mowisz ze jesli wszyscy ludzie byliby sj to nie byloby wojny? Ale to stwierdzenie jest sprzeczne z polityka twoich władz bo one co roku wykluczaja ok 40000 sj por. straznica7/1994s16 Sj powinni sie cieszyc z tego a nie krytykowac ze katolicy podejmują służbe ktora chroni ich nawet w czasie wojny Pytam co straznica krytykująca wszystkich zrobila aby nie wybuchały wojny Czy coś robi aby wygasic te ktore trwają? Czy dopomogli ginacym niewinnie ludziom ktorzy nie sa sj? Wiara w Chrystusa pochłonęła Korneliusza (dz10.1) Nie postawiono mu warunku że ma porzucić wojsko Nie wszyscy sj podczas wojny byli neutralni Strażnica namawiala kiedyś do odmawiania modlitw za walczacych por. sj głosiciele...s.191 Podczas 2 wojny światowej oddział krajowy sj w szwajcarii po uzgodnieniu z biurem gł zezwolił lsj przyjmować slużbę wojskową i wiemy dlaczego Jesli nie wiesz to calkowity zakaz służenia w wojsku u sj jest dopiero od 1952 roku por sj głosiciele... s.187 Przesladowania wojny dotknęły wiele milionow chrześcian a tylko garstke sj bo gdy w 1938 byla aneksja ąustii sj na calym swiecie bylo zaledwie47143 por Wspanialy final objawienia bliski s.64 Straznica21/1993s.23 pisze ze Jezus to niebiański wojownik Michał a straznica22/1995 nazywa oszczerczo Jezusa Prawowitym Mścicielem Krwi !!! S Jehowy jest tak zastraszony ze dookola widzi tylko szatana ktory przemawia przez wszystkich co sie z nimi nie zgadzają A gdzie slowo ,,wszystko moge w Tym ktory mnie umacnia,, i to mialem na mysli nie dodawaj swoich insynuacj ednego nie zrobie nie przyjme nie tego za czym stoi szatan rozroznij to prosze. Dziwi mnie tez ze mowicie iż male niewinne dzieci beda w meczarniach ginąc w armagedonie ale dlacczego? Bo ich rodzice nie przyjęli doktryny sj Teraz wyjasnij nie tylko mnie jak byś postapil gdyby w szkole male twoje dzieci byly torturowane przez porywacza i ranione w celu np uwolnienia tam kogos jak bys postapil gdybyś widzial lament matek ktore takze by mialy tam swoje dzieci a ty byc byl tylko sam mial dostep do srodkow ktorymi moglbys to przerwac Powiedz co bys zrobił jak byś sie zachował? Niech to usłyszą inni Ja oczywiscie jakbym mial broń użyłbym jej z calą pewnoscią i odpowiedzialnoscią ale nie aby zabic chyba ze byloby to niezbedne bo to przerwałoby może śmierc tych dzieci Jest policja wojsko ale po to abys ty mógl bezpiecznie zyc i zdaj sobie z tego sprawe j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
W The New International Dictionary of New Testament Theology (Nowy międzynarodowy słownik teologii Nowego Testamentu, t. II, s. 649) czytamy: „Jedną z fundamentalnych i najistotniejszych cech charakterystycznych objawienia biblijnego jest to, że Bóg nie jest bezimienny: ma imię, którym można i należy Go wzywać. Jezus niewątpliwie miał na myśli to imię, kiedy uczył swych naśladowców, aby się modlili: „Nasz Ojcze w niebiosach, niech imię Twoje będzie uświęcone (Mateusza 6:9). W języku hebrajskim pisze się je . Te cztery litery zwane tetragramem czyta się po hebrajsku od strony prawej do lewej. Można je przetransponować w wielu językach współczesnych na YHWH lub JHVH. Imię Boże wypisane tymi czterema spółgłoskami występuje w oryginale „Starego Testamentu, czyli Pism Hebrajskich blisko 7000 razy. mię to jest jedną z form hebrajskiego czasownika hawah (), „stać się, i znaczy „On powoduje, że się staje. A zatem imię Boże wskazuje, że Bóg stopniowo spełnia swoje obietnice i niezawodnie urzeczywistnia swoje zamierzenia. Tylko prawdziwy Bóg może nosić tak znamienne imię. Kilka stron na ten temat: http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/JHWH/imie_boze.php http://www.jehowa-biblioteka.com/ http://biblia.org.pl/index.php?go=imie W 1574 Szymon Budny w polskim przekładzie Biblii użył imienia Bożego w formie: Jehowa http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/nadeslane/pawel-1.php - Ten artykuł neguje poprawność formy imienia Bożego: Jahwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Świadkowie Jehowy uznają za poprawne obie formy imienia Bożego, gdyż podkreślają one, że Bóg ma imię własne. Weźmy na przykład pod uwagę imię Jezus. Czy wiesz, jak wołali na niego przyjaciele i krewni, gdy się wychowywał w Nazarecie? Prawdę mówiąc nikt nie wie tego na pewno, chociaż mogło to brzmieć Jeszua (a może Jehoszua), ale na pewno nie Jezus. Czy mielibyśmy zaprzestać posługiwania się imieniem Jezus dlatego, że większość z nas, jeśli nie wszyscy, nie wie naprawdę, jak pierwotnie je wymawiano? Jak dotąd żaden tłumacz czegoś takiego nie zaproponował. Lubimy się posługiwać tym imieniem, ponieważ utożsamia ono umiłowanego Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, który przelał za nas krew. Czy usunięcie z Biblii jego imienia i zastąpienie go jakimś tytułem, na przykład „Nauczyciel lub „Pośrednik, byłoby oznaką szacunku dla Jezusa? W żadnym wypadku! Możemy dawać wyraz naszym uczuciom do Jezusa, wymawiając jego imię tak, jak się przyjęło w naszym języku. To samo można powiedzieć o wszystkich innych imionach występujących w Biblii. Wymawiamy je w ojczystym języku i nie próbujemy naśladować oryginalnego brzmienia. Mówimy więc „Jeremiasz, a nie Jirmejahu. Mówimy też Izajasz, chociaż tego proroka za jego czasów nazywano prawdopodobnieJeszajahu. Nawet uczeni, którzy znają pierwotne brzmienie tych imion, posługują się ich formami współczesnymi, a nie starożytnymi. Podobnie jest z imieniem Jehowa. Choćby jego współczesna wymowa nie odpowiadała ściśle pierwotnej, wcale nie pomniejsza to znaczenia tego imienia. Wyróżnia Stwórcę, żywego Boga, Najwyższego, do którego Jezus powiedział: „Nasz Ojcze w niebiosach, niech imię Twoje będzie uświęcone (Mateusza 6:9).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Czy możesz sobie wyobrazić Jezusa z karabinem w ręku??? JEZUS powiedział swym uczniom: „Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie (Jana 13:34). Czy byłoby to przejawem wzajemnej miłości, gdyby chrześcijanie brali udział w wojnie i mordowali jedni drugich? Zastanów się też nad pytaniem, które zadał apostoł Paweł: „Czyż Chrystus jest podzielony? (1 Koryntian 1:13, BT). Czy możesz sobie wyobrazić większe podziały niż te, które popychają członków jednej religii do zabijania siebie nawzajem? Nie powinno nas zatem dziwić, że pierwsi chrześcijanie nie uczestniczyli w wojnach. W znanym dziele Encyclopdia of Religion and Ethics James Hastings oświadczył: „W pierwotnym Kościele panowało przekonanie, że wojna to zamierzona niegodziwość, z którą zarówno Kościół, jak i naśladowcy Chrystusa nie mogą mieć nic wspólnego. Pierwsi chrześcijanie stosowali się w życiu do polecenia Jezusa, by się wzajemnie miłowali. Niemiecki teolog Peter Meinhold zauważył: „Chociaż Nowy Testament nie mówi, czy chrześcijanie mogą służyć w armii i czy nawracając się na chrystianizm, mają z niej wystąpić, dawny kościół zajmował w tej sprawie zdecydowane stanowisko: Chrześcijanin nie mógł być żołnierzem. Czy obecnie ktoś podziela ten pogląd „dawnego kościoła? A co z przykazaniem NIE ZABIJAJ ??? No cóż z przykazaniami to może nie trafiłem, bo przecież drugiego (aby nie robić sobie podobizny czegokolwiek i kłaniać się im) to wcale nie przestrzegacie, więc pozostałych zapewne też. Co do zniszczenia ludzi w Armagedonie, to sam Jezus powiedział, że będzie jak podczas potopu. Czy podczas potopu dzieci były oszczędzone od śmierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Panie tadeuszu, czytam uważnie pańskie wywody, ale pan jakoś moich pewnie nie. podkreślałem już wcześniej, że świadkowie Jehowy, wcześniej znani jako Badacze Pisma Świętego nie od razu porzucili wszystkie przyjęte w pozostałych religiach postępowanie. Ten proces odbywał się stopniowo. Nawiązuje pan do książki naszego wydawnictwa Strażnica, w której to my sami o tym piszemy, że Badacze z początku nie zawsze zdecydowanie postępowali, ale już jako Świadkowie Jehowy nigdy nie poszliśmy na ustępstwa i w sprawie zabijania innych ludzi stoimy zdecydowanie do dzisiaj i przestrzegamy przykazania - NIE ZABIJAJ. Mogę dodać jeszcze, że Badacze Pisma Świętego szli do wojska, ale nie strzelali do ludzi, co potwierdzają opisy na w/w stronie. Nikt nie może powiedzieć, że zginął ktokolwiek z ręki Świadka Jehowy. Jako Organizacja religijna nigdy nie udzielała błogosławieństw wojskom, żołnierzom, lub rządom. Ale tak jak napisałem, to historia Badaczy Pisma Świętego z którego to powstali Świadkowie Jehowy. Co nie znaczy, że zapieramy się tych korzeni, albo, że dalej nie popełniamy błędów. W Jakuba 3:2 czytamy: "Wszyscy bowiem wielokrotnie się potykamy. Jeżeli ktoś nie potyka się w słowie, to jest człowiekiem doskonałym" . Doskonali nie jesteśmy i za takich nie chcemy uchodzić, ale pragniemy już teraz w jak największej mierze polepszać swoją służbę dla prawdziwego Boga Jehowy. Organizacja Świadków Jehowy nigdy nie twierdziła, że jest nieomylna, ale przez systematyczne studiowanie Biblii, swoje wierzenia opiera wyłącznie na tej księdze, na księdze która pochodzi od naszego kochającego Boga Jehowy, dlatego są pewni, że wielbią Boga w taki sposób, w jaki On od nas oczekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
do ??? Odnosnie tych pytań= Wiesz ze metodą straznicową mozna na podstawie 2 lub 3 wersetow udowodnic wszystko oczywiscie pomijając inne Tak sie składa ze mam opracowane na podstawie dostepnych mi materialów i komentarzy dodam ze zgodnych z biblia temat Jezus Chrystus Bóg Człowiek Powiem ci ze pisze piórem kratka w kratkę na kartkach formatu a4 i mam tego ponad 40 stron i wiesz co gdybym cos stamtad usunal to by temat byl ubozszy Jesli podasz kontakt przysle ci ksero i mozesz to przepisac nawet tu ale wedz ze tego jest duzo i prosze cie nie zarzucaj mi ze unikam odpowiedzibo to jest temat tak obszerny jak i wazny ale póki co mozemy dykutowac na konkretne fragmenty w tym temacie Nawet na te z ktorymi przychodzicie do domow chrzesciani pokazujecie ze ten czy ow werset zaprzecza Boskosci Jezusa. Ty wiesz jakie.Tak mozemy bo to jest piekny temat i jak wazny Ale chyba zdajesz sobie sprawe ze mozemy to rozpatrywac na podstawie napewno nie tlumaczenia w wydaniu twojej organizacji ktora z tej racji ze odrzuca boskosc Jezusa fałszuje teksty oryginału tego dotyczace Jestem w posiadaniu tak tego sfalszowanego tlumaczenia jak i oryginału w jezyku greckim 1)W Kol1,16dostawiono slowo ,,inne,, aby zasugerowac przez to że Jezus jest stworzeniem wśród innych stworzeń 2)Okreslenie Bóg w stosunku do Jezusa jest pisane małą literą wyj to J 20. 28 3)Zmieniono odniesienie niektorych wersetów z osoby ezusa na Boga Ojca Tt 2.13 Rz10.13 Hbr. 1,8 Dz7.60 Kol2.2 ma to na celu zanegowanie Bóstwa Chrystusa 4)Zmieniono okreslenie,,Jeśli we Mnie trwać bedziecie,,J15.7na ,,JeZeli pozostaniecie w jednosci ze mna,,Ma to sugerowac działanie,,obok,, Jezusa a nie w Nim 5)Zmieniono okreslenie,,Chrystus w was,,Rz8.10 na ,,Chrystus jest w jednosci z wami,, Nie dokonano tej zmiany w Rz8.9 ,,duch Boży w was,,mimo ze padaja tam identyczne slowa greckie 6)Zmieniono okreslenie,,To jest ciało Moje,, na ,,To oznacza cialo moje,,mt26.26 Nie zmieniono tego słowa,,jest,,(gr.estin) w innych przypadkach np.1Kor10.16 Mt3.17 Mt22.38 7)Usunieto okreslenie,,łamanie chleba,,Dz2.42a wstawiono termin,,spożywanie posiłku,, Nie zmieniono tego okreslenia w Lk24.35 8)Przełożono greckie okreslenie ,,parousia,,oznaczające przyjście Jezusa w chwale na ,,obecnosc,,-domyslnie niewidzialnąi na dodatek od 1914 roku np Mt24.27 1Tes3.13 9)Wstawiono w2P1.1,,Pan nasz i Zbawiciel Jezus Chrystus,,zamiast spójnika i słowa ,, a także,,Ma to słuzyć z góry założonej negacji Bostwa Chrystusa Nie zrobiono tego w podobnym przypadkuw 2P3.18,,Pan nasz i Zbawiciel Jezus Chrystus 1o)Określenia ,,Dawca życia,,Dz3.15 ,, Władca,,Hbr2.10 i 12.2 dotyczace Jezusa zmieniono na...,, Naczelny Pełnomocnik,, Jeszcze nie tak dawno straznica na podstawie angielskiej biblii nowego świata tytuły te nakazywała odczytywać jako Główny Pełnomocnik por straznice17/1990s30 ,13/1991 s28 11)Aby osłabić to że zgodnie ze słowami J 2,19;J2.21por tez J10.8 Jezus swoja mocą we spółpracy z Ojcem i D.Sw powstał z martwych zmieniono słowa,,Gdy więc zmartwychwstał na ,,został wskrzeszony,,Podobnie zmieniono treśćJ10.17,, Mam moc,, na ,, mam prawo,, 12)1 Tes 4.16 tak przetłumaczono aby Chrystus okazał się być archaniołem 13)Okreslenie ,,Władca,,-gr.despotes dot Jezusa zmieniono na ,,własciciel,,2P21 Jud4 nie zrobiono tego gdy jest mowa o OjcuLK2.29 Dz4.24 Ap6.10 oddajac je słowami ,,Wszechwładny Pan,, 14) Podobnie sfalszowany jest tekst Hbr 1.8 Nie wierzyc w boskośc Chrystusa to tyle samo co wyrzucić z chrzescijanstwa sama jego istotę 1Kor2.8mowi że gdyby ludzie pojeli tajemnice madrosci ,,nie ukrzyzowali by Pana chwały Otóz Pan Chwały to starotestamentalna nazwa Boga Podobnej nazwy uzyto w Ps 24,,Ktorz to jest ten Król chwały? Pan zastępów On sam jest Królem chwały,, W Jezusie mieszka cala pełnia Bóstwa,,-ucielesniona Tekst1J5.20 mowi,,On jest prawdziwym Bogiem i Zyciem wiecznym,, Zaprzeczasz temu? nie nie nie mow ze inne teksty mowia co innego bo tym samym slowo boze bylo by sprzeczne a co z tym idzie pismo sw zawieraloby sprzecznosc SAm widzisz ze wiele wersetów organizacja zmienila aby postawic na swoim Jest to wielki temat i nie sposób przedstawiac go tu i nie zarzucaj mi ze sie obawiam odpowiedzi a powiedz czy akceptujesz tekst J5.20? Cały NT jest mowa do nas mowa Boga J Chrystusa Przeczytaj cały list 1J Sam widzisz ze sa i tacy co mówia abym nie dyskutowal z Toba ale nie dlatego ze nie jestem w stanie czegos obronic ale spojrz i pomysl jak mozna mowic z kims o ewangelii jesli ten ktos fałszuje słowo Boże Dla ciebie jest to najwarygodniejsze tłumaczenie biblii która was obowiązuje i wiesz ze tylko was bo nikt na świecie nie posługuje sie tym tłumaczeniem nawet wrogowie kosciola odnosnie kuszenia przeczytaj artykul uwazam ze dobry wejdz na strone kuszenie Jezusa Tylko jest jedna wazna rzecz Jezus nie byl nigdy niesiony przez szatana jak to niektóre teksty w pismie sw oddaja Sensem tego tekstu kuszenia jest pokazanie nam ze my mamy sie podobnie zachowac a nie mowić ze szatan i dzis jest bogiem tego świata Jesli tak to po co przyszedł Jezus? Obecnie czytam Komentarz do ewangelii wg. św Jana autorstwa Orygenesa który żyl 18 wieków przed tym jak powstali sj ale sj wielokrotnie powolują sie na jego publikacje tylko przykro ze wielokrotnie tez przekręcają teksty Mam na to dowody publikacja ta ma ponad 600 stron i warto abys i ty zapoznał sie z nią ale wiem ze nie mozesz czytac takich autorow a szkoda Polecam ci jeszcze Dzieje Chrystusa autora Henry Daniel Rops bo ty czytasz ,,Najwiekszy ze wszystkich ludzi,, Mam porównanie i znaj ze ta publikacja która ci polecam jest wartosciowa bo wasza jest przeciwieństwem tego co zawiera ewangelia o Jezusie Mam prawo tak sadzic bo czytałem obie Ewangelie nalezy rozpatrywac całościowo a nie na podstawie wybiorczo cytowanych fragmentów bo inaczej trzeba bedzie fałszowac jej tekst co tez ci pokazałem tylko w paru miejscach gdzie zrobiono to u was Mozesz mnie oskarzyc ze klamie wiec wez bibliste ktory zna jezyk hebrajski i grecki i zasiegnij jego opinii Pozdrawiam w duchu jednego Boga który wielokronnie przemawial przez proroków a do nas przemówił przez Syna-Słowo Słowo było na poczatku i Słowo bylo Bogiem Jezus umarl za to ze objawil ludziom to że jest Bogiem w ogrojcu kiedy powiedział do żydow EGO EMI- JA JESTEM cofneli sie i upadli na ziemie oni doskonale zrozumieli sens tych słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamka 2
Do ??? - bardzo krótko, bo to i tak w tym słowotoku nie ma sensu. Po pierwsze gdyby nie ludzie, którzy w obronie swoich krajów, byli zmuszeni do takich zachowan jak chociazby zabijanie, bo byCIEBIE I CALEJ TEJ TWOJEJ ORGANIZACJI tu nie bylo. Fajnie korzystac z czegos, do czego sie nie przylozylo reki co? Jak by Ci ktoś chcial rodzine w domu wytluc, to tez bys nic nie zrobil zgadza sie? Po drugie sam Pan Jezus kiedy wszedl do świątynii, gdzie ludzie sobie urzadzili handel, powywalal wszystkie stoły i tez nie patrzyl na konwenanse. A po trzecie - Wy nam za wszelka cene nie musicie glosic Dobrej Nowiny (czytaj werbowac do organizacji), gdyz my chrzescijanie zyjemy i znamy Dobra Nowinę i sluchamy o niej kazdej niedzieli i nie tylko na mszach, czytamy o niej w PS itp. Nie mamy potrzeby aby jakis manipulator nam tą wieść oglaszal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipedia nie jest wiarygodna
http://pl.wikipedia.org/wiki/JHWH kazdy moze zmienic sobie dane Już pobieżne przyjrzenie się dwóm formą imienia Bożego, które można znaleźć w publikacja Towarzystwa Strażnica JAH i JEHOWA pokazuje, że JAH nie jest skrótem od Jehowa tylko od JAHwe. Na szczęście dowody na to, że forma Jehowa jest błędna są tak duże i tak przytłaczające, że w końcu nawet Towarzystwo Strażnica przyznało w The Kingdom Interlinear Translation of the Greek Scriptures, - Watchtower Bible and Tract Society of New York, Inc. strona 23: "While inclining to view the pronunciation Yahweh as the more correct way, we have retained the form Jehovah because of peoples familiarity with it since 14 th Century". - W języku polskim można to przetłumaczyć tak: "Podczas przychylnego przeglądu wymowy Jahwe jako bardziej prawidłowej, my pozostajemy przy formie Jehowa dlatego że ludzie są zaznajomieni z tym od 14 wieku". Towarzystwo Strażnica formę imienia Bożego wybrało posługując się tym imieniem w języku angielskim, czyli Jehovah. Otóż hovah przetłumaczone z języka hebrajskiego na angielski (niestety brak jest polskiego słownika) według Strong's Concordance with Hebrew and Greek Lexicon znaczy ruin, mischief. Po przetłumaczeniu na język polski dowiadujemy się, że ruin znaczy ruina, upadek, zaprzepaszczenie, zatracenie, a słowo mischief znaczy figlarność, psota, mąciwoda, podżegacz. Słownik Strong Concordance jest dostępny w Internecie, więc zachęcam by się osobiście przekonać, co znaczy słowo hovah. słownik http://www.eliyah.com/cgi-bin/strongs.cgi?file=hebrewlexicon&isindex=hovah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipedia nie jest wiarygodna
Towarzystwo Strażnica znaczenie imienia Bożego tłumaczy na „Ten, który powoduje, że się staje. Takie znaczenie Świadkowie wywodzą od czasownika hawah. Jednak drobna zmiana w imieniu może zmienić również jego znaczenie. Znamy to z przykładu Abram/Abraham czy Saraj/Sara. Po drobnej zmianie znaczenie ich imion zupełnie się zmieniało. Zobaczmy jak niebezpieczne jest zmienienie imienia Jahwe na Jehowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipedia nie jest wiarygodna
Wielkie oszustwo szatana nie polega na tym, że wymazał on imię Boże z Biblii jak sugerują głosiciele Świadków, lecz na tym, że je zmienił. Dokonując tej zmiany przejął nad tym imieniem całkowitą władzę.Zorganizował lud dla fałszywego imienia by je nieśli w najdalsze zakątki świata. Mimo że ta działalność dezinformacyjna trwa już od wielu lat (zdaniem TS od XIV wieku) a obecnie zaangażowane w nią są miliony głosicieli to faktycznie dziś już tylko Świadkowie Jehowy upierają się przy błędnej formie i niektóre grupy tajnych stowarzyszeń masońskich. Masoni powyżej 3 stopnia wtajemniczenia podejrzani są o satanizm a skoro swojego Boga nazywają tym samym imieniem, co Świadkowie to tym bardziej trzeba się zastanowić zanim uznamy je za imię prawdziwego Boga. Świadkowie nadal twierdzą, że forma Jehowa to najbardziej rozpowszechniona forma imienia Bożego, mimo że już nie jest to prawdą. Nawet religie, które rzekomo miały brać udział w ukrywaniu imienia Bożego dziś opowiadają się za jego prawidłową formą. Niestety nie wzywają go w modlitwach ani w żaden inny sposób go nie czczą, ale czasem w ich dokładnych przekładach biblijnych można je spotkać tam gdzie rzeczywiście znajduje się w manuskryptach. Katolicki przekład Biblii Tysiąclecia zawiera to imię prawie 7000 razy w prawidłowej formie, czyli Jahwe. Bardzo cenny wkład w poznanie prawdy o imieniu Bożym wnieśli naukowcy. Oni niczym neutralne kamienie (Łuk. 19:40) przy drodze wydają świadectwo w obronie najświętszego imienia we wszechświecie. Zadziwiającą skuteczność ich świadectwa można wyjaśnić jedynie kierownictwem Ducha, który dba by każdy na świecie mógł dostąpić zbawienia dzięki wzywaniu prawdziwego imienia Bożego. Na całym świecie rozsiani są również prawdziwi chrześcijanie, dla których czystość imienia Jahwe jest bardzo ważna. Nie wiele o nich wiemy po za tym, że Jahszua zabronił ich oddzielać od fałszywych czcicieli (Mat. 13:26-30) i że on ich bardzo dobrze zna (Jan 10:14; 2 Tym 2:19). To, czego się dowiedzieliśmy na temat imienia Bożego a także na inne tematy nie pozwala nam dłużej nazywać się Świadkami Jehowy. Jesteśmy i zawsze będziemy świadczyć o Bogu Jahwe, ale On nie ma nic wspólnego z organizacją, która dodaje coś do słowa Bożego i w dodatku zapowiada proroctwa, które się nie spełniają. Taką organizacją zarządzaną przez zwykłych ludzi są Świadkowie Jehowy. Pamiętając o chybionych przepowiedniach Towarzystwa Strażnica bierzemy sobie do serca słowa z księgi Powtórzonego Prawa 18: (21) A jeśli powiesz w swym sercu: Skąd będziemy wiedzieć, którego słowa nie mówił Jehowa?, (22) To, gdy prorok mówi w imieniu Jehowy i słowo to się nie sprawdzi ani nie spełni, jest to słowo, którego nie mówił Jehowa. Prorok mówił je z zuchwalstwa. Nie wolno ci się go ulęknąć. - Przekład Nowego Świata 1 Kor 16: (22) Jeżeli ktoś nie kocha Pana, niech będzie wyklęty. Maranatha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dareiosku
Nie wiadomo dziś dokładnie, jak wstarożytnym języku hebrajskim wymawiano imię własne Boga. Znamienne jest jednak, że występuje ono wBiblii około 7000 razy. Podczas pobytu na ziemi Jezus oznajmiał imię Boże ipolecił swym uczniom modlić się, by zostało ono uświęcone (Mateusza 6:9; Jana 17:6). Nie ulega zatem wątpliwości, że używanie tego imienia jest dla chrześcijan sprawą najwyższej wagi. Dlaczego więc nie jest dzisiaj pewne, jak należy je wymawiać? Są dwa główne powody. Po pierwsze, jakieś dwa tysiące lat temu wśród Żydów zrodził się przesąd, że imienia Bożego nie powinno się wymawiać. Gdy ktoś napotykał je podczas czytania Biblii, wzamian wypowiadał słowo „Pan. Wskutek tego po stuleciach oryginalna wymowa imienia Bożego poszła wzapomnienie. Po drugie, wdawnym piśmie hebrajskim nie używano samogłosek. Brakujące samogłoski czytający uzupełniał zpamięci. (Podobnie czyni się wjęzyku polskim iinnych językach wwypadku różnych skrótów). Zczasem, aby nie dopuścić do całkowitego zapomnienia wymowy hebrajskiej, opracowano pewien system. Do każdego słowa wBiblii dopisano znaki samogłoskowe. Jednakże przy imieniu Bożym dla zasygnalizowania, że należy zastąpić je innym wyrazem dodawano znaki odpowiadające słowu „Pan lub nie dodawano ich wcale. W rezultacie imię to zachowało się wpostaci czterech spółgłosek, zwanych tetragramem, który Wielka Encyklopedia PWN definiuje jako „4hebrajskie litery JHWH, oznaczające starotestamentowe imię Boga Izraela. Po dodaniu do JHWH odpowiednich samogłosek powstaje forma „Jehowa powszechnie znana iod dawna używana także wjęzyku polskim. Niektórzy bibliści zalecają wymowę „Jahwe. Czy jest ona bliższa pierwotnemu brzmieniu? Nie ma co do tego pewności. Część uczonych wysuwa argumenty przeciw używaniu tej formy. Dzisiejsza wymowa imion biblijnych najprawdopodobniej bardzo odbiega od oryginału hebrajskiego imało kto zgłasza tu jakieś zastrzeżenia. Po prostu imiona te przyjęły się wnaszym języku iłatwo je zidentyfikować. To samo można powiedzieć oimieniu „Jehowa. Pierwsi chrześcijanie nazywani byli ludem dla imienia Bożego. Głosili innym otym imieniu izachęcali do wzywania go (Dzieje 2:21; 15:14; Rzymian 10:13-15). Tak więc bez względu to, jakim językiem mówimy, Bóg oczekuje, że będziemy używać tego imienia, doceniać jego znaczenie oraz żyć zgodnie ztym, co się znim wiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
W Biblii tez nie ma bezposredniego okreslenia ,,Swiadek Jehowy ,, to slowo złożyli świadkowie (Iz43.10 ) z imieniem Jehowa Trzeba tez zauwazyc ze Bóg wybral sobie lud dla imienia swego a nie lud z imieniem swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×